Şimdi Ara

ASUS ANAKARTLARDA CPU VOLTAJI NASIL DÜŞÜRÜLÜR (UNDERVOLTİNG) ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir süredir uğraşıyorum ve halen bir sonuç elde edemedim.
    Biosuma giriyorum ve her şey çok karmaşık nereden cpu voltajını düşürebileceğimi bulamadım.
    Artık bende bir foruma başvurmaya karar verdim, umarım artık işlemcinin voltajını düşürebilirim.
    İşlemcim yük altında iken (oyunda vb.) 1.380V görüyorum ve yabancı forumlarda biraz araştırdım ve bir kaç kişi
    1.275V a düşürerek kararlılık testlerinde 51 dereceyi geçmemiş ama benim işlemcim 1.380V volt ile şuan 65 dereceye kadar çıkabiliyor boşta iken 22 derece falan seyrediyor.

İşlemcinin voltajını nasıl düşürebileceğimi birisi bana söyleyebilir mi cidden asus anakartın bios menüsü aşırı karmaşık geliyor bana.

Bu anakartımın biosu: ASUS ANAKARTLARDA CPU VOLTAJI NASIL DÜŞÜRÜLÜR (UNDERVOLTİNG) ?

• Cpu & NB voltage yazan yeri manual ayarlayın cpu voltaj ayarı çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orda Cpu Manuel Voltage ve CPU/NB Manuel Voltage diye bir şey çıktı hangisinden yapacagım

ya valla kusura bakmayın bu konularla ilgili hiç bir bilgim yok ilgilenirseniz sevinirim

:ASUS ANAKARTLARDA CPU VOLTAJI NASIL DÜŞÜRÜLÜR (UNDERVOLTİNG) ?
  • Bu konularla ilgili pek bir bilgim yok kusura bakmayın.
    yardımınıza ihtiyacım var şimdide CPU Manuel Voltage ve CPU/NB Voltage var hangisini değiştirmem gerekiyor ?

• ataemirhan88 A kullanıcısına yanıt
    Cpu manuel voltage bölümüne istediğiniz voltaj değerini gireceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet girdim istedigim voltaj degeri 1.275V idi lakin o vata aldıgımda bilgisayar neredeyse 1500V 1400V a kadar çıktı

istediğim voltaj 1.275V ise buraya ne yazmam gerekir söylermisiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.