Şimdi Ara

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
48
Favori
130.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben İstanbulda raylı sistemlerde 300e yakın ünitemiz var ama hiçbiri düşmedi ve halatı kopmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: patria o muerte!

Hocam şu olay her asansörde olabilir mi?
    http://m.youtube.com/watch?v=66DT84nNU2s

Bu olay rüyalarıma giriyordu hep ama gerçek olacğaını hiç düşünmemiştim.
    Videoyu izleyince biraz bakındım benim gibi bu rüyayı gören baya kişi varmış.. Asansörün katta durmayıp bu şekilde hızlıca yukarı çıkması gibi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaPAxA

quote:

Videoyu izleyince biraz bakındım benim gibi bu rüyayı gören baya kişi varmış.. Asansörün katta durmayıp bu şekilde hızlıca yukarı çıkması gibi..

bence kamera sakasi olabilir boyle bir olayin perdiyodik bakimlari yapilan bi asansorde olmasi 1milyarda 1dir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sesslayt

quote:

quote:

bence kamera sakasi olabilir boyle bir olayin perdiyodik bakimlari yapilan bi asansorde olmasi 1milyarda 1dir

Şaka değil gerçek, hatta birçok kanalda, sitede haberi yapildi. Adam ölmemiş fakat kabus gibi bir olay yaşamış.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sesslayt

quote:

quote:

Şaka değil gerçek, hatta birçok kanalda, sitede haberi yapildi. Adam ölmemiş fakat kabus gibi bir olay yaşamış.

bu durumun olusmasi icin zincirleme arizalarin arka arkaya olmasi gerekmekteki boyle bir durum meydana gelsin parasutun devreye girmemesi enterasan bi durum sonucta parasut regulator halatinin donmedigi icin parasut freni kolunun yukarida kalmasindan dolayi frene gecer anakart olmasa bile devreye girer gercekten enterasan bi durum detayli bi inceleme yapmadan bisey soylemek cok zor

• Ulan gece gece

• quote:

Orijinalden alıntı: GuKaMa

Ulan gece gece

Ne alaka knk odana asansör mü duscek

• quote:

Orijinalden alıntı: berkcetinsav

quote:

Orijinalden alıntı: GuKaMa

Ulan gece gece

Ne alaka knk odana asansör mü duscek

Guldurdun
    Yok yav su kafa kopma seysi sey yapti iste

• Asansor diyince aklima direk konak taki tarihi asansor geldi :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani boy fotoseli kapı açıkken asansörün hareket etmesini engelliyor değilmi bizim asansörde kapıyı açınca orda sanırım ondan var gri içe doğru katlanarak açılıyor. Kafayı kurtardık o zaman
  • Asansörde ölme ihtimali yüzde kaç

• Bir de şöyle bir şey var hocam madem bir halat bile 5-6 ton taşıyabiliyor ve 4 tane halat varsa 4 kişi sınırı falan koyuyorlar frenlerin gücü durdurmaya yetmeyeceği için mi?
  • Hocam ben de eski tip asansörde kaldığım zaman kapının sağ üst iç kısmında kilit dili var onu elimle içten itip açıyorum kapıyı. Bir sorun olur mu?

Bir de nedense her asansöre bindiğimde tutacaklardan tutuyorum sanki asansör tabanı kopacakmış gibi geliyor. Bunun ihtimali var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: AdiGe38

Hocam ben de eski tip asansörde kaldığım zaman kapının sağ üst iç kısmında kilit dili var onu elimle içten itip açıyorum kapıyı. Bir sorun olur mu?

Bir de nedense her asansöre bindiğimde tutacaklardan tutuyorum sanki asansör tabanı kopacakmış gibi geliyor. Bunun ihtimali var mıdır?

tabanın altından kabin iskeleti geçiyor boşlukta durmuyor yani taban.
    yukardaki arkadaşlarında dediği gibi gerekli kontroller yapıldıgında kaza yaşanması milyonda 1
  • ya bizde böyle kalırsak kurtarılmayımı beklicez baya bi saat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speedmcpolat

Bir de şöyle bir şey var hocam madem bir halat bile 5-6 ton taşıyabiliyor ve 4 tane halat varsa 4 kişi sınırı falan koyuyorlar frenlerin gücü durdurmaya yetmeyeceği için mi?

asansorun kac kisi tasiyacagini karsi agirlik ve motorun gucu belirler

• quote:

Orijinalden alıntı: Speedmcpolat

Bir de şöyle bir şey var hocam madem bir halat bile 5-6 ton taşıyabiliyor ve 4 tane halat varsa 4 kişi sınırı falan koyuyorlar frenlerin gücü durdurmaya yetmeyeceği için mi?

her motorun taşıyabileceği bir ağırlık sınırı var. 1 halat bile yetebiliyorken 4 halat takılıyor güvenlik açısından ve o halatlarında ağırlıda azımsanacak seviyede değil. ayrıca asansör sadece insanlarıda taşımıyor halatlar,karkas,kabin vs.vs tonlarca yük taşıyor zaten
  • Asansör 80 Km hıza nasıl ulaşır yahu
  • Bier tür asansör olsaydın hangi model asansör olurdun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Eostre

Asansör 80 Km hıza nasıl ulaşır yahu

boşlukta kayarsa yeterli mesafede olursa çok rahat ulaşır
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.