Şimdi Ara

ASUS P5B/QX 6850 EXTREME CPU SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus P5B ile E6400 kullanıyordum.Cpu değişikliği yaptığım anda ekren görüntüsünde 2 seçenek geldi.
    1-bios'a kaydet
    2-biosu F9 sıfırlama.

biz 1.seçeneği tercih edip işleme devam etmeye kalktık.Ancak sistemle ilgili sorun çıktı.PC cpu çalışmasına rağmen açmadı.Güvenli mod,komutla aç,eski ayarlada başla vs seçenekleride normal devam et dedik ama yine olmadı.sistemin çöktüğünü söyledi dükkandaki arkadaşlar.
    şuan sistem kurtarma çalışıyor.Lisanslı windows(xp) lisanslı virus programı(norton) vs herşey uygun aslına.

kaçak göcek bir durumda yoktu sistemin.saat gibi çalışıyordu.

konu ile ilgili geçmiş tecrübesi olan veya bilgisi olan açıklama getirebilir mi rica etsem.

yardım eden etmeyen herkese teşekkür ederim

sevgiler saygılar

• İşlemciyi takıp, sistemi açmadan biosu resetleseydin (pili çıkarıp takarak) garanti olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

İşlemciyi takıp, sistemi açmadan biosu resetleseydin (pili çıkarıp takarak) garanti olurdu.

bios güncellemelerini alındığından beri(yaklaşık 4 senedir) yapmıştım..ilk hali extreme çalıştırmıyorken, biosu resetleyip ilk haline getirince extreme'i çalıştırırmıyıdı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cs-memati -- 24 Aralık 2010; 14:40:16 >
  • sorun çözüldü..Önce güvenli mod ardından normal modda çalıştı.
    muhtemelen dükkanda format atacam program yükleyecem deyip bana maddi yükleme yapacaklardı!!!!!!!!!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.