Şimdi Ara

ASUS K55VM-SX078D Notebook İncelemesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
2
Favori
41.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zebani

sanalmarketim'deki son k55vm yi biz aldık cuma günü. adetli olarak tekrar giriş olacağını söylemişlerdi. ek olarak bu ürüne sorunlu demeyin. elime farklı farklı i7 laptoplar geçti en sorunsuzu bu. bundan öte sonrunsuz i7 masaüstü pc.

Söylediklerine aynen katılıyorum. Asus kötü makine yapmaz zaten. Birde cihazı ilk aldığımızda win7 kurarken, ilk kurulumda bölme işlemi yapsak nasıl olur? mesela C: için 60 gb ayırsak? ayrıca kurulum bittikten sonra internet üzerinden laptopun kendi driverlerini indirip kursak? umarım sorun olmaz.
  • zaten ilk kurulumda tüm sürücüleri silin. c yi 150gb falan yapın ihtiyaca göre değişir tabi bu rakam ama 75gb tan az olmasın.

dikkat edilmesi gereken nokta c yi oluştururken windows7 otomatik olarak 100mb lık bir önyükleme alanı oluşturur. Bunda sıkıntı yok. ama 100mb lık daha kurtarma bölümü oluşturmuşsa ve orjinal olmayan win7 kullanacaksanız loader falan çalışmaz. baştan format atmanız gerekir.
    Asusun verdiği sürücü cd si güzel tıkır tıkır hepsini kuruyor. önerim driverları kur. sonradan nvidia nın güncelini bulursan kur üstüne. Çünkü laptop yeni çıktı cd deki sürücülerin güncel olacağını düşünüyorum. ayrıca cpu-z nin 1,60 sürümü bile işlemciyi tam olarak tanımıyor :).
  • Arkadaşlar ben laptoptan çok da memnun değilim, içime sinmedi.Keşke lenovo y560 veya 570 alsaydım.aldık artık bir kere kullanacağız.Ayrıca teknomarketim en uygun vadeli fiyatla sunuyordu laptopu.Ancak 1792 tlden 1971e çıkmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webercis -- 25 Haziran 2012; 1:06:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem2018

quote:

Orijinalden alıntı: asploia

quote:

Orijinalden alıntı: kerem2018

Sanalmarketim, novabilgisayar var, sadecenotebook.com bu sitelerde mevcut. Ben de sanalmarketim den almıştım. 1.720 tl ye geldi. ayrıca kullanmakta olan arkadaşların yorumlarını da bekliyoruz. Cihazdan memnun olup olmadıkları, artıları eksileri vs....

şuanda en uygun taksitli fiyat sanalmarketimdeymiş kıyasladım.. teşekkürler..

Satın alabildiniz mi? bildiğim kadarıyla onların da stokları azdı. umarım bulabilmişsinizdir

hala en uygun fiyata sahip olsa da stoklarda yok malesef..:)

• Türkiyeye döndüm ve laptopumu kullanmaya başladım. Herşeyiyle çok iyi. Oyunlarda ısınma oluyor ama aşırı değil, fan devreye giriyor sorun yok. Performans ve tasarım harika, ses kalitesi çok iyi, web cam da çok güzel.
  • bu sonicmaster lite harici hoparlör kutu içeriğine dahil olan bi parça mı yoksa ayrıca mı alınıyor bilgisi olan..?
  • Beyler ben de bu laptoptan aldım ama led tv'ye bağlayınca çözünürlük 1080p yazmasına rağmen görüntü bozuk görünüyor.. Optimustan kaynaklı olabilir mi nasıl düzeltebilirim?? Eski laptopla bağlayınca cam gibi görünüyordu, onun ekran kartını güncelleştirince görüntü bozuklaşmıştı, sorun neden kaynaklıdır sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asploia

bu sonicmaster lite harici hoparlör kutu içeriğine dahil olan bi parça mı yoksa ayrıca mı alınıyor bilgisi olan..?

