Şimdi Ara

Astra j kasa 1.4 T LPG uyumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
16.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Senin başına gelmemesi kronik sorunları olmadığı anlamına gelmiyor. Bakış açısına bakar mısın? Aristo mantığı bana cevap veriyor! Hayat acıdır, kırmızı biber acıdır öyleyse hayat kırmızıdır gibi bir bakış açısı. Benim arabam 2017 model 50 binde benim arabam da arıza yoksa bu motor da Kronik sorun yoktur. Kulaktan dolma falan değil. Meriva vardı. Sıfır aldık. Kapısı ters açılıyor diye çocukların hoşuna gitti. Araba 3 sene kaldı toplam 1 ayı serviste geçmiştir. Servisin bile bu motorlar böyle dedi! Opel ustaları opel sayesinde bırak evi barkı yazlık aldı:) yağ soğutucu,devir daim, oksijen sensörü, termostat arızası daha aklıma gelmeyen ne arızalar. 50 binde birşey olmadıysa dikkat et çünkü eli kulağında çünkü. Dikkatli biriysen motor yemeden kurtarırsın. Google istatistikleri bile aslında herşeyi söylüyor. YouTube de bile diğer markalardan atıyorum 10 arıza videosu çıkıyorsa opelde 100 arıza videosu çıkıyor. Opel küluoplere de üyeyim arızadan başını kaldıramıyor millet. Adamlar ortak usta bulmuş sponsorlu gidiyor. Renault, Citroen,vw,opel, Hyundai,ford marka arabalarim oldu Opel kadar sorunlusunu görmedim duymadım. Ne biçim memleket opelden çok opelci insanlar var...

• quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

Senin başına gelmemesi kronik sorunları olmadığı anlamına gelmiyor. Bakış açısına bakar mısın? Aristo mantığı bana cevap veriyor! Hayat acıdır, kırmızı biber acıdır öyleyse hayat kırmızıdır gibi bir bakış açısı. Benim arabam 2017 model 50 binde benim arabam da arıza yoksa bu motor da Kronik sorun yoktur. Kulaktan dolma falan değil. Meriva vardı. Sıfır aldık. Kapısı ters açılıyor diye çocukların hoşuna gitti. Araba 3 sene kaldı toplam 1 ayı serviste geçmiştir. Servisin bile bu motorlar böyle dedi! Opel ustaları opel sayesinde bırak evi barkı yazlık aldı:) yağ soğutucu,devir daim, oksijen sensörü, termostat arızası daha aklıma gelmeyen ne arızalar. 50 binde birşey olmadıysa dikkat et çünkü eli kulağında çünkü. Dikkatli biriysen motor yemeden kurtarırsın. Google istatistikleri bile aslında herşeyi söylüyor. YouTube de bile diğer markalardan atıyorum 10 arıza videosu çıkıyorsa opelde 100 arıza videosu çıkıyor. Opel küluoplere de üyeyim arızadan başını kaldıramıyor millet. Adamlar ortak usta bulmuş sponsorlu gidiyor. Renault, Citroen,vw,opel, Hyundai,ford marka arabalarim oldu Opel kadar sorunlusunu görmedim duymadım. Ne biçim memleket opelden çok opelci insanlar var...

"...devir daim, oksijen sensörü, termostat arızası..." bunlar zaten zamanı gelince değiştirilmesi geçen parçalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: zed

"...devir daim, oksijen sensörü, termostat arızası..." bunlar zaten zamanı gelince değiştirilmesi geçen parçalar.

Alıntıları Göster

Evet değişir mesela triger seti de değişir. Triger setine bir ömür biçilir atıyorum 60 bin km de bir değişir ama 30 bin km'de koparsa ne olur? Devirdaim su sızdırıyor içten içe motoru çürütüyor, termostat olup olmadık yerde açmıyor hararete neden oluyor müdahale bile edemeden motor yanıyor. Yağ soğutucunun ne zaman arıza vereceği belli değil. Yenisini takıyorsun 3 ay mı 3 yıl mı ne zaman yağla suyu karıştıracak şansa kalmış. Dikkatli birisi değilsen gecmis olsun.

Bu arızalar olup olmadık yerlerde diğer arabalarda niye olmuyor. Diğer arabalar arıza yapmıyor demiyorum hepsi yapıyor. Burada anlatmaya çalıştığım şey arıza sıklığı! Yenisi takılsa bile kısa sürede tekrar olma olasılığı. Termostat o kadar problem ki çözümü baska termostat takarak çözüyor millet.

Offf tamam ya 1.4t motor mükemmel kronik arızaları yok tamam ben bezdim. Arıza yapar, arıza yapmıyor ile arıza sıklığı demek istenildiğini anlamayan adamlara ne anlatıyorum...

• boraycan kullanıcısına yanıt

Kronik sorunları olan bir motor orası doğru. Ama saydığınız sorunlar birçok motorda meydana gelebilecek durumlar bence ve yağ soğutucu yüzünden motor yeme olayını görmedim ben. Radyatörler gidiyor zor temizleniyor yağ soğutucu değiştiriyor sonra yola devam. Youtubeda bir sürü video var farklı arabalardan yağ soğutucusu patlayan.

