Şimdi Ara

^ASUS MG278Q İNCELEMESİ^>>AMD Freesync KULLANICILARI KLÜBÜ<< (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
744
Cevap
11
Favori
21.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben, amazon.de'den aldım. Hiçbir sorun çıkmadı! Çıksa bile 2 yıl satıcı garantisi veriyor!

• BalistikBomba B kullanıcısına yanıt
    Bu sorun genelde bizim türkiyede oemlerde satilanlarda oluyor diğerlerinde %1 çikma olasiliği çünkü oemlerde monitör koyyorlar seyirlik gelen giden pandik atiyor .Sonra bide 7/24 hiç dinlenmeden açik aklıyor ekranlar haliyle bu panellerinde bi ömrü var sen 7/24 evde açık birakmıycan için atiyorum 10 sene kullancaksan oemde 7/24 açık kalan monitör panel ömrü 1senede bitiyor siz siz olun asla oemlerde teşhirde duran ürünlerden almayin bu arada önceki mesajda bahsettiğim gibi vatanda çok şahit oldum arizali ürün tekrar tezgaha koyup satiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

Ben, amazon.de'den aldım. Hiçbir sorun çıkmadı! Çıksa bile 2 yıl satıcı garantisi veriyor!

BalistikBomba hocam monitörün altında portların olduğu yerde üretim yılı yazıyor bir bakıp haber verirseniz çok sevinirim. Bana gelen monitörler hep 2015 üretimiydi ve hepsinde ışık sızması mevcuttu.
  • Overlord7134 hocam ilk gelen monitördede aynı sorun vardı servise gitti geldi vs. sonunda değişim oldu. Yeni monitördede aynı problem vardı ama daha azdı kabullenmiştim artık uğraşmak istemedim ancak ölü ve parlak piksel oluşunca yine servise gönderdim. Panel değişip geri geldi, bunda ışık sızması yok denecek kadar azdı hatta yok diyebilirim ama ölü piksel vardı. Tekrar değişim kararı çıkınca bugün denediğim 2 monitördede ışık sızması vardı sıfır açtıklarında ölü pikselde vardı ancak ölü pikseli görünce pek deneme şansım olmadı monitör ısındığında ışık sızması ne dereceye ulaşır bilemiyorum ama sağ alt tarafta mavimsilik vardı zaten hep aynı yerde oluyor sağ altta. Bence seride sıkıntı var 2015 üretimleri sıkıntılı. Monitör çok güzel ama bu sıkıntılar canımı iyice sıktı. Valla hiç aklımda yoktu ama linkteki sizinde gönderdiğiniz ayartıyor beni, birkaç gündür araştırıyorum 2k 144hz ips ve 1ms süper. Borca girip alasım var, tabi gelen monitördede sorun çıkarsa, yoksa çok güzel bir monitör mg278q.
    http://www.vatanbilgisayar.com/lg-34-34uc79g-21-9-ultrawide-ips-curved-1ms-144hz-freesync-gaming-led-monitor.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykurt86 -- 11 Mart 2017; 2:15:49 >

• aykurt86 kullanıcısına yanıt
    Ben aldiğimda Lg34uc79 modeli yoktu piyasada olsaydi onu alirdim dolar düşüktü ozaman Lg modeli 2bine gelirdi trye =(.asus aldim bendekinde hiç sorun çikmadi o modelde forumda ilk sizden duydum şuan o modelde sorunlu denk gelen genelde AOC 1080plerde biras cok işik sızmasi ve olu pixel asusada bulaş ozaman demekki :(.ips alırkende ipslerde ipsglow problemine dikkat etmek lazim =(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda bu monitörden almıştım. Şöyle bir sıkıntı oluştu. Fifa 17 oynarken biranda Displayport Sinyal Yok hatası verip monitör kapanıyor. Fareyi oynatınca görüntü pencere modunda geri geliyor. Birde masaüstünde durduk yerde böyle göz kırpması gibi saniyelik görüntü gidip geliyor. Başka oyunlarda sıkıntı yaşamadım.
    Windows 10 pro kullanıyorum. Ekran kartı driverından şüphelendim kaç defa farklı AMD driver versiyonu denedim sorun çözülmedi.
    Kablodan şüpheleniyorum varmı benzer sıkıntı yaşayan.
  • Hocam genelde benq xl2730z de olan sorun o. Sorun ekran kartıda olabilir başka kartla deneme imkanınız varsa başka kartla deneyin ama ondan önce monitör hz ile windws 10 ayarlarındaki hz eşitmi ona bakın, eşitese her ikisinin hz değerini 144ten 120ye çekin bakalım sorun çözülecekmi. Monitör üzerinde hz ayarlama varmıydı hatırlamıyorum mg278q dan bahsediyorum yoksa radeon ayarlarında vardır. Aşağıdaki video yu bir izleyin buna benzer bir problemmi diye.

