Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.847
Cevap
13
Favori
290.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yankee33

bence ssd ler şu aralar ucuzlamaya başladı.Aşağıdaki 120 gb lık ssd 471 tl.

http://www.vatanbilgisayar.com/Solid%20State%20Disk/ocz-agt3-25sat3-120g-120gb-agility-3-serisi-sata-3.0-ssd-(525mb-okuma-500mb-yazma)/productdetails.aspx?I_ID=56519

Merhaba,

Kur sebebiyle çok takip etmiyorum bu aralar, dediğiniz gibi olabilir. Fakat geçtiğimiz temmuz ayında 220-250 TL civarlarında 60 GB'lik vardı diye hatırlıyorum.100-150 daha verip alınabilirmiş anlamında.. Laptop'un fiyatının kabaca 1/3'üne ssd almak bence çok lüks

İyi forumlar.

Saygılarımla,
    Mert ŞENER

• ben corsair F3 120 gb ssd ve corsair 8 gb 1333 ram taktım makinem hızını usb3 ile birlikte 20ye katladı açılış sürem 6 sn. kapanma 3 san. :D:D

• Webcam problemi yaşayan varmı arkadaşlar ?

Life Frame'i açtığmda kameranın başka bir program tarafından kullanıldığına dair bir uyarı alıyorum. Skype yada msn benzeri diğer programlarda webcam ile ilgili herhangi birşey yaptığım zaman kilitleniyor. Aygıt yöneticisinden kontrol ettim herşey temiz. Hatta temiz bir recoveryde yaptım. Çeşitli yabancı forumlarda da arattım ama bir çözüm bulamadım. Bir de buraya danışayım istedim. Görünen o ki bu sorunu yaşayan tek asus modeli biz değiliz çünkü diğer asus modellerinde de aynı problemi yaşayanlar olmuş.
  • 2. ss

• Merhaba,

@zencefil2

İki mesaj önce, laptopun değerinin 1/3'ne ssd lüks demiştim ama bu değerleri görünce boş konuşuyormuşum diye düşündüm :)

Ramleri nereden ne kadara aldığın konusunda bilgi verebilir misin?

bilg. adı: warcraft :) Wow ssd'yemi yüklü, usb 3.0'daki ext'a mı? Upgrade önceki haline göre wow performansı hakkında bilgi verirsen çok sevinirim

İyi forumlar.

Saygılarımla,
    Mert ŞENER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amastrine -- 11 Ekim 2011; 10:04:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertSener

Merhaba,

@zencefil2

İki mesaj önce, laptopun değerinin 1/3'ne ssd lüks demiştim ama bu değerleri görünce boş konuşuyormuşum diye düşündüm :)

Ramleri nereden ne kadara aldığın konusunda bilgi verebilir misin?

bilg. adı: warcraft :) Wow ssd'yemi yüklü, usb 3.0'daki ext'a mı? Upgrade önceki haline göre wow performansı hakkında bilgi verirsen çok sevinirim

İyi forumlar.

Saygılarımla,
    Mert ŞENER

Sevgili Mert Ramlari Vatan bilgisayardan 57 tl 4 gb olarak 2 kit aldım. Wow usb 3 extarnel 1,5 tb seagate'e yüklü ssd de sadece windows var extra birşey yüklemem 120 gb ın 20 si dolu 100 ü .
    Ben masa üstüne dönmeyi düşünürken vatan bilgisayarın yaptığı %25 kampanyası ile masa üstü toplamaktan ssd sayesinde vazgeçtim. performasın beklediğimden fazla artması beni dizüstünde bıraktı. herkese tavsiyem atın eski harddiskinizi 40 gb ta olsa windwos kuracak kadar büyüklükte bir ssd alın takın:D
    Ram ların frenkasın önemli değil 1333 1066 arası bir fark göremedim.o yüzden frekans cokta öenmlideğil

• N51'i aldıktan kısa bir süre sonra bu çıkmıştı bayağı üzülmüştüm alamadığıma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zencefil2

Sevgili Mert Ramlari Vatan bilgisayardan 57 tl 4 gb olarak 2 kit aldım. Wow usb 3 extarnel 1,5 tb seagate'e yüklü ssd de sadece windows var extra birşey yüklemem 120 gb ın 20 si dolu 100 ü .
    Ben masa üstüne dönmeyi düşünürken vatan bilgisayarın yaptığı %25 kampanyası ile masa üstü toplamaktan ssd sayesinde vazgeçtim. performasın beklediğimden fazla artması beni dizüstünde bıraktı. herkese tavsiyem atın eski harddiskinizi 40 gb ta olsa windwos kuracak kadar büyüklükte bir ssd alın takın:D
    Ram ların frenkasın önemli değil 1333 1066 arası bir fark göremedim.o yüzden frekans cokta öenmlideğil

Merhaba,

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Bir kaç gündür ram fiyatlarını araştırıyorum bende fakat dual kit(kingston dışında) pek bulamadım. Sanırım bende öyle yapacağım.

