Şimdi Ara

Artifact weapons hakkında bilgisi olan yardım etsin :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar bir sorum var . Şimdi 100 levelde artifact weapon için bir spec seçip onun görevini yapacağız. Ben mesela elementel shaman oynayacağım 110 levelde ama leveling adına enc shaman olarak 110 a kasmak istiyorum . Şimdi ben silahımı en başta enc olarak alıcam ve 110 level olana kadar artifact puanları ile silahımı geliştireceğim fakat sorum şu 110 level oldugum zaman elementelin silahının questini yapıp tüm o kastığım artifact puanlarını yeni silahıma aktarabiliyor muyum ?

• Bende sevdiğim spec Furry oynamak istiyorum fakat şartlar armsa yöneltiyor insanı. Belki bi umut iyi olur diye fury başlasam baktım olmuyor arms dönsem herşey cope mi gidecek.

Hadi bunu da geçtim. PVE fury pvp arms yapmak istiyorum mesela bu durumda napıcam?? Yani insan 2 spec kullanamıcak mı? Raidlerde yeri gelince heale donus yapamıcak mı millet?
  • Bir kaç ay sürecek hepsini açmamız sonuna açacağız ve geriye alt olanı tamamlamak kalacak. Resetleme sistemi var ama bununda bir karşılığı var ve reset atılan puanlar mevcut specte duruyor (sanırım) çünki bir relic toplama bunlara da puan aktarılma sistemi var, her spec için ayrı ise diğer spec boşta kalıyor.
    Soru cevap bölümünde bununla ilgili açıklama vardı, ileride bunları kasmak hızlandırılacak ama ilk etapta biraz zaman alacak, bu hem alt spec hemde alt karakter için.
    Şu linki bir inceleyin derim:http://www.wowhead.com/artifact-calc eğer puanlar mevcut spec için değilde tümünü kapsıyorsa aktarılır.
    ----
    Açıkcası benimde kafamda soru işaretleri var, blizzard silahınızın görünümü sizin oyuncu tarzınızı yansıtacak demişti ama anlaşılan herkes tüm tarzları istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 2 Ağustos 2016; 3:01:55 >

• Artifact silahlara eklenen Artifact puanları başka bir silaha aktarılmıyor. Bu yüzden main spec'iniz ne ise onun silahını alıp devam etmeniz gerekiyor ilk olarak. İlk alınan silahın gelişimi, sonradan alınacak olan silahlara nazaran çok daha uzun sürecek ve zor olacak. Bu yüzden main spec tercihi önemli.
    Class Hall'larda diğer spec'ler için kullanılabilecek 740 ilevel silahlar satılıyormuş betada, büyük ihtimal normalde de olacaktır, sonuçta healer olarak kasmak birçok class/spec için oldukça zor.

Class Hall'un geliştirilmesi de, Artifact silah gelişimi kadar önemli. Geliştirdikçe kazanılan Artifact puan miktarını artırıyor. Bu da zamanla hem main silahınızı, hem daha sonra alacağınız off-spec silahların gelişimini hızlandırıyor.

Paketin ilk haftasından hem pve hem pvp yapacağım, birkaç spec birden kullanacağım diyenler için zor olacaktır. Gerçi PvP için durum talentlara epey bağlandığı için o da zaman alacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecanonline

Artifact silahlara eklenen Artifact puanları başka bir silaha aktarılmıyor. Bu yüzden main spec'iniz ne ise onun silahını alıp devam etmeniz gerekiyor ilk olarak. İlk alınan silahın gelişimi, sonradan alınacak olan silahlara nazaran çok daha uzun sürecek ve zor olacak. Bu yüzden main spec tercihi önemli.
    Class Hall'larda diğer spec'ler için kullanılabilecek 740 ilevel silahlar satılıyormuş betada, büyük ihtimal normalde de olacaktır, sonuçta healer olarak kasmak birçok class/spec için oldukça zor.

Class Hall'un geliştirilmesi de, Artifact silah gelişimi kadar önemli. Geliştirdikçe kazanılan Artifact puan miktarını artırıyor. Bu da zamanla hem main silahınızı, hem daha sonra alacağınız off-spec silahların gelişimini hızlandırıyor.

Paketin ilk haftasından hem pve hem pvp yapacağım, birkaç spec birden kullanacağım diyenler için zor olacaktır. Gerçi PvP için durum talentlara epey bağlandığı için o da zaman alacaktır.

Eğer seçtiğimiz spec gerizekalı blizzard'ın patchleri yüzünden işe yaramaz bir hal alırsa, doğru spec ve doğru artifact için aynı classtan başka bir karakter kasmamız daha mantıklı yani. bu mudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: ChaosBreed

quote:

Artifact silahlara eklenen Artifact puanları başka bir silaha aktarılmıyor. Bu yüzden main spec'iniz ne ise onun silahını alıp devam etmeniz gerekiyor ilk olarak. İlk alınan silahın gelişimi, sonradan alınacak olan silahlara nazaran çok daha uzun sürecek ve zor olacak. Bu yüzden main spec tercihi önemli.

