Şimdi Ara

Artes D9702 Root atma ve gameloft sorunu çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
6
Favori
19.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı arkadaşlar gameloft yazısını görünce korsan yasadaşı bişey zannetmişlerdir ama öyle degil yapılan işlem tamamen yasal
    Artesteknik'in açıklamasına göre root olayı garantiyi bozmuyor.

evet ilk olarak yapmamız gereken BURDAN gerekli dosyaları indirmek
    sonra d9702 den ayarlardan usb hata ayıklama modunu aktif edin yoksa olmaz
    indereceginiz klasör içinde öncelikle MoboroboSetup isimli programı ekranda çıkan yönergelere göre kurun sizden cihazı bilgisayara baglamanız gerektigini söyleyince
    bilgisayarın arkada bulunan usb'lerden birine takın ama önceden driver kurmaya kalktıysanız onların hepsini silin yoksa sorun yaşarsınız yeni donanım bulundu yazısı
    gelince birşey yapmadan ekranın sağına falan çekin ve moborobo işleme devam etsin sonra yeni donanım bulma sihiribazından otomatik yükle seçeneginini tıklayarak devam edin
    çıkan uyarılarada devam et diyerek işlemi tamamlayın işlem sonunda cihaz aygıt yöneticisinde böyle gözükmesi lazım

güzelce kurup gerekenişlemleri yaptıysanız bilgisayarı kapatıp açabilirsiniz.
    bilgisayarı açıp cihazı bilgisayara takınca alttaki gibi moborobo cihazı tanımış olması lazım yani appleri resim veya başka dosyaların resimdeki gibi görüyor olmanız lazım
    alttaki gibi resim aldıysanız moboroboyla şuan için işimiz bitti.

tüm bu yaptıklarımız cahazın bilgisayara sağlam bi şekilde tanıtılması içindi ama yinede
    moboroboyu tavsiye ederim çok güzel bi program uygulamalarınız falan toplu bi şekilde kaldırma veya yükleme ve yedek almayı çok basit ve hızlıca yapıyor.

şimdi sıra root atmaya geldi
    cihaz usb'ile bilgisayara bağlıyken indirdiginiz klasör içinde root isimli zipli dosyayı bi yere çıkarıp içindeki ArtesD9702root isimli bizim cihaz için oluşturdugum scripti çalıştırıyoruz
    ve ekrandaki yönergeleri takip ediyoruz

zaten türkçe hazırladım anlamayacak pek bişey yok 3 adımda işlem tamamlanacak ve artık rootlusunuz işlem sonunda
    bazı hatalar göreceksiniz ekranda ama sorun yok deneyimsiz arkadaşlar cihazda yanlış bişey yapmasın diye supersu uygulamasını iptal ettim sadece rootexplorer programı kurulacak cihaza
    ama illada supuersu yükleyecem diyen arkadaşlar varsa root isimli zipli klasör içinde supuersu.apk var ordan kurabilirler root olup olmadıgınızı görmek için marketten rootchecker isimli programı kurun ve görün

şimdi sırada gameloft oyunlarını lisanslı bir şekilde marketten indirip kurup yüklemek;
    bunun için videoyu izleyin gerekli tüm açıklamarı ekledim sadece chose build typede motorola xoom seçin

bunlarda bonus

alıntı falan degil hepsi kendi çalışmam. XP de yaptım win7dede olabilir dener yazarsınız
    her ne kadar sorunsuz bi işlem olsada yapılanlarla ilgili sorumluluk yapana aittir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardiyalog -- 11 Şubat 2013; 11:43:42 >

• Teşekkürler ellerine sağlık
  • Bu yöntem Artes D712'ye olur mu? Güzel sunum olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 27 Aralık 2012; 13:15:55 >
  • Mükemmel Sunum Harika Paylaşım Eline Sağlık Hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

Bu yöntem Artes D712'ye olur mu? Güzel sunum olmuş.

Rockchip RK3066 tabanlı cihazlara olabilecegini düşünüyorum denemeniz lazım
  • çok güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş ellerine sağlık. birçok kullanıcının işine yarayacağına eminim. +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: kardiyalog

Rockchip RK3066 tabanlı cihazlara olabilecegini düşünüyorum denemeniz lazım

Donanım tabanı aynı, Win 7 x64 bitte deneyip sonucu bildireceğim. Olursa şahane olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 27 Aralık 2012; 14:54:07 >
  • Zaman ayrdığın için teşekkürler kardiyolog..faydalı olacak..
  • Teşekkürler, emeğinize sağlık. Oğlum çok sevinecek...
  • kardiyolog bende driverlar yüklenmiyor. win7 32bit kullanıyorum. moborobo driverları yüklerken yüzde 99'da kalıyor.
    artesin kendi güncellemesindeki driverlar da yüklenmiyor.. yardımcı olursan sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: csnlarry

kardiyolog bende driverlar yüklenmiyor. win7 32bit kullanıyorum. moborobo driverları yüklerken yüzde 99'da kalıyor.
    artesin kendi güncellemesindeki driverlar da yüklenmiyor.. yardımcı olursan sevinirim..

