Şimdi Ara

[ASUS]F3JP TÜRKİYEDE [>F3JP KULLANICILARI DERNEĞİ<] (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.582
Cevap
4
Favori
330.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar, bi arkadaşta Seagate SATA 320GB 8MB Cache 5400rpm - ST9320320AS vardı, onu denedim çalıştı. yani en azından bios 320GB yi gördü. Asus nasıl destek veriyolar sa artık. Şimdi ST9320421ASG yi arıyorum ama piyasada yok. edindiğim bilgilere göre, laptopta gözle görünürün üstünde performans artışı olduğu. masa üstü gibi çalışıyormuş laptop, bulabilirsem alıcam. istanbuldaki 4-5 yeri aradım ama yok. amerikadan mı getirtsem diyorum.www.amerikadaniste.com diye bi site var. ama garanti olayı ne olur bilmiyorum. teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: karizmaco

merhabalar, bi arkadaşta Seagate SATA 320GB 8MB Cache 5400rpm - ST9320320AS vardı, onu denedim çalıştı. yani en azından bios 320GB yi gördü. Asus nasıl destek veriyolar sa artık. Şimdi ST9320421ASG yi arıyorum ama piyasada yok. edindiğim bilgilere göre, laptopta gözle görünürün üstünde performans artışı olduğu. masa üstü gibi çalışıyormuş laptop, bulabilirsem alıcam. istanbuldaki 4-5 yeri aradım ama yok. amerikadan mı getirtsem diyorum.www.amerikadaniste.com diye bi site var. ama garanti olayı ne olur bilmiyorum. teşekkürler.

320 gb calısmaz zannedıordum ama calıstı demek ,bu gusel haber ıcın saoll

• merhabalar, mesajımın ardında G faktörünün (G-Force Protection™ available for added robustness in mobile environments ) o kadar da önemli bişe olmadığına karar verdim -yani en azından performansı etkilemiyor- ve seagate 7200rpm 16mb cache ST9320421AS yi aldım. 157 ytl ye.www.eksenbilgisayar.com dan. satıcı da 15-16 tane sattım bu üründen 1 tane sorun gelmedi dedi. taktım laptopa, tıkır tıkır çalıştı. sorun yok. 300GB olarak gözüküyor, niçin öyle gözüktüğünü anlatmama gerek yok. herkes biliyodur. pc yi yeni kurdum. performans için ne söylesem yalan. zaten ilk kurulum olduğu için hız farkı olacaktır. isteyen olursa ileriki zamanlarda yorum yazarım. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbirey -- 4 Ocak 2009; 14:06:41 >

• Bende HDD ve Ram eklentisi yapıcam heralde su an uzerinde 2GB Kingston Ram var (2x1GB)
    2x2 GB Kingston alsam çalışırmı acaba? Deneyen varmı??
  • evet, f3jp lerdeki chipset destekliyor. denemedim ama desteklediği söyleniyor aşağıdaki linkte.
    http://www.intel.com/products/desktop/chipsets/945g/945g-overview.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbirey -- 6 Ocak 2009; 19:26:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: coaxem

Bende HDD ve Ram eklentisi yapıcam heralde su an uzerinde 2GB Kingston Ram var (2x1GB)
    2x2 GB Kingston alsam çalışırmı acaba? Deneyen varmı??

ben suan 2+1 kullanıyorum 4gb da calısacaktır destekledigi gözüküyor.Ancak 4gb ı tamamen kullanabilmek için 64 bit işletim sistemi gerekli vista 64 bit gibi.
  • windows 7 yı deneyen var mı ? windows 7 ıcın f3jp drıverı var mı yoksa vısta drıverlarını kabul eder mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 12 Ocak 2009; 21:25:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: gs_mert

windows 7 yı deneyen var mı ? windows 7 ıcın f3jp drıverı var mı yoksa vısta drıverlarını kabul eder mı?

ben f3jc için denemiştim, sanırım sadece vga ile webcam i bulamadı, onları da winupdate ile kurabiliyor. ayrıca, vista driver ları da kurulabiliyor, sorun çıkartanları uyumluluk moduna geçirip kurabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sazan84

quote:

Orjinalden alıntı: gs_mert

windows 7 yı deneyen var mı ? windows 7 ıcın f3jp drıverı var mı yoksa vısta drıverlarını kabul eder mı?

ben f3jc için denemiştim, sanırım sadece vga ile webcam i bulamadı, onları da winupdate ile kurabiliyor. ayrıca, vista driver ları da kurulabiliyor, sorun çıkartanları uyumluluk moduna geçirip kurabilirsiniz.

tesekkur ederım ...

