Şimdi Ara

ARŞİVLİK BLU-RAY FİLMLERİ SEÇELİM (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
708
Cevap
31
Favori
54.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bluelabel

Liste çok iyi ve faydalı olmuş, eline sağlık

Alıntıları Göster
    dostum ellerine sağlık çok iyi olmuş ilk mesajı da sürekli güncelleyelim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdoyumvolkan

Alıntıları Göster
    Elinize sağlık. Takip..
  • quote:

Son güncellenen listeyi ilk sayfaya da koyayım o zaman di mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcmb -- 27 Aralık 2011; 23:01:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

quote:

Alıntıları Göster
    haftalık güncelleme yaparız ilk sayfayı sürekli yenileriz. yada sana nasıl uygun olursa

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    THE GODFATHER - 3: İkinciden (1974) 16 yıl sonra yapıldı. İmdb den sadece 110 bin kullanıcı oyu toplayabildi ve ortalama 7,6 ile diğer iki filmin çok çok gerisinde kaldı. Yedi dalda oscara aday gösterildi. Son bölümde Al Pacino ya Andy Garcia eşlik etti. Süresi 170 dk.

Konu olarak: Diğer iki filmin biraz gerisinde kalmış bence. Al Pacino nun yerine geçireceği abisinin oğlunu filmin başında tanımamış olması, yerine çok çabuk geçerek kısa zamanda büyük işler başarması, mafyanın papaya kadar ilerleyerek her tarafı sarmasına karşın üst düzey pekçok kişinin basit şekilde öldürülüvermesi biraz gerçekdışıydı. Filmden aklımda kalan sözlerden biri "para ve dostluk, su ve zeytinyağı gibidir" oldu. Belki üç bölümün en can alıcı sahnesi, Al Pacino nun yaşamının amacı olan ailesini korumayı başaramamasının üzüntüsünü, çaresizliğini, yıkılmışlığını anlatan ilk başta sesini dahi çıkaramadığı kızının vurulduğu sahneydi. 89

Ses ve görüntü olarak ikinci filmin çok az daha önündeydi. Buna rağmen kimi sahnelerdeki görüntüler (özellikle karanlık çekimler) oldukça kötüyken kimi sahnelerdekilerde sanki başka bir filmden alınmış gibi güzeldi. Ses: 83, Görüntü: 80

Bu arada tekrar film müziklerinin mükemmelliğine dikkat çekmek isterim.

• @tcmb

Ellerine saglik harika olmus

Home Alone 1990 42" (bdisk)

Kim sevmez ki home alone serini kimimiz cocukken kimimiz Delikanlilik caglarinda izledik home alone 1 i :) sahsen ben kac yasindaydim hatirlamiyorum ama ufaktim ilk izledigimde :) o yuzden torpil gececegim acikcasi bu filme. Cok ses olarak da bisi yok zaten :) Gercekten restorasyon basarili da olmamis :) geriye ne kaldi derseniz hatiralar :) zamaninda tr dublaj izlemistim tabi ki ama o zmnlar baya eglenceliydi :) simdi de izlerken baya bildiginiz kahkaha attim yani :) bn sadece elestri yapip puan vermiycem bu filme. Ama ricam su baska bir arkadasim da izlesin hem fikir miyiz bakalim

Son olarak ingilizce altyazi mevcut. Turkce maalesef yok. Home alone 2 ye turkce dublaj e altyazi koymuslar 1 de yok. Ama zaten ingilizcesi gayet kolay duzeyde zorlanmayacaksinizdir. Cok neseli eglenceli eski bir filmdi. Denk gelirse alirim valla hic dusunmem :) kevin rolunu oynayan cocuk arkadas oyle bi aaa diyor ki kulagim yirtildi yani. Dublajda daha guzel bir aaa vardi :))

• quote:

Orijinalden alıntı: handsome88

@tcmb

Ellerine saglik harika olmus

Home Alone 1990 42" (bdisk)

Kim sevmez ki home alone serini kimimiz cocukken kimimiz Delikanlilik caglarinda izledik home alone 1 i :) sahsen ben kac yasindaydim hatirlamiyorum ama ufaktim ilk izledigimde :) o yuzden torpil gececegim acikcasi bu filme. Cok ses olarak da bisi yok zaten :) Gercekten restorasyon basarili da olmamis :) geriye ne kaldi derseniz hatiralar :) zamaninda tr dublaj izlemistim tabi ki ama o zmnlar baya eglenceliydi :) simdi de izlerken baya bildiginiz kahkaha attim yani :) bn sadece elestri yapip puan vermiycem bu filme. Ama ricam su baska bir arkadasim da izlesin hem fikir miyiz bakalim

Son olarak ingilizce altyazi mevcut. Turkce maalesef yok. Home alone 2 ye turkce dublaj e altyazi koymuslar 1 de yok. Ama zaten ingilizcesi gayet kolay duzeyde zorlanmayacaksinizdir. Cok neseli eglenceli eski bir filmdi. Denk gelirse alirim valla hic dusunmem :) kevin rolunu oynayan cocuk arkadas oyle bi aaa diyor ki kulagim yirtildi yani. Dublajda daha guzel bir aaa vardi :))
    Star Wars & Lord Of The Rings

Bu ikisinin mutlaka güzel bir box seti arşivde yer almalı. Star Wars şu an Türkiye'de bulmak mümkün ama LOTR maalesef henüz yok.