Saydığınız sorunlardan en sıkıntılısı termostat o konuda haklısınız motor yemeye kadar gidiyor o.

• quote:

Evet değişir mesela triger seti de değişir. Triger setine bir ömür biçilir atıyorum 60 bin km de bir değişir ama 30 bin km'de koparsa ne olur? Devirdaim su sızdırıyor içten içe motoru çürütüyor, termostat olup olmadık yerde açmıyor hararete neden oluyor müdahale bile edemeden motor yanıyor. Yağ soğutucunun ne zaman arıza vereceği belli değil. Yenisini takıyorsun 3 ay mı 3 yıl mı ne zaman yağla suyu karıştıracak şansa kalmış. Dikkatli birisi değilsen gecmis olsun.

Bu arızalar olup olmadık yerlerde diğer arabalarda niye olmuyor. Diğer arabalar arıza yapmıyor demiyorum hepsi yapıyor. Burada anlatmaya çalıştığım şey arıza sıklığı! Yenisi takılsa bile kısa sürede tekrar olma olasılığı. Termostat o kadar problem ki çözümü baska termostat takarak çözüyor millet.

Offf tamam ya 1.4t motor mükemmel kronik arızaları yok tamam ben bezdim. Arıza yapar, arıza yapmıyor ile arıza sıklığı demek istenildiğini anlamayan adamlara ne anlatıyorum...

Alıntıları Göster

Opel ile geçmişiniz pek parlak geçmemiş. Benim başıma da gelse ben de tepki veririm zaten. Emin olun her markada belirli problemler maalesef oluyor. Bazılarında daha fazla tabi.

Madem kendinizden örnek verdiniz ben de vereyim:

Ailede '89 1.7D Vectra var, babam balığa gitmek için kullanıyor. Senede 1500 km yapmıyordur araç ama kenarda duruyor.

İşe beraber gittiğimiz arkadaşta 1.4t Astra var. 2019 da sıfır aldı ve aldığı gibi lpg taktırdı. Şu an 35 bin km'de ve şimdilik hiçbir problemi yok. Onlarda ayrıca '99 model Astra da var ve o da lpg li ve sıkıntısız kullanılıyor.

• quote:

Tekrar oku yazdığıklarımı kronik sorunları yok demişmiyim. Bana karşı üst telden konuşmaya kalkma edepli ol burada kimseyi enayi, aptal yerine koyamazsın insanlar istediği markayı alır istediği gibi biner buna sen mi karar veriyorsun!

Kendini fazla akıllı sandığın için hep araçlar elinde patlamış senin gibi konuşan bir kaç yakın tanıdığım var başlarında her türlü bela var... Opel alma diyen honda alır servise 14 bin TL öpülür, vw alan 8 bin TL öpüldü... Şimdi insanları salak yerine koymayı bırak ve konu sahibine daha fazla rahatsızlık verme ayıptır...

Lafın özü bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirARSLAN -- 6 Mart 2021; 10:57:36 >

• BekirARSLAN kullanıcısına yanıt

Haddini bil! Anlama sorunun mu var? galiba var bir sorun alakasız cevap veriyorsun. Rüzgar yapma HADDİNİ BİL! Ben yazımı ortaya yazdım. Gittin bana kel alaka bir cevap verdin birde bana yükselmeye çalışıyorsun. Bana benim arabam 50 bin km'de sorun yapmadı deyip 1.4t motor sorunsuz demeye getirdin. Hiçbir araba elimde patlamadı Opel hariç gerçi o da patlamadı senin gibi opele toz kondurmayan birine iteledim. Arıza riski fazla dedik diye Pirana gibi üşüştünüz! Burada 1.4t motor sorunlu dedim diye arabacığının piyasası düşmez merak etme! istediği markayı alır istediği gibi biner buna sen mi karar veriyorsun diye cevap yazmış:) benim yazdıklarıma bu cevabı veren birisiyle yazışmak bile abes aslında ya neyse! Aynen milletin ne araba almasına 1.4t motoru eleştirerek karar veriyorum! Ben diyorum İstanbul boğazı bana cevap veriyor Çanakkale boğazı diye birde gidip ayar vermeye çalışıyor. Git işine cevap falan da verme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraycan -- 6 Mart 2021; 14:13:12 >
  • quote:

Haddini bil! Anlama sorunun mu var? galiba var bir sorun alakasız cevap veriyorsun. Rüzgar yapma HADDİNİ BİL! Ben yazımı ortaya yazdım. Gittin bana kel alaka bir cevap verdin birde bana yükselmeye çalışıyorsun. Bana benim arabam 50 bin km'de sorun yapmadı deyip 1.4t motor sorunsuz demeye getirdin. Hiçbir araba elimde patlamadı Opel hariç gerçi o da patlamadı senin gibi opele toz kondurmayan birine iteledim. Arıza riski fazla dedik diye Pirana gibi üşüştünüz! Burada 1.4t motor sorunlu dedim diye arabacığının piyasası düşmez merak etme! istediği markayı alır istediği gibi biner buna sen mi karar veriyorsun diye cevap yazmış:) benim yazdıklarıma bu cevabı veren birisiyle yazışmak bile abes aslında ya neyse! Aynen milletin ne araba almasına 1.4t motoru eleştirerek karar veriyorum! Ben diyorum İstanbul boğazı bana cevap veriyor Çanakkale boğazı diye birde gidip ayar vermeye çalışıyor. Git işine cevap falan da verme...

