Şimdi Ara

Asus taichi 21 ultrabook (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
4.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Orijinalden alıntı: mozmeniniz

Merhaba tektikotede,

Bana sorabilirsiniz dediğiniz için sizi haberdar edecek şekilde yazdım mesajı. Birkaç sorum olacak.

*Genel olarak memnun musunuz Taichi 21den?

*Kalemi kullanışlı mı? El yazısı tanıma uygulaması falan var mı? Kalem ile yazı yazarken tüm eli ekrana koymak sorun çıkarıyor mu? Kalemin EKSTRA özellik yaratabilecek fonksiyonu var mı?

*Şarjı uzun gidiyor mu? 5 saati görüyor mu?

*Ağırlığı i7 işlemcili olanı için 1.22 yazıyor, bu ağırlık batarya ile birlikte ağırlığı mı? (çünkü eskiden çakallık yapıp bataryasız ağırlık yazarlardı)

*Microsoft Surface Pro 3ü duymuşsunuzdur. Biraz özelliklerine bakıp "Surface mi yoksa Taichi mi?" sorusuna cevap verebilir misiniz?

Bunların cevabını verebilirseniz çok müteşekkir olurum çünkü bu fiyata bir şey her zaman alınmıyor en doğru kararı vermem gerekiyor.

Sevgili @mozmeniniz in cevap verecektir ama ben de kendi fikrimi yazmak isteirm izninizle.

Şu anda Surface Pro 3 kullanıyorum ama bir önceki cihazım Asus Taichi idi.

Genel anlamda ürün güzel ama çift ekrana sahip olduğu için, Windows güncellemesi aldığında maalesef bir süreliğine devre dışı kalabiliyor dış ekran, çünkü Asus bu konuda biraz yetersiz destek veriyor.

Kalem kullanışlı. El yazısı tanıma uygulaması kullanmadım ama kalem üzerinde iki tuş var ve farklı özellikler atayabiliyorsunuz.

Pil süresi ortalama 3-3.5 saat diyebilirim.

Ağırlığı pil ile doğru verilmiş ama işlemci 3. nesil i7 bilginiz olsun.

Kalem sizin için önemli bir detay ise ve mobilite de önemli ise her iki cihazı da kullanmış ve hali hazırda Surface Pro 3 ü olan biri olarak, bütçe sorunu da yoksa ben şahsen Surface Pro 3 derim.
    Gerek hafifliği, gerekse özellikleri ile kesinlikle memnun kalırsınız.

İmzamda ki kendi Surface Pro 3 incelemememi de okumanızı tavsiye ederim, fikir vermesi açısından.

Saygılarımla...

Sayın IRoN ben henüz satın alamadım :)
    Araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgiler doğrultusunda bir şeyler yazayım fakat bu konularda siz her türlü birçok kişiden birkaç adım öndesiniz. En güzel bilgileri veriyorsunuz hepimize.

Benim kararıma şöyle.. Surface Pro 3 alacağım inşallah. Nedeni ise batarya süresi. Şundan eminim ve bence Tablet iddiası olan bir cihazın şarjı kesinlikle uzun süre gitmeli. Bu ikisi arasında da gerçek kullanım sonucuna göre şarj süresinde 2 kat kadar fark var olduğu için kesinlikle Surface Proyu seçtim. Bu husus benim için çok önemli olduğundan böyle bir karar aldım.

Surface Pro 3ün Garantisi İstanbulbilişimden. İstanbulbilişim her ne kadar ilgili de olsa bana göre Üretici Firma Garantili olması ASUSun artısı. Onun dışında çift ekran kimine göre artı olabilir çok amaçlı kullanılabilirliğinden dolayı (bana göre değil çünkü öyle bir kullanımın pek Kullanışlı! olacağını sanmıyorum). ASUSun bir de fiyat uygunluğu var, Komple 3000; Surface Pro 3ün ise aynı özellikte olanı 4200 gibi bir fiyat. İyi bir fark. Bunların dışında Surfacein çözünürlüğü vs bazı farklar da var fakat can alıcı noktalar değil, lüks noktalar biraz. Bana göre uzun batarya çok önemli bir şey ve bu da beni cezbediyor. Eğer ASUS 7 saat bir batarya verse fiyat ve garanti farkından dolayı kesinlikle alırdım. Fakat 3-3.5 saat sonra biten bir batarya 1 seneye 2 saatin altına iner diye tahmin ediyorum ve bu da benim kullanım standardıma uymayan bir durum.