SW DNR'ın sitesinde var hatta mağaza fiyatından daha düşük.
    http://www.dr.com.tr/Film/Star-Wars-Complete-Saga/Harrison-Ford/Yabanci-Sinema/Set-urunler/urunno=0000000371816

LOTR de yok dedik ama bir ara satıldı hem de extended edition olarak. Zaten normal versiyonu almak arşive yakışmaz. Fakat türkçe altyazı ve dil desteği yokdu onun da. Ne zamandırda girmedi stoklara, öyle duruyor.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/the-lord-of-the-rings-extended-edition-yuzuklerin-efendisi-6-blu-ray-disc-9-dvd-box-set/productDetails.aspx?productId=dvdvideo907&categoryId=174710&SKU=DVDVIDEO907

• quote:

Orijinalden alıntı: Duff MC ®

Star Wars & Lord Of The Rings

Bu ikisinin mutlaka güzel bir box seti arşivde yer almalı. Star Wars şu an Türkiye'de bulmak mümkün ama LOTR maalesef henüz yok.

SW DNR'ın sitesinde var hatta mağaza fiyatından daha düşük.
    http://www.dr.com.tr/Film/Star-Wars-Complete-Saga/Harrison-Ford/Yabanci-Sinema/Set-urunler/urunno=0000000371816

LOTR de yok dedik ama bir ara satıldı hem de extended edition olarak. Zaten normal versiyonu almak arşive yakışmaz. Fakat türkçe altyazı ve dil desteği yokdu onun da. Ne zamandırda girmedi stoklara, öyle duruyor.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/the-lord-of-the-rings-extended-edition-yuzuklerin-efendisi-6-blu-ray-disc-9-dvd-box-set/productDetails.aspx?productId=dvdvideo907&categoryId=174710&SKU=DVDVIDEO907

Alıntıları Göster
    LOTR normal versiyon, görüntü olarak nasıldı arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: bluelabel

LOTR normal versiyon, görüntü olarak nasıldı arkadaşlar?

Alıntıları Göster
    lotr hem normal yasal bluray versiyonları,hemde uzatılmış kurgu 1080p mkv,leri çok iyi....

bu arada indirimden 9,90a crazies(salgın) bluray almıştım,yeni izledim...55inç led...
    görüntü:88 ses:88 filmde gayet güzedi:75

birde goemon isminde japon filmi izledim... 1080p dts 5.1 mkv ....ülkemize blurayinin gelebileceğini zannetmiyorum..
    filmde fena değil,70,ama ses ve görüntü-özellikle görüntü tek kelimeyle bomba
    Camera
    Sony CineAlta HDW-F900R, Fujinon Cine Super E Series Lenses
    Film negative format (mm/video inches)
    HDCAM
    Cinematographic process
    Digital Intermediate (2K) (master format)
    HDCAM (1080p/24) (source format)
    göüldüğü gibi tamamen dijital çekilip hazırlanmış,
    gözünüz ve ekran coşsun,bence mutlaka izleyin.............................

• quote:

Orijinalden alıntı: dmrbrn
    Güneşi Gördüm-2009
    Mayınların arasında, doğuda bir sınır köyü...25 yıldır iki tarafın arasında kalan çaresiz insanlar...Zorunlu göç uygulaması nedeniyle doğup büyüdükleri topraklardan, köklerinden ayrılmak zorunda kalan Altun aileleri,köklerinden koparak bir bilinmeze doğru yola çıkarlar.Davut Altun, ailesiyle birlikte kaçak yollardan da olsa en kısa zamanda Norveç'e gitmeyi istemektedir. Haydar Altun ve ailesi içinse göç yolu İstanbul'a doğrudur...Yolculuk başlamıştır...Bitmek bilmez fıtınalardan geçip gelmiş, yollarını kaybetmiş, çaresizce bir çıkış arayan insanların, kendi güneşinden koparılmış ve geleceğin bilinmezliğinde kaybolmuş çocukların, bir göçün hikayesidir...Her türlü ayrımcılığa ve ötekileştirmeye karşı duran, savaşın, kavganın, kendine benzemeyeni hor görmenin sorunun ta kendisi olduğunu söyleyen bu filmde anlatılan:
    hepimizin, memleketimizin, Türkiye'nin hikayesidir...Konu: 75

