Şimdi Ara

||| Asus A42JA-VX095V Kullanıcıları Kulübü ||| 14' / i7 740Q / HD 5730 (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.817
Cevap
5
Favori
125.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne bir update ne de bir download yaptım, Win 7 Ultimate 64 bit işletim sistemli, 1 yıl 10 aylık makinamın, daha 6 ay once servis tarafından değiştirilmiş pili, daha bir gun once "power saver" modunda 2,5 saat sorunsuz gitmişken, bir gece sonra "consider replacing battery" diyerek 10 dakikada makinayı kapamaya başladı.
    Sarj'da iken yeşil yanan led kırmızı pil bitme ikaz lambası ile birlikte bir yşil bir kırmızı yanıp sönuyordu.
    Pili çıkardım taktim, hata yok oldu. 20-25 dakika sonra sanki full şarj etmiş gibi idi. Denemek için güçten çıkardım. Küt diye daha uyarı vermeden, led bile yanıp sonmeden 10 dakikada kapandı.
    Pili hep tam sarj ederim. Ve %7 uyarısı ile kapanıncaya kadar kullanırım. Sonra tekrar sarj ederim.
    Bu topic'te değil ama başka başlıklarda, sadece ASUS'lara ozel olmaması gereken, Win7 ile Microsoft'un eski bataryalara kazık attığı ile ilgili bir iddia okudum. Ama nasıl çözüldüğü yazmıyordu. Baska bir arkadaşın da başına aynı "consider replacing battery" uyarısının geldiğini ve kendi kendisine düzeldiğini de okudum.
    Ben ne yapmalıyım, bu yuzden bir daha mı servise götüreyim? Kendi kendine düzelmesi için beklemeli miyim? Bilemedim....

• quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Bakiyorum da, 2 sene olucak alali bu notebook'u... tam bu zamanlardi. :) Suan piyasadakilere ve cevremde son 6 ayda alinmis olan birkac notebookla karsilastiriyorum. Hala cok iyi, hala cok hizli. Yeni alinanlarin cogundan bile.
    ;)
    +

Zaman çok çabuk geçti, bilgisayarı aldığım gün grubu kurmuştum, yaklaşık 26 ay olmuş ve maşallah diyim bilgisayarımdan çok memnunum. Piyasada hala benzeri bir cihaz yok özellikle 2.2 kg ağırlığında ve bu donanıma sahip. Bahsettiğiniz gibi sahip olduğu donanım 2013 yılında bile güncelliğini koruyor ve hala üst düzeyde yer alıyor. Yaklaşık 6-7 ay önce pilin de değişmesiyle beraber ilk günkü gibi oldu bilgisayar , nasipse önümüzdeki aylarda SSD takviyesi yapacağım DVD rom yerine 120 gb lık takmayı düşünüyorum, performansın önündeki tek engel de kalkmış olacak.

quote:

Orijinalden alıntı: SUSA42JA

Ne bir update ne de bir download yaptım, Win 7 Ultimate 64 bit işletim sistemli, 1 yıl 10 aylık makinamın, daha 6 ay once servis tarafından değiştirilmiş pili, daha bir gun once "power saver" modunda 2,5 saat sorunsuz gitmişken, bir gece sonra "consider replacing battery" diyerek 10 dakikada makinayı kapamaya başladı.
    Sarj'da iken yeşil yanan led kırmızı pil bitme ikaz lambası ile birlikte bir yşil bir kırmızı yanıp sönuyordu.
    Pili çıkardım taktim, hata yok oldu. 20-25 dakika sonra sanki full şarj etmiş gibi idi. Denemek için güçten çıkardım. Küt diye daha uyarı vermeden, led bile yanıp sonmeden 10 dakikada kapandı.
    Pili hep tam sarj ederim. Ve %7 uyarısı ile kapanıncaya kadar kullanırım. Sonra tekrar sarj ederim.
    Bu topic'te değil ama başka başlıklarda, sadece ASUS'lara ozel olmaması gereken, Win7 ile Microsoft'un eski bataryalara kazık attığı ile ilgili bir iddia okudum. Ama nasıl çözüldüğü yazmıyordu. Baska bir arkadaşın da başına aynı "consider replacing battery" uyarısının geldiğini ve kendi kendisine düzeldiğini de okudum.
    Ben ne yapmalıyım, bu yuzden bir daha mı servise götüreyim? Kendi kendine düzelmesi için beklemeli miyim? Bilemedim....

