Şimdi Ara

Asus K53U-SX171D kullanıcı incelemesi. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
0
Favori
34.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 saat önce elime ulaştı , deniyorum . 798 tl ye windows starter kurulu olarak darty den aldım .
    ekranı geniş ekran kare ekranlardan hoşlanıyorum o yuzden pek hoşuma gitmedi .
    web camı 1.3 mp cam lara göre düşük.
    sesi gayet iyi ..toshiba nın 2.000 tl ye yakın bi bilgisayarını kullandım bu daha iyi ..
    youtube dan hd video (1080 p ) izledim tam ekranda saniyelik bi duraksama giib oluyor bazen , ram in, yukseltecegim,

Genel anlamda bilgisayardan memnunum . Tavsiye ederim , bir de ram yukseltirsek ooo

Sormak istediklerim bu ram i yukselten arkadaşlar ,

kaç gb a ne şekilde yukseltmişler ? ve fiyat ne olmuş ? bildigim kadarıyla 2 tane slot var , 2 gb ram 1+1 şeklinde mi bilgisayarda ?
    oyun oynamıyorum , bazen 8, 10 tane sekme aynı anda acık kalıyor o zaman ram a baktıgımda %70 i buluyor .
    sekmeler arasında hızlı geçiş yapıp interneti daha hızlı kullanabilmek için ne yapabilirim ?

• Güle güle kullanın. 4GB ram alıp yükselttim. Yüklü belllek: 6GB (kullanılabilir miktar 2.62 GB) olarak görünüyor. Belli bir rahatlama oldu.
    Buradan bir sorum olacak. Üzerinde gelen ram 2 GB 2. slota bağlı. İlave ettiğim 4Gb ve 1. slota bağladım. Belirlli bir bağlama şekli var mı? Malum kapasiteleri farklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jmalinie

1 saat önce elime ulaştı , deniyorum . 798 tl ye windows starter kurulu olarak darty den aldım .
    ekranı geniş ekran kare ekranlardan hoşlanıyorum o yuzden pek hoşuma gitmedi .
    web camı 1.3 mp cam lara göre düşük.
    sesi gayet iyi ..toshiba nın 2.000 tl ye yakın bi bilgisayarını kullandım bu daha iyi ..
    youtube dan hd video (1080 p ) izledim tam ekranda saniyelik bi duraksama giib oluyor bazen , ram in, yukseltecegim,

Genel anlamda bilgisayardan memnunum . Tavsiye ederim , bir de ram yukseltirsek ooo

Sormak istediklerim bu ram i yukselten arkadaşlar ,

kaç gb a ne şekilde yukseltmişler ? ve fiyat ne olmuş ? bildigim kadarıyla 2 tane slot var , 2 gb ram 1+1 şeklinde mi bilgisayarda ?
    oyun oynamıyorum , bazen 8, 10 tane sekme aynı anda acık kalıyor o zaman ram a baktıgımda %70 i buluyor .
    sekmeler arasında hızlı geçiş yapıp interneti daha hızlı kullanabilmek için ne yapabilirim ?

1 sayfa önce servisle görüştüğümü , sizin sorduklarını aktardım. TEK ram slotunda 2 gb ddr3 1066 mhz HYNİZ ram var , TOPLAM 2 slot var.

genel de + 4 gb alıp kullananlar var ( ddr3 1333 4 gb hı level = 45 / 50 TL diyebilirim ) , eğer 4x4 yaparsan ÖMÜR BOYU yükseltme yapmana gerek yok, ancak 64 BİT işletim sistemi kurman gerekli,

ben WİN 7 sütüne , LİNUX MİNT 64 bit kurdum 1080p video lar da sorunsuz :))

• quote:

Orijinalden alıntı: nikferce

Güle güle kullanın. 4GB ram alıp yükselttim. Yüklü belllek: 6GB (kullanılabilir miktar 2.62 GB) olarak görünüyor. Belli bir rahatlama oldu.
    Buradan bir sorum olacak. Üzerinde gelen ram 2 GB 2. slota bağlı. İlave ettiğim 4Gb ve 1. slota bağladım. Belirlli bir bağlama şekli var mı? Malum kapasiteleri farklı.

