Şimdi Ara

Asus P9X79 Deluxe İntel i7 3970X Extreme 4.8Ghz Overclock Bios İnce Ayar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar render sürecini kısatmak için intel i7 Extreme serisi 3970X 4.0Ghz işlemciyi 4.8 Ghz'ye hız aşırttım.

Makinada kullandığım işlemci soğutma sistemim Corsair H100i . Eğer işlemci sıcaklığında 80C dereceler sizi ürkütecekse tam yükte çalışırken fanları turbo hızında 2700-2850 Rpm ye ayarlamanızı tavsiye ederim. İşlemci sıcaklığı sistem boşta iken 40-45C , tam yükte ise eğer soğutucu fanlarını default ayarlarında kullanırsanız 65-78 C leri görürsünüz şayet dediğim gibi işlemci tam yükte iken fanları turbo moduna ayarlarsanız 55-65 C sıcaklıta stabil olarak kafanız rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. H100i turbo ayarında pek rahatsız etmeyecek kadar da olsa fan sesi gayet rahat duyuluyor. Default ayarlarında ise fan sesleri duyulmuyor.

Çok elzem olmadığı ve riske girmemek için 4.8 Ghz ile yetindim fakat daha sıkı bir soğutma sistemi ile i7 3970X 'in 5.5Ghz 'leri görebileceğini söyleyebilirim.

Yaptığım bios ayarlarını şu an render ediyorum bir kaç saat içinde youtube yüklemiş olacağım. Videodaki ayrıntıları dikkatle takip edip hatasız bir şekilde uygulamaya dikkat ediniz. Asus P9X79 Deluxe ve Pro arasında sadece Bluetooth ve Wireless farkı olduğu için aynı ayarları Pro serisinde de uygulayabilirsiniz. Fakat sakın i7 3970X yerine başka bir çarpan kilidi açık işlemciye uygulayayım demeyin beklenmedik sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Şimdilik görüşmek üzere , i7 3970X Extreme kullanıcılarına hayırlı olsun.
     Asus P9X79 Deluxe İntel i7 3970X Extreme 4.8Ghz Overclock Bios  İnce Ayar Asus P9X79 Deluxe İntel i7 3970X Extreme 4.8Ghz Overclock Bios  İnce Ayar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bziya -- 6 Ağustos 2014; 16:21:01 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.