Şimdi Ara

ASUS - Rampage IV Extreme Kullanıcıları Klübü (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.377
Cevap
15
Favori
56.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aero cool dokunmatik fan kontrolcusunun molexini ters bağladım yandı sanırım artık çalışmıyor :)
    bu bizim anakartın IV Extremelerin fan kontrolu nasıl oluyor bana bu konuda yardımcı olabilecek varmı. sanırım bu anakarttan fanları kontrol edebilirmişiz.
    fanlar
    Cougar CFD 120mm Kırmızı 4 adet 2 adet te coolmaster 20cm fan var bunları anakart üstünden kontrol edebilirmiyim edersem başarılı olurmu.
    yada gerçekten paraya kıyıp bir fan kontrolcüsümü almam gerekiyor bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. şuan acayüp sesli çalışıyor
    h100 sougutucunun pompasında bulunan girişlerde fanlar şuan için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathshadow

Merhaba arkadaşlar aero cool dokunmatik fan kontrolcusunun molexini ters bağladım yandı sanırım artık çalışmıyor :)
    bu bizim anakartın IV Extremelerin fan kontrolu nasıl oluyor bana bu konuda yardımcı olabilecek varmı. sanırım bu anakarttan fanları kontrol edebilirmişiz.
    fanlar
    Cougar CFD 120mm Kırmızı 4 adet 2 adet te coolmaster 20cm fan var bunları anakart üstünden kontrol edebilirmiyim edersem başarılı olurmu.
    yada gerçekten paraya kıyıp bir fan kontrolcüsümü almam gerekiyor bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. şuan acayüp sesli çalışıyor
    h100 sougutucunun pompasında bulunan girişlerde fanlar şuan için.

dostum merhaba.

rampage 4 extreme kartının en güzel özelliklerinden biri -yanılmıyorsam- 6 taneye kadar fanı dahili pwm pinleriyle kontrol edebilmemiz. kendi sistemimde 3 tane fanı pwm ile kontrol ediyorum, hem sessiz hem de etkili çalışıyorlar. standart fanlar 3 pinden oluşur. 4 pinli fanlarda, anakarttan gelen pulse'ler (türkçesini hatırlayamadım) ile fana giden voltajı değiştirilerek hız ayarlanır. bunun için pwm'li fanları alman yeterli(akasa viper şiddetle tavsiye ederim). fanları anakarttaki 4pinlik slotlara takarsan anakart bu fanlarını sürer. 3 pinli fanları basit bir elektronik devreyle pwm'e dönüştürebilirsin. keşke fan kontrolcü almasaydın

anakart gerçekten harika, kullanım kılavuzunu iyice okumanı tavsiye ederim. her gün yeni bi özelliğini keşfediyorum

umarım yardımım dokunmuştur. iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klaanaa -- 23 Haziran 2015; 2:25:03 >

• Mahvetti bu kart beni rezil oldum ne biosu tutarlı nede başka bi tarafı - şimdide vga ve cpu boot olmadı ışıkları yanıyor. garantiye gönderdik bakalım üstelik faturası yok bir de kimin adına nereden fatura kesildi bilmiyorum. böyle bir durumda nasıl hareket edilir . onuda bilmiyorum.
  • klaanaa kullanıcısına yanıt
    Merhaba Dostum yardımların için teşekkür ederim, akasalar aklımdaydı cougar testlerini inceledikten sonra almaya karar verdim gerçekten bir harikalar ses konusundada üfleme konusundada en azından bana şuan için yetmekte. ben sistemi ikinci el aldım arkadaş sanırım görüntü olsun die takmış fancontrolcüsünü :) bende yaktım zaten anakart üstünde bulunan pwm girişlerine fanları taktım 3pinli bunlar ama taktım ve bios üstünden hepsini ayarladım yinede gerektiği zaman voltaj verip ayarlaması iyi oldu istediğim tam olarak bu şekilde olmasada buda şimdilik işimi görmekte ben işletim sistemi açıkkende kontrol etmek istiyorum buda sanırım pwm çoklayıcı ile olacak onuda bir kaç kişiden duydum yanmış falan, sıkıntı olur die uzak duruyorum bazen makine 2 gün renderda kalıyor en son bi fan controlcüsü alacam kafam rahat olacak :) yinede yardımların için teşekkürler dostum sağlıcakla...

• Merhaba ;

Bana Bi kasa önerebilirmisiniz rica etsem max 350 Tl ye

Bu parçalar ;

rampage Ex. 4
    galax gtx 980
    Corsair H100 ü

sorunsuzca kurabileceğim.