64 bit e geçmediğiniz sürece +1 gb lık RAM takmışsınız diyebilirim :)) kalanda VGA için gidiyor zaten . 32 bit 3,25 gb lık RAM i görmekte.

RAM lerin slot sorunu olmaz, zaten uyumsuz ise makine açılmaz, ve sık sık MAVİ EKRAN - DONMA sorunu yaşanır.

64 BİT işletim sistemi ve MULTİMEDİA için ÇİFT işletim sistemi olarak LİNUX MİNT 64 BİT TAVSİYE ediyorum :))
  • Birkaç gün önce bende aldım freedos olanını. Önce freedos recovery bölümünü uçurdum böylece 9gb kazancım oldu. Ardından home premium ve kubuntu kurdum, ikiside 64 bit. Bios güncellemesi yaptım, cpu hızı 20 mhz kadar arttı. Bunun dışında yaptığım bütün overclock denemeleri başarısızlıkla sonuçlandı. Fakat cpu voltajı düşürülüp makine daha da serinletilebilir. Normalde 1.325v olan voltajı en son 1.15v a çekip denemiştim ve kararlı şekilde çalışmıştı.

Yukarıda bazı mesajlarda ram 1066 mhz denmiş. Bendeki 1333 çıktı markası ASint.

Son olarak bazı tavsiyelerim olacak. Artık bu zamandan sonra 32 bit sistem kurmaya kalkmayın, makinayı verimsiz kullanmış olursunuz. Bazı arkadaşlar 8gb ram tavsiyesi yapmış oha demek istiyorum. Oyun oynamayacaksanız 2gb tan fazlası gereksizdir, zaten bu pc de ancak eski oyunları oynayabilirsiniz. Kullanılmayan ram in makinada hızlanmaya veya rahatlamaya hiçbir etkisi yoktur. Gereksiz servisleri kapattığınızda w7 + vga 1gb civarı ram kullanır, geri kalanıda en az 10 program çalıştırmaya yeter. Zaten bundan fazlası bu kapasitede bir pc için işlemci darboğazına yol açar.

Sakın "superfetch" (hızlı getirme) servisini kapatmayın. Bu servis sık kullandığınız uygulamaları otomatik olarak önbellekleme yapar. Ram kullanımının şişmesi sizi yanıltmasın bu iyi birşeydir. Sistem gerektiğinde belleği boşaltır.

• bende alacağım arkadaşlar nasıl işlemcisi benim emektardan daha iyidir umarım toshibahttp://www.istanbulbilisim.com.tr/Satellite_A200-1UB-1-GB-TOSHIBA-DUNYASI,6820.html
    bu cihazı
    http://www.guvenliticaret.net/?urun-18500-ASUS-K53U-SX171D-NOTEBOOK.html&ref=akakce&v=1.79
    siteyi nasıl bilirsiniz güvenlimi ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: leeeooon

bende alacağım arkadaşlar nasıl işlemcisi benim emektardan daha iyidir umarım toshibahttp://www.istanbulbilisim.com.tr/Satellite_A200-1UB-1-GB-TOSHIBA-DUNYASI,6820.html
    bu cihazı
    http://www.guvenliticaret.net/?urun-18500-ASUS-K53U-SX171D-NOTEBOOK.html&ref=akakce&v=1.79

HDMI + NUM LOCK avantajını baştan belirteyim ( USB 3.0 YOK )

HD6320 her şekilde İNTEL 3000 - 4000 serisinden iyi , ayrıca bu ürün DDR3 1066 / 1333 MHZ 2 GB RAM ile geliyor

HDD 320gb lık win 7 puanı 5.7

İşlemci mimarisi tamamen farklı ve ATİ - EKRAN KARTI olarak bakarsan daha güçlü , DX 11 destekli 1333 mhz VGA sı var,

18W lık enerji tüketen , üretim teknolojisi farklı ve kesinlikle ISINMAYAN , uzun pil ömrü sunan bir ürün.

