Şimdi Ara

ASP ile PHP arasında ne fark var? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: SiR MaNiaC

quote:

Orjinalden alıntı: NmC

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: soyturk

ASP yi microsoft PHP yi Biz Geliştiririz. Bütün Fark Bu. (AMA BU ZATEN BÜYÜK BİR FARK)

Hocam şunu bi açarmısın ya.

NAsıl geliştiriosun sen php yi merak ettim?

Arkadaş biz geliştirirz derken açık kaynak kodlu olmasından bahsetti deneyin bakalım aspnin kaynak kodlarını alabilior musunuz hadi alsanız bile yeni bir asp versiyonu çıkartabiliyor musnuz?

bana yeni bir php versiyonu çıkartan bir kaç php ci söylermisin . eğer böyle bişi yapıolarsa php nin nesini değiştirip yeni bir php versiyonu çıkartıolrlar anlatırmısın.açık kaynak kodu olayına gelincede ben şahsım adına açıkkaynak kod olayının bir yere adar taraftarıyım onuda belirtiyim eğer bunu tartışma yeri bura ise sizinle tartışabilirim.

bir de asp açık kaynak olayına izin vermeyebilir ama asp yi kullananlar tüm dünyada kodlarını sergiliyorlar.ben bu güne kadar asp tabanlı bir kod arayıpta bulamadığım olmadı. php için aynısı geçerlimi bilmiorum hiç ilgilenmedim. ama vaktim olsa php de öğrenmek isterim cgi yide ne varsa bütün dilleri bilmek isterim.bunu bu kadar fanatikleştirmemeli

öz olarak bilgi bilmeye çalışanlarla paylaşılmalı bence yoksa değersizleşir.

Arkadaşım php de isteyen herkes geliştirme yapabilir derken bunu kastedmiyordum oturup ben kendim geliştirme yapamam.Ama bunlar bildiğim kadarıyla php nin resmi sitesine gonderiliyor ve gerekli olanlar php nin yeni sürümüne ekleniyor.

Eğer çok merak ediyorsan geliştirilen bir kaç şeyden bahsedeyim.

1-Gd kutuphanesi var.Resim uzerine kodla işeme yapabiliyorsun.Guvenlik kodları genelde bunlarla yapılır.(Aspde de benzer birşey olması lazım.)

2-Ming kutuphanesi var bu kutuphane sayesinde flash animasyonu yapabiliyorsun kodlarla.Aspde bir benzeri var mı bilmiyorum.

3-Son zamanda AJAX denen bir uygulama var biliyor musunuz bilmiyorum. Javascript ile sayfanın tamamını yenilemeden Xml uzerinden veri çekerek daha hızlı bir iletşim sağlamak için yapılmıştır.Gmail bunu kullanıyor.
    Bunun için de bir nesne yazıldı zannedersem.Eğer merak edenler varsa XAJAX hakkında araştırma yapsınlar.

4-Ve aklıma gelen sonucusu ise Php-GTK bu ise php exe üzerinden masa ustu programı oluşturmaya yarıyor.
    Ve sadece php komutlarını bilmen yeterli deniyor.

Ben de kodlamaya ilk asp ile başladım ama PHP ve ASP yi çok iyi bilen bir arkadaş bana Php oğrenmemi soyledi kendisi de şu anda php kullanıyor.

Ayrıca php ile asp arasındaki farklara gelince php zannedersem kendisine benzeyen diller içinde en hızlısı yaklaşı 2 kat hızlı diyorlar.Ayrıca 25in uzerinde veritabanı destekliyor.Daha fazla ayrıntıya giremiyeceğim.Okula gitmem lazım Görüşmek üzere

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: soyturk

ASP yi microsoft PHP yi Biz Geliştiririz. Bütün Fark Bu. (AMA BU ZATEN BÜYÜK BİR FARK)

Hocam şunu bi açarmısın ya.

NAsıl geliştiriosun sen php yi merak ettim?