Kesinlikle servise götürün garantisi bitmeden pili değiştireceklerdir büyük ihtimalle.

quote:

Orijinalden alıntı: skywalker06

Bugün bilgisayarımı servisten aldım fan değişimi yapmışlar garantiye 1gün kala götürmüştüm iyi oldu şimdi ilk gün aldığım gibi normal çalışıyor fan sıcak hava yerine soğuk hava üflüyor eskisi gibi Asus'un en güzel yanı garanti bitsede fan temizliği gibi bakımlardan para almıyor aklınızda bulunsun cihaz yurtdışı bile olsa kabul ediyor yeterki markası Asus olsun bundan önce Hp vardı fan temizliğinden önce 120tl hasar tespit parası istiyordu ve temizlik yerine büyük ihtimal parça değişir 250tlye gelir diyordu o yüzden Asus'un gözünü seviyim yok böyle bir marka.

Garantisi bitmiş cihazlardan ücret almadığına emin misiniz ? Öyleyse eski cihazımı da götürmeyi düşünebilirim

quote:

Orijinalden alıntı: kasapela

Merhaba arkadaşlar,

Geçen ay ısınma ve başka sorunlar için makinemi servise gönderdim. dün elime RMA formu ulaştı. Yedek parça zamanında bulunamadığı için değişim hakkına sahip oldunuz diyor. Formu doldurup "satıcı firmaya" teslim edilmesi gerekmiş.

Sorum şu: Değişim yerine para iadesi almam mümkün mü? Bunun için ne yapmam lazım? N53 kullanan arkadaşlarımdan gördüm ve ısınma sorunu yok denecek kadar az ve geniş ekran da çekici geldi açıkçası. Ayrıca bilgisayarı Bimeks'ten internetten sipariş etmiştim. Hangi bayiye götüreceğimi nasıl öğrenebilirim?

Şimdiden teşekkürler...

İade hakkınızın olması lazım diye biliyorum. Benim cihazıma da aynı belgeden verilmişti herhangi bir bimeks mağazasına gidip ürününüzü alabiliyorsunuz farketmiyor.

quote:

Daha önceden ısınmadan dolayı servise vermiştim temizleyip geri verdiler aradan 1-2 ay geçti bilgisayar yine ısınmaya başladı ben bu bilgisayarı ilk aldığımda oyun oynarken bir fan sesi duyardım ondada maksiumum derece arada bir 80'e dayanırdı en son 2.kez servise vermeden işlemci sıcaklığı ve çekirdekliği 90dereceden aşağı düşmüyordu bilgisayarın ilk açsam bile şimdi tekrar garantiye verdim garantiside bugün bitiyordu belki parça değişirlerse ücret vermeyim diye birde geri aldığımda orjinal Windows 8 almayı düşünüyorum acaba performansı artar mı yada orjinal cdkeyle yeni bir home edition kurup Asus'un gereksiz programlarından kurtulacam.

Windows 8 i 1 aydan fazladır kullanıyorum ve çok memnunum ancak öyle ekstra bir performans artışı görmedim ama aynı stabilliğini koruyor onu söyleyebilirim.

• Benimde pil değişim zamanı gelmiş 25 dakka anca dayanıyor. O da sadece gazete okursam :) Garantisine bir baktım 08/02/2013 te dolmuş

Ha şimdi yarın derken yollayamadım :)

Sıcaklıktan yana şikayetim olmadı :) Zalman altlık sayesinde.

Benim Pisi de :) 2 yaşını doldurmuş oldu. Hala çok memnunum kullanmaktan.

Win 7 ultimait kurdum çok iyi oldu.

Garantiye yollamamamın asıl sebebi ise win 7 ultimait kurduğum için garanti dışı kaldı diyip geri gönderirler diye düşündüm.