Blu-Ray Video-Mahsun Kırmızıgül,ü yönetmen olarak beğendiğimi söyleyerek giriş yapalım...Yaptığı filmlerdeki hevesini,aşkını hep beğenerek takip ediyorum.Yönetmenin ilk filmi Beyaz Melek bana göre teknik anlamda hem ses hem görüntü olarak gayet başarılıydı,aynı titizlik filmin bluray aktarımında,da kendini göstermişti, Güneşi gördüm bluray disk ilkbaşta söyliyeyim çok başarılı,benim hep neden yönetmenlerimiz 2.35 format kullanmaz diyerek eleşirdiğim ama çok çok az filmmizde kullanılan 1.2:35 geniş ekran ölçek(geneldeTürk filmlerinde 1.1:85 ölçek kullanılır)Kırmızıgül,ün 3 filminde,de tercih etiği format ve bunun için bence tebriği hak ediyor....1080P full HD görüntü aktarımı her anlamda çok başarılı,siyah dengesi tokluğu ve derinliği neredeyse 1.sınıf,kontrast çok çok iyi, kullanılan renk tonları filmle mükemmel uyumlu...artalanlargayet pürüssüz çok zorlu kontrast ışık ve sahneleri barındıran film blurayinde engin veri alanından faydalanılarak mükemmel denebilecek kadar güzel birşekilde transfer edilmiş..VC-1 codec 1.2:35 geniş ekran 1080p fullHD bluray disk çok çok rahat 90 puanı hak ediyor.......
    Blu-Ray Audio-HDses formatarından kayıpsız DTS-HDmaster audıo ses transferi 48.0KHz 5.1 kanal olarak yine çok başarılı,Yönetmen Kırmızıgül teknik anlamda çok çok iyi bir ekiple çalışıyor olsa gerek,hem 1. filmi beyaz melek hem 3.filmi NewYork,ta 5minare ses kurgusu aktarımı miksi,surround gibi konularda türk filmlerinde alışık olmadığımız derecede başarılıydı....
    Filmde zorlu sahneler mevcut ama diyalog kaybına rastlamadım,filmin hakkını dolu dolu veren ses işçiliği hakikaten 1.sınıf,kullanılanmüziklerdeki kayıt ve doğallık çok etkileyici,gerek filmin açılışındaki çıplak insan sesi,gerek kürtçe bir ağıt gerek enstrümanlar tek tek tane tane işlenmiş,surround kullanımı gayet güzel,kanallar arası geçişler başarılı ve en önemlisi akıllıca..basss dengeli ve tok,ön kanallar aktif ve tertemiz,ne boğulma ne çatlama ne dengesizlik filmin atmosferiyle çok çok uyumlu ses kuşağı...DTS-HD MASTER audıo 5.1 ses kuşağı: 90.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcmb -- 29 Aralık 2011; 14:37:43 >

• quote:

The PURSUIT of HAPPYNESS-2006 Gabriele MUCCINO - Umudunu kaybetme.......
    The Pursuit of Happyness/Umudunu Kaybetme’de, Chris Gardner (Will Smith) iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır.Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher’ın (Jaden Christopher Syre Smith) annesi (Thandie Newton) maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir.
    Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder...Artık bekar bir baba olan Chris, yılmadan, bildiği tüm satış becerilerini kullanarak daha iyi kazandıran bir işin peşine düşer.
    Prestijli bir borsa şirketinde stajyerlik bulur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder.Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet; geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar.Çektiği sıkıntılara rağmen, Chris, babalık görevini sevgi ve özenle yerine getirmeye devam eder ve oğlunu kendisine karşı duyduğu sevgi ve güveni, karşısına çıkan engelleri aşmak için kullanır.IMDB:10/7,8. Konu:80

Blu-Ray Disc BD50-sony columbıa pıctures-Format:Blu-Ray Disc BD-50 dual layer format-Filmin süresi:117 dakika-yapımyılı:2006
    Video-görüntü:1080p 1.2:40-Audio-ses:LPCM ingilizce 48.0 khz 5.1ch 4,6mbps-
    Blu-ray video:High Defination widescreen 16-9 format 1.2:40 ölçekli görüntü aktarımı avC kod ile full HD 1080p çözünürlükte,Başlangıçta şunu söyleyerek yazıya başlamak isterim,kullanılan ton ve filtreler filmin konusu ile mükemmel uyumlu.disk öyle ağzımızıaçık bırakacak görüntüye sahip olmasada zaten bundan daha iyisi nasıl olabilir ki diye düşündürtüyor,baştan sona hiçbir falso yok,pırıl pırıl,ayrıntılı,kumlanmadan muaf tertemiz bir görüntü aktarımı var...artalanlar çok net,kontrast çokçok başarılı..siyahlar gördüklerimizin en iyisi değil ancak şikayet edilebilecek pek bir tarafı yok.
    keskinlik başarılı-disk görüntü transferinde sınıfı rahatlıkla geçiyor....82

Blu-ray audio:Sıkıştırılmamış pcm ingilizce 5.1 ses 4,6mbps bit akışında,sistemimiz destek veriyorsa ilk tercihimiz buyönde olsun,diskte yine standart .Dolby Digital 5.1 kayıt mevcut.......
    Gayet başarılı olanses aktarımı bizi şaşırtacak herhangi bir numara içermiyor ama çok çok yeterli,arka kanallar çok dolu değil ancak film boyunca pekte susmuyorlar,azda olsa genelde aktifler,fakat ben bass sesleri subwooferı biraz dengesiz buldum,bazı sahnelerde fazla yoğun,bu daha yumuşak biraz daha dengeli olabilirdi-şikayet değil ancak eğer odanmızın akustik koşulları pek iyi değilse yer yer bu dengeizlik yüzünden vitrincamı titreyebiliyor..film boyunca diyalog kaybına rastlamadım,kanal geçişleri fena değil,bence daha incelikli bir ses çalışması olabilirdi..80

• quote:

