Şimdi Ara

ASUS ROG GL502VT-FY034T (GTX970M) Kullanıcı Kulübü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.042
Cevap
13
Favori
34.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: unicornek

İlk soğutucu alan arkadaşlar sıcaklık ne kadar düşüyor bir inceleme yapar artık:)

Ben başta bunu almıştım.
    http://urun.n11.com/laptop-sogutucu/trust-20817-gxt-278-notebook-gaming-sogutucu-156-173-P124562032

Asus ROG'da denemedim ama benim eski laptop(HP Pavilion) da denedim.O laptoplar zaten aşırı ısınma yüzünden sabıkalı. Açıkcası soğutması fena değildi ama hem 4 fanlı olmasından dolayı ses yapıyordu hem de koyduğum zeminde siyah lekelere sebep olmuştu. O nedenle iade ettim

Şimdi şunu almayı düşünüyorum. Tabi başka önerisi olanlar varsa onları da inceleyebiliriz
    http://urun.n11.com/laptop-sogutucu/zalman-zm-ns2000-notebook-sogutucusu-P19028955

• quote:

Orijinalden alıntı: akgun17

quote:

İlk soğutucu alan arkadaşlar sıcaklık ne kadar düşüyor bir inceleme yapar artık:)

Ben başta bunu almıştım.
    http://urun.n11.com/laptop-sogutucu/trust-20817-gxt-278-notebook-gaming-sogutucu-156-173-P124562032

Asus ROG'da denemedim ama benim eski laptop(HP Pavilion) da denedim.O laptoplar zaten aşırı ısınma yüzünden sabıkalı. Açıkcası soğutması fena değildi ama hem 4 fanlı olmasından dolayı ses yapıyordu hem de koyduğum zeminde siyah lekelere sebep olmuştu. O nedenle iade ettim

Şimdi şunu almayı düşünüyorum. Tabi başka önerisi olanlar varsa onları da inceleyebiliriz
    http://urun.n11.com/laptop-sogutucu/zalman-zm-ns2000-notebook-sogutucusu-P19028955

hocam bende zalman ilehttp://www.sanalmarketim.com/cooler-master-r9nbcu3pkgp-siyah-notepal-u3-plus-19-notebook-sogutucu/p_51526/ arasındayım

• Bilgisayar elime ulaştı, dün biraz kullanma fırsatı buldum ve şunu farkettim; task manager açıkken işlemleri izliyorum ve disk %99a çıkıyor. Bilgisayarı ilk açtığımda oluyor, dün yaklaşık 4 saat kullandım bilgisayarı üç-dört kere farklı zamanlarda %99a kadar çıktı disk.

Bunun sebebi nedir? Normal mi?
  • Hocam geçmiş olsun ne sıkıntı çıktı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar üstte iki noktada var ışık sızması alt taraftakiler küçük gibi sizce üsttekiler büyük mü sorun yaratır mı

ASUS ROG GL502VT-FY034T (GTX970M) Kullanıcı Kulübü
  • bu da testteki görüntü beni pek rahatsız etmedi ama bu işlerden pek anlamam sizce nasıl?

• yunemre123 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam sorun yaratacak bir durum değil diye düşünüyorum dediğim gibi benimkinde de var hatta bundan daha fazla, güle güle kullanın
  • teşekkürler yardımcı olduğunuz için benimde gözüme pek kötü gelmedi olmasaydı iyiydi ama napalım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ben başta bunu almıştım.

hocam bende zalman ilehttp://www.sanalmarketim.com/cooler-master-r9nbcu3pkgp-siyah-notepal-u3-plus-19-notebook-sogutucu/p_51526/ arasındayım

Hocam bu soğutucunun Zalman'a göre avantajları, dezavantajları nelerdir ?

• unicornek kullanıcısına yanıt
    Msi afterburner ile fps sıcaklık olcebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: der ve gider

quote:

Orijinalden alıntı: yunemre123

bu da testteki görüntü beni pek rahatsız etmedi ama bu işlerden pek anlamam sizce nasıl?

Tamamen kişilikle alakalı. Ben olsam asla kabul etmem geri yollardım. Zaten burada paylaşanları gördüğüm için yarın kargo elime ulaşacak ama almayıp iade edeceğim iade talebini oluşturdum şu an.