• webcami iyi mi kötü mü şimdi ?
  • bunumu alayım yoksa 200 tl fazla verip n56vm mi alayım bide merak ediyorum bunun rami bile daha yüksek n56vm den neden daha ucuz bu? n56vm nin bundan fazlası nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertrixfun

Beyler ben de bu laptoptan aldım ama led tv'ye bağlayınca çözünürlük 1080p yazmasına rağmen görüntü bozuk görünüyor.. Optimustan kaynaklı olabilir mi nasıl düzeltebilirim?? Eski laptopla bağlayınca cam gibi görünüyordu, onun ekran kartını güncelleştirince görüntü bozuklaşmıştı, sorun neden kaynaklıdır sizce?

bağladıktan sonra ekranı 1920×1080 yapmamış olabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeyis1

bunumu alayım yoksa 200 tl fazla verip n56vm mi alayım bide merak ediyorum bunun rami bile daha yüksek n56vm den neden daha ucuz bu? n56vm nin bundan fazlası nedir?

onun ekranı 1920x1080 veriyor + windows işletim sistemiyle beraber satılıyor, aydınlatmalı klavyeye sahip vs özellikleri var buyüzden daha pahalı
  • hayır işletim sistemiyle gelen 2.300 bundan 500 fazla işletim sistemsiz olanı 2000 tl zaten demekki ekrandan dolayıymış belkide ısınma sorunu falan daha azdır yani en iyisi n56vm almak ram sıkıntı olmaz olursada zaten 4 gb ramlar 120 tlye kadar düştü alırım takarım bitane sizin öneriniz nedir n56vmmi yoksa bumu?
  • quote:

4 gb ramlar 120 tlye kadar düştü

çok daha ucuz olması lazım, 8gb nerdeyse o fiyata satılıyor
    http://www.bilendenal.com/Urunler/kingston-hyperx-8gb-ddr3-1600mhz-cl9-sodimm-per.bellegi-kit(2x4)---khx1600c9s3p1k2-8g-2120.html

quote:

n56vmmi yoksa bumu?

n56vm, eğer ekran çözünürlüğü gibi bir avantaj aranıyorsa o fiyata değer

• Selam.

Öncelikle bu ayrıntılı bilgilendirme için teşekkürler. Ben de bu PC'yi almayı düşünüyorum ama buradaki kadar detaylı bir anlatım bulamadım.

Yanıtlanan bir çok sorunun dışında benim de bir sorum olacak: Pil ömrü ne kadar acaba? Ortalama süreler verebilir misiniz?

Örneğin, şuan kullandığım PC (Packard Bell) i5 2410m, 1gb 540m, 1066 mhz 4gb RAM ve 5400 rpm HDD ile ortalama 4,5-5 saat kadar. Sürekli film izlesem bile 4 saatin altına inmiyor. Hatta oyun oynarken bile 3-3,5 saat kadar gidiyor. i7'li bir PC'den aynı süreyi beklemesem de, en azından 3 saat gitmeli...

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi svsknr -- 1 Temmuz 2012; 20:01:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

quote:

Orijinalden alıntı: mertrixfun

Beyler ben de bu laptoptan aldım ama led tv'ye bağlayınca çözünürlük 1080p yazmasına rağmen görüntü bozuk görünüyor.. Optimustan kaynaklı olabilir mi nasıl düzeltebilirim?? Eski laptopla bağlayınca cam gibi görünüyordu, onun ekran kartını güncelleştirince görüntü bozuklaşmıştı, sorun neden kaynaklıdır sizce?

bağladıktan sonra ekranı 1920×1080 yapmamış olabilirsin

yaptım maalesef..
  • pc yi 1 ay önce pcdepodan abime aldık. taksitte bindiriyorlardı çok fena, kredi çektik daha uygun bi yerden ödüyoruz simdi.
    call of juarez (bilen bilir öyle aham şaham bi oyun değil) oynarken 90 dereceyi gördü 91-93 arası kapandı küt diye alev püskürüyodu fan resmen
    prototype 1 oynarken 80 dereceyi görmeden kapandı aynı şekilde. görevlerden birinde fazla aksiyon var. daha 10 dk olmadı oyunu açalı kapandı pc yine

bende pc fanı vardı bi tane 12v luk adaptöre bağladım, monte ettim pc yi koyduğum yere kafa ütülüyo biraz tek problemi o
    çok iyi üflüyo usb den çalışan fanlara göre simdi 75 - 80 lere çıkıyo max sıcaklık

sonuç olarak ısınma sorunu var ama
    dead ısland
    skyrim 5
    cod mw3
    saints row the third gibi oyunlarda high de oynarken kapanma problemi olmadı. ama ne olur ne olmaz diye açıyorum ben fanı

ekranı iyi, bakış açısı mı diyorlar bir şey diyorlar ya sağdan soldan bakınca ekranın görünmesine iyi değil o pek. abim oyun oynarken izlemek için sandalyeyi onunkine olabildiğince yaklaştırıyorum mecburen.

