Şimdi Ara

Asus M5A97 EVO R2.0 anakartta acaip ram durumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Belki bnm bigi aynı problemı yasayıp arayış içindeki arkadaşları bir katkımız olur diye cevap yazıyorum.Aynı sorun ile 2 gündür uğraşıyorum.2x2 corsair dual ram takılı 2 gb gskill toplamda 6 gm ram ile kullanıyordum.Hiç bir problem yoktu.Ramler A1-B1 corsair takılı B2 de Gskill olarak problemsiz çalışıyordu.İşlemci fanını değiştirmek için açtığımda cpu termal macun nedeniyle fana yapışmış ve cpu kilidi kapalı şekilde çıktığı için bu problem çıktı.Yukarıda yazılanların hepsini denediğim halde sorun düzelmedi.Ta ki son çare işlemciyi çıkartıp pinlerini kontrol edene kadar.Sorun işlemci pinlerinin 3 tanesi hafif eğrilmiş ve sıcaktan dolayı anakart üstündeki cpu plastik diyeceğim erimesi sonucu bu pinler yerine oturmuyor sistemde 6 gb rami 2 veya 4 olarak görüyordu.Sorunu çözümü ise bildiğimiz toplu iğne ile anakart üstündeki pin deliklerini açıp cpu pinlerinede ufak bir ayar verdikten sonra şuan sorunsuz olarak kullanıyorum.Canınızı sıkmayın yabancı forumlarda dahil olmaz üzere başka bir yerde çözüm aramayın.Son çare her zmanki gibi DH de teşekkürler DH ailesi sağlıcakla kalın....

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.