Birde gittiğinde gereksiz bir arıza ile gelir dedim . Sonra servislerle uğraşmaktansa 100 TL ye sıfır batarya alırım dedim kendi kendime :)
  • :)
    ne var ne yok
  • quote:

Bugün bilgisayarımı servisten aldım fan değişimi yapmışlar garantiye 1gün kala götürmüştüm iyi oldu şimdi ilk gün aldığım gibi normal çalışıyor fan sıcak hava yerine soğuk hava üflüyor eskisi gibi Asus'un en güzel yanı garanti bitsede fan temizliği gibi bakımlardan para almıyor aklınızda bulunsun cihaz yurtdışı bile olsa kabul ediyor yeterki markası Asus olsun bundan önce Hp vardı fan temizliğinden önce 120tl hasar tespit parası istiyordu ve temizlik yerine büyük ihtimal parça değişir 250tlye gelir diyordu o yüzden Asus'un gözünü seviyim yok böyle bir marka.

Garantisi bitmiş cihazlardan ücret almadığına emin misiniz ? Öyleyse eski cihazımı da götürmeyi düşünebilirim

Evet bakımlardan para alınmıyor ve diğer bilgisayar servisleri gibi hasar tespit ücreti almıyor

• Benimki de 2yaşını devirdi yanlışlıkla çay döktüm içinden çay çıktı ama yine sorunsuz çalışmaya devam etti kendi windowsu dışında hangi windowsu kurduysamda interneti kesti bende o yüzden orjinalini kullanmaya devam ediyorum.Şimdilik bir sorunu yok böyle giderse 2yıl daha idare eder bu makina
  • eskiden ekran kartı güncellemesi paylaşılırdı şimdi ne oldu yawww :)

ben enson 12-8_vista_win7_win8_64_dd_ccc kalmışım.
  • A

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gunceleme varmı

• Yokmu

• Iyi geceler

• Iyi pazarlar

• Konu sessiz kalmış biraz :) Artık güncellemeler pek gelmiyor ama cihaz maşallah sapasağlam tam performans götürüyor. 2 Ay önce DVD ROM u çıkartıp aparatla SSD taktım ve sistemi oraya geçirdim performansın önündeki tek engelde kalkmış oldu uçuyor diyebilirim. Yeni bilgisayar alanlar imrenerek bakıyor A42 min performansına :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mga93

eskiden ekran kartı güncellemesi paylaşılırdı şimdi ne oldu yawww :)

ben enson 12-8_vista_win7_win8_64_dd_ccc kalmışım.

Konu sessizleşince paylaşım da yapmaz olduk.Güncelleme var tabii..

* AMD Mobility Radeon™ Notebook Drivers 13.1 *

> http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx (Windows 8/7/Vista - 64 Bit)

quote:

Orijinalden alıntı: TGYüksel

Konu sessiz kalmış biraz :) Artık güncellemeler pek gelmiyor ama cihaz maşallah sapasağlam tam performans götürüyor. 2 Ay önce DVD ROM u çıkartıp aparatla SSD taktım ve sistemi oraya geçirdim performansın önündeki tek engelde kalkmış oldu uçuyor diyebilirim. Yeni bilgisayar alanlar imrenerek bakıyor A42 min performansına :)

Ben de 3-4 ay önce güncelledim bilgisayarımı.

+ Windows 7 > Windows 8
    + HDD > SSD
    + 4 GB Ram > 8 GB Ram

Memnunum da memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oricalcus -- 8 Nisan 2013; 13:09:25 >

• + 4 GB Ram > 8 GB Ram taktırınca büyük bir fark oluyor mu. Oyun oynamıyorum :)

fark olur derseniz hangi marka hangi modeli tavsiye edersiniz. Kaç tl ayırmam gerekiyor bu işe ?

hdD > SSD geçmek kaç para tutar ? zahmetli bir işlemmidir. Muhakkak fark yaratır açılış -kapanış ve işlemlerde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mga93

+ 4 GB Ram > 8 GB Ram taktırınca büyük bir fark oluyor mu. Oyun oynamıyorum :)

fark olur derseniz hangi marka hangi modeli tavsiye edersiniz. Kaç tl ayırmam gerekiyor bu işe ?

hdD > SSD geçmek kaç para tutar ? zahmetli bir işlemmidir. Muhakkak fark yaratır açılış -kapanış ve işlemlerde :)

> 8 GB Ram takınca büyük bir fark olmuyor, bilgisayarın 2 adet ram slotu olduğu için mevcut ram'lerin üstüne 4 GB ekleyemiyoruz.