GRAN TORINO - Yönetmen: Clint Eastwood-Clint Eastwood bu rolü ile eski toprak oyuncular arasında hala en çekicilerden biri olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.
    Kore Savaş gazisi otomobil tamircisi Walt Kowalski,yaşadığı ortamdan ve mahallesinin gidişatından huzursuz, özellikle de Güneydoğu Asya’dan gelen bitişik kapı komşuları Hmong göçmenlerinden şikayetçidir.
    Fakat onları, korku ve karmaşa ile beslenen bir çeteye karşı korumak yine Walt’ın üzerine kalmıştır. Konu:85
    GRAN TORINO-bluray,video:filmin görsel dokusu yönetmen eastwood tarafından tercih edilmiş biraz yıpratılmış biraz soldurulmuş tonlarla oluşturulmuş,eğer renkleri tonları beğenirseniz 10/9 alır,hatta kusur bulmak isterseniz aramanız gerekecektir, beni filmin içine en çok sokanayrıntı siyah puslu bölgelerdeki ayrıntılar ve görsel doku diskte çok başarılı, mat kahverengi biraz yeşilimtrak filtreler bence gayet iyi olmuş,
    keskinlik ve netlik konusunda hiçbir sorun yok,benimen sevdiğim ölçek 2:40 yönetmeninde tercihi,bluray codec vc-1....yurt dışı bluray inceleme sitelerinde genelde disk görüntü aktarımına 5/4 verilmiş bununsebebiyorumyapanın kişisel tercihi,disk teknik anlamda gayet başarılı...özellikle projeksiyon kullanıcıları görüntü ayarları iyi değilse yada sistem kalitelideğilse görüntüden çokhoşnut olmayabilirler,
    tam tersi kullanılan player,projeksiyon,perde ve kablo kaliteli ise 35mm pelikül sinematadında kareler yakalayabilirler....siyah seviyesi gayet güzel,sıcak zengin.artalanlar pırıl pırıl..
    ve bence filmin görüntü aktarımınınen iyi olduğu tarafı kontrast,tek kelime ile mükemmel.....1080p hıgh definatıon kareler çok iyi bir film olan gran torıno,da çok şık durmuş,
    ben arkadaşımdan ödünç aldım izledim,enkısa sürede arşivimede katmak istiyorum...85

GRAN TORINO-bluray,audıo:Dolby true HD kayıpsız 5.1 aktarım kayıt olarak standart ölçülerde,herhangi bir numara içermiyor,iddiasız, film için yeterli değil...bence çok daha iyiyapılabilirdi,hem kayıt hem miks biraz fazla standart....sorun şu bazı yerlerde biraz daha gürültü yada daha etkileyici tonlar bekliyorsunuz, baştaki gitar piyano tonlarıbile evet kötü değil ama çok iyide değil..daha doygun tok diyalog kaydı yapılabilemezmiydi?
    birazdaha bass sesler yüklenilip daha etkileyicilik sağlanabilrdi bence, hatta surround kanallarlabiraz oynanıp filmin içine biraz daha girilebilirdi. ki:bu saydıklarım ses kayıt ve miks işi ile uğraşanların istediklerizaman çok iyi yapabildikleri işler, buyazdıklarımsizi soğutmasın ben sadece ses miksinin daha etkileyici yapılabileceğini anlatmak istedim,yoksa: seskayıt ve miks teknik anlamda sorun içermiyor.....ve gran torıno bluray disk teknik anlamda çok farklı yorumlar yapılabilecek bir bluray...diskte 5.1 türkçedublaj mevcut....80---ımdb not:10/8,4

• quote:

quote:

GRAN TORINO - Yönetmen: Clint Eastwood-Clint Eastwood bu rolü ile eski toprak oyuncular arasında hala en çekicilerden biri olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.
    Kore Savaş gazisi otomobil tamircisi Walt Kowalski,yaşadığı ortamdan ve mahallesinin gidişatından huzursuz, özellikle de Güneydoğu Asya’dan gelen bitişik kapı komşuları Hmong göçmenlerinden şikayetçidir.
    Fakat onları, korku ve karmaşa ile beslenen bir çeteye karşı korumak yine Walt’ın üzerine kalmıştır. Konu:85
    GRAN TORINO-bluray,video:filmin görsel dokusu yönetmen eastwood tarafından tercih edilmiş biraz yıpratılmış biraz soldurulmuş tonlarla oluşturulmuş,eğer renkleri tonları beğenirseniz 10/9 alır,hatta kusur bulmak isterseniz aramanız gerekecektir, beni filmin içine en çok sokanayrıntı siyah puslu bölgelerdeki ayrıntılar ve görsel doku diskte çok başarılı, mat kahverengi biraz yeşilimtrak filtreler bence gayet iyi olmuş,
    keskinlik ve netlik konusunda hiçbir sorun yok,benimen sevdiğim ölçek 2:40 yönetmeninde tercihi,bluray codec vc-1....yurt dışı bluray inceleme sitelerinde genelde disk görüntü aktarımına 5/4 verilmiş bununsebebiyorumyapanın kişisel tercihi,disk teknik anlamda gayet başarılı...özellikle projeksiyon kullanıcıları görüntü ayarları iyi değilse yada sistem kalitelideğilse görüntüden çokhoşnut olmayabilirler,
    tam tersi kullanılan player,projeksiyon,perde ve kablo kaliteli ise 35mm pelikül sinematadında kareler yakalayabilirler....siyah seviyesi gayet güzel,sıcak zengin.artalanlar pırıl pırıl..
    ve bence filmin görüntü aktarımınınen iyi olduğu tarafı kontrast,tek kelime ile mükemmel.....1080p hıgh definatıon kareler çok iyi bir film olan gran torıno,da çok şık durmuş,
    ben arkadaşımdan ödünç aldım izledim,enkısa sürede arşivimede katmak istiyorum...85

