Şimdi Ara

Asker de Revir Hakkın da

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Ay sonun da teslim olacağım lakin sol kolum küçükken koptuğu için kas yırtılması var market poşetini dahi 3-4dakika taşıdıkdan sonra dayanılmaz bir ağrı oluşuyor. Bu konu hakkın da birliğe teslim oldukdan sonra revirden spor yapamaz,silah taşıyamaz gibi bir belge alabiliyormuyuz sağlık ocağı doktoru orda revirde gösterirsin belge alırsın dedi ama pek güvenemedim bilginiz varmı bu konuyla ilgili çünkü market poşeti dahi taşıyamıyorum.

EDİT: Askerliğim 15Gün önce bitti ve ağır iş yapamaz raporu hakkın da “Hastaneye sevk alıp gidiyorsunuz sevk kağıdına doktor “ağır iş yapamaz” yazıyor. Ve bu yeterli

Bunun haricinde çürük almaya çalışmayın yemin ederim askerde çürük almak asker de kalmakdan daha zor sjsjjsjs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxTRUCKxX -- 30 Ağustos 2021; 21:54:28 >

• Askerde aşırı yalan söyleyen olduğu için açık konuşayım kimsenin umrunda olmaz.Manisa Kırkağaçta 355 kişilik bölukte 100 150 kişinin ayağında platin vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brs168

Askerde aşırı yalan söyleyen olduğu için açık konuşayım kimsenin umrunda olmaz.Manisa Kırkağaçta 355 kişilik bölukte 100 150 kişinin ayağında platin vardı

neden herkes bu kadar yalan atıyor?

• Brs168 B kullanıcısına yanıt

Hocam kolumun koptuğu dikiş izlerinden,ameliyat kayıtlarından belli zaten ve dokununca boşluk var kolum da dediğim gibi bir belge oluyormu

• Hocam askerde revircilikte yaptım. Acemi birliğinde sana bir sıkıntın var mı diyorlar katılış muayenesinde bu sorununu anlat seni hastaneye sevk ederler. Spor yapamaz veya nöbet tutamaz çok sıkıntıysa çürüğe kadar yol gösterirler.

Acemilikte çok zor burdan sekmez ama usta birliğine katılışta muhakkak diret. Benim rahatsızlığım var de katılış muayenesinde saflık edip bir şey olmaz deme. Doktora söyle, bazen cins asteğmenler var. Onlara dikkat et. Durumum ciddi de gönderirler hastaneye rapor alırsın.
  • Askere gitmeden rapor al. Eğer alamazsan birliğine gittiğinde ilk yapman gereken takım komutanını bulmak olmalı
    Zaten hepsi asteğmen oluyor. Sana zorluk çıkarmaz böyle böyle de durumu anlat
  • Hocam beni yanlış anlama ama küçükken kolun nasıl koptu ?

Bildiğin tamamen kolun ortadan ayrıldı mı yani ?

• Revirdeki doktora şikayetini iletirsin. Seni bu konu ile ilgili bir bölüme sevk eder hastaneye. Uzman doktor gerekli kontrolleri yapar sana belge verir. Sen de getirip onu verirsin problem olmaz yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XxTRUCKxX

Hocam kolumun koptuğu dikiş izlerinden,ameliyat kayıtlarından belli zaten ve dokununca boşluk var kolum da dediğim gibi bir belge oluyormu

Benim yaptığım birlikte o rapor için hastaneye sevk yazıp doktordan aldırıyorlardı. Gitmeden al çok ciddi uğraşırsın kimse sallamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

neden herkes bu kadar yalan atıyor?

Alıntıları Göster

Askerde yaptırdıkları şeyler anlamsız geliyor o yüzden herkes kaytarmak istiyor.

• askerlik şubede tıbbi kontrol kalktı mı gençler normalde seni bu tarz bir sorunda direk hastaneye göndermeleri lazım.