Eğer seçtiğimiz spec gerizekalı blizzard'ın patchleri yüzünden işe yaramaz bir hal alırsa, doğru spec ve doğru artifact için aynı classtan başka bir karakter kasmamız daha mantıklı yani. bu mudur?

Bu da bir seçenek ve oldukça meşakkatli bir iş olur. İki karakterin de aynı hesapta olduğundan yürürsek, ikisini de dengeli ve hızlı bir şekilde 110'a getirmek; bir yandan meslekleri ilerletirken bir yandan World Quest'leri kaçırmadan tamamlamak; Treasure'ları iki karakterle de ayrı ayrı dolaşıp toplamak ve yine zindan+world boss vs. de ayrı ayrı kasmak gerekir. Haliyle bu da bir karakter için gereken sürenin iki katı zaman tüketir. Ve yahut 2 hesabı multibox ile kasıp süreyi azaltmak da mümkün.

Beta hala gelmediği için net olarak konuşmam doğru olmaz elbette ama bir silahın tüm traitlerini açmak aylarca sürecek diye biliyorum. Sadece 3. relic slotunun açılması bile en azından 3 hafta sürecek diye söyleniyor.

• quote:

quote:

quote:

Bu da bir seçenek ve oldukça meşakkatli bir iş olur. İki karakterin de aynı hesapta olduğundan yürürsek, ikisini de dengeli ve hızlı bir şekilde 110'a getirmek; bir yandan meslekleri ilerletirken bir yandan World Quest'leri kaçırmadan tamamlamak; Treasure'ları iki karakterle de ayrı ayrı dolaşıp toplamak ve yine zindan+world boss vs. de ayrı ayrı kasmak gerekir. Haliyle bu da bir karakter için gereken sürenin iki katı zaman tüketir. Ve yahut 2 hesabı multibox ile kasıp süreyi azaltmak da mümkün.

Beta hala gelmediği için net olarak konuşmam doğru olmaz elbette ama bir silahın tüm traitlerini açmak aylarca sürecek diye biliyorum. Sadece 3. relic slotunun açılması bile en azından 3 hafta sürecek diye söyleniyor.

ben yeni expansion raidleri için 3-4 karakter kasmaya alışık olduğum için sorun yok :D

• Blizzardın yaptığı bu olaydan çoğu kişi olumsuz etkilenecek.

Şahsen ben arms ve furry arasında cok kararsızım. Arms su durumda cok iyi fakat gönlümde furry var. Çift el armageddon sekil duruyor. Skil animasyonları hoşuma gidiyor. Bi umit artifact ile tek yemekten kurtulur diye düşünüyorum. Ya sevdiğim speci oynayıp sinir olacağım. Ya sevmediğim speci oynayıp oyundan zevk almaya çalışacağım :S :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZicKleR

Blizzardın yaptığı bu olaydan çoğu kişi olumsuz etkilenecek.

Şahsen ben arms ve furry arasında cok kararsızım. Arms su durumda cok iyi fakat gönlümde furry var. Çift el armageddon sekil duruyor. Skil animasyonları hoşuma gidiyor. Bi umit artifact ile tek yemekten kurtulur diye düşünüyorum. Ya sevdiğim speci oynayıp sinir olacağım. Ya sevmediğim speci oynayıp oyundan zevk almaya çalışacağım :S :S

şu anki duruma yani pre patch e bakıp konuşmamak lazım daha eksik speller v.s tonla şey var..

bana kalırsa fury pve arms ise pvp olarak görünüyor. yani ben kesinlikle tercihimi fury den yana kullanacağım.
  • quote:

quote:

tabi böyle bir ihtimal de var ama hakikatten korkutucu...

• quote:

Orijinalden alıntı: Artyom Khan

quote:

Orijinalden alıntı: ZicKleR

Blizzardın yaptığı bu olaydan çoğu kişi olumsuz etkilenecek.

şu anki duruma yani pre patch e bakıp konuşmamak lazım daha eksik speller v.s tonla şey var..

bana kalırsa fury pve arms ise pvp olarak görünüyor. yani ben kesinlikle tercihimi fury den yana kullanacağım.

Sıkıntı da orada. Adamlar şimdiden specinizi seçip tercih yapın diyolar. 740ilvl artifact weapon başlangıcı. Senin seçimine gore görevler açılacak :S Seçime gore skiller eklenecek...

