Şimdi Ara

aşk mı mantık evliliği mi neden? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
0
Favori
7.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: KoMeDi_x

zorbik kazan paranı alnının teri ile git yaptır kardeş

• işte cevap

quote:

Orjinalden alıntı: Figure

Aşık olduğum kişiyle mantıklı bir evlilik yapmak isterim
  • quote:

Orjinalden alıntı: blue night

aşkta mantık falan dinlememek lazım.. Docentin birinin tavsiyesiydi bize..

fakirseniz hiç bir suçunuz yok ancak aldığınız kız fakirse tüm suç sizindir.. dul çirkin demeyeceksiniz zenginse evleneceksiniz derdi.. haklıymış adam.. seviyorsunda noluyor.. kıymet bilenmi var..

Sizin doçent umduğunu bulamadı belki
  • ne kadar aşık olsanızda yaşam tarzlarınız, inançlarınız farklıysa biriniz için olağan olan şey diğeri için çok sıradışıysa aşk falan hikaye aşk acı çekmekse herşeyi göze alıp gerçekten acı çekerek aşkınızı devam ettirirsiniz ki üzülen sadece siz değil aileniz, çevrenizdeki insanlarda olacaktır bunları göze almak gerekir böyle bir karar vermekte çok zordur... veya mantıklı düşünüp belki sizin o kadar sevmediğiniz ama yaşam tarzlarınız,inançlarınız, gittiğiniz mekanlar benzer olan biriyle beraber olmak daha mantıklı.
  • zaten kafana uymayan bir kişi ile neden aşk yaşayasınki
    aşk onun hareketlerine onun düşüncelerine onun herşeyine duyulan hoşlantıdır.
    aşk içinde olan kıpırtıdır ve bu çok önemlidir. ben mantıklı düşüncem hiçbişi hissettirmicek
    karşımdaki insan bana bu nasıl olcak

insanlarda bide şu var etrafındaki insanlardan duyuyor ondan sonra ben mantık evliliği yapim dio
    karşısındaki insandan zorla hoşlanmak zorunda kalıyor ve uyuşamıyor bu nasıl mantık..
  • quote:

zaten kafana uymayan bir kişi ile neden aşk yaşayasınki
    aşk onun hareketlerine onun düşüncelerine onun herşeyine duyulan hoşlantıdır.
    aşk içinde olan kıpırtıdır ve bu çok önemlidir. ben mantıklı düşüncem hiçbişi hissettirmicek
    karşımdaki insan bana bu nasıl olcak

insanlarda bide şu var etrafındaki insanlardan duyuyor ondan sonra ben mantık evliliği yapim dio
    karşısındaki insandan zorla hoşlanmak zorunda kalıyor ve uyuşamıyor bu nasıl mantık..

Belki etrafındaki insanlar (buna ailen'de dahil) olmasa çok mutlu yaşayabilecekken aile'nin, çevrenizin farklı olması herşeyi değiştirebiliyor.
    aşk her davranışınızın tamamıyla uyuşması değildir bence... düşünceler farklı olabilir her alanda seninle aynı düşünen biriyle birlikte olmakta hiç zevkli olmaz bence ama çoğu alanda aynı düşünüp bir alanda farklı düşüncelerde olunabiliyor o alanda iki insan içinde vazgeçilemiyecek bir düşünce ise aşk yalan olabiliyor, olabilir yani

• Bazılar insanlar sevme, bazıları da sevilme güdüsünü hissetmeye ihtiyaç duyuyor..
    Onlar için mantık önemli değil.. Duygusal yönden açlar, ve bu açlıkla başa çıkamıyorlar..

Kimi zaman geliyor.. Ben de başa çıkamıyorum..

• aşkı imkansız yapan sizin gibi mantık peşinden koşup yanılan kişiler

aşkta mantık aramak bence yalnış çünkü istemdişi kıpırtılar bunlar Önemli olan Aşkın ömrü...

Aşkta mantık aramak, Aşka inanmamak demektir.

