Şimdi Ara

asus r9 270x ? Evga gtx 760?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler mayıs 5 10 u arası ekran kartı alacam bu 2sinden biri alacam hangisini önerirsiniz 2sinede bütçem yetiyor

• sistemin nedir detaylı olarak?ikisine de yeten bütçen ne kadardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydar1912

beyler mayıs 5 10 u arası ekran kartı alacam bu 2sinden biri alacam hangisini önerirsiniz 2sinede bütçem yetiyor

kardeş 2'side alınmaz fiyat olarak çok fark yok r9 280 alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_1907

quote:

beyler mayıs 5 10 u arası ekran kartı alacam bu 2sinden biri alacam hangisini önerirsiniz 2sinede bütçem yetiyor

kardeş 2'side alınmaz fiyat olarak çok fark yok r9 280 alın

evga gtx 760 alma msi gtx 760 al daha performanslı ve aynı zamanda arkadaşımda r9 280 var bendede gtx 760 bana dediği lafın aynısı şu benim pc senin pc yi heaven benchmarkta tokatlar dedi bende görürüz dedim açtık benchmarkı extreme ayarda benim gtx 760 tam 1000 puan verdi (oc olmadan) onun r9 280 930 puan vermişti dün gibi hatırlarım sonradan hamburger ısmarlamıştı iddiasına neyse şaka bi yana msi gtx 760 alın frekansları daha yüksek ve soğutucusu daha sağlam evga alırsanız tek avantajınız evga kartım var diyebilmeniz olucaktır

• Oggy20 O kullanıcısına yanıt
    aradaki 70 puan fark pek bir şey ifade etmiyor ama bazı oyunlarda ki hatta bundan sonra çıkacak çoğu oyunlarda 2gb vram bazı ayarlar için yetersiz olacağı açıkça görülebiliyor.
    artık gtx 760 devri 0 almak için geçti gibi
  • quote:

aradaki 70 puan fark pek bir şey ifade etmiyor ama bazı oyunlarda ki hatta bundan sonra çıkacak çoğu oyunlarda 2gb vram bazı ayarlar için yetersiz olacağı açıkça görülebiliyor.
    artık gtx 760 devri 0 almak için geçti gibi

ben 2 gb model alsın die bir yorum yapmadım gtx 760 ta 4 gb lık modeller de var gtx 760 devrinin daha ömrü var ha eğer 4 gb lık modeli olmasaydı o zaman en fazla 1 sene götürürdü o kart ama 4 gb lık modeli var

benim size tavsiyem Msi Gtx 760 ın 4 GB lık modelini almanız ben kendim kullanıyorum 2 tane fanı var fanlar hep %70 te çalışıyor ve %75 e kadar sesi duymuyosunuz ve fanlar baya bi soğutuyo şimdiye kadar (fan hızı %70 te) 68 derece üstü görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuoni

sistemin nedir detaylı olarak?ikisine de yeten bütçen ne kadardır?

amd 6300 işlemci gskil ripjaws 8gb 1600 mhz ram CM 750 wat bronze power asus m5a97r2.0 anakart wd 1 tb purple harddısk 780 tl bütçem var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haydar1912 -- 30 Nisan 2015; 21:04:08 >
    tamamda gtx 760'ın 4 gblık modeli kaç para ? o fiyata r9 280x alınır
  • quote:

evet 280x alınır doğru ama şu farklar var
    1. güç tüketim değerleri
    2. fanın çıkarttığı muhteşem ses
    3. sü 4 gb - 3gb
    4 . sü r9 280x r9 280 in overclocklanmış modelidir yani Msi GTX 760 a overclock yaparak r9 280x rahat bir şekilde geçilebilir ancak r9 280x overclocklanırsa r9 280 in maximum overclock kapasitesine çıkılabilir ve Msi GTX 760 ın soğutucusu daha kaliteli ve yapısı daha sağlam ve dayanıklı olduğundan dolayı Msi GTX 760 ın overclock ile ulaşabileceği maximum performans R9 280x in overclock ile ulaşabileceği maximum performanstan daha yüksek bir noktadadır
  • ben çok yüksek grafik gerektiren oyun oynamıyorum Cs go ve lol oynuyorum suanda twich tv de yayın açıcam o yüzden ekran kartına ihtiyacım var suanda hd 5570 ı kullanıyorum golgeler kapalı full ayarda 60 fps max 55 derece oluyor ben yayıncılık yapmak için bi kart alacam tavsiyeleriniz için tesekkurler r9 280x serisinin donma sorunu varmış diye duydum onu almayı dusunmuyorum 270x veya gtx 760 lardan birini almayı dusunuyorum MSi in 760 ı çekırdek hızı evganınkınden 8 10 puan onde ama msı 720 tl evga 760 bu nıye böyle marka avantajları falanmı var
  • quote:

