Şimdi Ara

Astra J Sedan Dizel 110hp Ecoflex Hakkında Yardımınızı Bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba 1.3cdti astra h sedan dizel 90hp sahibi olarak motorun aracı kaldırmaması nedeniyle 2.el astra j sedan dizel 110hp ecoflex ve 136 hplere yöneldim fakat birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim maddeler halinde aktaracağım.

1-1.6 dizel ecoflex 110hplerin çekişi 136ya göre nasıldır ecoflex de hızlanmayı bir nebze azaltıyormuş galiba 90 beygirle yaşadığım zorlanmaları yaşamak istemiyorum.Yokuş kalkışta 90 beygire 10 üzerinden 3 dersek 110hp ecoflex ve 136 hpye ne dersiniz 10 üzerinden açıklayıcı olması açısından.

2-110hplik motorla 136 hplik motor aynıymış ve malzeme farkıda yokmuş sadece şirket aracı olarak satılacağından yazılımla düşürmüşler gibi birşeyler duydum etraftan siz ne dersiniz veya böyle bir uğraşa değer mi fark yaratır mı?Ben aldığım 110hp 300 torkluk aracı hiçbir sıkıntı yaşamdan yazılımla 136hp 320 torka çıkartabilirmiyim ayrıca 136 hpye çıkardığımda ecoflex vs yüzünden bir sıkıntı yaşatma durumu olabilir mi ecoflexde şasi konumu son dişli oranı değişikmiş motor veya parça ömründe azalma yaratabilir mi.

3-ecoflex motor konusunda ne dersiniz normal motora göre daha sıkıntılı mıdır yoksa birkaç basit mekanik ayarlamadan mı ibarettir?

Bu soruları birçok yerde aradım ama 110hp ecoflex hakkında pek bilgiye ulaşamadım soruları servisten önce deneyimli arkadaşlara sormak istedim.

Cevapları madde madde yazarsanız memnun olurum.

İlginize teşekkür eder iyi günler dilerim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.