Aşk kendiliğinden oluşur, Bir sebep,bir mantık aramaz.Birden insanın kalbine doğar

Ama yinede son sözüm aşkta mantık olmaz aslında olmaması gerekir bence.

Aşk cok farlıdır ya, cok farlı bir duygu..hemde oyle bir duygudur ki kelimeler bile ifade edemez bazen,

sadece yaşanır ve yaşandıgı surecede cok ama cok guzeldir ama yaşandıgı surece...
  •  aşk mı mantık evliliği mi neden?

aşk mı mantık evliliği mi neden?

aşk mı mantık evliliği mi neden?

• yahu mantık diyosunuzda mantık demek karşındakininn maddi menfaatlerinden faydlanmak demek gibime geliyor...banane onun parasında pulundan varlığından...

insanda erdem varsa çalışır çabalar ailesine bakar....aman ondan geçineyim asalak bir hayat süreyim diye yırtınmaz...

kızlara bakıyorumda acaip derecede para hırsı bürümüş...arabası varmı evi varmı oyu varmı buyu varmı ??? adam mı dürüstmü doğrumu ona bakmazlar kariyerine bakarlar...yakışıklılığıda geçtiler zaten...iğrenç asalak varlıklar olarak görüyorum ben böyle tipleri.... mantıkmış asalak olmak mantıksa ben mantıksızım :) kız içinde erkek içinde böyledir.

yani karşındaki insan çalışıyosa helalinden kaznıyor evine bakacak durumu varsa ok denir...sevmek öenmlidir insan sevmediği biriyle nasıl birlikte olur ???

ben seviyorum sanmıştım diyenler var bide her türlü b*ku yerler sonra saf bulduklarına kendilerini yamamaya çalışan mantıklılar var ...çok zekilerdir ya anayi ararlar .... dünyanın en iğrenç insanları...neyse onlardan bahsedersem baya bi küfür etmek zorunda kalcam :))) günaha girmeyim ....

büyük lokma ye büyük söz konuşma derler Aman Allahın iziyle mantık filan yok.... direk aşık olduğum insanla elenecem :)) zaten düğün için geri sayım yapıp duruyorum :)

• mantiken mantik evliligi mantikli olsada
    mevzuda ask yoksa mantik biyere kadar.

kesinlikle ne koru korune ask nede ruhsuz bir mantik anlayisi ikiside iyi degil.

oran soyle olmali bence.

%51 kalbine
    %49 mantigina uyuyosa suruklenmeye deger.
  • işde dünden beri bende bunu demeye getiriyorum benimde aklıma

direk para geliyor mantık evliliği dendiği zaman

mesela genç bir kız ve babası yaşında bir adamla evleniyor

neden mi kızı zorla evlendiriyorlar neymiş adamın parası çokmuş mutlu olurmuş ve kız sevmediği

bir adamla mantık ne ise onu kurmaya çalışıyor nasıl yapabilir bu evliliği mide bulandırıcı bence
  • Beyin:Hem sen kim oluyorsun ki alt üst ettin sistemimi!
    Kalp:Derinliklerdeki gizemlerinin efendisiyim.Bu cevap sana yetmez mi?
    Beyin:Yeter artık bırak beni.Bozdun bütün dengemi..
    Kalp:Benden vazgeçsen de hep var olacağım.Varlığımla yaşamaya alışmalısın.Seni kuralcılığınla nasıl kabullendiysem
    sen de beni 'Ruhunun Efendisini' öyle kabulleneceksin!
  • quote:

işde dünden beri bende bunu demeye getiriyorum benimde aklıma

neden mi kızı zorla evlendiriyorlar neymiş adamın parası çokmuş mutlu olurmuş ve kız sevmediği

bir adamla mantık ne ise onu kurmaya çalışıyor nasıl yapabilir bu evliliği mide bulandırıcı bence

iğrenç bir durum...katılıyorum..bu arada kız niaşanlandınmı bakim sen ne oldu
  • he yaw aşkumlannişanlandım hem deli gibi aşığım hem saygılıyım hemde sevgiliyim

yetmez mi_?
    quote:

