Şimdi Ara

Asus GTX 750ti (Fifa17,Gta V)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar uygun fiyata bir ekran kartı almak istiyorum. Bilgisayarımın ekran kartı hariç diğer donanımların iyi diyebiliriz. Ekran kartımın fiyatı en fazla 520 lira civarında olmasını istiyorum. Bunun içinde Asus GTX 750Ti serisini düşünüyorum. Sizce bu ekran kartı FIFA 17, GTA V gibi oyunları normal ayarlarda akışkan şekilde kaldırır mı ? Eğer daha iyi bir ekran kartı tavsiyeniz varsa dinleyebilirim. Umarım cevaplarsınız, teşekkürler.

Sistemim şu şekilde;
    İşlemci: AMD Phenom II x4 955 processor 3.20 GHz
    RAM: 8 GB
    Şu anki ekran kartı: ATI HD 5850
    İşletim sistemi: Windows 10 x64
    PSU: 550w
    Max butcem: 550TL

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ekran kartin degistirmek tabiki büyük etkisi olur 750ti güzel olsada bence yatersiz bir kartır ikici el amd 280x 380 gibi kartlara sanırım bu paralar bulunur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asig kullanıcısına yanıt
    Msı r7 360 ve msı rx460 ekran kartları var sizce performans olarak yeterli olur mu ikisinden biri

• RX 460 4GB MSI modelini alabilirsiniz.

510 TL fiyatı ile güzel bir ekran kartıdır.
  • O kartar hakında pek bilgim yok ama 380 ve 280x onlarda üstündür di biliyorum forumda daha iyi tavsilari gorelim

• https://www.webdenal.com/msi-rx-460-oc-4gb-128bit-gddr5_921181.html

Her açından daha iyi bir kart. Normalde 2GB versiyonları bu fiyat seviyesinde. 4GB olanlar ise 600 civarında. Bunun ucuz olmasının sebebi tek fanlı olması. Tabi böyle serin çalışan bir kart için pek de eksi bir durum değil. XFX'in de tek fanlı modeli var ve 69 dereceyi geçmiyor. Çift fanlı modeller de 65 dereceye çıkıyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

RX 460 4GB MSI modelini alabilirsiniz.

Tavsiyeniz için teşekkürler. Fifa 17 gta v gibi oyunları orta ve iyi seviyede yani akışkan şekilde oynayabilirim dimi ? Çünkü yanlış bir kart almak istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

https://www.webdenal.com/msi-rx-460-oc-4gb-128bit-gddr5_921181.html

Her açından daha iyi bir kart. Normalde 2GB versiyonları bu fiyat seviyesinde. 4GB olanlar ise 600 civarında. Bunun ucuz olmasının sebebi tek fanlı olması. Tabi böyle serin çalışan bir kart için pek de eksi bir durum değil. XFX'in de tek fanlı modeli var ve 69 dereceyi geçmiyor. Çift fanlı modeller de 65 dereceye çıkıyor zaten.

Sizede çok teşekkür ederim kanım bu karta ısınmaya başladı sizede sormak isterim gta v fifa 17 gibi oyunları akışkan bir şekilde oynayabilir miyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan00133

quote:

Tavsiyeniz için teşekkürler. Fifa 17 gta v gibi oyunları orta ve iyi seviyede yani akışkan şekilde oynayabilirim dimi ? Çünkü yanlış bir kart almak istemiyorum.

Kartın gücü iyi fakat işlemciniz eski o sıkıntı olabilir.
  • Hakan00133 kullanıcısına yanıt
    Monitörün çözünürlüğü nedir?
  • 460 denilen kar benim bahsettigim amd 280x ve 380 kartları yarısı kadar performans veriyor sadece verili bir kartir

• Fiyatına göre cidden iyi bir kart. Şu an ben de kullanıyorum. Gta V 1080p medium ayarlarda 60 fps oynayabiliyorum. Ancak yeni çıkan oyunlarda biraz sıkıntı yaşatabiliyor. Rise of Tomb Raider'ı ortalama 35 fpsde oynatıyor. Eğer Bf1, Forza Horizon 3 gibi yeni oyunları da oynayacaksanız arkadaşların da dediği giib rx460 veya ikinci el 280x almanız daha iyi olur.

• quote:

Monitörün çözünürlüğü nedir?

1400x900 hocam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan00133

quote:

Kartın gücü iyi fakat işlemciniz eski o sıkıntı olabilir.

İşlemcim en fazla 1-2 senelik ömrü kalmıştır fakat gta v pc yüklü 20-25fps alıyorum ekran kartımdan dolayı diğer yönden gta v işlemci vs yetiyor gibi geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: C10 Meteos

Fiyatına göre cidden iyi bir kart. Şu an ben de kullanıyorum. Gta V 1080p medium ayarlarda 60 fps oynayabiliyorum. Ancak yeni çıkan oyunlarda biraz sıkıntı yaşatabiliyor. Rise of Tomb Raider'ı ortalama 35 fpsde oynatıyor. Eğer Bf1, Forza Horizon 3 gibi yeni oyunları da oynayacaksanız arkadaşların da dediği giib rx460 veya ikinci el 280x almanız daha iyi olur.

Sanırım msi rx460 alıcağım hocam. Vatan bilgisayarda 517₺ civarı bir fiyat verilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: asig

460 denilen kar benim bahsettigim amd 280x ve 380 kartları yarısı kadar performans veriyor sadece verili bir kartir

380x in fiyatına baktım bütçemi geçiyor hocam. 2. El alma şansımda pek yok.

O çözünürlükte çok rahatlıkla 2 oyunu da oynayabilirsin. GTA 5'te "high" ayar seviyesinde 70fps civarı performans verir ama işlemciden dolayı 10fps daha düşük olabilir. Yani son derece akıcı olur.

Fifa 17'yi ise 4K çözünürlükte bile kaldırır bu kart. Hatta benden tavsiye; ekran kartının VSR özelliğini açıp oyunu 4K'da oynaman yönünde olur çünkü çözünürlük arttıkça işlemcine binen yük azalacak ve kartı daha verimli kullanabileceksin. 4K'da gayet akıcı şekilde oynanır.
  • quote:

O çözünürlükte çok rahatlıkla 2 oyunu da oynayabilirsin. GTA 5'te "high" ayar seviyesinde 70fps civarı performans verir ama işlemciden dolayı 10fps daha düşük olabilir. Yani son derece akıcı olur.

Fifa 17'yi ise 4K çözünürlükte bile kaldırır bu kart. Hatta benden tavsiye; ekran kartının VSR özelliğini açıp oyunu 4K'da oynaman yönünde olur çünkü çözünürlük arttıkça işlemcine binen yük azalacak ve kartı daha verimli kullanabileceksin. 4K'da gayet akıcı şekilde oynanır.

Beni akşam akşam mutlu ettiniz hocam. Daha fazla dolar artmadan fiyatı artmadan almam gerekir çok teşekkürler

Rica ederim. Hayırlı olsun şimdiden.
  • quote:

Rica ederim. Hayırlı olsun şimdiden.

Sağolun hocam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.