Şimdi Ara

Asus P5W DH Deluxe Problemleri + Çözümleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
879
Cevap
1
Favori
56.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Asus P5W DH Deluxe Problemleri + Çözümleri
  • quote:

Orjinalden alıntı: alper1391

bende ise durum aşağıdaki gibi..bundan önce 3000 de bütün değerler defaulttu..bu topiği okudum ve 3500 yapmak için denemelere giriştim..stabil voltajı bulmak zor oldu..bir windows açılmadı..bir 3d mark cpu testinde restart yaptı..bir everestin sistem kararlılık testinde restart yaptı..ama 1.47 de herşey full stabil çalıştı.. ama sorun ısıda..oda çok sıcak..ee buna bu yörenin iklimide eklenince bu sıcaklıklar bence normal oluyor..resimdeki sıcaklıklara 930 defaulta iken ulaşıyordu...bu halde ekran kartı default 4775 aldı(3dmark06)

edit: bu halde sp1m 14 sn...

Merhaba,

Siz sıcak diyorsunuz ama sizinkide normal. Benimkinde bir terslik var. 1.600v. ile idle da 50c.

1.300v. default voltajda Speed Step açıkken 1602 MHz. de idle 32c. bunlar normal sonuçlar değil hemde Ninja ile...

Teşekkürler,

Hicks

• Yok yok size demedim''@shle''
    kusura bakma yanlıs anlsıldım heralde senin ramler ve o.c kabiliyetiniz harika cok taktir ediyorum ben ''hicks''e söylemiştim ram degerlerini ''@shle'' gibi yapmasını tavsiye etmek istedim

''pci frequency ne peki'' bence PCI slotunu saat olarak calısma frekeansı...
    Sanırım
    FSB gerilimi =1,80 v
    MCH gerilimi =1,50v
    ICH gerilimi = 1,05v
    olarak ayarlıyordum daha gogrusu manuel secenekte sectigimde ilk degerlere ayarlıyorum...

• ne deyim amd k8l yi çıkarsada darısı bizim başımızada gelse
  • Merhaba,

Ben RAM'leri 2.05v. ile 4-4-4-12 olarak kullanıyorum şuanda.

PCI Frequency anakartın PCI portlarının veri hızıdır, normal değeri 33 MHz. dir, eğer FSB arttırırsanız bu değerde artacaktır ve sistemin açılmamasına sebep olacaktır onun için 33 MHz. de sabitlemek gerekiyor O/C sağlığı açısından.

Teşekkürler,

Hicks
  • Merhaba,

Ninja'yı söküp iyice temizledim ve tekrar taktım AS5'i de yenileyerek çok birşey değişmedi. Bakır tabanda çizikler var bu sorun yaratabilir mi acaba? Yaratırsa nasıl düzleştirebilirim?

Teşekkürler,

Hicks
  • tabandaki ciziklerin bir önemi kalmıyor eğerki as5 kullanıyorsan değmeyen yerleri macun tamamlar asfalt kadar yarıklar yok sanırım tabanında?
  • Merhaba,

Normal olarak dediğiniz gibi olmalı ama aklıma başka bir seçenek gelmiyor

Ninja'nın fanını SilveStone FM121 ile değiştirsem mi diyorum?

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=sst-fm121

Kasanın içerisindeki fanların dağılımı şu şekilde;
    1-Exhaust fan olarak arka tarafta TT Silent Wheel 13cm. kullanıyorum.
    http://www.thermaltake.com/product/dcfan/combo/a2330/a2330.asp
    2-In-take olarak ön tarafta Arctic Cooling Arctic Fan Pro TC 8cm. kullanıyorum.
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=L0063
    3-Bunlara ek olarak bir de Tagan EasyCon 530W. PSU'nun 12cm. lik fanı da exhaust şekilde yardımcı oluyor.
    4-Scythe 12cm. Ninja'nın üzerine takılı olan bir fan daha var.
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=K0221
    5-Ayrıca AOpen H600B-28 kasanın portatif HDD yuvasını tamamen boşaltıp içerisine tam RAM lerin üzerine üfleyecek şekilde yine AOpen H600B-28 kasanın kendi exhaust fanı olan 9cm. lik fanı monte ettim.

