Şimdi Ara

Asus N551VW-CN007T Kullanıcıları Kulübü || 6700HQ ve GTX960M (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
592
Cevap
22
Favori
34.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Masaüstünde intel aktiftir uygulamalarda devreye nvidia girer o yüzden masaüstü grafiklerinde sadece intel gözükür.
  • bilgisayarım bugün teslim edildi. touchpad oynaması, piksel testi, ışık sızması testi hepsini yaptım. şu an görünürde hiç bir sıkıntı yok çok şükür. darısı yeni alacakların başına.

7 dakikalık da kutu açılımı videosu çektim ama 1gb. tutmuş çok geç yükleniyordu youtube'a iptal ettim.
  • Oyun konusunda çok sıkıntı çıkarıyor, 2 saat Call Of Duty Ghost oynadım bi kafayı yemediği kaldı, ısında ve donmaya başladı. Başka böyle bir sıkıntıyla karşılaşan varmı ?
  • Eylül 2015'te N550JK-CN090H modelini almıştım aslında.
    ekranda ölü piksel vardı çok önemsemedim.
    Ocak ayında bir baktım ki ekran yandı. Servise gönderdim. Ekran değişti geldi fakat kasa yamulmuştu.
    Hâl böyle olunca bende DOA kapsamında iade ettim.
    Aynı parayla dün itibarıyla bu bilgisayarı aldım.
    İnşallah aynı sıkıntıları yaşamam diyerek;
    Aranıza Hoşgeldim

sadecenotebook.com'dan satın aldın bilgisayarı. Elden kontrol ederek aldım. Ölü piksel sıkıntısı yok. Işık sızması çok az seviyede abartısı yok. Beni rahatsız etmiyor yani

Almadan en merak ettiğim soruydu.
    Kurulumları yapmamın akabinde CPUZ ile baktım ve 8 GB DDR4 RAM'in tek slotta olduğunu gördüm. Özellikleri bu şekilde.

Part#: D4S8G2133S
    Manufacturer: Samsung
    Manufacturer Part#: M471A1G43DB0-CPB

buna uygun bi RAM arayışındayım.
    KINGSTON derdime derman olur mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maakman -- 12 Şubat 2016; 8:58:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ygrkmklnc

İçindeki ram samsung marka. Yurtiçinde aynısını bulamadım. Kingston aldım ben de.

hocam dual çalışıyor mu tavsiye eder misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maakman

Eylül 2015'te N550JK-CN090H modelini almıştım aslında.
    ekranda ölü piksel vardı çok önemsemedim.
    Ocak ayında bir baktım ki ekran yandı. Servise gönderdim. Ekran değişti geldi fakat kasa yamulmuştu.
    Hâl böyle olunca bende DOA kapsamında iade ettim.
    Aynı parayla dün itibarıyla bu bilgisayarı aldım.
    İnşallah aynı sıkıntıları yaşamam diyerek;
    Aranıza Hoşgeldim

sadecenotebook.com'dan satın aldın bilgisayarı. Elden kontrol ederek aldım. Ölü piksel sıkıntısı yok. Işık sızması çok az seviyede abartısı yok. Beni rahatsız etmiyor yani

Almadan en merak ettiğim soruydu.
    Kurulumları yapmamın akabinde CPUZ ile baktım ve 8 GB DDR4 RAM'in tek slotta olduğunu gördüm. Özellikleri bu şekilde.

Part#: D4S8G2133S
    Manufacturer: Samsung
    Manufacturer Part#: M471A1G43DB0-CPB

buna uygun bi RAM arayışındayım.
    KINGSTON derdime derman olur mu acaba?

Hayırlısı olsun.

Ürün bu söylediğinize göre:

Asus N551VW-CN007T Kullanıcıları Kulübü || 6700HQ ve GTX960M

https://www.superbiiz.com/detail.php?name=D4S8G2133S&show=p#

CL15 olduğu için Kingston RAM'le sorunsuz uyacaktır.

En uygun şurada var:

http://urun.n11.com/bellek-ram/kingston-8gb-2133mhz-ddr4-cl15-notebook-ram-kvr21s15d88-P98798308

• Ben de paylaşılan ram'i aldım. Bir sorun yaşamadım.
  • Bende dün aldım ebrar bilgisayardan şuanlık hiçbir sıkıntısı yok lolde full ayarlarda 250-270 arası fps alıyorum.Bence gayet güzel bir performansı var.Alacak arkadaşlara tavsiye ederim.
  • Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun.

Benim Asus'da küçük bi sorun oluştu;

7-8 sene önce cd'ye kaydettiğim fotoğrafları buldum. Dedim atayım bunları da. Laptop, cd'lerin bi tanesini okumadı. Cd'nin üzerine baktım ve bayağı çizik vs. deformasyon vardı. Disk okuyucusundan devamlı uzun ve kısa ses geliyordu, okumaya çalıştığını duyuyordum yani. Cd'yi çıkardım ve biraz attığım fotolara baktım. Sonra laptop'u kapatırken disk okuyucusundan yine böyle okuma sesi gibi bir şey geldi.

Şimdi açınca da o ses geliyor 2-3 kere. Bana pek bi zararı yok, çünkü normal bi cd koyduğumda sorunsuzca açıyor. Sorun şu ki, laptop'un açılış hızı biraz düştü. Normalde 12-13 saniyede açılıyordu, şimdi komple açılması 20 saniye civarına geriledi.

