Şimdi Ara

Asus M2N68 Anakarta işlemci tavsiyesi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar son durum bu şekilde işlemci yazan yer yapılamıyordan kötü oldu. Oyuna girdim yine hafif kasma vardı özellikle tribünlere kalelere yaklaşınca kasıyor bunun ekran kartıyla alakası olabilir mi? Az güç tüketen r7 240 ekran kartımı alsam çünkü psu 230w anca kaldırır herhalde fazla parada harcamak istemiyorum.

Şuan ki ekran kartım bu:http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gt630-odb-cooling-gddr3-2gb-64bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti.html

Şuan ki güç kaynağımda bu:
    Asus M2N68 Anakarta işlemci tavsiyesi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 20 Eylül 2017; 1:58:53 >

• oktay1910 kullanıcısına yanıt
    oncelikle .45 ACP benim eski nickim yani baska bir adam degil.benim ikinci sistemdeki phenomII 940 da bosta 45 derece calisiyor iyi bir fanla artik macunlamayi mi yapamadim macundan mi bilemiyorum ama su anda stok fan filan kullaniyorsan ki bendeki gibi bir fan kullanmiyorsundur bu durumda sicaklik normal.daha ince macun surebilirsin daha iyi fan alabilirsin ben calistigi icin ellemek istemedim cunku bosta 45 oyunda 54 filan oluyor bunlar korkulacak degerler degil pek.sicakliklar yuksek evet ama bi mavi ekran ya da islemcinin hiz dusurmesi gibi seyler oluyor mu yoksa normal calisiyor mu?

ekran karti demissin 240 alsam mi diye?630'dan daha iyi bir karttir ve dedigin gibi psu masrafi yapmazsin ama oyundaki takilma ram yuzunden oluyorsa 240 degil 250x alsan da para etmez.eski sistemlere para yatirilmaz diye bir lafim var simdi kart alacaksin psu da gitsin diyeceksin ki kotu psularda islemci sicak calisir.ram de yetmiyor diye anakart da gidecek bence gerek yok bu kadar ugrasmaya paraya bir oyun icin.bir oncekini oynasan nedir pes alti ustu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 20 Eylül 2017; 10:43:51 >

• Anladım hocam peki işlemcinin sıcak çalışmasının benim psu yetersizliğiyle alakası olabilir mi? Şuan kullandığım ekran kartını da sizin tavsiyelerinizle almıştım 19w çekiyor demiştiniz r7 240 da 30w çekiyor sanırım ikinci el 120 liraya buldum ama msi modeli farkeder mi.

Mesela pc ilk açılışta anakart felan 30 derece hdd ssd 25-30 derece arası ama daha ilk açılışta işlemci 48-49 derece direk sıcak açılıyor.

Alacağım 2. El ekran kartının sıfırı bu:http://www.hepsiburada.com/msi-amd-radeon-r7-240-2gb-128bit-ddr3-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-r7-240-2gd3-lpv1-p-BD305180?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=EAIaIQobChMIzOHpo8Cy1gIVTMayCh3XcgVwEAQYASABEgJfBvD_BwE&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 20 Eylül 2017; 13:40:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

120 liraya bulmuş olabilir misiniz 12 yazmışsınız.markası çok farketmez 240 modelinde.anakart çok güç çekmez güç kaynağı iyi ya da kötü olsa da anlayamazsınız bir kaç derece oynar.ancak işlemci çok güç çeker onda iyi kötü güç kaynağı farkedebilir.güç kaynağını değiştirecek misiniz kararlaştırın ona göre kart önerelim.925 240'tan daha iyi kartları destekleyebilir.şimdi güç kaynağı yüzünden gt730 240 gibi kısıtlı seçenekleriniz oluyor ama güç kaynağı da değişecekse o zaman çeşit artar.son olarak sürekli ram yetmez diyorum işlemciyi yenilediniz şimdi ekran kartı belki güç kaynağı da değişirse ama ram yetmezse bu kadar uğraşın bir anlamı olmayacak.925'e uygun anakart bulmak zor mudur diye düşünüyorum ama isterseniz araştırmış olmak için bakın.ram ddr2 mi kalacak yoksa anakart değişirse ddr3 mü olacak bunları da düşünelim her ihtimale karşın.

• Hocam ben elimeki anakartı en optimum şekilde kullanmaya bakıyorum anakart değiştirmeye üşeniyorum açıkçası. Evet anakartın max 4gb ram desteği var o biraz sıkıntı bazı arkadaşlar sadece amd de çalışan ddr2 800 mhz ramların max 4gb destekleyen bazı anakartlarda 4+4=8 gb olarak çalışabildiğini söylediler. Benim anakarttada olurmu bilmiyorum denemek lazım aslında.

