Şimdi Ara

Asus strix vega 64 için hangi işlemci,anakart ve psu uygun olur? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Develerium

PSU +12V kanalından ne kadar verebiliyor? Sertifika mevcut mu? Undervolt yapmadan yeter diye düşünüyorum ama Vega serisi kartların undervolt olmadan kullanılmasını mantıklı bulmuyorum. Thermaltake markası kalitelidir. Bütçenizi ve alacağınız parçaları ve eliniizde olan parçaları söylerseniz daha güzel olur.
    AMD Radeon ayar kısmından güç tuketim modunu ayarlayabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    yetermi sizce psu undervoltsuz bile kullansam
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus689

psu bu Asus strix vega 64 için hangi işlemci,anakart ve psu uygun olur?
    diger alacagım parçalar 3600 mhz yi destekleyen bir anakart cok ucuk omayacak ve ryzen serisinden 3600x düşünüyordum ikinci el uygun bulursam ikisinide arastırıcam su an onceligim ekran kartı ve psu eger psum yeterli olursa gerek kalmayacak sizce yeterlimi

Alıntıları Göster
    Vega 64 için uygun olduğunu sanmıyorum. +12V kanalindan 420W verebiliyor. Vega 64 güç tüketimi fazla bir kart. Güç kaynağını sınırda kullanmayı doğru bulmuyorum. Vega serisinde 3 tane mod oluyor. Dengeli, tasaruflu ve turbo. Tasaruflu modda kullanılabilir gibi ama böyle bir sistem almışken yanına yakışır bir PSU iyi olur.

• Develerium kullanıcısına yanıt
    O zaman en az 650W mı gerekli mesela sunun gibi Cooler Master MWE 650w white PSU bu yeterli olurmu ikinci elini 430 tl ye var hatta forumumuzda
  • Develerium kullanıcısına yanıt
    Veya su psu uygunmudurhttps://www.incehesap.com/zalman-zm700-lxii-700w-120mm-power-supply-fiyati-45490/ yani 700w olan her psu yeterli olurmu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunus689 -- 18 Nisan 2020; 14:38:35 >
  • quote:

Veya su psu uygunmudurhttps://www.incehesap.com/zalman-zm700-lxii-700w-120mm-power-supply-fiyati-45490/ yani 700w olan her psu yeterli olurmu acaba
    Sadece kaç Watt olduğuna göre alınmamalı. Sizin PSU 600W ama +12V kanalından 420W verebiliyor. Benim PSU 550W ama +12V kanalından 538W verebiliyor. PSU için bütçeniz nedir? PSU alırken sertifikasına, verimliliğine kullanıcı yorumlarına dikkat etmen lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Develerium -- 18 Nisan 2020; 16:43:15 >
  • quote:

Sadece kaç Watt olduğuna göre alınmamalı. Sizin PSU 600W ama +12V kanalından 420W verebiliyor. Benim PSU 550W ama +12V kanalından 538W verebiliyor. PSU için bütçeniz nedir? PSU alırken sertifikasına, verimliliğine kullanıcı yorumlarına dikkat etmen lazım.

Alıntıları Göster
    çok bütcem yok çünkü strix ekran kartınıda alacagım izin yaklasık 300 civarı o yuzden ikinci el bakıyorum Zalman ZM700-LXII 700W sunu gördüm ve kullanıcı yorumları iyi sizce nasıl
  • quote:

çok bütcem yok çünkü strix ekran kartınıda alacagım izin yaklasık 300 civarı o yuzden ikinci el bakıyorum Zalman ZM700-LXII 700W sunu gördüm ve kullanıcı yorumları iyi sizce nasıl

Alıntıları Göster
    Fazlasıyla yeterli gelir. Alınabilir.
  • Asus ve amd radeon. Bu kombinden uzak durun
  • quote:

Fazlasıyla yeterli gelir. Alınabilir.