GRAN TORINO-bluray,audıo:Dolby true HD kayıpsız 5.1 aktarım kayıt olarak standart ölçülerde,herhangi bir numara içermiyor,iddiasız, film için yeterli değil...bence çok daha iyiyapılabilirdi,hem kayıt hem miks biraz fazla standart....sorun şu bazı yerlerde biraz daha gürültü yada daha etkileyici tonlar bekliyorsunuz, baştaki gitar piyano tonlarıbile evet kötü değil ama çok iyide değil..daha doygun tok diyalog kaydı yapılabilemezmiydi?
    birazdaha bass sesler yüklenilip daha etkileyicilik sağlanabilrdi bence, hatta surround kanallarlabiraz oynanıp filmin içine biraz daha girilebilirdi. ki:bu saydıklarım ses kayıt ve miks işi ile uğraşanların istediklerizaman çok iyi yapabildikleri işler, buyazdıklarımsizi soğutmasın ben sadece ses miksinin daha etkileyici yapılabileceğini anlatmak istedim,yoksa: seskayıt ve miks teknik anlamda sorun içermiyor.....ve gran torıno bluray disk teknik anlamda çok farklı yorumlar yapılabilecek bir bluray...diskte 5.1 türkçedublaj mevcut....80---ımdb not:10/8,4

Alıntıları Göster
    Son yorumlar, görüldüğü üzere sevgili Demir BURAN @dmrbrn a ait geçmiş yıllarda yaptığı yorumlar. Önceki yorumlarını taradım. Yorumlardaki kamera özelliklerini çıkardım ve kendisinden rica ettiğim filmlerin konularına ait puanlarını da ekleyerek düzenli şekilde bir araya getirdim. Türkiyede bu tip yorumların birarada bulunacağı başka bir sanal alemin olduğunu düşünmüyorum. Birlikte buranın dahada geliştirileceğini umuyorum. @hamdsome ın teklifi vardı uyarsa güzel olur: aynı filmi seyredip değerlendirelim diye. Ben bu günlerde Jurassic Parc izlemeyi düşünüyorum. Bu arada @drmbrn ın yorumları gelmeye devam ediyor...

• quote:

THE X-FILES : I WANT TO BELIEVE- (X FILES: İNANMAK İSTİYORUM-2008
    Yönetmen : Chris Carter-Gerçek orada bir yerde…Gillian Anderson ve David Duchowny son derece garip bir davayı çözüme kavuşturmak için Gizli Dosyalarda yeniden biraraya geliyor. Bir göz kırpmasında beliren görüntülerle ürkütücü bir şekilde kaçırılan FBI ajanı Monica Bannan’ın eşine düşülür. Fakat bu sıradan bir kaçırma olayı değildir. Araştırma da sıradan bir araştırma olmaktan çıkıp, doğa üstü güçlere, bilime, ve korkutucu alanlara atılan bir adım niteliği taşır. Ajanlarımız bu olayı aydınlatmaya çalışırken aralarındaki kıvılcımları da yeniden ortaya çıkartıyorlar. Konu:45

bluray,video-görüntü.... 1080p olarak,avc mpeg4 ve 2:40 oranında,orjinal sinema salonunda gösterilen ölçülerde aktarılan filmin bluray transferinde,yönetmen, atmosferi ekrana çok iyi şekilde taşıyan tonlamalar kullanmış....Genelde fox aktarımlarında sıkça rastladığımız tonlar gerilimi,aynen yansıtıyor...Bazı sahnelerde benim çok hoşuma giden bir yöntem;arka fon biraz bulanık, öndeki obje keskin ve sonuç mükemmel 3boyut etkisi...Genelde karanlık ve puslu sahnelerin yoğun olduğu filmde siyah seviyesi ve dengesi oldukça başarılı, Diskin kontrast ve keskinlik anlamında problemi yok,
    artalanlarda bozulma kırılma titreme gözlemlemedim(tabi bunda bluraylerin tamamen prograsive olarak kaydedilmesinin çok büyük payı var) Yazının başındada belirttiğim gibi,yönetmenin tercihi olan mavimtrak,lacivert soğuk metalik tonlar filmle mükemmel uyumlu, izledikten sonra bu film başka tonlarla filtrelerle çekilemezmiş,bu anlamda hedef 12den vurulmuş diyebiliriz....gölgeleme başarılı,siyah koyu tonlar arasında eğer ayarlarımız ve görüntü sistemimiz iyi ise detay kaybı yok…görüntü olarak teknik anlamda gayet başarılı bir transfer..90