Orjinalden alıntı: Tarum

quote:

• quote:

he yaw aşkumlannişanlandım hem deli gibi aşığım hem saygılıyım hemde sevgiliyim

yetmez mi_?
    quote:

Orjinalden alıntı: Tarum

quote:

yetmezmi yahu hayırlı uğurlu olsun sevindim :)))

Allah tamamına erdirsin darısı tüm bekarların başına

• mantıklı olması gereken, aşk değil, beklentinin seviyesidir. aşk zaten mantıksız bir olaydır, doğasında

mantığa yer yoktur. ya aşk vardır ya mantık ve tercih yapmak zorunda kalırsınız, hangisinin sonuçlarını

göğüsleyebilecekseniz, ona göre. mantıklı bir aşkınız varsa, tesadüf ya da lütuftur; kıymeti bilinesi, değeri

anlaşılası, kaybedilmeyesi gerekir
  • valla muratcım kendin gibi sevimli bir eş nasip etsin sana

ben allaha şükür çok mutluyum
  • Aşk mantık işi değildir Çamaşır yıkarken nasıl beyazlarla renklileri karıştırmıyorsak, aşkta da mantıkla duyguları karıştırmamak gerekir. Aşk kadını aşçı, erkeği göbekli yapar. Soğuk birine âşık olmanın bir tek faydası vardır, derin dondurucu almak zorunda kalmazsın. Kızgın bir kadını sakinleştirmenin en iyi yolu kulağına aşk şarkıları fısıldamaktır. Sesin güzelse tabii! Güzel mi? Aşkın cicim ayları çamaşır makinesindeki "hassas ve narin program"a benzer. Sonu ise sıkma programına; insanın suyunu çıkarır. Mutsuz bir âşık kendini ancak iyi bir kahveyle teselli edebilir. Çünkü kahvenin lezzeti de köpüğü de garantidir. MP3 çalarında âşık olduğun şarkıları dinlersin. Âşık olunca sevgilini dinlersin. Kış mevsimi, sevgiliden ayrılmak için hiç uygun bir zaman değildir. Üşürsün! Aşkla mikser arasında hiçbir fark yoktur. Biri yiyecekleri karıştırır, diğeri kafayı. Evlilik çeşmeyi her açtığında sıcak suyun akacağını bilmektir. Aşk ise sıcak mı soğuk mu bilmeden ellerini çeşmenin altına uzatmaktır. Ütü düzgün gösterir, aşk darmadağınık. Bir kadını çözmek, donmuş balığın buzunu çözmeye benzemez. Çünkü imkânsızdır. Fazla traş cildi, fazla dırdır aşkı yıpratır. Aşkın tarifini veriyorum, iyi dinle. 100 gr sevgi, 20 gr saygı, 15 gr şefkati bir kapta iyice karıştır. Afiyet olsun. Aşkta soğukluk olmaz. Ama olursa da buzları eritmek için mikrodalga gerekir. Onu her gördüğünde kızarıyorsan kesin âşıksın. Aşk ateşini söndürebilecek bir klima henüz icat edilmedi. Zamanla tükenmesin diye aşkı daima şarj etmekte fayda var. Akıllı kadınlar sevgililerinin kafasını ütüleyeceğine gömleğini ütüler. Çay demlemek ne kadar basitse, aşk o kadar karmaşık bir iştir. ÂşıK birine çok kanallı bir televizyon gerekmez. Nasıl olsa her kanalda sevgilisinin yüzünü görür. Kalbinin bin parçaya bölünmesini istemiyorsan, sana âşık olmayan birine âşık olma. Bir ilişkinin kaç yıllık olduğu, çiftin kaç saat televizyon seyrettiğiyle doğru orantılıdır. :)) Eğer o yanındayken "pat pat!" diye bir ses duyuyorsan, mutfağı değil kalbini dinle.

• quote:

valla muratcım kendin gibi sevimli bir eş nasip etsin sana

ben allaha şükür çok mutluyum

bende mutluyum
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.