Kendi kararınız saygı duyarız hocam. Zaten daha önce aldığınız ürünle ilgili de HB size zorluk çıkarmıştı yanlış hatırlamıyorsam. O nedenle sinirlenmekte haklısınız.
    Ama burada paylaşılanlardan sonra iade edeceğim demişsiniz. Burada paylaşılanlar nedir tam olarak ? Cihaz bize ulaştı. O sizde soru işareti bırakan konuları yazarsanız, bizdeki cihazda ne ölçüde olup olmadığını size iletebiliriz

• valla araştırdım ıps ekranların %90'ında malesef böyle beni pek rahatsız etmedi ama olmasa tabiki iyi olurdu hepsiburada servise götüreceksiniz servis rapor yazıp bize göndereceksiniz diyor,paranızı iade ederiz diyor uzun iş parayı iade alsam hangi modeli alcam bir de o var en iyisi takmamak küçük şeyleri :)
  • Bugün itibariyle bende bilgisayarımı almış bulunmaktayım.
    Geç gönderdiler malasef.
    Yusuf kardeşim az önce ben de ışık sızması testi yaptım. Yüklediğin fotoğrafın aynısı gibi benimki de.
    Üst tarafta var biraz , ve altta küçük bir miktar var.
    Tabi sadece siyah ekranda belli oluyor.Ips ekran teknolojisinin biraz daha gelişmesi gerekecek.
    Ips panelli bilgisayarların tümüne yakınında malasef bu sorun var.
    Öyle rahatsız edici düzeyde değil bana göre de.
    Zaten piyasada 3650 liraya bu seviyede laptop yok.
    son bir aydır araştırıyorum fakat bulamadım.

Bilgisayara gelecek olursam. Ben ne yalan söyliyim tasarımını beğenmiyordum.
    Gözüm hep gümüş laptoplara gidiyordu.Fakat aslolan donanım olduğu için bu bilgisayara yönelmek zorunda kaldım.
    hatta bilgisayarım gelmeden önce tuş takımını değiştirmeyi bile düşündüm.Turuncu tuş takımı mı olur diyordum : )

Fakat tüm önyargılarım 2 saat önce yıkıldı.
    Fotoğraflarında niye gözüme çirkin geldi ise bilmiyorum. Gayette yakışıklı bir laptop çıktı.
    Oyuncu bilgisayarı olmasına rağmen ince olması, tuş aydınlatması göze hoş geliyor.
    oyunda kullanarak olarak test etmedim henüz.
    İlk gözüme çarpan ses kalitesi idi.
    ROG gaming Center programından sağ tarafta AudioWizard seçeneklerinden Soundscape seçeneği ile ses epeyce bir yükseldi.
    mmm başka ne diyebilirim pil performansını test edeceğim yarın onu da eklerim.
    Yılbaşındada 512 gb bir ssd eklemeyi düşünüyorum.
    Hepsi bu kadar iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukut35 -- 30 Kasım 2016; 21:39:50 >

• sukut35 kullanıcısına yanıt
    aynen bende tasarımını ve sesini çok beğendim :))

• Klübe katıldık :) Herkesin cihazı hayırlı olsun. Türkçe kurulum yaptım fakat şimdi geri ingilizceye çevirmek için format atıyorum.

Cihazı çok beğendim.
  • arkadaşlar merhaba.önce asus gl 752 daha sonra da konudaki bilgisayarı kullanıp ikisini de satıphttp://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A7-V6-5-2.html#.WD8wNOaLSUk bu bilgisayarı kadıköydeki mosnter fabrika satış mağazasından aldım.bundan önce 3 bilgisayarım daha asus olmuştu hepsinden çok memnun kalmıştım.ama fiyat performans olarak mosnter daha mantıklı geldi.aynı özelliklerde bir asus yaklaşık 800-1000 tl daha pahalıya geliyordu ben de gittim fabrika satış mağazasından 3 yıllık mc afee antivirüs lisansı ve 110 tl değerinde sırt çantası hediyeleriyle birlikte satın aldım.Çok memnunum performans ve tasarım mükemmel.Fiyatların düşük olmasının sebebi monster türk markası olması ve asusa ödediğimiz gümrük vergilerini bu bilgisayarlara ödemeyişimiz.Bu yorumu asusu yermek için yazmadım kesinlikle yanlış anlaşılmasın benim kişisel düşüncem para konusu sorun değilse asustan şaşmayın.ama para konusundan dolayı arada kalıyorsanız kesinlikle monster tavsiye ederim.17.3 ekran ayrıca olmazsa olmaz.bakın arkadaşlar 3500-4000 tl verip de 15.6 bilgisayar almayın.çok fark var.bilgisayar ağırlığı konusunda hergün elinizde taşımıyorsunuz ya da yürürken oynamıyorsunuz bunu masaya koyup oynuyorsunuz.O yuzden fazla takılmayın agırlık konusuna da.Umarım yardımcı olabilmişimdir.herkese iyi akşamlar.

• quote:

quote:

quote:

bu da testteki görüntü beni pek rahatsız etmedi ama bu işlerden pek anlamam sizce nasıl?

Tamamen kişilikle alakalı. Ben olsam asla kabul etmem geri yollardım. Zaten burada paylaşanları gördüğüm için yarın kargo elime ulaşacak ama almayıp iade edeceğim iade talebini oluşturdum şu an.