• Betada oynadığım için olayı biraz açıklayayım. Öncelikle main spece odaklanmanız gerekiyor maalesef. level 102 olduğunuzda diğer speclerin artifact silah questleri de açılıyor, onları da gidip alabiliyorsunuz. Level 110 olduğunuz anda Class Hall'da Artifact Knowledge üretebiliyorsunuz. Tabii ilk artifact knowledgelar daha hızlı elde edilebilirken, en son 4 günde bir elde edebiliyordum ben. Bu artifact knowledge sizin artifact power kazanmanızı misliyle arttırıyor. Misal benim şu an yüzde 2200 küsürde. Tek world quest'ten min 5k ile 12k arası artifact power kazanabiliyorum ve artifact knowledge üretip öğrendikçe bu sayı sürekli artıyor. Bu sizin diğer speclerde artifact power kazanmanızı kolaylaştırıyor ve alt spec için talentleri daha hızlı açabiliyorsunuz, ama ilk etapta main spece odaklanacaksınız. Artifact Knowledge'in bir eksisi var o da alt karakterlerde kullanamıyorsunuz, maalesef altlar için sıfırdan artifact knowledge kasmanız gerek, o yüzden tüm charları 110layıp bir an evvel artifact knowledge öğreniyor konuma gelmenizde yarar var, keza bu şekilde siz maine odaklanırken onlar park halinde artifact knowledge üretebilir. Bu alt kasma olayları üzerinde çok tartışma dönüyor şu sıralar, Blizzard ne yapacak belli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asmodeus80 -- 2 Ağustos 2016; 23:58:57 >

• Ben de şöyle bir soru sorayım. Priest oynuyorum holy mainim ama lvlingde mecburen shadow kasıcam. Artifact pointler yada power neyse, harcarken holye geçip mi harcamam gerekiyor ya da sadece artifactı kazandığın spece mi harcaman gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metamania -- 3 Ağustos 2016; 15:08:46 >
  • metamania kullanıcısına yanıt
    100 Levelda intro tamamladıktan sonra gittin Holy Artifact silahını aldın, 102'ye kadar ister o silahı takıp holy, istersen shadow olarak kastın. 102'de gidip offspec'in Artifact silahını aldın, shadow olarak 110'a kadar gittin.
    Leveling sırasında drop, quest ödülü, treasure kutularından vs. topladığın Artifact Power veren itemları ister biriktir, ister kafana estiğinde hangi silaha kullanmak istiyorsan o spec'e geçip kullan, normal olarak devam et.
  • Teşekkürler cevap için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metamania -- 3 Ağustos 2016; 16:06:21 >
  • ya sımdı raid bosslardan weapon drop olayı kalktımı tamamen?
  • zorctr Z kullanıcısına yanıt
    Kalktı ama onun yerine Relic düşüyor. Reliclerle silahın ilvlını ve artifact ranklarını artırabiliyorsun. Kısaca kalkmadı gibi bir şey.
  • emrecanonline kullanıcısına yanıt
    yeni 100 level yaptım bir karakterimi ve BG kasmaya başladım. Düşen Mark of Honor'ları Legion'a kadar biriktirmek mi mantıklı yoksa şimdiden item'ları almak mı ?

1) Şuan karakterime full seti çekip 710 ilvl yapabilirim sonrasında da HFC falan girip o itemlarla pve item'ı düşürüp kullanabilirim. Ama Legion geldiğinde o itemların hiç bir anlamı olmayacağı için bu yöntem mantıksız olabilir.
    2) Legion'a kadar Mark of Honorları biriktiririm ve ardından 110 level olduğumda onlarla item alabilirim. Ama pvp itemlarının oyundan kalkacağı söyleniyor.

Kısacası şuan mark of honorlarla ne yapmalı ? Yeni 100 level olmuş bi karakterle de ne yapmalı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhunerkan

yeni 100 level yaptım bir karakterimi ve BG kasmaya başladım. Düşen Mark of Honor'ları Legion'a kadar biriktirmek mi mantıklı yoksa şimdiden item'ları almak mı ?

1) Şuan karakterime full seti çekip 710 ilvl yapabilirim sonrasında da HFC falan girip o itemlarla pve item'ı düşürüp kullanabilirim. Ama Legion geldiğinde o itemların hiç bir anlamı olmayacağı için bu yöntem mantıksız olabilir.
    2) Legion'a kadar Mark of Honorları biriktiririm ve ardından 110 level olduğumda onlarla item alabilirim. Ama pvp itemlarının oyundan kalkacağı söyleniyor.

Kısacası şuan mark of honorlarla ne yapmalı ? Yeni 100 level olmuş bi karakterle de ne yapmalı ?

Bildigim kadariyla mark of honor lar 110levelde sadece xmog amaci ile kullanilacak zaten onlarin eklenme amaci oydu. Eski honor itemleri alma. Ha extra birsey varsa suan hatirlamiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Her halükarda harcamanın sana bir kazancı olmayacağı için saklamanı tavsiye ederim. Diğer yandan ileride gelecek pvp setleri (sanırım) xmog amaçlı olacak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.