Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.723
Cevap
17
Favori
74.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    GigaDSL uyumlu modemler çıkana kadar en az 3-4 yıl geçecek. Onun yerine G.Fast seçildi Avrupada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • msdos34 M kullanıcısına yanıt
    Telekom Mobil bölümde Kore Telekoma olan GIGA LTE teknolojisini 4,5G ile beraber Türkiye'ye getirdi. Bunu düşünürsek kore bir kaç yılı düşünmeyip yine aynı şekilde GIGA DSL teknolojisine yönelebilirler. Bu ihtimal bana daha yüksek geldi. Ancak şöyle bir durum var ki GIGA DSL ve G.FAST aynı türde bir sistemse Huawei üretimi kartlar aynı zamanda hem GIGA DSL hem G.FAST destekli olabilir. Bu teknolojiye geçilse bile VDSL deki gibi kartların kabinlere takılması, yayılması çok çok zaman alır. Bu kartların eski sisteme uyumu da nasıl olur onu bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla altyapıda Huawei, Zte ve Alcatel sistemler var. Bu 3 marka da kart üretmesi lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce o konuyu aradım buldum.Zaten arkadaş bana G.fast destekli modemlerin gigaDSL de çalıştıracağını söylemiş.Şimdi bu modemin çıkışını beklemek kaldı.
  • msdos34 M kullanıcısına yanıt
    Temmuz'a kadar bekleyeceğiz herhalde :(
  • Desteklediği teknolojilerden dolayı herhalde şimdi piyasaya sürmek gereksiz diye düşünmüş olabilirler.Kablosuz hız arayan router alır mantığını var galiba.Ama bu model çıkmadan ac68u almakta pek mantıklı gelmiyor.Napalım beklicez.
  • @hey modemin saha testleri devam ediyor demişti. Tivibu ile ilgili guncellemeler vs derken is uzamis olabilir. Saha testlerinde farkedilen bir hata duzeltilmeye çalışılıyor olabilir. Yazilim ile ilgili guncellemeler yapılıyor olabilir. Bizim bilmedigimiz bir suru degisken var bu isin icinde. Ama özelliklerinden ötürü piyasaya gec surmek sanmıyorum bir sebep olsun. Modemle ilgili ne kadar istek olduğunu biliyorlar. Elbet sunulacaktir satisa. Simdiye dek sadece İlgilterede satisa sunuldu. Acele etmeye gerek yok. Belki guzel bir fiyat ayarlamasi yapılır :)

• Evet İngiltere'de satılması ürünün kullanılmaya hazır olduğunu ve ASUS un satış politikası ile ülkemize bir süre sonra gelecek olmasının bir ilgisi olmadığı görünüyor. Sonuçta pahalı bir cihaz ve kullanılacak alt yapılar ile uyumlu olması gerekiyor. Bizim gibi çok hevesliler için biraz torpil geçip daha önce gönderseler ne güzel olurdu.. sonuçta tamamlanmış bir cihaz.
  • Peki geçiş olarak VDSL destekleyen en ucuz hangi modeli alalım.
    Evde Router niyetine DSL-N55U var, ancak VDSL desteklemiyor.
    Şimdi taahhütüm de doldu, VDSL geçeceğim (Umarım)
    Ee bu modemi beklesem sıkıntı, bari 3-5 ay neyse artık, DSL-N55U'yu router olarak kullanmaya devam edeceğim en ucuz çözüm nedir?
  • En ucuzu operatörden almak

• suphion kullanıcısına yanıt
    DSL-N16 alın indirimde şuan bir daha bulamazsınız bu fiyata

• Haber bile gelmez oldu modemden.
    Artık bu sene sonuna doğru ancak çıkacak bu gidişle
  • Evet, yazılım güncellemesi de görünmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Evet, yazılım güncellemesi de görünmüyor.