Kendi kararınız saygı duyarız hocam. Zaten daha önce aldığınız ürünle ilgili de HB size zorluk çıkarmıştı yanlış hatırlamıyorsam. O nedenle sinirlenmekte haklısınız.
    Ama burada paylaşılanlardan sonra iade edeceğim demişsiniz. Burada paylaşılanlar nedir tam olarak ? Cihaz bize ulaştı. O sizde soru işareti bırakan konuları yazarsanız, bizdeki cihazda ne ölçüde olup olmadığını size iletebiliriz

Işık sızması başta geliyor, hepsiburada'nın garanti belgesini kaşelememiş olması. Servise gönderince bakılmayıp garantiyi onaylatın diyerek geri yollaması. Harddiskin sesi. SSD olmayışından ötürü müthiş performans yavaşlığı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Işık sızması başta geliyor, hepsiburada'nın garanti belgesini kaşelememiş olması. Servise gönderince bakılmayıp garantiyi onaylatın diyerek geri yollaması. Harddiskin sesi. SSD olmayışından ötürü müthiş performans yavaşlığı.

Hocam öncekikle SSD olmayışı teknik bir sorun değil. Daha doğrusu bu cihazı alanlar SSD olmadığını ve muhtemelen çoğu kendi takacağını düşünerek aldı. (Aslında SSD olmayan laptoplarda, bunun gibi ayrı bir M2 slotu olması avantaj bile sayılıyor.Evet SSD almak için ayrı bir maliyet çıkıyor ama en azından içindeki mevcut HDD yi çıkarmak zorunda kalmıyoruz)

-Diğer bir konu garanti belgesinin kaşeli olmaması demişsiniz. Benimki böyle geldi. Bu şekilde teknik servis onaylamıyor mu ki? Kaşe ve hologram var.

-Harddisk sesi henüz bende olmadığı için yorum yapamayacağım

-Bence belki de en büyük sorun ışık sızması.O konuda sizle hemfikirim.Ama bunu da netleştirmek pek mümkün olmuyor. Hayır bu kampanya öncesi çok farklı bir yerden aynı modeli alan biri buraya yazsa ;" Benim laptop'da ışık sızması falan yok" diye. O zaman anlayacağız ki bazılarında var bazılarında yok. Ama daha ışık sızması bende hiç yok diyeni görmedim.
    Benim de canımı sıkan tek konu o aslında. Bilsem ki teknik servise gönderince, ışık sızması olmayan bir ekran takıp geri gönderecekler, ileride daha çok gözüme batarsa tabiki gönderirim. Ama öyle bir ekran var mı onu bile bilmiyoruz

Bunun dışında henüz pek bir kötülüğünü görmedim. Isınma ile ilgili de, cihaz prize takılıyken oyun oynanıyorsa ekranın birleşme kısmının orada ısınma oluyor. Ama cihaz prize takılı değilse böyle bir ısınma da olmuyor.
    Tercih sizin..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam öncekikle SSD olmayışı teknik bir sorun değil. Daha doğrusu bu cihazı alanlar SSD olmadığını ve muhtemelen çoğu kendi takacağını düşünerek aldı. (Aslında SSD olmayan laptoplarda, bunun gibi ayrı bir M2 slotu olması avantaj bile sayılıyor.Evet SSD almak için ayrı bir maliyet çıkıyor ama en azından içindeki mevcut HDD yi çıkarmak zorunda kalmıyoruz)

-Diğer bir konu garanti belgesinin kaşeli olmaması demişsiniz. Benimki böyle geldi. Bu şekilde teknik servis onaylamıyor mu ki? Kaşe ve hologram var.

-Harddisk sesi henüz bende olmadığı için yorum yapamayacağım

-Bence belki de en büyük sorun ışık sızması.O konuda sizle hemfikirim.Ama bunu da netleştirmek pek mümkün olmuyor. Hayır bu kampanya öncesi çok farklı bir yerden aynı modeli alan biri buraya yazsa ;" Benim laptop'da ışık sızması falan yok" diye. O zaman anlayacağız ki bazılarında var bazılarında yok. Ama daha ışık sızması bende hiç yok diyeni görmedim.
    Benim de canımı sıkan tek konu o aslında. Bilsem ki teknik servise gönderince, ışık sızması olmayan bir ekran takıp geri gönderecekler, ileride daha çok gözüme batarsa tabiki gönderirim. Ama öyle bir ekran var mı onu bile bilmiyoruz

Bunun dışında henüz pek bir kötülüğünü görmedim. Isınma ile ilgili de, cihaz prize takılıyken oyun oynanıyorsa ekranın birleşme kısmının orada ısınma oluyor. Ama cihaz prize takılı değilse böyle bir ısınma da olmuyor.
    Tercih sizin..

Güzel yanıtınız için teşekkür ederim. Yarın uyandığımda ne düşüneceğim bilmiyorum, şu an iade etmek istediğimi biliyorum ama laptopu önümde görünce bir bakayım deyip alabilirim de. Tekrar teşekkürler, eğer laptopu alırsam yeniden yazarım buraya. İyi geceler.

• Oyunlardaki performansı deneyen arkadaşlar var mı acaba? Sıcaklık ne kadara çıkıyor?

SSD olmadan pek kullanmayacağım sanırım ben. En kısa zamanda (yılbaşı indirimlerini beklemekteyim) SSD alıp devam edeceğim kullanmaya.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.