https://www.youtube.com/watch?v=01f8rNaAjsM&feature=youtu.be
  • Hocam selamlar yeni mg278q gelmiş bugün gidip deneyeceğim yine sorunlu çıkarsa başka modele yöneleceğim ama kararsız kaldım Lg34uc79 almaya karar vermiştim ancak araştırmalarım sonucunda görüntü kalitesinin çok iyi olmadığını yalnız mutlu edeceğini öğrendim ayrıca aslında 1ms olmadığını 5ms olduğunu ayarlardan 1ms yapınca işe yaramadığını ve freesync in bu ayar açık olduğunda kullanılamadığını yada yanlışta anlamış olabilirim 1ms düşürüldüğünde freesync kapanıyor ve tekrar geri açmak gerektiğini, (ikisinden biri :D ) olduğunu öğrendim. Bakalım bu akşam neler olacak mg279q da alabilirim. İnşallah yeni monitör sorunsuzdur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykurt86 -- 14 Mart 2017; 14:55:28 >
  • aykurt86 kullanıcısına yanıt
    Bizide gelismelerden haberdar edersiniz hocam

34uc79 hakkinda yabanci inceleme sitelerinde bulara hic deginmemisler sasirdim

• Selam hocam mg278q yu aldım 2016 üretimi denk geldi ölü piksel filan yok ısınınca örneğin 1 saatlik oyundan sonra biraz ışık sızması oluyor ama rahatsız etmiyor soğuyunca hiç belli olmuyor, eskileri abartıydı. Artarsa ki sanmıyorum bu şekilde kullanmaya devam edeceğim belki yeni modeller çıkınca o zaman düşünürüm. Vatandaki elemanda söyledi bu kadarı normal diğerleri berbattı diye bu kadarınıda istemezsen monitör alamazsın dedi sanırım ben biraz pimpirikliyim :D.

LG 34uc79g için tft central a bakmıştım oldukça detaylı inceleme yapmışlar. Güzel monitör ama 2560x1080 çözünürlüğü var tam olarak 2k değil, parlaklığıda 250cd zaten parlaklık yetermi diye araştırmaya girmiştim sonuçta 350cd değil, bunun ve saydığım diğer sebepler beni düşündürdü açıkçası ama gidip deneme şansım olmadı, görmek en güzeli olurdu.
  • Dostum beni de listeye ekleyebilirsin,

XFX RX 470 + Samsung CF390 Curved FHD 24" FreeSync Monitör

Bu arada Freesync özelliğini kullanan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum,

Freesync Açık Vsync kapalı, Monitörün Freesync aralığı 48-72 Hz BF oyununda 50-72 fps değerleri çoğunlukla sabit 60 fps veriyor. Monitörün freesync aralığını çok rahat yakalıyor ama buna rağmen tearing oluyor. mesela yeni dlc ile gelen haritalarda çok tearing oluyor eski haritalarda nispeten azdı ama az oluyordu. vsync ile bu sorun düzeliyor ama deli gibi input lag oluyor.

witcher 3 oyununda ise vsync kapalı freesync açık gram tearing yok.

yani bu normal midir yada oyun bazında bu freesync özelliğinin artıları değişiyor mu?
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Hayirli ugurlu olsun max fps sabitleyip bide oyle deneyin cok garip .Ben 100e yakon oyunda denedim cok eski 10yillik oyunlar haricinde guncel oyunlarla hic birinde freesync ile ne tearing nede inputlag gormemistim ilk sayfada denedigim oyunlar listesi mevcut!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 16 Mart 2017; 22:47:54 >
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    fps'i sabitliyorum zaten amd crimson'dan, oyunda 71'in üzerine çıkmıyor ama ilginç olan sadece bf1'de oyunda olması diğer denediğim oyunlarda (witcher 3) tearing falan yok. freesync açıkken input lag olmuyor zaten anlık can sıkıcı tearing'ler baş gösteriyor. çok sık değil ama oluyor yani

amd feedback yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 16 Mart 2017; 22:48:5 >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Buyuk ihtimal yazilimsal ozaman bence amd feedback atin bununla ilgili umarim guncelleme ile duzelticeklerdir!...

