Şimdi Ara

Astra-K Geri Gorus Kamerasi Retrofit ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
11.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nisan ayindan beri Astra K Dynamic paket 1.6 136 dizel otomatik HB arac sahibiyim. Aracta sunroof disinda ekstra bir eklenti yok. Sadece performans arttirimi amacli yazilim yazptirdim.

Araci aldigimdan beri aklimda geri gorus kamersi vardi. Ilk zamanlar baya arastirdim ama gerek araba yeni olsun gerek servis ilgisizligi olsun tam olarak cevap alamadim. Bir sure sonra harici kitler cikti veya direk ekran degisimi ile bu islerin olabilecegi soylendi ama fiyatlar 500avro civarinda olunca bana pek mantikli gelmedi. Forumda Dobby632 in servisle uzun sureli bir iletisim sonrasi aracina orjinal sekilde montajini yaptirdigini okudum ve kendisi bunu destekledi. Parcayi getirtip serviste montajini ve aktivasyonunu yaptirdigini soyledi. Rakam olarak 500-1000 arasi bir tutar cikabiliyor dedi.

Simdi elimdeki Astra-K Sportstourer kamera montaj talimatina gore kamera ikiye ayriliyor.

1-Duz radyo ekrani (boyle bir ekran var mi bilmiyorum)

2-GPS yazisi ile belirttigi goruntulu ekran

Iki kamera arasindaki tek fark tek siyah kablo. Bu kablo duz radyo ekranli araclarda teyp kontrol unitesine takiliyor. Diger kisimlari ayni.

Kameradan bu siyah kablo disinda

-Sase baglantisi icin siyah kablo
    -yesil-beyaz geri vites +12 baglantisi
    -yesil-mor sofor tarafindan ayak dayama kismindaki yerdeki sokette ayni renkli kabloya ekleniyor bunun sebebini anlamadim. Bunu kendi aracimda kontrol edecegim kontak akimi olabilir kameranin calismasi icin.
    -beyaz ve kahverengi kablolar da torpido arkasinda kontrol unitesinde sokete takiliyor.

Bunlarin baglantisi yapildiktan sonra ise bilgisayardan kodlanip denenmesi kaliyor.

Aktivasyon islemi icin servis sart gibi duruyor disarida GM in GDI cihazini bulmak zor. Bulsak da guncelleme ve internet baglantisi gerektiriyor denildi denenmedi. Bu konuda Ankarada yetkili servislerde destek bekliyorum.

Aktivasyon disinda asil meselem ustte belirttigim 4 kablonun tam olarak nereye nasil baglanmasi gerektigi. Amaclarinin ne oldugu. Ben harici bir kamera alip baglamayi dusunuyorum. Servisten kamerayi getirtmek baya pahali olacak ve farkli bir montaj yeri dusunuyorum. Bu yuzden farkli kamera kullancagim.

Aklimdaki sorular,
    -Kameraya gelen voltaj ne kadar?

Eli tornovida tutan , avumetre ve kameraya sahip arkadaslar bunu olcebilirler mi ?

-Beyaz ve Kahverengi kablolar muhtemelen sinyal ama siyah kablo ne icin acaba geri vites sinyali mi ?
    Bunun icin kamera sahibi arkdasin aracinin torpidosunun sokulup ilgili soketine bakilmasi gerekiyor.

Asagida Sportstourer icin baglanti semasini paylascagim ilgili arkadaslari destege bekliyorum.

Simdiden tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alicilik -- 3 Şubat 2017; 3:6:51 >

• Astra-K Geri Gorus Kamerasi Retrofit ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alicilik -- 3 Şubat 2017; 3:9:13 >

• rezerve...
  • rezerve
  • Hocam meraba bendede 1.6 dizel dinamic var hiç bi opsiyon eklenmemiş. Geri görüş kamerası taktırmayı düşünüyorum. Sen ne yaptın taktın mı kamerayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathus44

Hocam meraba bendede 1.6 dizel dinamic var hiç bi opsiyon eklenmemiş. Geri görüş kamerası taktırmayı düşünüyorum. Sen ne yaptın taktın mı kamerayı