ben çok yüksek grafik gerektiren oyun oynamıyorum Cs go ve lol oynuyorum suanda twich tv de yayın açıcam o yüzden ekran kartına ihtiyacım var suanda hd 5570 ı kullanıyorum golgeler kapalı full ayarda 60 fps max 55 derece oluyor ben yayıncılık yapmak için bi kart alacam tavsiyeleriniz için tesekkurler r9 280x serisinin donma sorunu varmış diye duydum onu almayı dusunmuyorum 270x veya gtx 760 lardan birini almayı dusunuyorum MSi in 760 ı çekırdek hızı evganınkınden 8 10 puan onde ama msı 720 tl evga 760 bu nıye böyle marka avantajları falanmı var

insan evga yazısını görünce alıyor diyim ben kaliteli marka ondan dolayı daha pahalı mesela beats ile adı sanı duyulmamış kulaklık markası düşünün beats 10 kalitesinde ses veren modeli 100 tl ise o bilinmemiş markanın 12 kalitesinde ses vereni 700 tl ye satılıyor gibi bir olay var ayrıca yayın yapacaksanız kessinlikle gtx 760 öneririm çünkü shadowplay özelliği ile 3. parti yazılımlara gerek kalmadan yayını yapabiliyorsunuz her türlü ayarı ile

• cs de en yüksek ayar 200 - 230 fps arası gidip geliyor fps gtx 760 ile çözünürlük ise 1920 x 1080 (vsync tabiiki kapalı)
    Artık orası kullanıcıya kalmış.
    güç tüketimi farkı çok fazla olmaz faturaya o kadar yansımaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oggy20

cs de en yüksek ayar 200 - 230 fps arası gidip geliyor fps gtx 760 ile çözünürlük ise 1920 x 1080 (vsync tabiiki kapalı)

tesekkurler msı gtx 760 alacam ınsallah bı problem yaşamam elektronıkte pek şansım tutmuyor oynadıgım 3 4 oyun var zaten dota lol cs hearth stone bunlardan baska oynamam öyle oyun manyagı falanda degılım dota 12 senelık oyun hala oynanıyor mesela bana görede hd 5570 bile suanda cs go ve lol u full ayarda oynatabılıyosa gtx 760 ile 5 sene daha performanslı oynatır
  • quote:

quote:

1. güç tüketim değerleri
    3. sü 4 gb - 3gb
    4 . sü r9 280x r9 280 in overclocklanmış modelidir yani Msi GTX 760 a overclock yaparak r9 280x rahat bir şekilde geçilebilir ancak r9 280x overclocklanırsa r9 280 in maximum overclock kapasitesine çıkılabilir ve Msi GTX 760 ın soğutucusu daha kaliteli ve yapısı daha sağlam ve dayanıklı olduğundan dolayı Msi GTX 760 ın overclock ile ulaşabileceği maximum performans R9 280x in overclock ile ulaşabileceği maximum performanstan daha yüksek bir noktadadır