• Arkadaşlar herkese merhaba
    şimdi benim bir sorunum var bu kadar kullanıcının bulunduğu yerde çözüm bulurum diye düşünüyorum.
    Sorunum şu;
    Bende Lenovo Y5070 Laptop var (İ7 GTX960M) olan model
    Ve Asus Mg278Q monitör var
    Hdmi kablo ile Monitör'ün HDMI 2.0 olan girişine bağlı fakat 1440p'de 144hz alamıyorum çözünürlüğü 1080p'ye aldığımda 120hz'e çıkıyor ama
    Amacım şu oyunu daha sonra desktop yapana kadar 144hz oyun oynamasamda olur ama normal windows kullanımında 1440p'de 144hz kullanmak istiyorum nasıl yaparım ?
    elimde Dport,HDMI kablo var çalışmadı DVI,HDMI kablo denedim olmadı daha önce bu çıkmaza giren arkadaşlar varsa bir yardım rica edeceğim sizlerden şimdiden teşekkür ederim herkese saygılar,sevgiler...
  • Kafam azicik karisti aydinlatirsaniz sevinirim, yeni sistem topladim ve ekran kartim 1060, ve bu monitoru almak istiyorum

monitoru aldigim zaman ve nvidia ekran kartim oldugu icin freesync gibi ozelliklerini kullanamayacagim sanirim dogru mu ? benim icin duz bir 144hz monitor olucak mi yoksa nvidia kartim ile de bu freesync ozelligini monitorden acarak kullanabilirim ?

simdiden cevaplar icin tesekkur ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tozparcasi

Kafam azicik karisti aydinlatirsaniz sevinirim, yeni sistem topladim ve ekran kartim 1060, ve bu monitoru almak istiyorum

monitoru aldigim zaman ve nvidia ekran kartim oldugu icin freesync gibi ozelliklerini kullanamayacagim sanirim dogru mu ? benim icin duz bir 144hz monitor olucak mi yoksa nvidia kartim ile de bu freesync ozelligini monitorden acarak kullanabilirim ?

simdiden cevaplar icin tesekkur ederim.

Amdfreesync nvdia gsyncle hemen hemen ayni gorevi goruyor oyunlarda yirtilma ve takilmalardan sizi kurtariyor hemde gsync gibi ayri bi modul kullanmadan ve daha dusuk inputlag ve daha uygun fiyata sorunuzu cevabina gelince freesync ekran karti ile monitor hertz esitliyor ama bunu amd nin kullandigi yazilimla yapiyor bunun amd control centerdan acmaniz gerekiyor bu özelliği yane freesync uyumlu monitor ve ilk sayfada belirrtigim uyumlu amd ekran kartlariyla bu oluyor!nvdia ekran karti ile bu monitiru normal bir 144hertz monitor olarak kullana bilirsiniz bence rx480 takas edin yag yibi oyun oynamak dururken ben olsam takila takila oynamam

• quote:

Orijinalden alıntı: butterflv

Arkadaşlar herkese merhaba
    şimdi benim bir sorunum var bu kadar kullanıcının bulunduğu yerde çözüm bulurum diye düşünüyorum.
    Sorunum şu;
    Bende Lenovo Y5070 Laptop var (İ7 GTX960M) olan model
    Ve Asus Mg278Q monitör var
    Hdmi kablo ile Monitör'ün HDMI 2.0 olan girişine bağlı fakat 1440p'de 144hz alamıyorum çözünürlüğü 1080p'ye aldığımda 120hz'e çıkıyor ama
    Amacım şu oyunu daha sonra desktop yapana kadar 144hz oyun oynamasamda olur ama normal windows kullanımında 1440p'de 144hz kullanmak istiyorum nasıl yaparım ?
    elimde Dport,HDMI kablo var çalışmadı DVI,HDMI kablo denedim olmadı daha önce bu çıkmaza giren arkadaşlar varsa bir yardım rica edeceğim sizlerden şimdiden teşekkür ederim herkese saygılar,sevgiler...

Yeni cikan hdmi 2.0 kablodan gerekli o kablodan bulmak suan cok zor piyasada 1.4mevcut oda 1440p 60hertz ustu vermez :(.size onun disinda 1440p 144hertz displayport kablosu varsa birde onunla deneyin ilk sayfada tabloda belirttim hangi kablo hangi cozunurluge kadar destekledini oradan uyumlu kablo alip kullababilirsiniz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 20 Mart 2017; 22:27:15 >

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    anladım 2.0 kablo şart o zaman çünkü dp çıkış yok,arayıp bulacağız bir şekilde teşekkür ederim yardımınız için :)
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.