Şimdi Ara

ASUS STRIX TACTIC PRO Oyun Klavyesi [inceleme] | [TR versiyon-TR'de ilk] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gerschenkirschen

çok güzel inceleme hocam, eline sağlık

Teşekkür ederim ne demek.
  • mamoo M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Geç yazıyorum öncelikle kusura bakmayın.

CS ile alakalı üstte de bir arkadaşımız daha yazmış. Benim kullandığım süre içerisinde tuş atamalarında sıkıntı yoktu. Yazılımsal veya oyun kaynaklı bir sıkıntı gibi görünüyor. CS GO hatırladığım kadarıyla denemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kötü_ben

usb olmaması çok kötü çok gerekli oluyor g710 da var mesela

Piyasaya ilk girişin verdiği acemilik nezdinde ileride telafi edilebilecek durumlar diyebiliriz.
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Problem sadece oyunda değil her uygulamada vs. aynısını yapıyor. Arada geçen sürede dikkatimi çeken klavyeye sert(bayağı sert) vuruşlar yaptığım zaman çok daha az yapıyor bu sıkıntıyı. Normal veya sakin bir vuruşta genellikle sesli harflerde yapıyor. Aşağıda ki kısmı klavyeden çıktığı gibi düzeltmeden bırakacağım.

"Meeselaaa buu kısmı hiç düüzelttmedeen bıraaktttım".
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamoo

Problem sadece oyunda değil her uygulamada vs. aynısını yapıyor. Arada geçen sürede dikkatimi çeken klavyeye sert(bayağı sert) vuruşlar yaptığım zaman çok daha az yapıyor bu sıkıntıyı. Normal veya sakin bir vuruşta genellikle sesli harflerde yapıyor. Aşağıda ki kısmı klavyeden çıktığı gibi düzeltmeden bırakacağım.

Kendi yazılımı üzerinde bahsettiğiniz bu kısmın ayarı vardı diye hatırlıyorum. Tepki süresi ile alakalı olarak. Bu noktada sıkıntınız var gibi görünüyor.
    Macro tuşlarına yazılımı üzerinden klavyeden tuş atarsan makroları kullandırıyor oyunda tuş atamazsan boş olarak makro tuşları kesinlikle çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

quote:

Kendi yazılımı üzerinde bahsettiğiniz bu kısmın ayarı vardı diye hatırlıyorum. Tepki süresi ile alakalı olarak. Bu noktada sıkıntınız var gibi görünüyor.

"USB üzerinden N-Key Rollover (NKRO) özelliği:Hassas kontrol ile hiçbir hareketi kaçırmayın" NKRO diye bir özelliği var ilk zaman bunu kapatmıştım şuan açıkmı hatırlamıyorum. iş yerimdeyim. Eve gidince tekrar kontrol edip, son kez kurcalayacağım. Yine düzelmesse artık garantiye göndereceğim. İlgin için teşekkürler.

Kapatsanız da bir şey fark etmeye bilir. En iyisi siz garantiye verin ve değişim isteyin. Sanırım bazı tuşların ciddi anlamda aşırı hassaslık gibi istenmeyen bir sorunu var. Kimi klavyelerde bir tuş kimisinde birden fazla. Oluşma sıklığı da değişiyor. Yine dediğiniz gibi sonuna kadar basılırsa genelde sorun olmuyor ama hafif dokunmalarda "tetikleme" yapıyor. Ciddi bir sıkıntı yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kapoera889

Macro tuşlarına yazılımı üzerinden klavyeden tuş atarsan makroları kullandırıyor oyunda tuş atamazsan boş olarak makro tuşları kesinlikle çalışmıyor.

Anladım. Yazılımsal olarak sıkıntılı gibi durum.
    Rica ederim. Ne yaptınız, düzeldi mi durum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Rica ederim. Ne yaptınız, düzeldi mi durum ?

Maalesef düzelmedi. Garantiye gönderdim. Bütün özellikleri kapatıp klasik klavye modunda kullanıyorum yine aynısını yapıyor. Zaten yazılımsal olarak her şeyi denedim sorun bence donanımsal. Hiç bir vuruşu kaçırmayacağız derken fazla abartmışlar.
    Aldığınız andan itibaren veya sonrasında fabrika çıkışlı bir hata da olabilir üründe (herkeste benzer sorun olmamasından ötürü). Servis süreci içerisinde bu durum ortaya çıkacaktır zaten. Süreç detaylarını ve sonucunu da burada paylaşmanız, benzer veya farklı sorunlar için servis süreci yaşayacak arkadaşlara yardım niteliğinde olacaktır.