El yazısı tanıma konusunda çok zorlamayacağım. Türkçe konusunda sıkıntılar var. Myscript uygulamasını 20 tlye satın almayı düşünüyorum, çok başarılı. O uygulamanın da tek eksiği şekil çizmek, hesap yapmak için ayrı uygulaması olması. Hepsini tek uygulamada barındırmıyor. Ben sadece düz yazı tanıma uygulamasını çok etkili kullanırım herhalde.

Durum bundan ibaret. Umarım tercih yapma konusunda etkili noktalara değinebilmişimdir. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozmeniniz -- 2 Kasım 2014; 7:54:59 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

quote:

Merhaba tektikotede,

Bana sorabilirsiniz dediğiniz için sizi haberdar edecek şekilde yazdım mesajı. Birkaç sorum olacak.

*Genel olarak memnun musunuz Taichi 21den?

*Kalemi kullanışlı mı? El yazısı tanıma uygulaması falan var mı? Kalem ile yazı yazarken tüm eli ekrana koymak sorun çıkarıyor mu? Kalemin EKSTRA özellik yaratabilecek fonksiyonu var mı?

*Şarjı uzun gidiyor mu? 5 saati görüyor mu?

*Ağırlığı i7 işlemcili olanı için 1.22 yazıyor, bu ağırlık batarya ile birlikte ağırlığı mı? (çünkü eskiden çakallık yapıp bataryasız ağırlık yazarlardı)

*Microsoft Surface Pro 3ü duymuşsunuzdur. Biraz özelliklerine bakıp "Surface mi yoksa Taichi mi?" sorusuna cevap verebilir misiniz?

Bunların cevabını verebilirseniz çok müteşekkir olurum çünkü bu fiyata bir şey her zaman alınmıyor en doğru kararı vermem gerekiyor.

Sevgili @mozmeniniz in cevap verecektir ama ben de kendi fikrimi yazmak isteirm izninizle.

Şu anda Surface Pro 3 kullanıyorum ama bir önceki cihazım Asus Taichi idi.

Genel anlamda ürün güzel ama çift ekrana sahip olduğu için, Windows güncellemesi aldığında maalesef bir süreliğine devre dışı kalabiliyor dış ekran, çünkü Asus bu konuda biraz yetersiz destek veriyor.

Kalem kullanışlı. El yazısı tanıma uygulaması kullanmadım ama kalem üzerinde iki tuş var ve farklı özellikler atayabiliyorsunuz.

Pil süresi ortalama 3-3.5 saat diyebilirim.

Ağırlığı pil ile doğru verilmiş ama işlemci 3. nesil i7 bilginiz olsun.

Kalem sizin için önemli bir detay ise ve mobilite de önemli ise her iki cihazı da kullanmış ve hali hazırda Surface Pro 3 ü olan biri olarak, bütçe sorunu da yoksa ben şahsen Surface Pro 3 derim.
    Gerek hafifliği, gerekse özellikleri ile kesinlikle memnun kalırsınız.

İmzamda ki kendi Surface Pro 3 incelemememi de okumanızı tavsiye ederim, fikir vermesi açısından.

Saygılarımla...

Sayın IRoN bana yönlendirdiniz fakat ben henüz satın almadım :) Dolayısıyla net bir cevap veremeyeceğim.
    Araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgiler doğrultusunda cevap vermemi soruyorsanız bu konularda siz her türlü birçok kişiden birkaç adım öndesiniz. En güzel bilgileri veriyorsunuz hepimize.

Benim kararıma gelince.. Surface Pro 3 alacağım inşallah. Nedeni ise batarya süresi. Şundan eminim ve bence Tablet iddiası olan bir cihazın şarjı kesinlikle uzun süre gitmeli. Bu ikisi arasında da gerçek kullanım sonucuna göre şarj süresinde 2 kat kadar fark var olduğu için kesinlikle Surface Proyu seçtim. Bu husus benim için çok önemli olduğundan böyle bir karar aldım.

Surface Pro 3ün Garantisi İstanbulbilişimden. İstanbulbilişim her ne kadar ilgili de olsa bana göre Üretici Firma Garantili olması ASUSun artısı. Onun dışında çift ekran kimine göre artı olabilir çok amaçlı kullanılabilirliğinden dolayı (bana göre değil çünkü öyle bir kullanımın pek Kullanışlı! olacağını sanmıyorum). ASUSun bir de fiyat uygunluğu var, Komple 3000; Surface Pro 3ün ise aynı özellikte olanı 4200 gibi bir fiyat. İyi bir fark. Bunların dışında Surfacein çözünürlüğü vs bazı farklar da var fakat can alıcı noktalar değil, lüks noktalar biraz. Bana göre uzun batarya çok önemli bir şey ve bu da beni cezbediyor. Eğer ASUS 7 saat bir batarya verse fiyat ve garanti farkından dolayı kesinlikle alırdım. Fakat 3-3.5 saat sonra biten bir batarya 1 seneye 2 saatin altına iner diye tahmin ediyorum ve bu da benim kullanım standardıma uymayan bir durum.

