Şimdi Ara

ASUS MeMo PAD HD 7 (ME173X) Stock ROM-ROOT-Yedek Alma-Yükleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
75
Cevap
5
Favori
42.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tosuntosun

erhaba
    konu için teşekkür ederim de

bazı sorularım olacak...

1. olarak bu denemeleri hangi windows serisinde yaptınız ? tabi eğer yaptı iseniz...

2. bir sürü dosya indirtiyorsun. misal rom u indiriyoruz. ama sadece indir diyorsun. o rom u nereye nasıl yükleneceğini yazmıyorsun.

3. CWM pack ile flash tool programını ayrı ayrı indirtiyorsun.. ama cwm nin içinden de ayrı bir dizinde o dosya çıkıyor...

4. stock rom u android dizinine atıp sonra da dosyayı gösterince checkbox lar dolu geliyor. aksi halde seçtiğin yere göre çoğu boş geliyor... burda da gariplik var

5. yazması gereken anda cihaz yazma işlemi yapmıyor

win 8 pro 64 bit de anlattıkların tecrübe etmiş bile olsa bir ifade etmiyor.. çünki elimdeki rom u yazamıyorum
    konuda kopukluklar var ve bahsettiklerin benim ekranlarım ile bazı yerlerde uyuşmuyor

en önemli kısmı olan... driver tanıtım kısmı ki... o kısmı üstün körü geçip ekran görüntüsü bile vermiyorsun

kısacası... bu konunun kendi anlatımın olduğunu söylemene rağmen bence diğer yerlerden alıntılar yapılmış tecrübe edilmemiş bir konu

birazdan win 7 yüklicem ki oda 64 bit olacak ister istemez... senin anlatımlarım da kopukluk var. diğer anlatımları da denicem bakalım sonuç çıkacak mı

teşekkürler her şeye rağmen

Yükleme yaparken Windows 7 64 Bit kullandım.

ASUS MeMo PAD HD 7 Stock ROM 4.2.2 Yükleme
    Konuyu adım adım ve resimli anlatmışım (ME173X için)

Bu kadar detaylı ve geniş kapsamlı anlatımı hiç bir yerde bulamassın, bulsanda benden alıntı yapılmıştır.
    Kaç ayda deneyerek ve emek verilerek, başkaları faydalansın diye uğraşıyorum biliyormusun
    yüzlerce kişiye yardımcı olmuşumdur, bunları özel mesajdan yazarak yaptık arkadaşlarla.

Sen daha Driver yüklemeyi bilmiyorsan, bilgisayarda dosyayı göstermeyi bilmiyorsan ne diye bilirim.
    ROM Yükleme yapman tabiki zor olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: GodisCoking

k00u olanı kullanıyorum ve k00u romu attığımda Çin için olduğundan dolayı google apps yok ve hiçbirşey yapmadan boşta ram kullanımı 400-500mb..normal me173x olan için çıkan romu kurduğumda wifi düzeltiyorum modules ile fakat bluetooth kesinlikle düzelmiyor.k00u romunda da bootloader kırıp recovery yükleme de işlemiyor me173x romunda işliyor.xda'dan baktım hepsine ayrıntılı uyguladım.
    orjinal k00u romu yok mu avrupa için?

Arka planda çalışan uygulamaları kapatmak (Uyutmak) için tek uygulama olan Greenify kullan batarya 2 katına kadar gidiyor.

Greenify
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=tr

K00U_WW ROM
    http://forum.donanimhaber.com/m_97231778/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 5 Haziran 2015; 21:01:59 >

• hasitur kullanıcısına yanıt
    google play apk kurmuştum zaten ancak yüklenmiyordu sanırım yani bir hata yada sorun çıkarıyordu birkaç apk denedim.sistem uygulaması da yapmıştım titanium backup ile.
    Greenify tüm android cihazlarımda kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GodisCoking

google play apk kurmuştum zaten ancak yüklenmiyordu sanırım yani bir hata yada sorun çıkarıyordu birkaç apk denedim.sistem uygulaması da yapmıştım titanium backup ile.
    Greenify tüm android cihazlarımda kullanıyorum.