Sorun nerde hala anlamadım, FM121 ile kasanın içerisinde kasırga kopartmak şart oldu sanırım...

Tşk,

Hicks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 4 Eylül 2006; 10:31:51 >

• Yorum yapabilecek kimse yok mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: EMRES754

Asus P5W DH Deluxe Problemleri + Çözümleri

temp 3 aşırı fazla ya
  • Conroe 6400 almayı düşünüyorum bu durumda bende ısı sorunsalı yaşar mıyım ?
    Bu arada yorumda bulunan herkese teşekkürler oldukça faydalı bir topic olmuş...
  • valla kardeş millet açılıyor diyip duruyor.benimde işlemci default voltajla 3.2 yapıypr.ama bide orthos testini yapın bakalım stabilmi.bide öyle screenshot koyunda hepimiz görelim yahu..
  • Merhaba Arkadaşlar,

Yukarıdaki konfigürsayonu değiştirdim.
    1- Exhaust fan olarak arka tarafta TT Silent Wheel 13cm. kullanıyorum.
    2- AOpen H600B-28 kasanın portatif HDD yuvasını geri taktım ve burada bulunan 9cm.lik fanı çıkarttım. Ön tarafta bulunan Arctic Cooling Arctic Fan Pro TC 8cm. fanı da çıkarttıktan sonra altta kalan büyük boşluğa ise Ninja'nın üzerinde gelen Scythe 12cm.lik fanı exhaust olarak monte ettim.
    3- Ninja'nın üzerine SilverStone FM121 taktım.

Şu anda kasada 2 adet 12cm.lik 1 adet de 13cm.lik fan bulunuyor. Bu şekilde CPU ısısında çok fazla değişim olmadı (1-2 derece belki) ama kasa içi ısı 5 dereceden fazla düştü diyebilirim.

Bu da demek oluyor ki benim kasa bu konfigürasyona küçük geliyor ve yeterli hava akımı sağlanamıyor. Artık yapacak çok fazla birşeyde yok.

Teşekkürler,

Hicks
  • harbiden merak ettim bu temp 3 aux diyo bu aux max sıcaklık iznimi öyleyse ne için board içinmi işlemci içinmi bilmiyorum
  • Merhaba,

"Temp3" GPU sıcaklığı olabilir mi? ATI CCC den bakar mısınız değer aynı mı? Ayrıca Everest'in algılayıcı/sensor bölümünde o civarda görünen bir sıcaklık var mı?

Tşk,

Hicks
  • Ayrıca bu FM121 inanılmaz gürültü yapan bir cihaz tam güçte yanında durulmuyor.
  • Merhaba,

E6600 ve P5WDH Deluxe kullanan arkadaşlar değerli vakitlerini ayırıp yorum yazarsa çok sevinirim.

Tşk,

Hicks
  • gpu sıcaklığı değil herhalde limit sıcaklık gibi geliyo bana
  • bence 1,56 v ye göre yükteki 50 derece normal. 70 60 dereceye kadar yolu var.bence canını sıkmamalısın.he ama bendede p5wdh varken o kadar sıcaklıklara çıkmıyodu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: daDaSh

bence 1,56 v ye göre yükteki 50 derece normal. 70 60 dereceye kadar yolu var.bence canını sıkmamalısın.he ama bendede p5wdh varken o kadar sıcaklıklara çıkmıyodu.

Merhaba,

1.56v ile yükte 50 derece değil işte, zaten öyle olsa sorun olmayacak o görüntüdeki idle hali, yükte değil o görüntü, SuperPI bittikten 1-2 dk sonrası...

Tşk,

Hicks
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.