Asus DSL-AC68U zaman ayarlı modem reset özelliği var mı?
  • Bilgim yok, kullananlara sormak gerekiyor. bahsettiğniz şey modemin ip bırakması sanırım ama menülerini bilmiyorum.
  • Peki teşekkür ederim. Sordum bakalım bir arkadaşa cvp bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2PÁC

Peki teşekkür ederim. Sordum bakalım bir arkadaşa cvp bekliyorum.

Bildiğim kadarıyla modem resetlemeye gerek yok, kullanan arkadaşların deneyimlerinden yola çıkarak söylüyorum. Resetlemeden gece 2-8 arası indirme yapıp kotayı aşmalarına rağmen hızlarının düşmediğini söylediler.
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    O sistemlere pek güven olmaz, bende olsa 02:05 te ve 07:55 te interneti düşürürdüm
  • Normalde bence de resetlemeye gerek yok,
    Ancak kesintisiz bağlantı/oturum muhabbeti var biliyorsunuz.
    Atıyorum, 20GBlık oyun iniyor, Ve indirme kesintisiz olarak saat xden başlayıp yde bitiyor,
    Bu gibi bağlantıları tek bir oturum gibi ayarlıyor ISS'ler, ve o oturum, ya başlangıç saatine ya da bitiş saatine göre işleniyor sistemlerine.

Yani resetlemeseniz bile, gece 2 civarlarında ve 8 civarlarında, intrernet bağlantısında kesinti olması (modem resetleme değil, data paket transferi) yani veri akışının kısa bir süre durması bence şu an için elzem.

ISS altyapılarının aksi durumda, kesintisizoturumları hesaplayabileceklerine henüz güvenim tam değil.

Örneğin, sürekli, sınırlanmış bir hızla da olsa, indirme yapan torrent istemcisi bu oturumu kesintisiz hale getirip, gece indirilen veriyi, oturum gündüzden başladığı/bittiği için, kotaya yansımasına sebep olabilir.

Modem resetlemeyin, ama bence mutlaka gece2 ve 8 sularında, paket transferini durdurun.
    Not: Update kontrolü, face whatsapp gibi bağlantı kuran şeyler kesintisiz bağlantı yapmaz, anlık servera atılan minik paketler olarak düşünün onları.

Aşağıdaki TTNET kota saysafından alınan bilgileri okursanız, benim dediğime benzer çıkarımlarda bulunulabilir.
    Yani adamlar kotayı oturum oturum hesaplıyor.
    Bu yüzden tam 2 ve tam 8 deki oturum kesintisiz ise onu nereye yansıtacakları tam bir soru işareti.
    quote:

- 12 saatten uzun Internet bağlantısı oturumlarınız için kota miktarınız her 16 saatte bir, kota hesabınıza yansıtılır.

- 12 saatten kısa Internet bağlantısı oturumlarınız için Internet bağlantınızın kesildiği süreye kadar olan kota miktarınız, bağlantınız kesildikten 4 saat sonra kota hesabınıza yansıtılır.

- Ayın son günü 12:00'den sonra başlatılan ve 12 saatten kısa süren bağlantılar için kota kullanım miktarı o aya ait kota kullanım miktarına dahil edilir. Ayın son günü 12:00'den sonra başlatılan ve 12 saatten uzun süren bağlantılar için kota kullanım miktarı gelecek ayın kota kullanım miktarına dahil edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 9 Mayıs 2017; 10:58:54 >

• Resetlemekten kastedilen kısım DSL bağlantısını düşürüp yeniden IP aldırmak. Modemi fabrika ayarlarına döndürme durumu söz konusu değil. Telekomun sistemi çok değişik çalışıyor. IP değiştirmezseniz ayın son gününde yapılan indirmelerin miktarı bir sonraki ayın kotasından götürebiliyor. Diğer yönden kota dolduğu an 3 Mbit hızına anında düşüyor. Madem anında kontrol yapıyorlar neden önceki ayda 3 Mbit ile indirilen bir miktar veri bir sonraki ayın kotasından götürüyor anlamak mümkün değil.
  • Bu modemi satan varsa almayı düşünüyorum mesaj atabilir
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.