Sen ne satiyorsun ya? Neyin kafasını yaşıyorsun? 280x 280 in oc yapılmış haliymişmiş. Shader değerlerine baksan gene arada ki farkı anlarsın. 280x in rakibi gtx770 dir ki 770 den de performanslıdır. Sen kalkmış 760, 280x den daha performanslı dıye sacmalıyorsun. Deli oluyorum senin gibi insanlara kendinde ne kart varsa en iyisi en güçlüsü triplerine giriyorlar. Sende 280x olsaydı bu sefer de gtx970 den daha iyi diyecektin çünkü siz hep böylesiniz her zaman sizin aldığınız kart en f/p olanıdır. Bir de kendini avutuyor yok müthiş fan sesiymiş :D yemin ediyorum böyle bir cahillik yok ya. Senin aldığın msi, asus yada gigabyte in özel tasarimli modelleri AMD için üretilmiyor mu? Yani msı gaming 280x yok mu? Var diyorsan o olmayan beyninle bir düşün bakalım senin 760 kartına takılan gaming soğutucu blogu ve fanlarıyla 280x e takılanlar farklı mı diye. Gerçekten acınacak haldesiniz görmemişin bir kartı olmuş tutmuş fanini neyse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Artık orası kullanıcıya kalmış.
    güç tüketimi farkı çok fazla olmaz faturaya o kadar yansımaz

GTX 760 170 watt kullanır R9 280X ise 250 watt kullanır yani 80 watt fark var bu fark biraz büyük yani gtx 760 psu yu r9 280x ten daha az yoruyor yani psu nun ömrünü yemez ve daha güçlü bi psu yemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salvoo

quote:

quote:

1. güç tüketim değerleri
    3. sü 4 gb - 3gb

Sen ne satiyorsun ya? Neyin kafasını yaşıyorsun? 280x 280 in oc yapılmış haliymişmiş. Shader değerlerine baksan gene arada ki farkı anlarsın. 280x in rakibi gtx770 dir ki 770 den de performanslıdır. Sen kalkmış 760, 280x den daha performanslı dıye sacmalıyorsun. Deli oluyorum senin gibi insanlara kendinde ne kart varsa en iyisi en güçlüsü triplerine giriyorlar. Sende 280x olsaydı bu sefer de gtx970 den daha iyi diyecektin çünkü siz hep böylesiniz her zaman sizin aldığınız kart en f/p olanıdır. Bir de kendini avutuyor yok müthiş fan sesiymiş :D yemin ediyorum böyle bir cahillik yok ya. Senin aldığın msi, asus yada gigabyte in özel tasarimli modelleri AMD için üretilmiyor mu? Yani msı gaming 280x yok mu? Var diyorsan o olmayan beyninle bir düşün bakalım senin 760 kartına takılan gaming soğutucu blogu ve fanlarıyla 280x e takılanlar farklı mı diye. Gerçekten acınacak haldesiniz görmemişin bir kartı olmuş tutmuş fanini neyse

e tamam ben enayiyim gidip 4 gb lık gtx 760 aldım ayrıca şu konuyada bakmanızı rica ediyorum r9 270 e oc yapılıyor ve r9 270x i geçiyorhttp://forum.donanimhaber.com/m_105294399/tm.htm
    bu konuya bakın lütfen sonra gelip yorumunuzu yapın
    araştıramdan gelip yorum yapıyorsun diyor cahilsin diyor bir gidip şu konuya bakmadan laf ediyor

• quote:

quote:

quote:

1. güç tüketim değerleri
    3. sü 4 gb - 3gb

şimdi gidip bir gtx 760 a overclocku basın bakalım r9 280x e kaç puanlık fark atıyor

• 280x lerde donma sorunu mevcut her 10 kısıden 8 i şikayetçi ve markalara göre performansıda degısıyor o kartın 280x fiyatına çıkamam ayrıca ve o fiyata çıkabilsem bile yeni maxwel mimarisi olan gtx 960 ı alırım 280x ı 2 e katlar
  • quote:

quote:

quote:

1. güç tüketim değerleri
    3. sü 4 gb - 3gb

ayrıca r9 280x gtx 770 ten performanslı falan değildir atmayın şurada kafanızdan illaha ressim mi atmamı istersiniz yoksa bu linke sizmi bakıcaksınız ha birde 2 gb lık gtx 770 ile karşılaştırdım 4 gb lık ile karşılaştırsaydım % lik fark dahada artardı şimdi bu linkten sonrada dx 11.2 - dx 11.1 muahbbeti yaparsınızhttp://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1860&gid2=881&compare=radeon-r9-280x-vs-geforce-gtx-770 birde bu attığım gtx 770 nvidia çıkışlı yani ekstra bi modifiyesi parçası falanda yok olsa siz düşünün sizinde ekran katınızı merak ettim şimdi acaba r9 280x mi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.