Sen kimsin ki bana haddimi bildireceksin saygılı ol efendi ol. Marka benim babamın malı değil ben yaşadığımı söylerim senin gibi kahvede oturup lak lak yapıp kulaktan dolma bilgilerle konuşmam... Gitmişsin bakımsız ne olduğu belli olmayan aracı ucuz diye almışsın ve elinde patlamış şuanki ruh halin bunu gösteriyor hadi işine bak fazla caz yapma.

• quote:

Orijinalden alıntı: zed

Opel ile geçmişiniz pek parlak geçmemiş. Benim başıma da gelse ben de tepki veririm zaten. Emin olun her markada belirli problemler maalesef oluyor. Bazılarında daha fazla tabi.

Madem kendinizden örnek verdiniz ben de vereyim:

Ailede '89 1.7D Vectra var, babam balığa gitmek için kullanıyor. Senede 1500 km yapmıyordur araç ama kenarda duruyor.

İşe beraber gittiğimiz arkadaşta 1.4t Astra var. 2019 da sıfır aldı ve aldığı gibi lpg taktırdı. Şu an 35 bin km'de ve şimdilik hiçbir problemi yok. Onlarda ayrıca '99 model Astra da var ve o da lpg li ve sıkıntısız kullanılıyor.

Alıntıları Göster

Benim opelle sorunum yok. Yakın aile dostumda 2000 model Astra 1.4 modeli var. Sıfır almışlar ve 270k km hiç sorun yaşamamıslar. Arabaya benzinli biniyorlar. Ben 1.4t GM motoru eleştiriyorum. O motor benzinde bile Subap arızası veriyor. Birçok kronik sorunu var. Bir markayı veya motoru eleştirmek neden bu kadar tepkiye neden oldu. İlla birileri o motora sahip arabaya biniyor diye övmek zorundamıyım.Geçen hafta qashqai 1.3 7 ileri çift kavrama araç aldım. Ondan önce i30 dizel otomatik vardı. Burada kaç kişi çöp araba dedi gülüp geçtim:) cevap bile vermedim. iyi ki çöp dememişim giyotine giderdim herhalde.

1.4t Merivayı sıfır almıştım. Ki mesajım da belirtmiştim. Neyse uzamasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boraycan -- 6 Mart 2021; 14:42:34 >
  • 1.4t 140 bg astra j vardı bende prins marka taktırmıştım cok memnumdum bakımını düzenli yaptırdım 80binde sattım yeni tek sıkıntı bu araçlarda enjektörlerde sıkıntı oluo oda normal 100binden sonra sıkıntı çıkarır düzgün binilirse uzarda

Ben benim. Sen kimsin?  

• Otomobil günlüklerim diye bir kanal var klasik uyanık geçinen Anadolu çocuğu o bile 30 tane araç değiştirdi en sıkıntılı olan astraydi. Atmosferik motoru bile LPG uyumsuz. Zaten şu arşa çıkmış piyasada 100bin TL fiyat bandına 100bin km civarı 2010 2011 model hatasız boyasız c segmenti bir araç almak isteyen biri Astra h dan başka araç alamaz soruyorum size neden ucuz bu araçlar çünkü gerçekten sıkıntılı araçlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Ben benim. Sen kimsin?  

Oooo arkadaşını çağırmış kavgaya

Yoo kimseyi tanımam etmem. "Sen kimsin" lafı bana her zaman çok komik gelmiştir ondan müdahil oldum  

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Yoo kimseyi tanımam etmem. "Sen kimsin" lafı bana her zaman çok komik gelmiştir ondan müdahil oldum  

Şu forumda zaten akıllı insan aramayacaksin

Gerek yok   

• Araba cikali 10 yil olmuş yine yeni yeniden ayni sorular. Taktir hocam ama gidip mahalledeki gazciya taktirman bu iş profesyonel işi iyi yere taktirirsan olursun vezir diğer türlü rezil. Bu memleket deki adamlarin en büyük problemi ben bilmiyorum diyememek illa yorum yapacaklar cevremde en az 5 uzeri 1.4 t var hepsi gazli ve km. Leri gazda 50 ila 120 bin 0 sorun.
  • attila24 A kullanıcısına yanıt

Sen bilmiyorsun.  

• quote:

Orijinalden alıntı: yerlimalı

Benim astra 1.4t otomatik candanda lavoro obd2 taktırdım istersen gel uygun veririm.

Candan muhendislik çok övüyor bu motora çok güzel LPG takıyoruz diyor siz memnun musunuz ne kadar süre km bindiniz sorun var mı lpg uyumunda

Not : 2019 LPG'li Corolla sahibiyim

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.