Şimdi Ara

Askerlik yeri belli olduktan sonra tecil (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
128
Cevap
3
Favori
123.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben öğretmenim Ek-A belgesiyle askerlik tecilimi 31-06-2021 e ertelettim. E devlette şuan tecilli görünüyorum.

Normalde ben 22 ocakta yerim belli oluyordu Ocak ayının ilk haftası tecili yaptım kurtuldum diye düşünüyordum.

Ankara askeralma genel müdürlüğüne askerlik tercihi yapamadığımi tecil ettiğimi belirttim gelen cevapta tecilli görünüyorsunuz ancak sınıflandırma listesin oluştuktan sonr yani 30 Kasım 2020 den sonra tecil yaptığınız için Mart ayına celp ve sınıflandırılmaniz yapılmıştır yazıyor.

Benim şuan hala e devlette tecilli görünüyorum ama cimerden böyle bir mesaj geldi.

Bu durumda ne yapmam gerekiyor??

• İyi günler benim askerlik normalde tecilli ama şimdilerde başvuru yapmayı düşünüyorum lisans mezunuyum Şubat'ta başvuru yapsam ne zaman çıkar erken çıkarsa me sela Mayıs'ta ben bunu erteleyip Ağustostan sonra gidebilir miyim?
  • Askeri şube'ye bir sor derim

• merhaba benim askerlik yerim belli oldu o arada zabıt katipliği için sözlü mülakata çağırıldım askerliğimi tecil etme şansım varmı lisans mezunuyum mezun olalım 2 sene oldu erteleme şansım varmıdır acaba

• Hocam tekrar tecil edip ertelerseneiz bakmaya olmazdiniz dimi yine eskisi gibi tecilli olursunuz

• Yeriniz belliyse değişmez. 16 hazirandan sonra en geç temmuzun 10una kadar tecil bozma/iptali yaparsanız ağustos celbi 1. Grupla gidersiniz. Covid testi ve sevk belgesi alımı için şubeye gitmeniz gerekebilir, aklınızda olsun. E-devletten olmazsa şubeye gidersiniz.

• Beyler; Sınıflandırmanız belli olduktan sonra; eğer bakaya değilseniz ve yoklama kaçağı değilseniz, erteleme hakkınızı kullandıktan sonra askerlik şubesine gidip sınıflandırmanızı sildirip bedelli müracaatı yapabilirsiniz. Askerlik şubelerinin bazıları konuya hakim değil, bağlı bulunduğunuz ili yada bölgeyi arayıp referans gösterin.
  • a-f-h A kullanıcısına yanıt

Kesin bilgi demi hocam

• osmnekici O kullanıcısına yanıt
    Kesin bilgidir. Kendim yaptım
  • Serhat.eee S kullanıcısına yanıt

Yanlış olmuş hocam kusura bakmayın üstteki yoruma yazcaktım ben siniflandirmam yapıldı yerim belli temmuz gitmek için ne yapmam gerekiyor

• Teciliniz devam ediyorsa (ve daha önce er olarak sınıflandırıldıysanız) 16 hazirandan sonra, yani mayıs celbi 3. Grup gittikten sonra tecilinizi bozarsanız ağustos celbi 1. Grupla (26 - 28 temmuz) gidersiniz (yeriniz belli olduğu için).
  • Allah razı olsun bilginiz için çok aradim bu sorunun cevabını bulamadım

• Serhat.eee S kullanıcısına yanıt

Hocam hayırlı akşamlar. Yüksek lisan. Tecilimi boZup ağustos celbi için asker öğretmenliğine başvurdum Sınıflandırma 16 Temmuzda açıklanacak. Şayet normal er çıkarsa bende tecil edeceğim. Şunu sormak istiyorum tecili işleminizi üniverisite mi yoksa şube mi yaptı ve bu süreç ne kadar sürdü?

• H.tkn H kullanıcısına yanıt
    Üniversite , askerlik şubesine evrak gönderiyor, bizim öğrencimizdir diye. Pandemiden dolayı bunlar direk sistem üzerinden yürüdü. Askerlik şubesine bastırıp işinizi erken yaptırabilirsiniz. Evrak üniversiteden geliylr işi şube yapıyor
  • Teşekkür ediyorum

• Ali Coşkunnn A kullanıcısına yanıt
    ali çoşkun hocam sizle aynı durumdayım bana yardımcı olur musunuz
  • 2000 ağustos doğumluyum ve açık lise mezunuyum. e devletten askerlik erteleme başvurusu yapmıştım. 15 gün içinde cevap gelecekti. 15gün bitmedi ama onun yerine celp fönemi ve yeri açıklandı. 22 kasımda evrak işlemleri ve 11 aralıkta celp yazıyor.

sizce tecil ettirebilir miyim? e devlete güvenmeyip şubeye gitsem mi?

• 2019 mevzunuyum ertelemem kalmadı ve yedek subaylığa başvurdum . Daha sonra er çıktı ve hemen bedelliye başvurdum . Statü ve sınıf değişmez diyor herkes fakat bedelli tercihi yaptığımızda yeniden subay olarak yapmak istiyor musunuz seçeneği veriyor . ( bedelli çıkmaması durumunda) aydınlatabilir misiniz

Askerlik yeri belli olduktan sonra tecil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ramazan Ayın -- 3 Kasım 2021; 3:13:37 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.