O katılıştaki olay falan çok sallabaş gidiyor çok uğraştırırlar. Ayağından Ağır spor yapamaz raporu alanlara biz spor yaptırmıyoruz ki yürütüyoruz diyen adamlar var. (en az günde 10 km yürütüyor  )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 11 Şubat 2021; 21:5:12 >
  • Hastanenin verdiği heyet raporun filan varsa yanında götür, hatta tedavi/ameliyat bilgisi vs yazan ne belge varsa mutlaka yanına al.
    İlk sağlık kontrolünde durumunu anlat ki, ona göre ileride sana faydası olsun.
    Acemi birliğinde bol bol tüfekli tüfeksiz hareketler yaptırırlar, her spor hareketini de yaparsın ama revirdeki doktora durumunu güzelce izah et, insaflı birine denk gelirsen sana rapor verir, silahlı hareketler için muaf olursun. Anlayışsız birine denk gelirsen rapor filan vermez, acemilikte biraz zorluk çekersin.
  • Once revire gidiyon ordan sabah istima olup komutana bildirip hastaneye uzman cavus esliginde
  • Hocam tellerden atlarken kolum tele takıldı komple derisi soyuldu bide gergin olduğu için dirseğe ve bileğe kadar açılma yaptı sonra düşünce taşa çarptım malum çıplak kemik çarpınca kırılması daha kolay oldu çok böyle nasıl desem 1-2parmak genişliğin de kağıt kadar ince deri tutuyordu kemik kırılmıştı ama hayal meyal hatırlıyorum

• Revir vermez hastahaneye sevk isteyip hastahende ki doktordan alırsın
  • XxTRUCKxX X kullanıcısına yanıt

Çok geçmiş olsun hocam.

• Geçmiş olsun, acemi birliğinde spor, eğitim ve silah muafiyeti alırsın. Bu doktor raporlarını usta birliğine götürmeyi unutma orda tekrar uğraştırırlar. Çoğu askerlik görevlerinden muaf olacağın için pis işlere vereceklerdir ama haberin olsun.
  • Hail Hydra kullanıcısına yanıt

Ne gibi mesela hocam

• keşke türkçe bilsen

• öncelikle selam. acemi birliğinde ilgilenilmez diyenler olmuş. ben katılmıyorum buna pek. gittiğin yere göre değişir bu durum. benim askerlik yaptığım yer tekirdağ idi. bulunduğumuz kışlada acemideyken hergün 20 kişi çıkıyordu revire. aptal aptal sebeplerle hemde. herneyse tabi bunun sonu gelmediğini anladılar artık hergün 3 kişi 5 kişi çıkacak dediler. ama bunun bir önemi yok gerçekten problemin varsa revire çıkarsın acemisi ustası yok bunun. ANCAAAAK gelelim en önemli noktaya. bu raporları almak senin için askerde çok zor olacak. çünkü kafana göre gidip evrak çıkartıp evrak götürüp getireceğin ortam yok orada. kafana göre hastaneye falan gidemiyorsun. mesela salı günü araç çıkar hastane için salı günki araç ile gidersin araç komutanı ile beraber. ayrıca randevusuz gidemezsin pandemi nedeniyle asker olman falan bir şey değiştirmiyor. eğer ki doktor çok merhametli biri değilse. yani randevu falan alman gerekecek. randevuyuda o ortamda zor alırsın. ayrıca pandemiden dolayı yeni yasaklar gelir hastaneler kapanır, kışlada virüs çıkar kışla komutanı kışlaya giriş çıkışı yasaklar çoooook çok elzem durumlar hariç hiçkimse hastaneye gidemez falan filan. işin özü şu gerçekten problemin varsa acemidede ustadada gidersin ancak sivilde alman çok daha rahat. askere gittiğindebu rapor alabilmen ortalama 2 ay sürecek en az o sırada çürük alacak mıyım acaba almayacak mıyım streside cabası bol şans

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.