Şimdi Ara

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.043
Cevap
57
Favori
94.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Technical_Support

100 ve sonrası kanal ayarlayınca pc de 5ghz hiç göremiyorum ki. Belli,bir zaman sonramı görünür oluyor.

ax82u da bende de görünmüyor hiçbir cihazdan ama ax86u routurdan 100 ve üzeri kanalları görüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Reaver

ax82u da bende de görünmüyor hiçbir cihazdan ama ax86u routurdan 100 ve üzeri kanalları görüyor

Alıntıları Göster

Hocam hiç ellemeden 11 dakika bekleyin bakalım çıkacak mı @Technical_Support siz de denediniz mi ?

• Drahmizm kullanıcısına yanıt
    Bekledim gelen giden yok.
  • Dark Reaver kullanıcısına yanıt
    O zaman bug var ax82u da.
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt

Fonsiyon olarak bir sıkıntı yok ancak yazılımsal bir şey var, dediğinden beri bu şekilde kullanıyorum.

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin

Ayarı ilk değiştirdiğimde sıkıntı yoktu ama modem kapatıp açınca 5 GHz 10 dk sonradan geldi, o yüzden siz de bekleyin dedim.

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

Modemi kapatıp açınca bendede görülmedi 15 dk sonunda geldi.

• Modemi ilk kullanmaya başladığım zamanlar 5 ghz ile 70-75 mb hız görüyorken şuan 59’dan yukarısını göremiyorum. Sanki modemden sabitlendi gibi sürekli aynı hız çıkıyor. Neden olur bu arkadaşlar? Kablolu bağlantıda 73-74 alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysn61

Modemi ilk kullanmaya başladığım zamanlar 5 ghz ile 70-75 mb hız görüyorken şuan 59’dan yukarısını göremiyorum. Sanki modemden sabitlendi gibi sürekli aynı hız çıkıyor. Neden olur bu arkadaşlar? Kablolu bağlantıda 73-74 alıyorum.

hocam 5ghz için kanal 36-44 denermisİn olmazsa olmadı reseti bas geç cihaz daha yeni buğlar oluşabiliyor ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Reaver -- 8 Mayıs 2021; 19:23:24 >
  • Arkadaşlar size bir soru soracağım. Ben bu cihazı özel hiç bir ayar yapmadan kullanıyorum.

Tavsiye edebileceğiniz özel ayarlarınız var mı ?
    Ayrıca;

-wpa3 ile kullanıyormusunuz ?
    -mımo açık mı ?
    -2.4-5ghzi ayırdınız mı ? Yoksa cihazla birleştirdiniz mi?
  • selamlar öncelikle bu konular hakkında bir bilgim yok o yüzden sorularım saçma gelebilir cevaplarsanız çok sevinirim.

Ürünü satın aldım performansından ve özelliklerinden çok memnun kaldım ama internet kablosu evin 2. katına geliyor diye 2. katta duruyor modem eskiden alt katta salonda 35-50 mbit çıkıyordu speedtest şuan 5 ghz'de sabit 50 geliyor fakat görüntülü konuşma alt katta gerçekleştiremiyorum aşırı drop giriyor nperf testinde herhangi bir dalgalanma gözükmüyor. Mobil cihazımıda değiştirmedim bu dalgalanmanın sebebi 2.4 ghz ile 5 ghz'nin aynı anda çalışması olabilir mi ? Eski sistemim sadece 2.4 ghz yayın yapıyordu bu modemde çift band yayın yapıyor. 2.4ghz'yi komple kapatırsam 5 ghz'de stabilite artışı yaşar mıyım ? yaşarsamda kayda değer bir artış olur mu ?

• Arkadaşlar bu modemle philips hue da sorun yaşayanlar var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahsun2021

selamlar öncelikle bu konular hakkında bir bilgim yok o yüzden sorularım saçma gelebilir cevaplarsanız çok sevinirim.