Alıntıları Göster
    tamamdır sagolun peki sizin dusunceniz nedir ekran kartı konusunda asus rog strix vega 64 mü yani 1800-2100 arası veya gigabayte vega 64 mü 1550 tlye
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Asus ve amd radeon. Bu kombinden uzak durun
    nedenki ısınma problemi filanmı var acaba kullanıcı yorumlarını okudum olumlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunus689 -- 18 Nisan 2020; 20:46:25 >
  • quote:

tamamdır sagolun peki sizin dusunceniz nedir ekran kartı konusunda asus rog strix vega 64 mü yani 1800-2100 arası veya gigabayte vega 64 mü 1550 tlye

Alıntıları Göster
    Garanti ve temizlik durumu aynı ise 1550 lira olanı alırdım. Asus AMD tarafında alınmasını bende önermiyorum. RX5700xt modelinde de aynısı oldu. Nvidia için ürettiği tasarımı kopyala yapıştır yapıyor ve bu durumda Rog Strix olsa bile bir işe yaramıyor.
  • quote:

Garanti ve temizlik durumu aynı ise 1550 lira olanı alırdım. Asus AMD tarafında alınmasını bende önermiyorum. RX5700xt modelinde de aynısı oldu. Nvidia için ürettiği tasarımı kopyala yapıştır yapıyor ve bu durumda Rog Strix olsa bile bir işe yaramıyor.

Alıntıları Göster
    1550 lira olan gigabayte referans modeli garantisi yok gidip bakmam gerekiyor o zaman bu asus strix modelinden vazgeceyim mi refarans modellerinemi bakayım yada sizce 1080 mi bakayım su an baya bi kafam karıstı sizin öneriniz nedir
  • quote:

1550 lira olan gigabayte referans modeli garantisi yok gidip bakmam gerekiyor o zaman bu asus strix modelinden vazgeceyim mi refarans modellerinemi bakayım yada sizce 1080 mi bakayım su an baya bi kafam karıstı sizin öneriniz nedir

Alıntıları Göster
    GTX1080 daha pahalı olur. Kartların oyun performansı yaklaşık olarak aynı. Oyundan oyuna bir kart diğer karta göre daha iyi sonuç verebiliyor. Kart temiz ise 1550 liraya alınabilir. Asus Rog Strix olanın garanti durumu nedir? Demek istediğim sırf Rog Strix diye çok daha fazla vermeyin bence. Temizlik ve garanti durumu için belki verilebilir. İkinci el olduğu için şunu alın demem pek doğru olmaz. Kartlarin nasil kullanıldığını bilmiyorum sonuçta.

• yunus689 Y kullanıcısına yanıt
    Asus genelde radeon kartlarda ucuza kaçıyor. O model bazında bir sorun yoksa alınabilir
  • quote:

GTX1080 daha pahalı olur. Kartların oyun performansı yaklaşık olarak aynı. Oyundan oyuna bir kart diğer karta göre daha iyi sonuç verebiliyor. Kart temiz ise 1550 liraya alınabilir. Asus Rog Strix olanın garanti durumu nedir? Demek istediğim sırf Rog Strix diye çok daha fazla vermeyin bence. Temizlik ve garanti durumu için belki verilebilir. İkinci el olduğu için şunu alın demem pek doğru olmaz. Kartlarin nasil kullanıldığını bilmiyorum sonuçta.

Alıntıları Göster
    Asus strixvega 64 2100 liraya buldugum 1 sene 2 ay kadar garantisi mevcutmus fatura kutu herşey tam bide zaten garantisiz olsa gereksiz pahalı olurdu zaten ama garantili olması iyi yani fotograflarsan temiz duruyor kart öneriniz ne olue acaba değeri mi sizce

• quote:

Asus genelde radeon kartlarda ucuza kaçıyor. O model bazında bir sorun yoksa alınabilir
    Bu model bazında bilginiz varmı acaba ve sizin öneriniz nedir degermi sizce
  • yunus689 Y kullanıcısına yanıt
    Bilgim yok.

1400 lira civarlarina vega 56 bulursanız daha mantikli bir tercih olur
  • quote:

Bilgim yok.

1400 lira civarlarina vega 56 bulursanız daha mantikli bir tercih olur
    Vega 56 yada baktım ama hem vega 64 de bi 100 tl fark oynuyor hemde performansı cok col daha yuksek bu strixde dedigim gibi garantili olması ben düşündürdü
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.