Şimdi Ara

ASUS TUf GAMING ' K3 KLAVYE ' ve ' M4 WIRELESS MOUSE ' İNCELEMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugünkü inceleme konuğum , ASUS'un TUF GAMING serisinden kırmızı anahtarlı modeli K3 Klavye ve kablosuz özelliği ile dikkat çeken M4 Wireless Mouse ' u.

Daha önce incelemesini de yaptığım ROG serisi klavye mouse gibi çevre birimlerinden sonra , aslında uzun zamandır kullandığım TUF serisi çevre birimlerinin de incelemesini yapmak istedim. TUF serisi bildiğiniz üzere ROG serisinin altında , daha Fiyat / Performans tarafta konumlanıyor. Gerek anakartları gerek ekran kartları olsun aslında Fiyat / Performanstan ziyade çoğu markanın çoğu ürün sınıfında da üst kalite bileşenler ile de yarışıyor , hatta cesur olmak lazım çoğu zamanda en iyilere oynuyor. Bazı modellerde nadir de olsa beklenileni veremese de TUF serisinin hitap ettiği kitleye göre çok başarılı olduğunu düşündüğümü söyleyerek söze başlayayım.

Öncelik sırası gözetmeksizin klavye ve mouse incelemesini bir yapmak istiyorum keza ofisteki ana bilgisayarımda yani kendi bilgisayarımda ikisini beraber kullanıyorum. Aslında ikisi beraber satılmıyor neden ikisi de TUF ? Derseniz , aslında takım olması benim için önemli derim ASUS TUf GAMING ' K3 KLAVYE ' ve ' M4 WIRELESS MOUSE ' İNCELEMESİ 

Gündelik kullanımda Fiyat Performans açısından güzel bir yerde konumlanan TUF serileri de kendi içerisinde ayrılıyor. Bugün inceleme konuğum olan ürünler TUF serisinin ROG tarafına daha yakın tarafta bulunuyor. Şimdi özellik tabloları ile başlayalım ve devam edelim.

ASUS TUf GAMING ' K3 KLAVYE ' ve ' M4 WIRELESS MOUSE ' İNCELEMESİasus türkiye
    TUF Gaming M4 Wireless|Mouse / Mouse Pad|ASUS Türkiye
    https://www.asus.com/tr/accessories/mice-and-mouse-pads/tuf-gaming/tuf-gaming-m4-wireless/

ASUS TUf GAMING ' K3 KLAVYE ' ve ' M4 WIRELESS MOUSE ' İNCELEMESİasus türkiye
    TUF Gaming K3|Klavye|ASUS Türkiye
    https://www.asus.com/tr/accessories/keyboards/tuf-gaming/tuf-gaming-k3/

TUF Gaming K3

Bağlantı USB 2.0

USB Rapor Hızı 1000 Hz

AURA Sync Var

İşletim Sistemi Windows® 10

Yazılım Armoury Crate

Boyutlar Keyboard 438.7 x 130.9 x 38.75mm

Wrist rest 438.7 x 76.95 x 10.75mm

Kablo ile ağırlık 1.11kg

Renk gun metal gray

Kutu İçeriği TUF Gaming K3 gaming keyboard x1, TUF Wrist rest x1, Warranty card x1, Quick-start guide x1

TUF Gaming M4 Wireless

Bağlantı Bluetooth 5.1 RF 2.4GHz

Sensör 3311

Çözünürlük 12000

Maks. Hız 300

Maks. Hızlanma 35

USB Rapor Hızı 1000 Hz

RF 2.4G Report rate 1000 Hz

L/R Switch Type 60 milyon

Düğme 6 Programlanabilir Düğme

Pil Türü AAA veya AA

Pil Ömrü AA Pil

RF 2.4: 134 saat

BLE: 232 saat

AAA pil

RF 2.4: 53 saat

BLE: 100 saat

İşletim Sistemi Windows® 10 Windows® 11

Boyutlar 126 x 63.5 x39.6 mm

Kablo ile ağırlık 62g pil ve Dongle olmadan 77g w AAA pil ve Dönüştürücü Tutucu 86g w AA pil

Renk SİYAH

Kutu İçeriği

1 x TUF GAMING M4 WIRELESS Mouse

1 x USB Kablosuz Dongle

1 x AA Pil

1 x AAA Pil

1 x AAA - AA Pil Dönüştürücü Tutucu

1 x Hızlı Başlangıç Kılavuzu

1 x Garanti Kartı

Yukarıda verdiğim linklerden daha detaylı inceleyebilirsiniz , ben malzeme kalitesi olarak başlıyayım.

TUF Gaming K3 Klavye , malzeme kalitesi olarak parasının karşılığındaki hissiyatı veriyor. Asus Aura Sync desteği ile uyumlu çalışıyor yani kasa ile senkronize filan yapabiliyorsunuz ama ben hiç dokunmadım nasıl geldiyse o şekilde çalışıyor böyle gayet beğendim. Klavyenin hemen hemen her yeri sert plastikten imal edilmiş , alümünyum kaplama tuş takımı altında kullanılmış. Plastik diyince kötü bir hissiyat aklınıza gelmesin , malzeme kalitesi hissiyatı gayet güzel. Sağ üst tarafa logolar konumlandırılmış , oradaki caps lock num lock vb. ışıklandırmalar da orta kısma alınmış , bu ne derece önemli bilmiyorum ama fena olmamış. Tuf logosunda herhangi bir aydınlatma bulunmuyor , aslında bir yerlerde bir TUF ışığı olsa güzel olabilirdi keza TUF anakart ekran kartı kasa mouse alan birisi bence klavyesinde de tuf logosu yansın isterdi :) Tabi şuan puan kırmak için birşeyler arıyorum orası ayrı , lakin genel hatlarıyla güzel olmuş. Ha bu arada unutmadan bir bilek desteği de mevcut , mıknatıs yardımıyla klavyeye sabitlenen destek üzerinde logo dışında yumuşak herhangi birşey bulunmuyor.