ben 599TL ye açlışıştan alan bir arkadaşımdan , DAHA UYGUN bir rakama aldım , FİYAT / PERFORMANS yeterli , eğer +2gb dd3 ram ve YEDEK işletim sistemi LİNUX kurarsan MULTİMEDİA olarak her türlü işini görecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Birkaç gün önce bende aldım freedos olanını. Önce freedos recovery bölümünü uçurdum böylece 9gb kazancım oldu. Ardından home premium ve kubuntu kurdum, ikiside 64 bit. Bios güncellemesi yaptım, cpu hızı 20 mhz kadar arttı. Bunun dışında yaptığım bütün overclock denemeleri başarısızlıkla sonuçlandı. Fakat cpu voltajı düşürülüp makine daha da serinletilebilir. Normalde 1.325v olan voltajı en son 1.15v a çekip denemiştim ve kararlı şekilde çalışmıştı.

Yukarıda bazı mesajlarda ram 1066 mhz denmiş. Bendeki 1333 çıktı markası ASint.

Son olarak bazı tavsiyelerim olacak. Artık bu zamandan sonra 32 bit sistem kurmaya kalkmayın, makinayı verimsiz kullanmış olursunuz. Bazı arkadaşlar 8gb ram tavsiyesi yapmış oha demek istiyorum. Oyun oynamayacaksanız 2gb tan fazlası gereksizdir, zaten bu pc de ancak eski oyunları oynayabilirsiniz. Kullanılmayan ram in makinada hızlanmaya veya rahatlamaya hiçbir etkisi yoktur. Gereksiz servisleri kapattığınızda w7 + vga 1gb civarı ram kullanır, geri kalanıda en az 10 program çalıştırmaya yeter. Zaten bundan fazlası bu kapasitede bir pc için işlemci darboğazına yol açar.

Sakın "superfetch" (hızlı getirme) servisini kapatmayın. Bu servis sık kullandığınız uygulamaları otomatik olarak önbellekleme yapar. Ram kullanımının şişmesi sizi yanıltmasın bu iyi birşeydir. Sistem gerektiğinde belleği boşaltır.

overclock için amd overdrive ya da catalystin içindeki overdrive yi kullan.. benim tercihim amd overdrive.. 2 sinide amd nin yazılımı ama catalystteki çok fazla imkan sağlamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

bende alacağım arkadaşlar nasıl işlemcisi benim emektardan daha iyidir umarım toshibahttp://www.istanbulbilisim.com.tr/Satellite_A200-1UB-1-GB-TOSHIBA-DUNYASI,6820.html
    bu cihazı

HDMI + NUM LOCK avantajını baştan belirteyim ( USB 3.0 YOK )

HD6320 her şekilde İNTEL 3000 - 4000 serisinden iyi , ayrıca bu ürün DDR3 1066 / 1333 MHZ 2 GB RAM ile geliyor

HDD 320gb lık win 7 puanı 5.7

İşlemci mimarisi tamamen farklı ve ATİ - EKRAN KARTI olarak bakarsan daha güçlü , DX 11 destekli 1333 mhz VGA sı var,

18W lık enerji tüketen , üretim teknolojisi farklı ve kesinlikle ISINMAYAN , uzun pil ömrü sunan bir ürün.

ben 599TL ye açlışıştan alan bir arkadaşımdan , DAHA UYGUN bir rakama aldım , FİYAT / PERFORMANS yeterli , eğer +2gb dd3 ram ve YEDEK işletim sistemi LİNUX kurarsan MULTİMEDİA olarak her türlü işini görecektir.

pek anlamam pc den nedemeknası l yani ?

• @ leeeooon

donanım - güncel teknoloji, olarak sizn PC den iyi ancak E450 - HD 6320 vga ile GÜNCEL 2011 - 2012 OYUNLARINDA ancak düşük ayarlar 15 / 20 FPS alırsınız :))

MULTİMEDİA + EV UYGULAMARI İÇİN SORUNSUZ ÜRÜN .

http://donanimhaber.com/zotac/UrunIncelemeDetay.aspx?id=2457&hd=False VİDEO İNCELEME İZLE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukalemun -- 11 Haziran 2012; 13:03:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

overclock için amd overdrive ya da catalystin içindeki overdrive yi kullan.. benim tercihim amd overdrive.. 2 sinide amd nin yazılımı ama catalystteki çok fazla imkan sağlamıyor.