El yazısı tanıma konusunda çok zorlamayacağım. Türkçe konusunda sıkıntılar var. Myscript uygulamasını 20 tlye satın almayı düşünüyorum, çok başarılı. O uygulamanın da tek eksiği şekil çizmek, hesap yapmak için ayrı uygulaması olması. Hepsini tek uygulamada barındırmıyor. Ben sadece düz yazı tanıma uygulamasını çok etkili kullanırım herhalde.

Durum bundan ibaret. Umarım tercih yapma konusunda etkili noktalara değinebilmişimdir. Saygılar.

Sevgili @mozmeniniz

Öncelikle güzel sözleriniz ve nezaketiniz için teşekkür ederim.

Açıkçası mesaj size hitaben olduğu için ben biraz karışmış gibi oldum, özür dilerim :)

Sizin de bilgilendirmeleriniz gayet yerinde ve doğru tespitler bana göre.

Bu arada ben pil konusunda, bugüne kadar sürekli Microsoft'un basın bültenin de yazdığı ve çeşitli sitelerinde belirttiği gibi 9 saatlik süreyi asla göremedim Surface Pro 3 de.

Windows 8.1 Pro da sadece dengeli seçeneği var ve en fazla ekran açık kalma süresi gibi 2 özelliğe müdahale edilebiliyor.

Sevgili @aramazmert ile özelden yaptığımız yazışmalarda i7 işlemcili modeli kullanan bir arkadaşının pil süresinden bahsettiki bana göre inanılmaz idi ve o ayarı nasıl yaptı ise gerçekten ben de öğrenmek istiyorum çünkü ben ortalama 4-5 saati geçemedim
    ki bir kere aralıklarla gün içinde ki kullanım ile 7-8 saati bulmuştum ama toplam kullanım süresi bu idi.

Benim ürün de mi bir sorun var diyeceğim ama yine benim kendi incelememi yazdığım başlık altında bir arkadaşımız daha aynı süreleri yazdı ki 9 saati geçtim 7 saat ekran süresi almak bile yeterdi ama sanırım burada genel tanıtımda ki yazım ile ilgili bir durum var.

Yani ekran açık kalma süresi mi 9 saat yoksa pil ile toplam kullanım süresi mi ? :)

Gerçi ben her şartta Surface Pro 3 derim ki Samsung'un NOte serisinden sonra ilk kez bir ürünün yeni modelini merak eder oldum şimdiden :)

Daha güzelleri sizlerin olsun.

Saygılarımla...

• IRoN kullanıcısına yanıt
    Merhaba IRoN,

Şarj konusunun böyle olduğunu bilmiyordum. Sizin açtığınız konu altında birisi güncellemeden sonra 7 saati gördüm diyordu ondan dolayı böyle düşünmüştüm. Yoksa 9 denildiğinde 9 beklemiyordum, beklemem de, 10 yıl sonra da olsa vaadedileni beklemeyeceğim asla :) Fakat 9 diyorsa 7yi görür diye düşündüm.

Eğer şarj süresi 4-5 saat ise kafam yine karıştı. Asus 3.5 saat görüyorsa Surface Pro 3 de 5 saat ise durum değişir. Fark yine az değil fakat çok da değil. Bakalım yine kafam karıştı. Çünkü Surface Pro 3 ün yukarıda bahsettiğim Fiyat farkını görmezden gelmeme tek sebep 7 saat olduğunu varsaydığım şarj süresi.

Peki daha önce Taichi 21 kullanmış biri olarak size sorayım. Aynı şekilde kullanım sonucunda mı 3,5 saat gitti Taichi?

Bir de batarya konusu dışında başka bir sebepten dolayı Surface Pro 3 ü seçmeme ne sebep olur sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozmeniniz -- 2 Kasım 2014; 8:16:13 >

• quote:

Merhaba IRoN,

Şarj konusunun böyle olduğunu bilmiyordum. Sizin açtığınız konu altında birisi güncellemeden sonra 7 saati gördüm diyordu ondan dolayı böyle düşünmüştüm. Yoksa 9 denildiğinde 9 beklemiyordum, beklemem de, 10 yıl sonra da olsa vaadedileni beklemeyeceğim asla :) Fakat 9 diyorsa 7yi görür diye düşündüm.

