Şimdi Ara

Asus N550JK-CN090H optik sürücü yerine SSD takmak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.webdenal.com/asus-n550jk-cn090h_690601.html

arkadaşlar bu bilgisayarı almayı düşünüyorum fakat ssd olmaması kötü. 1.5 TB hafızamıda kısmak istemiyorum. Bluray sürücüsüylede işim olmaz o yüzden onu çıkarıp yerine 128 GB yada 256 GB ssd taktırmak istiyorum. Bunun için Bluray Caddy falan lazım sanırım bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Sorularım:
    1) Bu bilgisayar uygun Caddy marka model mümkünse link.
    2) Hangi SSD markası veya kapasitede almalıyım?

şimdiden teşekkürler.

• Kapasite olayı tamamen size bağlı 60gb bile yeterli oyun vs oynamayan bir insan için diğer yönden dilerseniz içindeki hdd yi çıkarıp sdd bağlayıp içinden çıkardığınız hdd nizi taşınabilir hale getirebilirsiniz hdd kutusu ile böylece hem güvenli bir depolama alanınız ve smart tv vs varsa veri aktarım yapabileceğiniz geniş bir alanınız hemde hızlı bir pc ve blurayiniz olur.

Tabi sizin kararınız sizin taktiriniz gittigidiyor ustunden bakılabilir cdrom iptalini pek tavsiye etmiyorum açıkcası hala usb flashlarla windows kurulumları vs zor olmakta haliyle hala en iyi çözüm cdrom..
  • Asus K56CB notebook aldım eski laptoptan kalan kızan kalın geldiği için 9.5 mm olandan aldım..
    Sizin makinenizede uyuyor bu, bi öğretmen arkadaşım içindeki 1tb yı optik sürücü kısmına aldı..

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/laptop-icin-ikinci-hdd-ssd-kizak-hdd-caddy-114741231

ürün bu.. (satıcı değilim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

Kapasite olayı tamamen size bağlı 60gb bile yeterli oyun vs oynamayan bir insan için diğer yönden dilerseniz içindeki hdd yi çıkarıp sdd bağlayıp içinden çıkardığınız hdd nizi taşınabilir hale getirebilirsiniz hdd kutusu ile böylece hem güvenli bir depolama alanınız ve smart tv vs varsa veri aktarım yapabileceğiniz geniş bir alanınız hemde hızlı bir pc ve blurayiniz olur.

Tabi sizin kararınız sizin taktiriniz gittigidiyor ustunden bakılabilir cdrom iptalini pek tavsiye etmiyorum açıkcası hala usb flashlarla windows kurulumları vs zor olmakta haliyle hala en iyi çözüm cdrom..

Oyun oynuyorum fakat fazla paramda yok sanırım 120 gblik samsung evo alacağım. Usb flashla windows kurulumu bence çok daha hızlı ve kolay bir yöntem o yüzden blu-ray sürücüsünü iptal edip yerine hddyi taşıyacağım ssdyide hdd nin olduğu yere alacağım. Cevap için teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: admLive

Asus K56CB notebook aldım eski laptoptan kalan kızan kalın geldiği için 9.5 mm olandan aldım..
    Sizin makinenizede uyuyor bu, bi öğretmen arkadaşım içindeki 1tb yı optik sürücü kısmına aldı..

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/laptop-icin-ikinci-hdd-ssd-kizak-hdd-caddy-114741231

ürün bu.. (satıcı değilim)

Teşekkürler ben 50 tlye bulmuştum bunun fiyatı daha uygunmuş

• Optik yerine SSD takmak garantiyi bozar mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.