SSD içinde yeni bir kampanya bekleyip, söylediğin gibi 60'lık vs bir şey alacağım.usb 3.0 kutuyla birlikte iyi bir fiyat olacak malum

İyi forumlar.

Saygılarımla,
    Mert ŞENER

• Beyler şimdi sağda ve solda olan beyaz ışık patladı (sağ olan) var mı böyle birşey ya
  • Usta senin laptopta imalat hatasi var bariz. Servis yolu gozuktu. butun parcalar degisecek bboyle demek ki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrkmAdr -- 14 Ekim 2011; 20:20:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrkmAdr

Usta senin laptopta imalat hatasi var bariz. Servis yolu gozuktu. butun parcalar degisecek bboyle demek ki :)

Usta ne yapim şaştım kaldım, aldığım günden beri sürekli servisteyim yani daha kaç defa tekrar edecek dersiniz bu? Bir sorunum daha var;

Video izlerken veya windowsta pencereler arası geçiş yaparken bazen ekran kare kare rengarenk olup kitleniyor, şarjdan çıkartıp ctrl-alt-del yapınca düzeliyor ama bazı yerlerde yine kare kare oluyor msn pencereleri gibi, ama diğer pencerelerde sorun olmuyor, msni kapatıp açınca düzeliyor o da. Hatta bir caps ekliyeyim;

Bu sorunu her iki götürdüğümde de söyledim birşey yok deyip geri verdiler, bu sefer ne diyeyim bu adamlara ben? Tüketici haklarına başvurmaklan mı tehdit edeyim? Tam olarak ne söylemem gerekir hukuksal olarak?

• Bu fotoğrafı bize gösterdiğiniz gibi onlara da gösterdiniz mi ?
    Mail ile bence fotoyu bir yollayın, gelen cevaba göre birşeyler düşünelim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasozby

Bu fotoğrafı bize gösterdiğiniz gibi onlara da gösterdiniz mi ?
    Mail ile bence fotoyu bir yollayın, gelen cevaba göre birşeyler düşünelim .

Selam. Birebir aynısnı her iki götürdüğümde de gösterdim, 6'şar ay aralıklarla ve her defasında "driver sorunu" deyip umursamadılar. Sürekli güncel driverlar kuruludur zira çok fazla oyun oynuyorum ve hep güncel tutuyorum. Kendi yükledikleri os'te dahi aynı problem var. Bir türlü durumu anlatamıyorum asustaki yetkili arkadaşlara, sağolsunlar hepsi birbirinden iyi insanlar fakat bu problemime bir türlü çözüm bulmadılar artık hukuksal bir mücadeleye mi girmeliyim dersiniz? Son kez gidip "eğer problemimi çözmezseniz hukuksal süreç başlatacağım" mı diyeyim?

• Hangi servislerine götürdünüz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasozby

Hangi servislerine götürdünüz acaba ?

İstanbul'da Masaldan İş Merkezi'ndeki servislerine. Az önce de destek@asus.com adresine bir mail attım bakalım ne cevap gelecek, cevabı burada da paylaşırım. Sanırım bu sorunu tek yaşayan benim...
  • Demek istediğim kargo parasını karşılayarak kabul eden Ankara servisiyle de irtibata geçip , birde onlara anlatmayı deneyebilirsiniz.
    Tabi İstanbul'dan Ankara'ya kabul ederler mi bilmiyorum. Ama peşini bırakmayın derim
  • Bende laptopu ekim 11 de garantiye verdim vatan bilgisayara.Benimde batarya problemim vardı bide ısınma sorunu yazdım temizlesinler içini diye bakalım ne zman gelicek.Çok şükür bunların dışında problemim olmadı.Bataryası değişen arkadaşlar bataryalarını nasıl kullanıyor şuan bende ona göre kullanayım sonra yine patlamasın batarya
  • Laptop dün servisten gelmiş bugun gidip aldım batarya ,thermal ve fan değiştirilmiş ayrıca biosu update etmişler şuan fan sesi eskisine göre 0 nerdeyse batarya yıpranma seviyesi %1.3, servis'in eline sağlık valla iyi iş çıkarmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yankee33 -- 24 Ekim 2011; 12:07:20 >
  • @CtrlShft bataryayi full boşalt doldur yaparak kullanmayı dene. Ayrıca Aida 64 programı ile batarya yıpranmasını görebilirsin.
  • Oyle driver sorunu olmaz ama abuk sabuk windows kaynakli seyler olabilir. Bende de sleep moda gectiginde tekrar laptopu aktif ettigim an sacmaliyor bazen. Ama goruntu olarak hic boyle seyler olmamisti. Diyorum ya senin laptopun karakterinde sorun var. En en en yetkili servise bugune kadarki tum bakim raporlari ile sunup ilgilenmelerini talep et derim.
  • 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.