ME173XX (K00U) için
    Şuan Sadece Çin ROM var ve içinde Türkçe dil Mevcut.
    Ancak ROM içinde Google Play Store yok,

Google Play Store Tablete entegre etmek için:
    -Framaroot ile Tableti ROOT la
    -Root Explorer
    -Google Play Store Pack_ME173X

Google Play Store Pack_ME173X İndir ve hafıza kartına at Root Explorer ile Tablet system>app içine kopyala,
    dosyalara sırayla üzerine basılı tutun menüden Permissions tıkla yazma iznini resimdeki gibi ver Tamam.
    ASUS MeMo PAD HD 7 (ME173X) Stock ROM-ROOT-Yedek Alma-Yükleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 9 Eylül 2014; 2:31:48 >

• CWM Recovery

K00U Stock Recovery

CWM Recovery yükleme ve K00U yada ME173X Stock Recovery i yeniden yükleme anlatıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 21 Temmuz 2014; 11:56:41 >
  • Bayram dünüşü herkese selam....
    Asus memo pad 8 in root atma işlemlerinizde anlatırmısınız bu android 4.4.2 sürümü se kart sorunu deli ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CWM Recovery ile ROM Yedeği Yükle

ME173X_WW_user_4.2.4.82093_20140525

Eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 19 Ağustos 2014; 14:12:24 >
  • Yapılan güncellemeler:

K00U_WW_user_4.2.4.28680_20131023

ME173X_WW_user_4.2.4.06716_20130918
    ME173X_WW_user_4.2.4.31212_20131030
    ME173X_WW_user_4.2.4.72702_20131128
    ME173X_WW_user_4.2.4.04152_20140714

Eklendi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasitur

Android İşlemciler dörde ayrılır.

-Adreno
    -Mali
    -Tegra
    -PowerVR

Oyunları internetten indirirken -PowerVR olmasına dikkat edin.
    Örnek: Need for Speed Most Wanted

eklendi...

Hocam belki sacma gelir ama bilmediğim den soruyorum. O zaman bu tablette her oyunu oynatamayiz. Ekran kartlarina bakiyorum geneli mali bunlarda oynayan oyun bu asusda oynamazmi diyorsunuz? play storda oyun aciklamalarinda hangi islemcide oynayacagi yaziyormu?
    Birde tabletten memnunmusunuz almayi dusunuyorumda. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: komikadam

Hocam belki sacma gelir ama bilmediğim den soruyorum. O zaman bu tablette her oyunu oynatamayiz. Ekran kartlarina bakiyorum geneli mali bunlarda oynayan oyun bu asusda oynamazmi diyorsunuz? play storda oyun aciklamalarinda hangi islemcide oynayacagi yaziyormu?
    Birde tabletten memnunmusunuz almayi dusunuyorumda. Teşekkürler.

Kardeş Google Play da oyunlar her cihaza uyumludur, Cihaz özelliğine göre otamatik yüklenir.
    Benim dediğim internet sitelerinden oyun indirirken
    -Adreno
    -Mali
    -Tegra
    -PowerVR (ASUS MeMO Pad HD 7)
    Seçeneği varsa PowerVR indir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 17 Ağustos 2014; 19:20:21 >
  • CWM Recovery ile ROM Yedeği Yükleme

ME173X_WW_user_4.2.4.72702_20131128
    ME173X_WW_user_4.2.4.04152_20140714

.zip şeklindeki ROM yedeğini cdcard a kopyala,

Tablet açma (Power) tuşu ile ses açma (ses +) tuşuna aynı anda basılı tutun CWM Recovery Boot ekranı gelecek.

install zip from cdcard seç oradan chose zip from cdcard seç ve zip şeklindeki ROM u göster ve yükle.

CWM Recovery Boot menüsü tekrar gelecek reboot system now seçeneğine bas,
    Tablet yeniden başlayacaktır. işlem Tamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 15 Eylül 2014; 13:15:02 >

• ME173XX (K00U) için
    Çin ROM un içinde Google Play Store yok,
    -Framaroot v1.9.3 Tableti ROOT la
    Root Explorer
    Google Play Store Pack_ME173X
    İndir ve hafıza kartına at Root Explorer ile Tablet system>app içine kopyala,
    dosyalara sırayla üzerine basılı tutun menüden Permissions tıkla yazma iznini resimdeki gibi ver.

Eklendi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 23 Ağustos 2014; 8:25:02 >

• Windows 8 de driver sorunu yaşıyorum çözüm önerisi alabilir miyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Augias

Windows 8 de driver sorunu yaşıyorum çözüm önerisi alabilir miyim.

SP Drivers v1.4 (Win8)
    Yazılım zaten yüklü uyarısı alıyorum bunu yükleyebilmek için başka yol var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Augias

Yazılım zaten yüklü uyarısı alıyorum bunu yükleyebilmek için başka yol var mı ?

SP Drivers (Win8)

USBDeview (x64-x86)

USBDeview ile yüklü Tablet Driver kaldır ve SP Drivers (Win8) yükle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 28 Ağustos 2014; 11:19:04 >

Teşekkür ederim.
  • Ne demek kardeşim yardımcı olduysak ne mutlu bize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasitur -- 9 Eylül 2014; 2:33:54 >
  • Arkadaşlar K00U sahibi olan varsa stock romu backup edip upload edebilir mi ? Ben backup etmeyi unuttum. O yüzden Çin romunu yüklemek zorundayım. Lütfen biri upload etsin.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.