Şimdi Ara

ASUS H87 PLUS MemOK Hatası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni bir masaüstü sistem topladım. Fakat uyumluluğu hakkında şüphelerim var. İşlemcim 4. Nesil bu tür işlemcilerin henüz yaygınlaşmaması sebebi ile internette Türkçe kaynaklı veri bulamadım yardımlarınızı bekliyorum

Sistem Özellikleri;

ASUS H87 PLUS Anakart
    Intel Core i5 4670 İşlemci
    Kingston Hyper X Genesis (2X4 GB) 1600 MHz Ram
    ASUS GTX 650 ti Boost O.C 2 GB 192 Bit
    Xigmatek Tauro 600 W PSU
    Seagate 1 TB 64MB 7200 Rpm HDD
    Zalman Z11 PLUS KASA

Arkadaşlar yaşadığım soruna gelince. Anakartımın Mem OK ışığı kendi kendine yanıyor ve görüntü gelmiyor (2 KEZ Yaşadım)
    Mem OK tuşuna bastığımda BIOS ekranına girmeden Overclock Failure yada Failed gibi bir hata alıyorum (Overclock ile ilgili hiçbir ayarlama yapmadığım halde)
    Mecburen BIOS u default ayarlarına getirip sistemimi açıyorum. Fakat ram lerim 1600 MHZ hızında olmasına rağmen 800 MHZ çalışıyor.

Bu durumda ne yapmalıyım arkadaşlar Bazen oyun oynarken fatal error ile karşılaşıyorum. Oyunlarda kasılma vs durumlar yok fakat oyundan çıkarken yada oyun menüsüne girip çıktığımda hata veriyor bazen. Ürünüm yeni Vatan'dan topladım sizce ne yapmalıyım.
    Değerli bilgilerinizi rica ediyor. İyi bayramlar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi külemez -- 16 Ağustos 2013; 23:12:12 >

• Arkadaşlar tekrar merhaba sorunumu hala çözebilmiş değilim. Bilgisayarımı Vatan Computer teknik servisine incelettim bilgisayarıma stabilite testi yaptılar sadece ve bilgisayar bileşenlerimde problem olmadığını söyleyerek cihazımı tekrar teslim ettiler. Fakat aynı sorunu geçen gün yine aldım. Bu kez video ekleyerek sorunumu sizlerle paylaşmak istedim. Lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz. İçim hiç rahat etmiyor bu şekilde. :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.