artes in verdiği driver dosyaları win7 x86 ve x64 desteklidir. Ben Win7 x64 bitte sorunsuz rom yüklüyorum. Başka bir sıkıntı vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 27 Aralık 2012; 17:11:49 >
  • quote:

quote:

kardiyolog bende driverlar yüklenmiyor. win7 32bit kullanıyorum. moborobo driverları yüklerken yüzde 99'da kalıyor.

artes in verdiği driver dosyaları win7 x86 ve x64 desteklidir. Ben Win7 x64 bitte sorunsuz rom yüklüyorum. Başka bir sıkıntı vardır.

ertanx;
    x86=32bit anlamına gelir. Maalesef yüklenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csnlarry -- 27 Aralık 2012; 18:05:23 >
  • quote:

%99 olunca yeni donanım bulundu sihirbazını otomatik yükle diyerek işlem yapmasını sağlayın windows driveri kabul edince %100 olur sonra kapatıp açın ve moboroboyu kontrol edin
    zaten üstteki anlatımda yeni donanım bulundu sihirbazını sağa falan biyere çekin dememin sebebide işte bu yüzdendi
    bide yinede olmazsa xp olan bi bilgisayarda halledin ama mutlaka arkaya takılmış olsun usb
    ayrıca windowsunuz ne olursa olsun işlemi yapınca aygıt yöneticisinde üstteki resimdeki gibi gözüküyorsa root işlemine geçebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardiyalog -- 27 Aralık 2012; 18:44:14 >

• Eline sağlık anlatım için. Artes D712 cihazıma uyguladım sonuç başarılı:

Win 7 x64 bit te Usb Hata Ayıklama modu seçince Win 7 omatik tanıdı. Mobo otomartik gördü. Bu Bat dosyası da tek tk ile root yaptı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 27 Aralık 2012; 18:59:11 >
  • quote:

Eline sağlık anlatım için. Artes D712 cihazıma uyguladım sonuç başarılı:

tebrikler arkadaşım sevindim şimdi
    moboroboda zaten gerekli driverler var siz yükleyince hepsi gelmiş ve win7 görmüş cihazınızı
    bide yukardaki videoda alwinner modda motorola xoom seçin sonra restart yapın

ayrıca bi arkadaş zombiwood zaten çalışıyor brother arms 2 çalıştımı demiş diger taraftan yazdım burdanda yazayım evet çalşıyor

video youtubeye yüklerken sorun olmuş 3:06'dan sonrasına bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardiyalog -- 27 Aralık 2012; 19:00:17 >

• quote:

moboroboda zaten gerekli driverler var siz yükleyince hepsi gelmiş ve win7 görmüş cihazınızı

Ona gerek kalmadı Cihazımda şu an orjinal rom yüklü değil. Speedstar S olarak tanmlı. Google Play uyum sorunu yok..
  • quote:

quote:

Ona gerek kalmadı Cihazımda şu an orjinal rom yüklü değil. Speedstar S olarak tanmlı. Google Play uyum sorunu yok..

zaten sorun google play sorunu degil gameloft oyunları oynatmama sorunu zaten artes d9702 nin orjinal roomunun google playla sorunu yok

• quote:

zaten sorun google play sorunu degil gameloft oyunları oynatmama sorunu zaten artes d9702 nin orjinal roomunun google playla sorunu yok

Deneyip dönüş yapacağım..
  • benim cihazda rootlandı :) gt racing dosya indiriyor şuan
  • quote:

quote:

%99 olunca yeni donanım bulundu sihirbazını otomatik yükle diyerek işlem yapmasını sağlayın windows driveri kabul edince %100 olur sonra kapatıp açın ve moboroboyu kontrol edin
    zaten üstteki anlatımda yeni donanım bulundu sihirbazını sağa falan biyere çekin dememin sebebide işte bu yüzdendi
    bide yinede olmazsa xp olan bi bilgisayarda halledin ama mutlaka arkaya takılmış olsun usb
    ayrıca windowsunuz ne olursa olsun işlemi yapınca aygıt yöneticisinde üstteki resimdeki gibi gözüküyorsa root işlemine geçebilirsiniz

ne yaptıysam olmadı maalesef..moborobo bazen %100 de bazen %99da kalıyor.devamı gelmiyor..
    sürekli aygıt yöneticisinde d9702 yazısı ve ünlem işareti bulunuyor.

cihazı medya olarak da usb olarak da bağladım nafile.usb hata ayıklama hep açık. olmadı..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.