Eğer şarj süresi 4-5 saat ise kafam yine karıştı. Asus 3.5 saat görüyorsa Surface Pro 3 de 5 saat ise durum değişir. Fark yine az değil fakat çok da değil. Bakalım yine kafam karıştı. Çünkü Surface Pro 3 ün yukarıda bahsettiğim Fiyat farkını görmezden gelmeme tek sebep 7 saat olduğunu varsaydığım şarj süresi.

Peki daha önce Taichi 21 kullanmış biri olarak size sorayım. Aynı şekilde kullanım sonucunda mı 3,5 saat gitti Taichi?

Bir de batarya konusu dışında başka bir sebepten dolayı Surface Pro 3 ü seçmeme ne sebep olur sizce?

8 saate yakın süreyi ben de yazmıştım ki tüm gün bekleme modu vs derken genel kullanım süresi olarak vermiştim.

Ekran açık kalma süresi olarak ise 4-5 saati geçmiyor ben de.

Açıkçası benim kullandığım Asus Taichi zaten pil konusunda sorunlu idi ama o dönem her güncelleme sonrası dış ekran sorunsalı nedeni ile fazlası ile yurtdışı forumlarını okuyordum ve genel yorumlarda Asus Taichi'nin 3-3.5 saatlik bir ekran süresi verdiği
    yönünde idi.

Bana göre iki model arasında kalanlar için objektif bakarak, her ikisini de kullanan biri olarak.

Birisi her ne kadar kalemli ve çift ekranlı olsa da ultrabook diğeri ise ana özelliği ile tablet.

Şayet Asus Taichi'yi yanımda sağa sola götürmem fazla derseniz ve iş nedeni ile ikinci ekran güzel olurdu diye düşünürseniz seçiminiz Taichi olabilir ama asla akşam şöyle uzanayım da dış ekranını tablet gibi kullanıp film-dizi gibi şeyler izleyeyim
    nette gezeyim derseniz, 20 dakika içinde cihaz ağırlığını ve ısısını kucağınızda hissettiriyor ve sizi rahatsız ediyor.

Surface Pro 3 ün hafifliği, kolay taşınması, kalemin ve ürünün çok daha fonksiyonel kullanılabilmesi, klavyenin sök tak rahatlığı, şarj adaptörünün mıknatıslı olması, dock station'ın büyük rahatlığı, 2K ekranı, Windows 10'un ücretsiz olarak ilk gelecek cihaz olması
    (windoıws 8 kullananlar zaten Windows 10 a ücretsiz geçecek ama ilk cihaz Surface Pro 3 olacak diye Surface'in genel müdürü tarafından açıklandı geçtiğimiz günlerde) benim için Surface Pro 3 ü daha avantajlı kılıyor.

Bir de üreticisi Asus Taichi'den keşke memnun kalsa idi ve üzerine düşse idi de ürünü geliştirseydi ama 2012 de üretilen bir ürünün yeni modeli de 2 senedir çıkmıyorsa onun yerine 2014 model bir ürün almayı, yazılımının da üreticisinin cihazı olmasını güncelleme açısından tercih ederim.
    Bu yazdıklarımı Surface ve Surface Pro 2 de asla yazmazdım ama Surface Pro 3 olmuş bir ürün benim için.

Fikrim budur :)

Saygılarımla...

• Arkadaşlar merhaba ,

Asus Taichi 21 256 SSD , İ7 modelini yaklaşık 8-9 aydır kullanıyorum. ( Amazondan aldım )

Taichi ' den önce Macbook air 256 SSD İ7 özellikli modelini kullanmıştım.

Macbook Air 2011 model Pil süresi 2 saat
    Taichi 2013 model Pil Süresi 2 Saat

Taichi yi yanımda taşımak için aldım fakat bir ultrabook için gerçekten bana biraz ağır geldi.

Fakat Cihaz o kadar estetik ki hayatımda ilk defa lükse kaçıp makinayı satmadım.

Prezentasyon yapan çalışanlar için Taichi muhteşem bir çözüm fakat bunun dışında bence masa üstünde bir estetik olarak yerini alabilecek süs eşyası gibi. :) 15 df ya açmışımdır ya açmamışımdır. :)

Tablet olarak ergonomisi benim açımdan pek kullanışlı değil. 87 den bu yana klavye kullanan biri için Tablet özelliği bana biraz yabancı kalıyor.

Ben şimdi yeni bir cihaz bakıyorum. Hafif ve uzun pil ömrüne sahip olan bakalım nelerde karar kılacağım.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.