Şimdi Ara

Astra 1.4T GTC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu aralar araç almayı planlıyorum. Daha önce foruma kia ceed 1.6 otomatik dizel ve astra 1.4T otomatik benzinli arasında kaldığımla ilgili bir başlık açmıştım. Şu anda bir anda gündemime bir araç girdi. O da 1.4T GTC kırmızı renk. Araç gerçekten çok hoşuma gitti. 5 kapılı versiyonundan bana daha farklı geldi ve daha yapılı göründü. Özellikle 18" jantlarıyla beraber çok yakışıklı duruyor.

Şimdiye kadar hiç coupe bir araç almadım. Evliyim ama çocuğumuz yok. Merakımız olunca niyetlendik. Merak ettiğim konu bu aracın piyasası nedir? Satarken sorun yaşarmıyım? Çünkü 3. sahibi olacağım. Araçta bölgesel çizikler var fakat sorun etmiyorum. Rötüşlerle kapanır tahminimce. Tavsiye eder misiniz? Yoksa uzak dur mu diyorsunuz?

Teşekkür ederim.

• Aracın piyasası her 3 kapı coupe araçta olduğu gibi yavaştır. Ama elinde kalır, eşek parasına satılır durumu da yok. Bu konuda en iyisi Scirocco'dur, biraz daha hızlı satılır.

Amma velakin, her zaman göremeyeceğin az bulunan bir araca binmiş olursun ve tasarımı gerçekten farklıdır. Bagajı ve arka koltukları günlük kullanım açısından hiç sıkıntısız rahatlıkla bir HB kadar hacmi vardır. Arka tarafı çocuk mezarı gibi küçük olan bir coupe değil.

Motor, performans yeterli ama öyle uçan kaçan bir hali yok. Belki bir remap uygulaması düşünülebilir. 170 bg rahatlıkla alınabiliyor bu motordan.

Şasisi standart Astra J'den farklıdır. Önlerde Opel'in Hyper Strut dediği süspansiyon var. Arkalar watts bağlantılı yarı-bağımsız süspansiyon.

İç malzeme kalitesi, koltuklar, kaplamalar, Flexride adaptif şasi birkaç ayırıcı farklarındandır.

Sorunsuz bir araç alırsanız çok keyif alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi butterfly_effect_53 -- 28 Temmuz 2016; 9:34:00 >

• butterfly_effect_53 B kullanıcısına yanıt
    Geç cevap dönüyorum ama aracı aldım :) Ve evet tam da dediğiniz şekilde inanılmaz keyifli bir araç. Hemen her zaman görünen ve bilinmeyen bir araç olması, gören herkesin çok beğenmesi, performansı ve bahsettiğiniz ek özellikleri aracı çok farklı yapıyor. Temiz ve bakımlı otomatik bir gtc buldum hemen aldım :)

Yakıtıda öyle abartıldığı gibi değil. Evet biraz fazla yakıyor ama böyle bir araca biniliyorsa sorun edilmemeli diye düşünüyorum. Bu aşamadan sonra artık yazılım ile hem performansı arttırıp hem de yakıt tasarrufu için yazılım firması araştırmaya başladım. Önerileriniz olursa ya da yaptırıp memnun kalanlar varsa beklemedeyim :)

Çok teşekkür ederim.
  • spar_k S kullanıcısına yanıt
    Tek bir önerim var yerli yazılımcılardan uzak durun. Yabancı kaynaklı yazılımlar araştırın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spar_k

Geç cevap dönüyorum ama aracı aldım :) Ve evet tam da dediğiniz şekilde inanılmaz keyifli bir araç. Hemen her zaman görünen ve bilinmeyen bir araç olması, gören herkesin çok beğenmesi, performansı ve bahsettiğiniz ek özellikleri aracı çok farklı yapıyor. Temiz ve bakımlı otomatik bir gtc buldum hemen aldım :)

Yakıtıda öyle abartıldığı gibi değil. Evet biraz fazla yakıyor ama böyle bir araca biniliyorsa sorun edilmemeli diye düşünüyorum. Bu aşamadan sonra artık yazılım ile hem performansı arttırıp hem de yakıt tasarrufu için yazılım firması araştırmaya başladım. Önerileriniz olursa ya da yaptırıp memnun kalanlar varsa beklemedeyim :)

Çok teşekkür ederim.

Kazasız belasız güle güle kullanın.

Yazılım için bilhassa Opel'se, "2crgarage". Sahipleri de yüklenmiş Opel sahibi kişiler bildiğim kadarıyla facebook sayfalarını, sitelerini bi araştırın.

• Yazılımı araştırmadan yaptırmayacağım zaten. Şu aşamada çok bilgim yok, iyice öğreneyim ondan sonra bir karar veririm büyük ihtimal. Öneriliniz için de teşekkür ederim. Dikkate alacağım.
  • Aracın hayırlı olsun. Kaça aldın donanımları nedir. Bendede 1.6 180lik versiyonu var. Ciddi anlamda bakan 2 kere daha bakıyor. Geçen gün başıma gelen bir olay. Fırına gitmiştim ekmek almaya. Arabayı fırının önüne park edip ekmek almaya girdim. Çıktığımda bi tane adam aracı inceliyordu. Neymiş bu böyle opelin böyle arabası varmı vay bee falan dedi.
     Astra 1.4T GTC

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi billybeat -- 20 Mart 2017; 10:54:46 >

• billybeat B kullanıcısına yanıt
    Hocam selam :) Aracınız çok güzelmiş. 180lik versiyonlarına ben de bakmıştım. Manuel olduğu için tercih etmedim. Araç gerçekten çok iyi. Yazılımla zaten 167hp yapılabiliyor. Tork keza artıyor ve yakıt tüketimi düşünüyor. Çok uzun araştırdım ve görüşmeler yaptım. Tam yaptırcam maddi sorunlar oluştu. Sonrasında da 4 kapı ihtiyacım oluştu. Maalesef aracımı satışa çıkarmak zorunda kaldım :(

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-otomatik-opel-astra-gtc-sport-1.4t-412634284/detay/

Yorumlarınızı bekliyorum :)

• Öncelikle aracınız çok güzel hayırlı satışlar. Bu tür az bulunan araçlarda ben yazılıma karşıyım aslında araçtan anlamayan kişiler aracın değer kaybettiğini düşünüyor. Eğer yaptırcak olursan yinede 2CR diye opel konusunda tecrübeli bir grup var ankarada onlara bir danış derim :)

• billybeat B kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. 2CR'yi biliyorum ve takipteyim onları. Hatta facebook kapak fotoğrafları benim aracın aynısıydı :) Fakat dediğiniz gibi yazılım olunca araç değeri düşüyor diye düşünebiliyor bilmeyen kişiler. Bu sebeple yaptırmamıştım ben.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.