Şimdi Ara

Astra 1.6 cdti yakıt verileri ve benzinli avensis ile karşılaştırması. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
4
Favori
6.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam o iki değer de şaşırtıcı değil aslında. Daha dikkatli bakılırsa aynı ort hızlarda bile tüketim farkı var. Bunun nedeni bazen daha sıkışık trafik oluyor ama devamında yol açıksa hemen hızlanma şeklinde tepki verince aynı ortalama hızda farklı tüketim çıkıyor. @synthesizer

Hocam 308 ile bir defa test sürüşü yaptım. Biraz daha düşük değer elde eder gibi geliyor 308. Ama onun platform ve aerodinamik avantajı var. @esmerce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inceleme çok iyi , 4,5 ve 6. viteslerin 2000d/d'lerindeki hızlar daha da iyi

ben de bugün bizim 1.5 lpg almera ile corolla 1.4 d-4d'in yakıtlarını karma kullanım sonucu karşılaştırdım ama pek dişe dokunur bir fark göremedim.. sanırım bu dizeller ile lpg'li atmosferiklerin tüketimlerinin yakın oluşu doğru, sizin de dediğiniz gibi..
  • Değerler çok güzel, 1.3 CDTI motor hakkında çok fazla şikayet vardı, herhalde o sorunu aştılar.

Paylaşım için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Bence bu sınıfta en az yakan araç 308

French diesel power

Pug.benzinli motorlardaki yüksek beygirli motor gücünü dizelde pek gösteremedi düşük hacimde.120 lik motoru acil getirmeleri lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: fa229

Güzel ve detaylı bir inceleme elinize sağlık. 2bin devirdeki hızlarını yazmışsınız o da güzel olmuş. Peki 6. vites 3 bin devirde aracın hızı nedir acaba denediniz mi?

Teşekkürler.

3 bin devirde araç 190 km/s hız yapıyor.
    2500 devirde 158 yapıyor.
    3400 devirde 215 yapıyor 6. Viteste.

• Ağır yapısına rağmen sonuçlar bu denli iyiyse hafif ve daha aerodinamik bir kasaya sahip olsa demek neler olacak :)

Kardeşimin incelediği 308 1.6 Hdi 92Hp Active araç 1090kg ağırlığa sahipmiş, çok sıradışı bir değer günümüz B segmentlerinden bile az neredeyse.
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    Umarım yeni dizel çalışmaları vardır.

O da olmadı hibrit motorlar yerine gelebilir.
  • Eline sağlık Abi çok güzel bir inceleme olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Ağır yapısına rağmen sonuçlar bu denli iyiyse hafif ve daha aerodinamik bir kasaya sahip olsa demek neler olacak :)

Kardeşimin incelediği 308 1.6 Hdi 92Hp Active araç 1090kg ağırlığa sahipmiş, çok sıradışı bir değer günümüz B segmentlerinden bile az neredeyse.

Aynen abi. Düşünsene bu iki araç arasında 310 kg fark var. Ben astranin 1250 kg olmasının bile yeterli olacağını düşünüyorum.

Yalnız motor gerçekten çok iyi. Esnekliği olsun sesi olsun Çok begendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

136 lik daha çok performans için üretilmiş demekki.

Ben bişey yapmadım arkadaşlar normal kullanım onlar. Sabah ve akşam trafiğinde o düşük değerler.

Bana öyle geldi biraz daha hafiflerse astra ancak o zaman keyif verir şimdilik hem fazla yakıyor hemde tam anlamıyla gücü veremiyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Mükemmel bir inceleme.tüketim verileri özellikle düşük hız verileri çok düşük.yüksek hızdaki düşük devir büyük başarı.opel mühendisleri çok başarılı bir motora imza atmışlar.birde bunun 130 lu motoru vardı.uzun yolda büyük keyif verir.yeni kasada ağırlık sorununu çözüp iç mekanı daha estetik hale getirirlerse ve güzel bir otomatik şanzımanla bu sınıfın tartışmasız lideri olur

Teşekkürler abi. Düşük hızda senin 208 ile kapisir üst hızda ise daha iyi sonuç verir.

Astra yeni platform ve şanzıman ile gerçekten her anlamda tutulmaz olur.