Geçmiş olsun.
  • Corsair K70 ve üzeri kullandıktan sonra geri kalan mekanik klavyelerin çoğu çöp... Logitech g710+ ve Cm Rapid Fire seriside çok sağlam klavyeler arasında gösterebilirim
  • Bu klavyenin kalitesindeki mekanik klavyeler aşırı pahalı (hatta jan janlı ışıldakları benim gibi kaliteden saymazsanız daha düşük kalitedekiler bile de denilebilir. Tercih meselesi) Bunların ki kaş yapalım derken göz çıkarmak olmuş. Bu kadar güzel bir klavyeye üstelik Türkçe karakter desteği bile vermişken böyle kritik bir hata ver. Anladığım kadarıyla sorun bir iki tuştaysa bu kesinlikle düzeliyor fakat böyle nerdeyse her tuşta bu hata varsa maalesef donanımsal gibi.
    Keskin sirke demişler, küpüne zarar. Bunların ki de aynen böyle olmuş. Dediğiniz gibi aşırı hassas klavye yapalım derken kiminin balatalar yanmış.

Birde konu sahibi Redstone soruyorum; bu klavyenin tuşlarını servislerden ayrıca temin edebiliyor muyuz? Yedek olması açısından.

Böyle bir imkanımız var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spinata

Bu klavyenin kalitesindeki mekanik klavyeler aşırı pahalı (hatta jan janlı ışıldakları benim gibi kaliteden saymazsanız daha düşük kalitedekiler bile de denilebilir. Tercih meselesi) Bunların ki kaş yapalım derken göz çıkarmak olmuş. Bu kadar güzel bir klavyeye üstelik Türkçe karakter desteği bile vermişken böyle kritik bir hata ver. Anladığım kadarıyla sorun bir iki tuştaysa bu kesinlikle düzeliyor fakat böyle nerdeyse her tuşta bu hata varsa maalesef donanımsal gibi.
    Keskin sirke demişler, küpüne zarar. Bunların ki de aynen böyle olmuş. Dediğiniz gibi aşırı hassas klavye yapalım derken kiminin balatalar yanmış.

Birde konu sahibi Redstone soruyorum; bu klavyenin tuşlarını servislerden ayrıca temin edebiliyor muyuz? Yedek olması açısından.

Böyle bir imkanımız var mı?

Merhaba,

Bunu servis ile görüşmek lazım. Bu konuda bir kolaylık sağlanacaktır diye düşünüyorum ama yurt dışı ile iletişime geçmek daha garanti olabilir. Sizin durumunuz nedir şu an ?

Bende bir sorun yok. Tuştan kastım Türkçe Q desteklediğinden tuş capleri. Switchlerini kastetmiyorum. Diyelim ki İngiliz dizilimini aldınız. Türkçe karakter tuşları temin edebilirseniz sorun olmaz demek istiyorum. İstediğiniz gibi tuşları yeniden takabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spinata

Bende bir sorun yok. Tuştan kastım Türkçe Q desteklediğinden tuş capleri. Switchlerini kastetmiyorum. Diyelim ki İngiliz dizilimini aldınız. Türkçe karakter tuşları temin edebilirseniz sorun olmaz demek istiyorum. İstediğiniz gibi tuşları yeniden takabilirsiniz.

Şimdi anlatmak istediğiniz anlaşıldı. Üstteki yazınızdan bu anlamları çıkarmak, siz yazmadan mümkün değil.
    Merhaba, ürünü servise verdiğim günden itibaren herhangi bilgilendirme sms i olsun telefon olsun hiç bir bilgi verilmedi. Ben de 27. iş gününde vatan bilgisayara giderek garanti şartlarının sağlanmadığı için para iadesi istedim. Talebimi kabul edip işi yokuşa sürmeden işlemi başlattılar. Para iadesini 7-10 iş günü içerisinde kredi kartı ile aldığım için karta iade edeceklerini söylediler. Şuan iade işlemini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamoo -- 10 Haziran 2017; 3:38:52 >
  • quote:

Merhaba, ürünü servise verdiğim günden itibaren herhangi bilgilendirme sms i olsun telefon olsun hiç bir bilgi verilmedi. Ben de 27. iş gününde vatan bilgisayara giderek garanti şartlarının sağlanmadığı için para iadesi istedim. Talebimi kabul edip işi yokuşa sürmeden işlemi başlattılar. Para iadesini 7-10 iş günü içerisinde kredi kartı ile aldığım için karta iade edeceklerini söylediler. Şuan iade işlemini bekliyorum.

Selam,

Geçmiş olsun tekrar. Süreç ile alakalı bilgilendirmeniz için teşekkürler. Siz arayıp veya mail atıp sorguladınız mı acaba ? Maalesef ki ülkemizdeki servis anlayışında uzun bir süredir sıkıntılar mevcut (neredeyse marka ayırt etmeksizin). Böyle bir sıkıntı yaşadıysanız, tabii ki para iadesi almak en doğal hakkınızdır.

evet 22. iş gününde vatanbilgisayarın web sitesinden servis takip sayfasından sorgulattığımda ürün servis yolunda gözüküyordu. mağazaya gidip sorduğumda "ya abi o site öyle güncel değil. güncellemiyorlar, yakında gelir ürün" dediler. 27. iş gününde de ne bir sms veya telefon bilgilendirmesi yapılmayınca gittim para iadesi istedim. kısaca şöyle bir olay yaşadım; ürünü vatanbilgisayara servis için teslim ettim. 27 günde kimse bana ürünüme ne olduğuna veya nerde olduğuna dair net bir bilgi veremedi :)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.