Arkadaş biz geliştirirz derken açık kaynak kodlu olmasından bahsetti deneyin bakalım aspnin kaynak kodlarını alabilior musunuz hadi alsanız bile yeni bir asp versiyonu çıkartabiliyor musnuz?

bana yeni bir php versiyonu çıkartan bir kaç php ci söylermisin . eğer böyle bişi yapıolarsa php nin nesini değiştirip yeni bir php versiyonu çıkartıolrlar anlatırmısın.açık kaynak kodu olayına gelincede ben şahsım adına açıkkaynak kod olayının bir yere adar taraftarıyım onuda belirtiyim eğer bunu tartışma yeri bura ise sizinle tartışabilirim.

bir de asp açık kaynak olayına izin vermeyebilir ama asp yi kullananlar tüm dünyada kodlarını sergiliyorlar.ben bu güne kadar asp tabanlı bir kod arayıpta bulamadığım olmadı. php için aynısı geçerlimi bilmiorum hiç ilgilenmedim. ama vaktim olsa php de öğrenmek isterim cgi yide ne varsa bütün dilleri bilmek isterim.bunu bu kadar fanatikleştirmemeli

öz olarak bilgi bilmeye çalışanlarla paylaşılmalı bence yoksa değersizleşir.

Arkadaşım php de isteyen herkes geliştirme yapabilir derken bunu kastedmiyordum oturup ben kendim geliştirme yapamam.Ama bunlar bildiğim kadarıyla php nin resmi sitesine gonderiliyor ve gerekli olanlar php nin yeni sürümüne ekleniyor.

Eğer çok merak ediyorsan geliştirilen bir kaç şeyden bahsedeyim.

1-Gd kutuphanesi var.Resim uzerine kodla işeme yapabiliyorsun.Guvenlik kodları genelde bunlarla yapılır.(Aspde de benzer birşey olması lazım.)

2-Ming kutuphanesi var bu kutuphane sayesinde flash animasyonu yapabiliyorsun kodlarla.Aspde bir benzeri var mı bilmiyorum.

3-Son zamanda AJAX denen bir uygulama var biliyor musunuz bilmiyorum. Javascript ile sayfanın tamamını yenilemeden Xml uzerinden veri çekerek daha hızlı bir iletşim sağlamak için yapılmıştır.Gmail bunu kullanıyor.
    Bunun için de bir nesne yazıldı zannedersem.Eğer merak edenler varsa XAJAX hakkında araştırma yapsınlar.

4-Ve aklıma gelen sonucusu ise Php-GTK bu ise php exe üzerinden masa ustu programı oluşturmaya yarıyor.
    Ve sadece php komutlarını bilmen yeterli deniyor.

Ben de kodlamaya ilk asp ile başladım ama PHP ve ASP yi çok iyi bilen bir arkadaş bana Php oğrenmemi soyledi kendisi de şu anda php kullanıyor.

Ayrıca php ile asp arasındaki farklara gelince php zannedersem kendisine benzeyen diller içinde en hızlısı yaklaşı 2 kat hızlı diyorlar.Ayrıca 25in uzerinde veritabanı destekliyor.Daha fazla ayrıntıya giremiyeceğim.Okula gitmem lazım Görüşmek üzere

arkadaşım söylediğin bu tarz değişimler sadece php için geçerli değil on söylemek istiyorum bende.yani insanlar yanlış bilgilenmesin "PHP yi biz geliştiriyoruz" tam anlamıyla doğru bir cümle değil . beni rahatsız eden bu cümledeki kinaye.tabiki her dil gelişiyor geliştiriliyor bir şekilde.eminimki asp de sadece microsoft mühendisleri tarafından geliştirilmiyor dünyanın dört bir yaında bir çok dll microsoft tarafından satın alınıp geliştirilip dile entegre ediliyor ki bunun en son meyveside .net platformudur.

inşanlara şunu söylemek lazım php geliştirmek için ciddi bir bilgi birikimine ihtiyaç vadır.

ve cümleyi söyleyenler microsoft asp sadece kendi geliştirio o ne derse öle oluyo demeye getiriolar tekelcilik felan fişman işte.ama o arkadaşlara ocx ve dll diye bazı dosyaların olduğunu hatırlatırım dilersen kendi dll ve ocx ini yazabilirsin ve bence php deki gibi çok fazla bir bilgi birikimi olmadanda yapabilirsin bunu

sonuç olarak bu o mu iyi bu mu iyi sorunu hep vardı sanırımda hep olacak.bence en kestirme yol bildiğin yoldur.hangisini rahat kullanabiliyorsan onu kullan derim ben o kadar.

• asp light erkek php de delikalıdır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: muaddib

asp light erkek php de delikalıdır..

buyur işte bu da yorum
  • eheheue

valla dostum bence güzel bi örnek ama anlayana artık
  • fark burada abi fazla söze gerek yok

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.