Şimdi laptop'u böyle kapattığımda ve açtığımda, içinde cd filan olmadığı halde bu bluray okuyucusunun her defasında okuma yapmaya çalışmasını engellemenin bir yolu var mıdır? Sesi sinirimi bozmaya başladı. Böyle bir şey için de servis filan uğraşmak istemiyorum, belki de son derece basit bir sorundur. Umarım yardımcı olacak birileri çıkar, teşekkürler şimdiden..

• EyezBerg kullanıcısına yanıt
    ygrkmklnc kullanıcısına yanıt
    sıkıntı olmaz diyorsunuz yani.
    ben sipariş vereyim yavaştan o zaman

bir de bir arkadaşta daha bu bilgisayardan var
    şöyle bişey var aklımda;
    dual 16gb ram almak çift 8 gb toplamda 16 yani
    samsung olanları bir bilgisayara, kingston olanları diğerine takmak

sıkıntı olur mu orjinal ürünü kasadan çıkarmak?
    ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maakman -- 12 Şubat 2016; 11:19:20 >
  • maakman kullanıcısına yanıt
    Bence üzerindeki samsung'a linkte verilen kingston'ı ilave etmek sorun olmaz ama yine de ramler aynı marka olsun derseniz samsung'u çıkarıp 2x8gb kingston takmak bir sorun yaratmaz.
  • ygrkmklnc kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam
    öncelikle kingston 8gb alacağım.
    ben memnun olursam öyle devam ederim. arkadaşa da alırız.
    baktık sıkıntı oluyor gibi
    değişiriz o vakit aynı marka yaparız.
    ama dediğinizi deneyeceğim bende sıkıntı olacağını sanmıyorum
    ilginiz için de teşekkürler ayrıca
  • şimdi bi sorunum var arkadaşlar. Bn bir hafta önce aldım. Ancak dünden itibaren bi farklılık falan oldu. Mesela normal çalışırken lola tıklarsam bi sn gecikiyor ve fan sesi mi yoksa turbo sesi mi anlamadığım bi ses geliyo. Çok garip daha önce yoktu. Oyunda fps düşüşü ve takılma da oluyor. Yardımcı olabilecek varsa iyi olur
    .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şöyle bir liste yaptım ama bu sarı ile işaretlediğim yerdeki farkı anlayan var mı aramızda?
    Asus N551VW-CN007T Kullanıcıları Kulübü || 6700HQ ve GTX960M
  • quote:

Orijinalden alıntı: maakman

sıkıntı olmaz diyorsunuz yani.
    ben sipariş vereyim yavaştan o zaman

bir de bir arkadaşta daha bu bilgisayardan var
    şöyle bişey var aklımda;
    dual 16gb ram almak çift 8 gb toplamda 16 yani
    samsung olanları bir bilgisayara, kingston olanları diğerine takmak

sıkıntı olur mu orjinal ürünü kasadan çıkarmak?
    ne dersiniz?

En iyi seçim Üzerindeki rami çıkarmanın hiçbir zararı olmaz cihaz kapalı olduğu sürece. Sadece cihazı kapatırken hibernate etmemeye direkt kapatmaya dikkat edin. Ram'ler değiştiğinde hibernate'den kalkarken sıkıntı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdish

Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun.

Benim Asus'da küçük bi sorun oluştu;

7-8 sene önce cd'ye kaydettiğim fotoğrafları buldum. Dedim atayım bunları da. Laptop, cd'lerin bi tanesini okumadı. Cd'nin üzerine baktım ve bayağı çizik vs. deformasyon vardı. Disk okuyucusundan devamlı uzun ve kısa ses geliyordu, okumaya çalıştığını duyuyordum yani. Cd'yi çıkardım ve biraz attığım fotolara baktım. Sonra laptop'u kapatırken disk okuyucusundan yine böyle okuma sesi gibi bir şey geldi.

Şimdi açınca da o ses geliyor 2-3 kere. Bana pek bi zararı yok, çünkü normal bi cd koyduğumda sorunsuzca açıyor. Sorun şu ki, laptop'un açılış hızı biraz düştü. Normalde 12-13 saniyede açılıyordu, şimdi komple açılması 20 saniye civarına geriledi.

Şimdi laptop'u böyle kapattığımda ve açtığımda, içinde cd filan olmadığı halde bu bluray okuyucusunun her defasında okuma yapmaya çalışmasını engellemenin bir yolu var mıdır? Sesi sinirimi bozmaya başladı. Böyle bir şey için de servis filan uğraşmak istemiyorum, belki de son derece basit bir sorundur. Umarım yardımcı olacak birileri çıkar, teşekkürler şimdiden..

Benim laptop 3-4 sn'de açılıyor şeytan kulağına kurşun. Sizde neden bu kadar uzun sürüyor? SSD olan pc'lerde hep benim gördüğüm 3-5 snydi.

Bios ayarlarından boot order'dan cdRom'u çıkarırsanız açılırkenki yavaşlamayı ortadan kaldırır diye düşünüyorum.

• EyezBerg kullanıcısına yanıt
    Hocam 3-4 saniyede nasıl açılıyor? Power'a bastıktan 9 saniye sonra masaüstüne geliyor benimki. 3-4 saniye dediğiniz süre power tuşundan masaüstüne geldiği süre mi?
  • 3-4 sn'de login ekranına geliyor.
  • Arkadaşlar hard disk değişimine gerek varmı sizce, yerine şöyle 500 gb 7200 rpm gibi güzel bişey taksak nasıl olur ?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.