Şimdi Ara

Askerde istirahat hakları nelerdir???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar uzun dönem askerim dört ayım kaldı diğer tüm asker arkadaşlarımızın bilmek istediklerini tartışmak istiyorum
    1) askerin askeriyede geçirdiği yatak iistirahat i hava değişimiden sayılır mı 2)hava değişimi süresi kaç gündür
    3)kanuni izin kaç gündür
    4)kanuni izin de iken ne şekilde rapor alınır, hangi hastaneler den alınır, rapor süresi ne kadar olmalı, bu izni ne şekilde kabul ettırebılırz bölük komutanına
    5)kanuni izinde yada raporla sıhhi izinde iken 29 gün kala bulunduğun şehirde imza atarak askerlik ne şekilde tamamlanır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 24 gün yıllık içindir 30 gün hava değişimi izni.yatak istirati bildigim kadarıyla hava değişiminden sayılmıyor. Hava değişimi raporunu sadece askeri hastaneden alabilirsin devlet hastanesinin verdigi raporlar sayılmıyor. Bulunduğun şehirde imza atarak kalmak evci demektir izni nekadar bilmiyorum ama sürekli yapabileceğini sanmıyorum :)

Ve has torunumsun :D bende 94/2 yim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 1994 2 yim

• Arkadaşlar izinde iken rapor kullanmanin usulü nizami nedir? Hastaneye yada saglik ocagina gitmek icin subeden sevk almak gerekirmi? Acilden giriş yapip rapor alinca acilden alinan bu raporu onaylatmak gerekirmi? Ya da nasil bir yol izlenmelidir? Lütfen bilgi sahipleri aydınlatıcı bilgi verebilirmi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.