Ürünü satın aldım performansından ve özelliklerinden çok memnun kaldım ama internet kablosu evin 2. katına geliyor diye 2. katta duruyor modem eskiden alt katta salonda 35-50 mbit çıkıyordu speedtest şuan 5 ghz'de sabit 50 geliyor fakat görüntülü konuşma alt katta gerçekleştiremiyorum aşırı drop giriyor nperf testinde herhangi bir dalgalanma gözükmüyor. Mobil cihazımıda değiştirmedim bu dalgalanmanın sebebi 2.4 ghz ile 5 ghz'nin aynı anda çalışması olabilir mi ? Eski sistemim sadece 2.4 ghz yayın yapıyordu bu modemde çift band yayın yapıyor. 2.4ghz'yi komple kapatırsam 5 ghz'de stabilite artışı yaşar mıyım ? yaşarsamda kayda değer bir artış olur mu ?

Smart connect e ince ayar deneyebilirsiniz, ya da kapatıp 2.4ghz ve 5ghz ayri ağ şeklide kullanıp direk 5ghz den baglanirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bir sorun yaşıyorum şimdi bende 32 tb synology nas var 1 gigabit çıkışı var bunu benim ax86u routera bağladığımda kabloda 113 mb/s wifi de 112 mb/s ile karşılıklı pc nas arası dosya aktarabiliyorum ama ax82u da kablo ile 113 mb karşılıklı nas ile PC arası hız görüyor wifi de ise nas dan pc ye 112 mb ile dosya aktarıyor pc den nasa en fazla 80 mb çıkıyor 50 ye düşüyor hızda dalgalanma oluyor aranızda nas kullanan var mı acaba deneyebilecek

Pc ye aktarırken son hız, nas a aktarırken 50-70 arası dalgalanıyor benimde. Ds213+
    Bende sürekli ip kameralar kayıt yaptığı için de yapıyor olabilir. Kameraları durdurup deneme yaparım yarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 10 Mayıs 2021; 0:9:35 >
  • quote:

Pc ye aktarırken son hız, nas a aktarırken 50-70 arası dalgalanıyor benimde. Ds213+
    Bende sürekli ip kameralar kayıt yaptığı için de yapıyor olabilir. Kameraları durdurup deneme yaparım yarın.

benimkide ds220j hocam kabloda hız nasıl

Yarın birkaç deneme yapıp öyle yazayım. Uzun zaman oldu.
  • quote:

Yarın birkaç deneme yapıp öyle yazayım. Uzun zaman oldu.

tamam hocam sağol

• Arkadaşlar bu alet max kaç amper çekiyor , modem ups almak istiyorum.12v 1000 ma iş görürmü?

Örneğin bu cihaz;

https://powerful.com.tr/urun/pm-4400//

https://powerful.com.tr/v2/kilavuzlar/pm4400-new.pdf

• Merhaba

İlanım hala geçerlidir.

Modem değişikliği yaptığım için cihazla birlikte aldığım dual band ve Aimesh destekli Asus RP-AX56 yı satıyorum.

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-rp-ax56-574mbps-1201mbps-dual-bant-kablosuz-ax-range-extender.html?utm_source=search&utm_medium=rp%20ax&utm_campaign=rp%20ax

Modem 29 nisan da elime ulaştı 30 nisan da iade ettiğim için hiç kullanılmamıştır.

Mesh kurmak isteyen yada sinyali güçlendirmek isteyen ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilirler.

Şuan kabloluda 112-113mb kablosuz 5ghz de 74mb' ı geçmiyor. Modemi ilk aldığımda kabloluyla aynı performansı veriyordu, yani 112mb. Bu süre içinde modem ve synology güncellemesi yapıldı. Şimdi bu hız düşüklüğü modem firmware ilemi yoksa synology yada pc inten wifi driver' ı ile mi ilgili onu bilemiyorum.

@hey Sizde de kablosuzda 112mb hız verdiğini hatırlıyorum. Acaba şuanki aldığınız hızı paylaşabilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 10 Mayıs 2021; 12:50:15 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.