Şimdi Ara

askerlik yaşı kaçtır arkadaşlar???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar askerlik yaşını öğrenmek istiyorumda yardımcı olurmusunuz acaba?

• 20.
    Okul varsa değişir ama 30una kadar 30da seve seve gidiyorsun :)
  • doğum+19un 1 ocağında askerlik çağın başlar doğum+40da biter.
  • @alplanet doktorun rezilvezirdir iyi dinle onu başka kafana takılan olursa sor.

bu arada 27 herkes için iyidir
  • Ben her daim hazır askerim böle bide yanımız var
  • 20 die bilirim ben
  • 18'imi doldurmaya yaklaşık bir ay var. Arkadaşımdan duydum onun bi arkadaşına 18i bitince askerlik yoklamasını yollamışlar şimdi askerlik yapabilmek için bi insanın 20 sini doldurmasımı gerekiyor yoksa 19 unu mu doldurması gerekiyor biraz daha konuyu açıklarsanız çok sevinirin.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: alplanet

18'imi doldurmaya yaklaşık bir ay var. Arkadaşımdan duydum onun bi arkadaşına 18i bitince askerlik yoklamasını yollamışlar şimdi askerlik yapabilmek için bi insanın 20 sini doldurmasımı gerekiyor yoksa 19 unu mu doldurması gerekiyor biraz daha konuyu açıklarsanız çok sevinirin.

gayet net açıkladım yukarda. doğum yılına 19 ekle başına 1 ocak koy bu senin askerlik çağı başlangıcın ve son yoklamanın yapılıp karar alınacağı yıl.+1 sene ekleyip bağlı olduğun şubenin ana celp ayını başına koy.işte muhtemel askere gidiş tarihin. misal 86lı isen +19 yani 1 ocak 2005te askerlik çağın başlıyor,yoklama yapılıyor 2006nın ana celbinde askere gidiyorsun.yine anlaşılmadıysa şubendeki 2.kısım amirine sor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezilvezir -- 11 Ağustos 2005, 12:32:47 >
  • veriğin bilgiler iin teşekkür ederim bu sefer anladım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.