full hd olmamasının zararını bir kaç yerde gördüm
    1. lost izliyorum hiç kaliteli değil. bölümler 40dk 400 mb kalitesi hd mi bilmiyorum ama..
    masaüstü ati x1550 ve 10 yaşında phılıps tüplü monitörden daha kaliteli ve canlı renklerle izleniyor..
    dandik bi premier dvd player ve 14 yaşında phılıps tv den daha canlı renklerle izliyorum.
    2. ekrana çok dikkatlice bakarsanız pikseller çok az cizgi cizgi belli oluyor.
    bildiğim kadarıyla bu pc nin bir üstü olan n56 (200 tl daha pahalı) fark olarak sadece gt650 ekran kartı ve full hd ekranıyla daha iyi ama paraya bakar

pc nin eksiklerini söyleyeyim ona göre alın.
    1. ekran çözünürlüğü düşük kalıyor günümüz için
    2. nvidia gt630 2gb ekran kartı düşük kalıyor birkaç(2-3) sene iyi götürür sizi ondan sonra low da oynamaya başlarsınız oyunları
    gt 650 olsatdı tadından geçilmezdi (bilmeyenler araştırsın farkı forum ve hazreti google dan)
    3. wifi ve bluetooth atheros marka. 300 kb saniyeyle veri aktarıyor bluetoot 4.0 mış güya.. hadi bluetooth u kaç kere kullanacaksın hayatında geçelim onu da.. wifi harbi felaket.. arada 1 duvar varken 4 çizgi çekiyor...
    komşu nun wifi tenda w300d çift antenli iyi bi modem. üst kat çaprazda oturuyor modemi ortak duvara yere koyduk bizim evden o duvarın dibine geldik 4 çizgi bayaa sövdük bu pc ye bunu takana şimdi modemle pc arasında 3 ara duvar 1 kat duvarı var 1-2 çizgi çekiyor arada kopma yapıyor bunu dikkate alın günümüzde herkes wifi kullanıyor...
    4. harddisk 7200 prm olmasına rağmen veri aktarım gızı 60 mb/sn civarları 5,9/7,9 puan almış..
    5. kamerası 0.3 mp gerçekten berbat utanmasalar 2bin tl lik pc ye vga takacaklar
    artıları da
    1. ivy bridge li 3. nesil 3610QM işlemci çok iyi. windows deneyim dizininden 7,6/7,9 alıyor. bu fiyata satılan pc lerde hala 2.nesil 2670QM takılı.
    2. ram ler çok iyi aynı fiyata satılan pc lerin ram lerinin çoğundan hızlı 1600 mhz. çoğunda 1033 ya da 1333 oluyor. 7,8/7,9 almış
    3. tasarım güzel ama klasik daha albenili olabilirdi
    4. ağırlık ideal ağır değil
    5. ekran gözü yormuyor gereğinden çok parlak değil

win7 64 bit için driver cd siyle geliyor. ben korsan win7 ultimate64x kurdum. abim inat etti tüm cd de ne kadar program varsa kurdu (takıyon seçiyon neleri kurmasını istiyorsan bi başlıyo tak tak tak otomatik kurulum yapyor bu iyi bak)
    pc bu sefer geç açıldı malesef. 1 dk dan uzun sürdü. 116 tane işlem gözüküyor görev yöneticisinden hak veriyorum pc ye size önerim
    driverlerı
    instant on
    fast boot gibi gereklileri kurun..
    ekran renk tonlarını ayarlayan bilmem ne cart curt programları kurmayın derim bir cacığa yaramıyorlar açmadık bile o prog.ları 1 aydır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan1010 -- 3 Temmuz 2012; 12:40:39 >

• pil ömrü kendi programının güç seçeneği var power4 gear battery saving seçince 4 saat oluyor 3,58 dakika falan işte performance seçerseniz 1 saat 55 dakika 2 saat falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan1010

pil ömrü kendi programının güç seçeneği var power4 gear battery saving seçince 4 saat oluyor 3,58 dakika falan işte performance seçerseniz 1 saat 55 dakika 2 saat falan

Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan1010

pc yi 1 ay önce pcdepodan abime aldık. taksitte bindiriyorlardı çok fena, kredi çektik daha uygun bi yerden ödüyoruz simdi.
    call of juarez (bilen bilir öyle aham şaham bi oyun değil) oynarken 90 dereceyi gördü 91-93 arası kapandı küt diye alev püskürüyodu fan resmen
    prototype 1 oynarken 80 dereceyi görmeden kapandı aynı şekilde. görevlerden birinde fazla aksiyon var. daha 10 dk olmadı oyunu açalı kapandı pc yine

bende pc fanı vardı bi tane 12v luk adaptöre bağladım, monte ettim pc yi koyduğum yere kafa ütülüyo biraz tek problemi o
    çok iyi üflüyo usb den çalışan fanlara göre simdi 75 - 80 lere çıkıyo max sıcaklık

sonuç olarak ısınma sorunu var ama
    dead ısland
    skyrim 5
    cod mw3
    saints row the third gibi oyunlarda high de oynarken kapanma problemi olmadı. ama ne olur ne olmaz diye açıyorum ben fanı

ekranı iyi, bakış açısı mı diyorlar bir şey diyorlar ya sağdan soldan bakınca ekranın görünmesine iyi değil o pek. abim oyun oynarken izlemek için sandalyeyi onunkine olabildiğince yaklaştırıyorum mecburen.

full hd olmamasının zararını bir kaç yerde gördüm
    1. lost izliyorum hiç kaliteli değil. bölümler 40dk 400 mb kalitesi hd mi bilmiyorum ama..
    masaüstü ati x1550 ve 10 yaşında phılıps tüplü monitörden daha kaliteli ve canlı renklerle izleniyor..
    dandik bi premier dvd player ve 14 yaşında phılıps tv den daha canlı renklerle izliyorum.
    2. ekrana çok dikkatlice bakarsanız pikseller çok az cizgi cizgi belli oluyor.
    bildiğim kadarıyla bu pc nin bir üstü olan n56 (200 tl daha pahalı) fark olarak sadece gt650 ekran kartı ve full hd ekranıyla daha iyi ama paraya bakar

pc nin eksiklerini söyleyeyim ona göre alın.
    1. ekran çözünürlüğü düşük kalıyor günümüz için
    2. nvidia gt630 2gb ekran kartı düşük kalıyor birkaç(2-3) sene iyi götürür sizi ondan sonra low da oynamaya başlarsınız oyunları
    gt 650 olsatdı tadından geçilmezdi (bilmeyenler araştırsın farkı forum ve hazreti google dan)
    3. wifi ve bluetooth atheros marka. 300 kb saniyeyle veri aktarıyor bluetoot 4.0 mış güya.. hadi bluetooth u kaç kere kullanacaksın hayatında geçelim onu da.. wifi harbi felaket.. arada 1 duvar varken 4 çizgi çekiyor...
    komşu nun wifi tenda w300d çift antenli iyi bi modem. üst kat çaprazda oturuyor modemi ortak duvara yere koyduk bizim evden o duvarın dibine geldik 4 çizgi bayaa sövdük bu pc ye bunu takana şimdi modemle pc arasında 3 ara duvar 1 kat duvarı var 1-2 çizgi çekiyor arada kopma yapıyor bunu dikkate alın günümüzde herkes wifi kullanıyor...
    4. harddisk 7200 prm olmasına rağmen veri aktarım gızı 60 mb/sn civarları 5,9/7,9 puan almış..
    5. kamerası 0.3 mp gerçekten berbat utanmasalar 2bin tl lik pc ye vga takacaklar
    artıları da
    1. ivy bridge li 3. nesil 3610QM işlemci çok iyi. windows deneyim dizininden 7,6/7,9 alıyor. bu fiyata satılan pc lerde hala 2.nesil 2670QM takılı.
    2. ram ler çok iyi aynı fiyata satılan pc lerin ram lerinin çoğundan hızlı 1600 mhz. çoğunda 1033 ya da 1333 oluyor. 7,8/7,9 almış
    3. tasarım güzel ama klasik daha albenili olabilirdi
    4. ağırlık ideal ağır değil
    5. ekran gözü yormuyor gereğinden çok parlak değil

win7 64 bit için driver cd siyle geliyor. ben korsan win7 ultimate64x kurdum. abim inat etti tüm cd de ne kadar program varsa kurdu (takıyon seçiyon neleri kurmasını istiyorsan bi başlıyo tak tak tak otomatik kurulum yapyor bu iyi bak)
    pc bu sefer geç açıldı malesef. 1 dk dan uzun sürdü. 116 tane işlem gözüküyor görev yöneticisinden hak veriyorum pc ye size önerim
    driverlerı
    instant on
    fast boot gibi gereklileri kurun..
    ekran renk tonlarını ayarlayan bilmem ne cart curt programları kurmayın derim bir cacığa yaramıyorlar açmadık bile o prog.ları 1 aydır...

hocam tam almayı düşünüyorum soğuttun beni ya..

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.