• quote:

Orjinalden alıntı: karizmaco

evet, f3jp lerdeki chipset destekliyor. denemedim ama desteklediği söyleniyor aşağıdaki linkte.
    http://www.intel.com/products/desktop/chipsets/945g/945g-overview.htm

Baktığın link masaüstü platformlar için Chipset sürümü.

"Mobile Intel® 945 Express Chipset Family" Olucak.

http://www.intel.com/products/notebook/chipsets/945gm/945gm-overview.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifcetiner -- 12 Ocak 2009; 21:59:53 >

• ark lar bugün vista 64bit kurdum uzun bir aradan sonra
    high performance modunda gayet güzel ve hızlı özellikle ie7 64bit versiyonu ancak fan sesi rahatsız ettiği için genelde quiet office modunda kullanıyorum. bu seferde quiet office moduna alınca işlemci hızı 2 ghz'den 1 ghz'e indiği için ie7 de firefoxta ve diğer işlemlerde kasılıyor.
    acaba işlemci 2 ghz teyken fanı kısmanın bir yolu var mı? (tabi bu seferde işlemci çok ısınır diyeceksiniz ve haklısınız)

vista kullananlarda durum nasıl siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında??
  • işlemci ve ekran kartı bloklarını söktüm temizledim bakır plakayı kazıdım gümüş thermal macun sürdüm ama yine değişmedi
    sonra gördüm ki power4gear programının vista versiyonunda modların özellikleri ayarlanabiliyormuş
    bende quiet office modunun işlemci ayarını %100 yaptım
    artık sessiz ve tam hızda çalışıyorum çok huzurluyum şuan fan sesi duymadığım için
  • İki hafta önce menteşe çatlağı ve yazdırma hatası gibi problemlerden dolayı gönderdiğim cihazım bugün geldi.Kasa ve dwd Rw değişmiş.Fan ve bios bakımı yapılmış.Kısa süre içerisinde şikayetimi dikkate alan İstanbul asus servisine sonsuz teşekkürler...
  • harddisk değiştirmeyi düşünüyorum 500 gb destekliyor mu acaba?
    aranızda değiştiren var mı?
  • X1700 ekran kartı için driverheaven da bulunan mobilitymodder programı ile ekran kartımın sürücüsünü güncelledim ve oyunlarda daha iyi performans aldım.

http://www.driverheaven.net/modtool.php

Yalnız bu yöntem ati tarafından desteklenen bir yöntem değildir yani bir sorun çıkması sonucu kimse mesuliyet almamaktadır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bloodpilot

X1700 ekran kartı için driverheaven da bulunan mobilitymodder programı ile ekran kartımın sürücüsünü güncelledim ve oyunlarda daha iyi performans aldım.

http://www.driverheaven.net/modtool.php

Yalnız bu yöntem ati tarafından desteklenen bir yöntem değildir yani bir sorun çıkması sonucu kimse mesuliyet almamaktadır.

bu yontemı denedım ama beceremedım yardımcı olursan sevınırım..
  • arkadaşlar ben asus f3jp yi yaklaşık 24 aydır kullanıyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. HDD konusunda ise dün 500gb WD HDD aldım, dahili 160gb orginal HDD ile değiştirdim ve hiçbir sorun olmadı. yani 500gb HDD yi destekliyor ayrıca Windows 7 yi kurdum ve tüm driverları tanıdı hiçbir sorun çıkarmadı.

yalnız kafam şuna takıldı acaba Windows 7 de bu laptobu 4gb ram ile kullanabilir miyim? deneyen olursa lütfen paylaşsın deneyimlerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpionline -- 5 Şubat 2009; 18:28:01 >
  • arkadaslar herkese merhabalar gectigimiz hafta sonu bilgisayarıma format attım ve çift işletim sistemi kullanmaya basladım artık(Vista&XP)... Kullanabilecegim en güncel Ati x1700 ekran kartı driverlarını nereden bulabilirim. hem vista hemde xp için...şimdiden cok tesekkurler yardımcı olan herkese...
  • Tebrikler bana dun 2.kasamıda catlattım artık çöpe atmanın zamanı geldi heralde
  • coaxem arkadasim bence hemen garantisi dolmamissa tuketici haklarina basvur. ben vuracaktim ama asus kasayi degismis degismeyin dedigim halde. ,zellikle tlf la aradim asus teknik servisini eger notebook u degisecekseniz degisin yoksa aynen yollayin geri ben tuketici haklarina basvuracam dedim. adamlar biliyor ayipli mal oldugunu ve dememe ragmen degistiler. ama pesini birakmayacagim genede gidecegim hakem heyetine gerekeni yapacam. sende birakma. cevap verirsen durumla ilgili ii olur.

quote:

Orjinalden alıntı: coaxem

Tebrikler bana dun 2.kasamıda catlattım artık çöpe atmanın zamanı geldi heralde
  • 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.