Mevcut ekran kartımda kötü değil aslında benim mevcut kartla r7 240 arasında çok fark varmı? Birde benimki gt630 0db 384 cuda 2gb olan model karışmasın diğer gt630'a göre daha iyi diyorlar. Pasif soğutma.

İşlemci aşırı ısınıyor yalnız onu çözemedim mesela bunu yazarken şuan boşta 57 derece.
    pm attim ama buradan da yazayim psun kotu.19w mesele degil kaldirir ama sistem kararli calissin daha iyi ekran karti takabilelim diye bir psu onerdim.sicaklik sorunun athlon sogutucu kullanmandan kaynaklaniyor ona bi el atmak lazim.tavsiye alabilirsin buradan ben butce bilmeyince bir sey onermedim.elindeki ekran karti ile 240 arasinda ucurum fark olmaz almisken biraz daha iyi olanini al bunun icin de psu degismesi lazim.

2x4gb amd icin dedikleri ramlerden bende var ikinci sistemimdeki asus 790fx'e taktim onda bile dogru duzgun calismadi 667 mhz yaptim oyle calisti yani ben elindeki anakartta sorunsuz 8gb ve 800 mhz calisacagini hic sanmiyorum denemesi bedava olsa dene ama 100 lira vardir.bakmadim ben oyle almistim.olmazsa satarim dersen mesele yok.
  • Arkadaşlar bana şimdi uyumlu soğutucu tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Biliyorum çok soru soruyorum çok yordum bir işe giriştim işlemci aldım sırf şu pes için yine fayda etmedi başlamışken bitireyim şu işi diyorum en azından pc parçaları yenilenmiş oluyor hepsine rağmen yine çalışmazsa yapacak birşey yok.

İşlemci ısınma sorununu halletmem lazım ilk stok fanla boşta bile sıcak.

Sonra psu ve ekran kartı meselelerine bakacağım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Şu tarz soğutma nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 20 Eylül 2017; 19:58:47 >

• gosterdigin fan yeterli olur devasa ya da pahali fana o kadar gerek yok overclock yapmayacaksin duzgun sogutsa yeter.
  • Yada şuda kurtarır dersen bunu alacağım hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 20 Eylül 2017; 21:20:55 >

Bu da stok fan
  • Evet ama benim eski stok fandan iyi değilmi hem bakır borulu sonuçta o. C felan yapmadan kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 20 Eylül 2017; 21:21:19 >
    Bir nebze daha iyi olur tabi, zaten havalar da serinleyecek.

25 Liraya daha iyisi zor gibi.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bunu alacağım bakalım

• elindekinden iyi olur ama dramatik bir dusus bekleme yine fazla oldu dersen 25 lirani cope atmis olursun o 50 olani al bence.ben sana ne dedim butun masraflari arka arkaya yapmak zorunda degilsin bir an once oynayayim su oyunu diyorsun ama 4gb ramle zaten o is olmayacak o yuzden acele etme.
  • 20 ye anlaştım hocam zaten havalarda serinleyecek oc de kullanmayacağım. Peyder pey alacağım dediğiniz gibi. Önce soğutucu sonra psu en son ekran kartı.

Ram 4 de kalsada olur oynatıyor oyunu şuandada oynatıyor ama fps düşük bu depişimleri yaparsam dorunsuz oynayacağımı düşünüyorum. Ekran kartım 64 bit yeni alacağım 128 bit olur 2gb 4gb fazla fark etmiyor diyorlar ama bu ram açığını ekran kartının ramı yüksek olursa bu açığı kapatır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 20 Eylül 2017; 22:12:49 >
  • hayir kapatmaz ekran karti rami baska sistem rami baska.4gb 240 alsan mesela faydasi olmaz 240 zaten zayif bir kart 2gb'yi anca kullanir daha fazlasi bosta yatar gpusu yetmez kartin 4gb vram kullandigi oyunda/ayarda.ekran karti rami very high ultra diye cikarsan ise yarayan bir sey 2gb ramle medium oynarsan gpu high'a yeterse ama 2gb ram diye oynayamazsin misal 370 2gb.4gb kartin var high'a ram yeter ama bu sefer de gpu yetmez o yuzden bi anlami yok gpu gucune uyumlu olmayan vram kart alirsan.kartlarin gpu kuvvetlendikce 4 6 8 11 diye gidiyor.giris seviyesine 4gb koyuyorlar goz boyamaktan baska bir sey degil.
  • up
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.