bluray,audıo-ses................................Bluray diskte kullanılan ses formatı DTS-HD,fox genelde hep bu formatı tercih ediyor-tam tersi warner brosta dvd,den kalma alışkanlık dolby trueHD,den yana tercihini kullanmakta.......
    Birçok kişi yeni nesil ses formatlarının,dvddeki klasik formatlara oranla farkını merak ediyor,kısaca görüntüdeki fark gibi olmasada ses transferide farklı oluyor,
    çevreleme daha başarılı,daha derin ve tok baslar,daha temiz ve net tiz sesler,kısacası herşey sinemadaki gibi,bazı dvd filmlerde karşılaştığımız(sıkıştırmadan kaynaklanan)bastırılmış,geri plana itilmiş ses burada dizginlerinden kurtulmuş gümbür gümbür serbest bırakılmış-evin ortasında aynen sinema salonu içindeki gümbürtüyü bu yeni ses formatları yakalıyor.........Bu filmdede ses tamemen filmle uyumlu kotarılmış,gerek alt frekans efektleri(basssss) gerek orta(mıd) gerek üstlere yaklaştıkça(tiz) frekanslar çok çok doğal ve dengeli...Açık net anlaşılır diyaloglar,hiçbir şekilde geri plana itilmiyor,müziklerle yada efektlerle geri plana itilmemiş. Arka kanal(surround)kullanımı dengeli,akıcı ve akıllıca(yani saçma sapan bir şekilde müziklerle-efektlerle arkaları dolduralım şeklinde değil).......basslar derin ve sağlam,subwofer kaydı başarılı.........
    kısacası ses kaydı ve miks açısından yine gayet yeterli bir transfer: 88
    imdb not:10/6

• quote:

Transformers-2007-Yönetmen: Michael Bay-Michael Bay’in yönetmenliğini, Steven Spielberg’in yapımcılığını üstlendiği Transformers’da AUTOBOTLAR™ ve dünyayı istilaya gelen DECEPTICONLAR™ arasındaki ezeli savaşa tanık olacaksınız. Bu destansı savaş Dünya’ya indiğinde şeytani DECEPTICONLAR™ ve güçlerinin kaynağı arasında duran tek kişi Sam Witwicky (Shia LaBeouf) olacaktır. Konu: 80
    Ürün Özellikleri :Disk Seçenekleri:Blu-Ray-50-Format:blu-ray
    Altyazı:Türkçe, İngilizce ve Diğer Avrupa Dilleri-Ses:İngilizce(dolby TRUE-HD)
    Video Full HD (1080p) 1.2:35-Yapım Yılı,Üretici:2007,Dremworks-paramount
    TRANSFORMERS.......görüntü:Transformers ,ben yaklaşık 1 yıl kadar önce dvdsini hem 82geniş crt ekranda scart bağlantıyla RGB sinyal ile,hemde 42inç hd plazma panelde hdmı bağlantı ile tamamen dijital olarak 720p yaparak izlemiştim,tüplü 82ekranda resmen muhteşembir görüntü vardı,plazmadada bazı sahnelerde dvd çözünürlüğünün bu boyuta yetmemesinden kaynaklanan bazı bloklaşmalar dışında hiçbir sorunu olmayan çok güzel bir dvd idi....nihayet bluray transferide izledim....filmin orjinali klasik 35mm pelikül filme 2:35 formatta çekilmiş.........
    Transformers blu-ray görüntü fullhd olan 1080 P(prograsive) olarak kaydedilmiş....disk 42inç plazma panelde izledim,ekrana uzaklığım 3metreden biraz fazla...
    Birkere görüntü kalitesi 1.sınıf..yönetmenin tercihinden kaynaklanan bazı sahnelerdeki hafif grenli ve kumlu görüntünün dışında hiç bir yerde falso vermeyen bombaaa gibi bir kayıt...Siyah derinliği ve tonlamaları harika,siyahların içinde kaybolan hiçbir detay yok,kontrast muhteşem bazı sahneler o kadar iyiki sinema salonlarında rastladığımız 3boyut etkisi gibi çok iyi hazırlanmış...titreme tarazlanma 0...dvdnin yetersiz kalan çözünürlüğü bluray,de çok çok başarılı,karanlık ve puslu sahnelerde kayıp 0...yönetmenin tercihi dışındaki sahnelerde kumlanmadan eser yok...Tabiii transformersin renk scalası öyle cümbüş değil,ama filmdeki siyah-sarı,yeşil gri tonlamalar plazma havuzunda adeta yeniden yaratılıyor...film genel olarak sepıa tonlarla hazırlanmış,mavi-kırmızı renkler kullanılmış,insan cilt rengi sepia tonların etkisiyle olması gerektiği kadar doğal...berraklık o kadar iyiki robotların dönüşüm aşamalarında ve onca gürültü patırtıda hiçbir aksama yoook...artalanlar pırıl pırıl...hızlı hareketli sahnelerde hiçbir kayıp yok,o kadar hareket ve patlamaya rağmen(ki bunlar görüntü için tehlikeli sahnelerdir)hiçbir bozulma yok..Film benim en sevdiğim geniş ekran ölçeği olan 2:35 ölçeğinde,vee çok çokta iyi..mıchael bay 2,35i çok iyi kullanan yönetmenlerden biri...........Aspect ratio:2.35 : 1
    .....blu-ray görüntü aktarımı..97
    TRANSFORMERS.......ses-Filmin hem dvd baskısı hembluray baskısı ses kaydı ve miksi açısından şölen..tam bir demo disk...dvdde klasik dolby digital olan baskı bluray,de dolby TRUE HD....buda daha çok sinema salonlarında duymaya alışık olduğumuz ses yoğunluğunu bize yaşatıyor....filmi hd transferini hdmı bağlantı ile dvdsini optik ile kanal başı yaklaşık 50,60watt-subwoofer 150 watt güç ile,sesleri receıverde çözerek test ettim...tertemiz pırıl pırıl ses kaydı ve diyaloglar....ön sağ ile arka sağ-ön sol ile arka sol kanallar arasındaki bölgede ses oluşturmak ve kafanızı oraya çevirtebilecek ses miksi hazırlamak hakikaten usta ellerin işi....miks ders diye okutulacak türden..:)filmin 2saatten fazla olan süresi boyunca hiçbir hoparlör dinlenmeye fırsat bulamamış....Steve JABLONSKY imzalı müzikler zımbaaa!!!gibi,hoparlörleri resmen dans ettiriyor...basss kanalı bu kadar mı iyi olur subwoooofer 20hzlere bolca iniyor resmen meydan okuma,odamızda küçük çaplı bi deprem etkisi....derin ses frekansları o kadar sağlamki ne boğulmane uğultu ne çatlama,diğer hiçbir hoparlörü boğmadan etkilemeden onların bıraktıkları frekansları küçümser bi şekilde alıp gümbürr gümbür coşuyor-çok doğal,sarsıcı ve temiz o kadar gürültü ve patlamaya rağmen kayıp ses elementi yokkk..camlara ve komşulara dikkat Surround kanallar arasındaki geçişler çok çok başarılı, beynimizi orada olduğuna çok iyi ikna ediyor,paslaşmaları inanılmaz derecede dikkatli yapılmış..filmin tamamı insan duyabilir ses aralığının(20-20000hz)hepsini kullanıyor ayrıca bunun altına yada üstüne inip çıkmakta çömert davranıyor...kulakların ve sistemin tozunu pasını siliyor...tiz frekanslar çok ayrıntılı,kulakları delecek kadar ses nüansı...mıdler gövdeli ve anlaşılır...ön hoparlörlerdeki geçiş ve arkalarla iletişim gayet güzel...iyi bir sistem ve iyi bir kayıt insanı filmin içine 1 kat daha fazla çekiyor..diyaloglar çok doğal ve temiz ....ses kaydı ve miksi rahatlıkla 10 üstünden 98.....