4 + 4 şeklinde bir çözüm kullanmalıyız.Bence gerek yok ama ihtiyacınız olursa Corsair markasını öneririm, 4 GB ram'ler şu anda 60-90 TL aralığında.

> SSD terfisi biraz pahalı ama daha etkili.128 GB olanlar 250 TL civarından başlıyor.

----------------------

+ İki işlemde kolayca gerçekleştirilebiliyor.İkisinin de kasanın altında ayrı kapağı olması büyük avantaj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oricalcus -- 9 Nisan 2013; 16:11:04 >

• * AMD Mobility Radeon™ Notebook Drivers 13.1 * güncellemebilgisi için ve diğer bilgiler için teşekkürler.
  • Piyasadaki makinalara bakıyorum düzgün markalara 2200tyi geçmediğin zaman doğru dürüst ekran kartı yok şu sitedeki testlere güveniphttp://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html bu arada eylülde değişen fanım tekrar tıkandı ısınmaya başladı makinanın heralde en büyük sıkıntısı bu fan çabuk tıkanıyor parçalarda ısınma olmuyor ama fan sesi yüzünden hoparlörden gelen sesler duyulmuyor bazen o yüzden bir ara yaz gelmeden götürecem garanti bitsede Asus servisi ücretsiz bakım yapıyor nasıl olsa

• quote:

Piyasadaki makinalara bakıyorum düzgün markalara 2200tyi geçmediğin zaman doğru dürüst ekran kartı yok şu sitedeki testlere güveniphttp://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html bu arada eylülde değişen fanım tekrar tıkandı ısınmaya başladı makinanın heralde en büyük sıkıntısı bu fan çabuk tıkanıyor parçalarda ısınma olmuyor ama fan sesi yüzünden hoparlörden gelen sesler duyulmuyor bazen o yüzden bir ara yaz gelmeden götürecem garanti bitsede Asus servisi ücretsiz bakım yapıyor nasıl olsa

Bilgisayarın eksi hanesine yazılacak tek şey hoparlör sanırım.Onu da şu yöntemle çözdüm;

> Logitech Z305 (Hoparlöründen memnun olmayanlara şiddetle tavsiye ederim.)

Fanlara arada bir elektrik süpürgesi metodunu uygulamak etkili olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oricalcus

quote:

Piyasadaki makinalara bakıyorum düzgün markalara 2200tyi geçmediğin zaman doğru dürüst ekran kartı yok şu sitedeki testlere güveniphttp://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html bu arada eylülde değişen fanım tekrar tıkandı ısınmaya başladı makinanın heralde en büyük sıkıntısı bu fan çabuk tıkanıyor parçalarda ısınma olmuyor ama fan sesi yüzünden hoparlörden gelen sesler duyulmuyor bazen o yüzden bir ara yaz gelmeden götürecem garanti bitsede Asus servisi ücretsiz bakım yapıyor nasıl olsa

Bilgisayarın eksi hanesine yazılacak tek şey hoparlör sanırım.Onu da şu yöntemle çözdüm;

> Logitech Z305 (Hoparlöründen memnun olmayanlara şiddetle tavsiye ederim.)

Fanlara arada bir elektrik süpürgesi metodunu uygulamak etkili olabiliyor.

ürün güzelde bana göre fiyatı fazla elektrik süpürgesi tutsam bile 2gün sonra yine tıkanır servis beleş temizlesin daha uzun gidiyor hiç değilse bir kere bilgisayarın yanına çay döktüm fan çayı çekti o çay sonra alttan aktı servise verdim bilgisayar bütün testlerden geçti sağlamdır diye geri verdiler asusun gözünü seviyim diyorum :D

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.