Takildi hocam yetkili serviste taktirdim. 1 sene oldu 600tl civari tuttu. orjinal sekilde calisiyor. cizgiler direksiyonla yoneliyor.
  • Alicilik kullanıcısına yanıt
    hocam siz bu kamerayı servis dışından yani başka biyerden almadınız mı.Ben mi yanlış anladım. çünkü servistede bu fiyata maaloluyor.
    Bide araca kamera haricinde başka bişey yaptınız mı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mathus44

hocam siz bu kamerayı servis dışından yani başka biyerden almadınız mı.Ben mi yanlış anladım. çünkü servistede bu fiyata maaloluyor.
    Bide araca kamera haricinde başka bişey yaptınız mı....

Kamerayi servisten istedim cunku tesisati ve baglantilari hazir geldi ve montaj aktivasyonunu servis yapti. Bilgisayardan aktif edilmesi gerekti onu da uzaktan baglanti ile guncelleyek yaptilar. Is kamera ile bitmiyor uzaktan guncelle de yapilmasi gerekiyor.

ekstra bir sey yapmadim araci satali 6-7 ay oldu.
    teşekkür ederim hocam çok sağolun
    merhaba Bende de astra k dynamıc paket var geri görüş kamerası taktırmak istiyorum siz 600 tl hangi serviste taktırdınız
  • mathus44 M kullanıcısına yanıt
    merhaba siz astra k ya geri görüş kamerası taktırdınız mı
  • efeler_1979 E kullanıcısına yanıt
    Yok hocam taktırmadım mersinde sordum takamayız dediler. Bi arkadaşım başka servise sormuş maaliyeti 750tl(kamera fiyatı) artı 50euro (yazılım) toplamda bin tl yi aşıyor gerek yok bence. Ha illa geri görüş istiyorsanız 1500-2000 tl arası interface diye bi uygulama var. Arabaya bi kit takıyolar orjinal ekranı bozmadan navigasyon andorid ve geri görüş ekliyolar bence internetten bi araştırın. Astra k interface uygulaması deyin, youtubede videoları var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mathus44 -- 7 Mayıs 2018; 9:12:46 >
  • mathus44 M kullanıcısına yanıt
    haklısınız bende 5 yere sordum fazla ilgilenmiyorlar en son samsundaki bayiye sordum takarız ama 1100 tl dedi bu ücretler çok fazla değmez max 600 tl ye kadar düşünebilirim interface de aradım Tümay elektronik onlarda 1500 tl dedi yardımlarınız için çok sağolun
  • arkadaşlar bende servisden randevu aldım muğla opel çerçilerden 850 tl kredi kartına 6 taksit olarak aynı şartları aydın sürtaş opel de verdi
    aracım 1.6t 200 hp opc line sports at6 donanım
  • gorgoaxion kullanıcısına yanıt
    merhaba

geri görüş kamerasını taktırdın mı orjinal serviste oldu bu işlem değil mi bilgi verebilir misin
  • quote:

Orijinalden alıntı: efeler_1979

merhaba

geri görüş kamerasını taktırdın mı orjinal serviste oldu bu işlem değil mi bilgi verebilir misin
    bu hafta sonu dynamic paket için serviste geri görüş kamerası taktıracağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: efeler_1979

bu hafta sonu dynamic paket için serviste geri görüş kamerası taktıracağım

Alıntıları Göster
    Ne kadar fiyat çıkardılar dostum
  • m.olcay kullanıcısına yanıt
    1100 tl işçilik dahil orginal kamera ve tesisat siparişi verildi ekrana dokunmadan arkaya kamera takarak bağlantı kablosuyla ekrana yansıtacaklar daha önce 2 araca daha takmışlar benimde ekipman bu hafta içinde gelecek
  • m.olcay kullanıcısına yanıt
    1100 tl işçilik dahil orginal kamera ve tesisat siparişi verildi ekrana dokunmadan arkaya kamera takarak bağlantı kablosuyla ekrana yansıtacaklar daha önce 2 araca daha takmışlar benimde ekipman bu hafta içinde gelecek
  • Merhaba ,

Sipariş verilen kit in parça kodu vs varmıdır ?

Bilgisi olan biri paylaşır ise sevinirim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.