• quote:

JOHN RAMBO - Yapım : 2008, Almanya / ABD - yönetmen:sylvester stallone - Serinin son filminin üzerinden 20 yıl geçmiştir ve artık kuzey Tayland’a yerleşmiş olan JOHN RAMBO Salween Nehri üzerinde çalışan bir bot işletmektedir. Tayland-Burma sınırında (Myanmar) devam eden dünyanın en uzun sürmüş sivil savaşlarından biri, Burma-Karen mücadelesi 60. yılına girmiştir. Ancak, artık dağlarda ve ormanlarda balık tutarak, avladığı zehirli yılanları satarak geçinen, yalnız ve basit bir hayat süren Rambo savaşmayı, asilerin ya da barış gönüllülerinin peşinden gitmeyi çoktan bırakmıştır. Tüm bunlar, bir grup insan hakları misyoneri gelip de Amerikalı bir nehir rehberi John Rambo’yu aramaya başladığında değişir. Sarah ve Michael Bennett Rambo’ya ulaştıklarında, geçen yıldan beri Burma ordusunun mülteci kamplarına bağlanan yollar üzerine mayın döşediğini ve bu yüzden karayolu ile yolculuk yapmanın artık çok tehlikeli bir hal aldığını anlatırlar. Rambo’dan istedikleri, kendilerine Salween nehri boyunca rehperlik yapması, misyonerlerle beraber tıbbi yardım malzemelerini ve gıda desteğini sağ salim Karen kamplarına ulaştırmasıdır. Her ne kadar Burma’yı baştan başa geçmeyi zorunlu kılacak bu teklifi en başta reddetse de Rambo sonunda Sarah, Michael ve ekibiyle beraber yola koyulur. Aradan iki hafta bile geçmeden rahip Arthur Marsh Rambo’yu bulur ve kendisine, yardım ekibinden hiçbir haber alınamadığını, elçiliğin ekibin yerini bile tespit edemediğini anlatır. Amerikan ordusu onu Vietnam’da bir süper silah olarak eğitmiştir. Her ne kadar aradan on yıllar geçmiş olsa da bu yalnız savaşçının ne yapması gerektiği oldukça açıktır. Konu: 85

Disk Seçenekleri:Blu-Ray Disc -Format:Blu-Ray Disc -Altyazı:Türkçe
    Ses: İngilizce DTS-HD MASTER audıo 5.1 Türkçe 5.1(dts-hd master)
    Video:Full HD (1080p)16/9 1.2:35 Süre:91 Dk.-Aspect ratio-2.35 : 1
    geniş ekranlar için zenginleştirilmiş anamorfik 16-9 kayıt 1.2:35 ölçeğinde...filmin görüntü kaydı(bir çok sahne) bazen HD mi izliyorum acaba?dedirtecek kadar sağlam..(ülkemizde çıkan dvd baskısı)
    .....blurayde çözünürlük 1920*1080p,avc codec-1.2:35 orjinal sinema ölçeği….yönetmen stallonenin tercihi bazen kumlu bazen yıpratılmış ve renklerle oynanmış....çok çok ta iyi olmuş...sepia tonları yoğun bir biçimde kulllanmış,kumlanma yönetmentercihi olarak yer yer mevcut..artalanlarda bozulma hiç yok..bu arada filmi hdmi bağlantı ile, 720p olarak 42inç plazma ekranda izledim....
    karanlık sahnelerde ayrıntı kaybı sıfır,kontrast bazen olağanüstü iyi,siyah derinliğibaşarılı,bloklaşma ve dijital kayıp gözlemlenmedi...renkler yoğun ve bence filmin atmosferiyle çoook uyumlu..
    bluray görüntü: 97

