Şimdi Ara

Asus anakart oc yapıyor destek lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimden geldiğince yaşadığım sorun ile ilgili detay vererek yazacağım.

Asus x79 deluxe marka anakart kullanıyorum ve kendi kendine OC yapıyor. İşlemci intel i7-4820k 3.7ghz

Biostan defaut load yaptığımda düzelmiyor ve default yaptığımda oluşan sistem ayarlarım aşağıda resimde görüldüğü gibi..

AI suit programını da indirerek enerji tasarrufu modu dahil seçtigimde düzelme olmuyor? Ek olarak bios son sürümü yukluydu ben yinede tekrar bir güncelleme yaptım sorun devam etmekte. Virus ya da anakart ömrünü tamamladığı için bu şekilde yapıyor olabilir mi? Bir sitede AI OVERCLOCK TUNER bölümünü auto yapmalısın yaziyordu onu da yaptım devam ediyor.

Sizden ricam detay vererek ve alternatif ne yapabilirim çözüm yolu göstermeniz. 2 aydır kullanamıyorum pc yi..

• Bios pilini sök 1 saat bekle tekrar tak.

Anakartta jumperden sıfırlama yap.

Belki faydası olur.

• İkisini de yaptım devam ediyor sorun. Hatta 4.3 ghz olarak yükseldi hız. Başka bir çözümü yok mu bu illetin?

• Emretr E kullanıcısına yanıt

3. resimde turbo modu açık mı? Onu kapat. Extreme ov yide kapat

Bir de windowsda gelişmiş güç ayarlarını değiştir--- işlemci güç yönetimi--en yüksek işlemci durumu--- buradan değeri düşürüp Görev yöneticisinden Performansdan cpu ya bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady-Of-Ice -- 15 Nisan 2023; 23:56:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.