Şimdi yüksek hızdaki tüketimler uzun yol ve tek çalıştırmada gidişler herhalde
    Düşük ortalama hızlarda tek çalıştırmada elde edilen verilermi yazdığın değerler.öyleyse elimde kapı gibi 2,7 var.:))) eğer kısa mesafe kontak kapat-aç soğuk motorla git-gelse bana bu gece uyku yok :(

• umutsirvan kullanıcısına yanıt
    Şehir içinde dizel araç ile 6-7 litre yaktığınız koşullarda yani yoğun trafikte yakıtını beğendiğiniz avensis gibi 1.6 motorlu 1400kg lik araçlar kaç litre yakar? Ben rahat 12 var diyorum.

Sırf şehir dışı değerlerine bakılıp 1.6 hacme ve yüksek ağırlığa sahip benzinli araçlara ekonomik denmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Umarım yeni dizel çalışmaları vardır.

O da olmadı hibrit motorlar yerine gelebilir.

Hibrit getirselerde yüksekten uçarlar.ben sana söyleyeyim,pug burayı gözden çıkarmış.

• quote:

quote:

quote:

Mükemmel bir inceleme.tüketim verileri özellikle düşük hız verileri çok düşük.yüksek hızdaki düşük devir büyük başarı.opel mühendisleri çok başarılı bir motora imza atmışlar.birde bunun 130 lu motoru vardı.uzun yolda büyük keyif verir.yeni kasada ağırlık sorununu çözüp iç mekanı daha estetik hale getirirlerse ve güzel bir otomatik şanzımanla bu sınıfın tartışmasız lideri olur

Teşekkürler abi. Düşük hızda senin 208 ile kapisir üst hızda ise daha iyi sonuç verir.

Düşük ortalama hızlarda tek çalıştırmada elde edilen verilermi yazdığın değerler.öyleyse elimde kapı gibi 2,7 var.:))) eğer kısa mesafe kontak kapat-aç soğuk motorla git-gelse bana bu gece uyku yok :(

Düşük hizlar soğuk motor ile başlıyor abi.

Yüksek hizlar ise molali.

• Emeğine sağlık umut hocam,
    136 hp olanı test ettiğimde linear bir güç dağılımı gördüm. 110 hp de bu daha az belirgindir ama ekonomisi insanı istemsizce sevindiriyor
    Şuan manuel vites alınacaksa Sport donanım ve stil paketi opsiyonlu Astra 136 hp dizel çok iyi alternatif
  • Peki hocam avensisle Astra kıyasını yaptığınız güzergahlarda sizede ki Corolla'yı benzer şekilde kullansaydınız tahmini olarak ne yakardı acaba(tecrübenize güvenerek soruyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: ARES007

Şehir içinde dizel araç ile 6-7 litre yaktığınız koşullarda yani yoğun trafikte yakıtını beğendiğiniz avensis gibi 1.6 motorlu 1400kg lik araçlar kaç litre yakar? Ben rahat 12 var diyorum.

Sırf şehir dışı değerlerine bakılıp 1.6 hacme ve yüksek ağırlığa sahip benzinli araçlara ekonomik denmez.

Corolla benzinli otm değerleri var su şekilde.
    Ort hız 24 km/s
    Ort tüketim 7,4 lt.

Ort hız 18-20 olunca yakıt 8,5-9 lt oluyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Düşük hizlar soğuk motor ile başlıyor abi.

Yüksek hizlar ise molali.

Yani 19 yada 25 km yi tek seferde yapıyorsun değilmi.öyle olsa bile değerler çok çok başarılı.benim 208 in ort hızı düşünce tüketim 5 e fırladı
    Yalnız 208 forumunda bir arkadaşın 4000 km de 33 km ort hızda değeri 3,6 yada 3,8 di.benim aynı hızda 4,5.senin değerleri de görünce benmi araba kullanmayı bilmiyorum diye düşünmeye başladım

• icemy İ kullanıcısına yanıt
    Öyle bir duyum mu aldın hocam??

Yahu Pug giderse de öksüz kalırız

Hangi markaya gidicez
  • muharrem.05 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler muharrem kardeşim. @muharrem.05

Hocam asıl niyetim corolla avensis kiyasi yapmaktı. Ben tsi ile kıyaslama yapacam diye astrayi aldım ama sonradan gelenler leon yerine avensis ile gelince benim kiyas buna dönüştü ister istemez.

Avensis en az 0,5 lt en çok 0,8 lt daha fazla yakardi corolladan. Yani aynı guzerhta 6,5 lt görürdüm. Aynı güzergahta daha önce 6,9 (daha agresif) ile 6,1 (daha sakin) ortalama yakalamistim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.