TUF Gaming M4 Wireless , ilk intibada beni şaşırtan mouse'un çok hafif olması oldu. Çizim yaparken yada oyun oynarken hafif mouse kontrolünü daha kolay sağlayabiliyorum ama bu kadar hafif olmasını beklemiyordum. Pil ile beraber daha 100gr etmiyor. Mouse bir adet kalem pil ile çalışıyor. Şunu baştan söyleyeyim kesinlikle şajlı pil almalısınız. Bende yoktu bende 1 paket duracell pil aldım ama sonuçta 2-3 hafta da bir değiştirmek gerekiyor ve piller de pahalı. Bu sebeple şarjlı bir set almalısınız. Kablosuz olması ve wifi ile bağlanabilmesi herhangi bir gecikmeye sebebiyet vermiyor performans değerleri ortada zaten , geriye sizin elinize uygun olup olmadığı kalıyor. Standart mouse lardan çok farklı değil boyutları ama büyük elleriniz varsa size uygun olmayabilir , hem hafif kaldığı içinde belki rahatsız olabilirsiniz.

Normalde ofiste wireless mouse ihtiyacı çok yok ama aynı anda notebook da kullanıyorsanız eğer ondan ona geçmek için güzel birşey bu. Kime ne ölçüde gerekli olur kablosuz kullanım , bu kişinin kendi vereceği bir karar.

Şimdi kutu ve açılımları ile klavye ve mouse a yakından bakalım

TUF GAMING M4 Wireless , seri ve güçlü bir mouse. Hem blusetooth hemde wireless ile sisteme entegre edebiliyorsunuz. Bluetooth ile bağlarsanız enerji tüketimi daha düşük olduğu için pil ömrü uzar ama tepkime noktasında yer yer hissedilir şekilde yavaşlama ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden wireless ile bağlanıp armory crate uygulamasından uyku ayarlarını yaparsanız maksimum pil ömrüne ulaşırsınız. Kalem pil ile çalıştığı için evrensel lakin hem atık olmaması hemde daha ekonomik olması adına şarjlı pilleri kullanmak daha verimli olacaktır. Çok büyük bir fiziki yapıya sahip değil bu yüzden hemen hemen her ele tam oturacaktır ama büyük bir eliniz varsa her dh li gibi 1.90 sarışın mavi gözlü ve bodyciyseniz size hafif gelebilir ASUS TUf GAMING ' K3 KLAVYE ' ve ' M4 WIRELESS MOUSE ' İNCELEMESİ 

Üzerinde bulunan 6 fiziksel tuşu yeniden programlayabiliyorsunuz. ne hikmetse bunları oldum olası verimli kullanamadım ama bu tip tuşlara komut atayıp çizimde kullanan arkadaşlarım var lakin ben daha kara düzen gidiyorum. Oyunlarda kullanılması muhtemelen daha faydalı olacaktır.

Hissiyat ve deneyim oldukça güzel. Makro tuşlara atama yapabiliyorsunuz. Ses konusunda fiziksel buton son dönemde popüler ama ne derece ihtiyaç var yine kişisel bir durum. mekanik klavyeler konusunda güzel bir yerde duruyor K3 . Sınıfında rekabetçi olmaya çalışan da bir fiyatı var. Klavyede 2 adet kablo anakarta takılmak üzere yola çıkıyor. Birisi klavyenin kendi irtibatı için , diğeri de klavye üzerinde bulunan 2.0 USB bağlantısı için anakartta USB 2.0 soketine yerleşiyor. Bu aslında güzel bir özellik çünkü gün içerisinde kasa eğer hemen yakınınızda değilse aktif kullanım için konfor sağlıyor. Klavye renk döngüsü armory crate uygulaması ile kontrol edilip programlanabiliyor.

SON SÖZ :

Genel anlamda ASUS TUF serisinden bahsetmek daha yararlı olur gibime geliyor. TUF serisi bence çok güzel bir başarı yakaladı. Özellikle son dönemde yenilenmiş TUF GPU soğutması , TUF Anakartları , TUF kasaları fanalrı derken klavye ve mouse olarakta oldukça rekabetçi bir yere oturmuş durumda. Bugün incelemede konuğumuz olan Gaming K3 Klavye ve Gaming M4 Wireless Mouse , 6 aydır ofisimde kullandığım ürünler. Kendileri ile yol arkadaşlığımız devam ediyor , aramız da iyi ASUS TUf GAMING ' K3 KLAVYE ' ve ' M4 WIRELESS MOUSE ' İNCELEMESİ 

Eğer orta üst sınıfta klavye ve mouse ihtiyacınız varsa , TUF GAMING M4 ve K3 ' e bir kez daha göz atabilir yada TUF serisi diğer ürünlerini değerlendirebilirsiniz.

İnceleme tarihinde TUF GAMING M4 1000TL altına , TUF GAMING K3 ise 1700TL altına bulunabiliyor. Kampanyaları takip ederek daha uygun fiyatlara da sahip olabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

• eline sağlık hocam çok iyi olmuş

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.