2. elde olur İzmir içi elden alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackline23 -- 6 Eylül 2015; 20:29:01 >
  • Arkadaşlar merhaba, İlgisi ihtiyacı olanlar olur diye ilanı buraya ekliyorum...

http://www.sanalpazar.com/Ek-fb-Kit-Re4-Acetal-Csq-Asus-Rampage4ext.anakart-Blogu__isp52030793
  • Bu sayfanın yardımsever kurucusu @Egemen54 arkadaşımız vefat etmiştir. Genç yaşta bir arkadasımızı aşırı hız yüzünden kaybettik. allah rahmet eylesin....

http://www.haberturk.co...-genc-hayatini-kaybetti
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaGaRaS

Bu sayfanın yardımsever kurucusu @Egemen54 arkadaşımız vefat etmiştir. Genç yaşta bir arkadasımızı aşırı hız yüzünden kaybettik. allah rahmet eylesin....

http://www.haberturk.co...-genc-hayatini-kaybetti

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1132109-geliboluda-motosiklet-kazasinda-universiteli-genc-hayatini-kaybetti

Bu arkadaş mı?
    Yazık çok genç, Allah rahmet eylesin...

• konfigürasyonborusu kullanıcısına yanıt
    Malesef :(
  • Arkadaşlar 2. El bir RAMPAGE IV EXTREME almak istiyorum elinde olan veya satmak isteyen arkadaşlar Ö.M yoluyla ulaşırlarsa sevinirim.
  • merhaba arkadaşlar rampage ıv exreme anakartımın kuzey köpprü fanı hiç dönmüyor bir ayar gerekiyormu kaç derecede döner allah aşkına biri bilgi veririse iyi olur arızaslıysa nerden bulabilirim tavsiyeniz ne olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: bfakman

Arkadaşlar 2. El bir RAMPAGE IV EXTREME almak istiyorum elinde olan veya satmak isteyen arkadaşlar Ö.M yoluyla ulaşırlarsa sevinirim.

ben neredeyse satacaktım uygun fiyatada verirdim. tüm parçaları uygun fiyata verdim gitti ama bu anakart ve i7 işlemci uyumluluğu şahane gerçekten 3 yıl oldu hala canavar gibi maşşallah. doğru seçimi yapmışsınız umarım bulursunuz.
  • bu arada biraz geç gördüm ama benide ekleyin listeye
  • Arkadaşlar ben de bu anakarttan arıyorum. Varsa satan bana PM ile ulaşsın lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bende bu anakarttan var senelerdır cozemedıgım sorunum var bende intel i7 3820 islemci ve corsair 8gb 1866mhz ram var ama biosta 4gb gozukuyor. Ne yaptıysam bunu 8gb yapamadım.cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: **Nightmare**

Arkadaslar bende bu anakarttan var senelerdır cozemedıgım sorunum var bende intel i7 3820 islemci ve corsair 8gb 1866mhz ram var ama biosta 4gb gozukuyor. Ne yaptıysam bunu 8gb yapamadım.cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurler

Sorun çözülmüştür.Başka ram alarak sorunu çözdüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: omarom

merhaba arkadaşlar rampage ıv exreme anakartımın kuzey köpprü fanı hiç dönmüyor bir ayar gerekiyormu kaç derecede döner allah aşkına biri bilgi veririse iyi olur arızaslıysa nerden bulabilirim tavsiyeniz ne olur

dönmemesi normal defauldu otomatık oluyo onun. bıostan pch bolumu var ordan fanı ayarlıyordun. sistem yük altında olunca o zaman doner benimkide şu an oyle
  • Konuyu hortlatmanı zamanı gelmiş XD  ASUS - Rampage IV Extreme Kullanıcıları Klübü Anakartı yeni aldım Aldıgım arkadas sorunsuz calıstıgını soyledı yalnız bi turlu ses alamadım Hoparlor simgesi inaktif ve secilemiyor Orjinal dvd si ve sitesinden indirdigim driverlar ile win 7 ve win 10 da denedim sonuc aynı Ses alamıyorum sadece bir hısırtı var Ekran kartının drıverını yukledigimde hdmı dan ses veriyor Sorunu yasayan arkadaslar varsa tecrubelerini bekliyorum

• Merhabalar, anakartım bozuldu.işlemci açıkta kaldı. Bana rampage iv kartını satmak isteyen var mı?
  • Merhaba, ölü bir konu muhtemelen ama şansımı deneyeyim gene de. Rampage IV extreme anakart kullanıyorum, 2 adet 120gb corsair ssd raid halinde ve 2 adet de mekanik disk takılı. Cuma akşamı PC yi kapatıp çıktım, pazartesi sabah PC'yi açtığımda boot olmadığını gördüm, anakart üzerindeki displaylerde 60 uyarı kodu vardı. Biraz uğraştıktan sonra clear cmos denedim. PC artık boot oluyor bios ekranını falan geçiyor ancak windows yükleneceği sırada orada kalıyor. Display'de AE uyarı kodu çıkıyor. Uyarı kodlarının açıklamalarını inceledim ama çözüm üretemedim. Konu ile ilgili fikri ya da tecrübesi olan var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.