Sizinki başka makina heralde. Overdrive maalesef e serisi apu ları desteklemiyor. Hiçbir şekilde oc mümkün değil buna. Hatta otomatik boost bile yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan456

Sizinki başka makina heralde. Overdrive maalesef e serisi apu ları desteklemiyor. Hiçbir şekilde oc mümkün değil buna. Hatta otomatik boost bile yok.

EVET , bunu bir arkadaş AÇIKLAMA ile bilgi vermişti. AMD nin bu ürününde ( en azından şimdilik ) OC imkanı bulunmuyor :)) ben İŞLEMCİ - HD GÜCÜNÜ linux ile çözüm bulunacağına inamıyorum.

hatta SSD - 4 GB RAM - 64 bit işletim sistemi , en son driver lar ile özellile HD 6320 performansı daha iyi oluyor. İŞLEMCİ maalesef win 7 32 bit de 3.8 puan alıyor

• arkadaşlar bir sorum olacak
    ASUS K53U-SX1710 ile Asus K53U-SX171D farklı bilgisayarlarmı yoksa aynımı ben pek anlamıyorum bu işlerden
    yardım için şimdiden teşekürler
  • quote:

arkadaşlar bir sorum olacak
    ASUS K53U-SX1710 ile Asus K53U-SX171D farklı bilgisayarlarmı yoksa aynımı ben pek anlamıyorum bu işlerden

Türkiye'de sadece sx171d nin satışı var diye biliyorum. Ama model numaralarına bakılırsa sadece küçük bir ayrıntısı farklıdır.

Bu makina oyun için pek uygun olmasa da film için biçilmiş kaftan. Aynı anda 2 tane 1080p filmi oynatırken arkada birkaç program çalıştırabilirsiniz. Aynı fiyattaki intel ler yapsın da görelim.
  • quote:

quote:

arkadaşlar bir sorum olacak

Türkiye'de sadece sx171d nin satışı var diye biliyorum. Ama model numaralarına bakılırsa sadece küçük bir ayrıntısı farklıdır.

Bu makina oyun için pek uygun olmasa da film için biçilmiş kaftan. Aynı anda 2 tane 1080p filmi oynatırken arkada birkaç program çalıştırabilirsiniz. Aynı fiyattaki intel ler yapsın da görelim.

ikisi arasında fark varmı ?hangisini tavsiye edersiniz ?k53u-sx171d var ulusal sitelerde ama sx1710 pek yok gibi

• Biri free-dos, diğeri işletim sistemli. Tek fark bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DusSoSa

Biri free-dos, diğeri işletim sistemli. Tek fark bu.

hangisini tavsiye edersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

@ leeeooon

donanım - güncel teknoloji, olarak sizn PC den iyi ancak E450 - HD 6320 vga ile GÜNCEL 2011 - 2012 OYUNLARINDA ancak düşük ayarlar 15 / 20 FPS alırsınız :))

MULTİMEDİA + EV UYGULAMARI İÇİN SORUNSUZ ÜRÜN .

http://donanimhaber.com/zotac/UrunIncelemeDetay.aspx?id=2457&hd=False VİDEO İNCELEME İZLE

işte budur teşşekürederim

• quote:

quote:

iş yerinde kullanmayacaksan free-dos. Boşuna ms ye para verme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

iş yerinde kullanmayacaksan free-dos. Boşuna ms ye para verme.

ortalama 50 - 75 dolar kadar KAR bırakıyor ise , WİNDOWS için sorun çıkmayacağı gibi , LİNUX un türkçe - 64 bit - FULL UYGULAMA İle gelen DVD Lerini kurabilirsiniz. bir çok linux sorunsuz çalışıyor
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.