blu-ray,dvd...SES-john rambo filminin dvdsi orjinal ingilizce 5.1surround(448) ve 2.0stereo(192),türkçe dublajlı 5.1surround(448) ve 2.0stereo(192) ses seçeneklerine sahip..bunlar dvideo tarafından ülkemizde çıkmış dvd baskıda mevcut...bluray baskısında ingilizce orjinal ses DTS-HD MASTER audio 5.1,aynı şekilde türkçe dublaj içinde dts-hd master audıo 5.1 tercih edilmiş.... filmde baştan sona pek dinlenmeyen yer yer agresif ses kuşağı mevcut,tabi tavsiyem dublajlı değil orjinal ingilizce 5.1 seçeneği.. benim dvddeki ses ile ilgili tek şikayetim diyalogların daha yüksek seviyede olması ve patlayan silahların daha kuvvetli kaydedilmesi yönünde,bazen efektler-müzikler yukarıda bahsettiğim ses elementlerini bastırıyor...bluray versiyonda bu durumun önüne geçilmiş herşey daha düzenli dengeli....arka kanal kullanımı yoğun çok çok etkili değil ama abartısız ve doğal,eğer filmi 6.1surround şeklinde izlersek ex-es kanalda kendini yer yer gösteriyor,subwooofer çok derin değil ama pek susmuyor,bunların dışında ses miksajında şikayet edilecek herhangi bir taraf yok,türünün en iyisi değil ama daha incelikli olabilirdi,geçişler yeterli,önden arkaya uzanan efektler doğal ve akıcı...bluray ses kayıt,miks 95........ımdb:7.4

• quote:

]MAX PAYNE-2008-Yönetmen : John Moore- Max Payne (Wahlberg), kurallara bağlılığını yitirmiş, kaybedecek birşeyi kalmayan eski bir polistir ve ailesini canice öldürenlerin izini sürerek onların intikamını almaya and içmiştir. Fakat bu soruşturma, onu acı gerçeğin karanlığında kabuslarla dolu bir yolculuğa çıkarır. Gizem gitgide derinleşir ve Max düşmanlarına karşı gerçek dünyanın ötesinde bir savaş verir ve kendi mantığının dışında bambaşka gerçekliklere savrulur.......imdb not: 5,4—Benim puan:45
    Ürün Özellikleri, Disk Seçenekleri:Blu-Ray Disc(bd 50)
    Ses:İngilizce 5.1(DTS-HD MASTER audio)Video:Full HD (1080p)1.2:40
    -blu-ray,video.....Max payne blu-ray transferi yurtdışında olduğu gibi ülkemizde,de 20th Century Fox baskısıyla çıktı,çok ta iyi oldu..1080p,orjinal sinema gösterimindeki gibi 2:40:1 ölçeğinde yapılan transfer filmin atmosferi yapısıyla,soğuk,karanlık kasvetli tonlarda ekranımıza yansıyor,mevi,soğuk çelik lacivert-gri renk paleti hem HD ekranlarımızda 1.sınıf gözüküyor hemde filmin konusu ile mükemmel uyum sağlamış.artalanların yumuşak-flu öndeki objelerin keskin görünümü filme3d havası katmış,siyahlar gerçekten simsiyah detay kaybı yok, Filmin blu-ray aktarımı bazı sahnelerini 42inç plazma ve 1080p-HD projeksiyon ile test ettim,her ikisindesonuç tek kelime birinci sınıf,koyu gri köşeler,çok başarılı kontrast ve renk paleti perdede bazen bluray değilde,1.sınıf sinema salonunda 35mm pelikül film izliyor hissine kapılabilirsiniz,özellikle iyi bir oynatıcı,çok çok iyi bir projeksiyon ve perde ile sonuç çok iyi, benim behınd enemy lınes(düşman hattı)filminden bu yana takip ettiğim yönetmen John MOORE kullandığı fitreler ve görüntü yönetimiyle filmlerinde görsel başarıya imza atıyor.max payne,blu-ray video: 97
    -blu-ray,audio.....20fox blu-ray baskıları genelde hep dts-hd master audio içermekte,Max payne bluray ses tasarımı ve kurgusu anlamında yine1.sınıf diyebileceğimiz aktarıma sahip,(yönetmenin diğer filmlerinden behınd enemy lınes-ses kaydı ve miksiaçısından benim şimdiye kadar izlediğim en iyi 2-3 diskten biridir)ses tasarımı genelde agresif,ama filmle yine müthiş uyumlu, ses kuşağı DTS-HD MASTER audio olunca ses sistemi bayram etti(eğer kayıt ve miks başarılı ise,sisteminizdeki kan uyumuda iyiyse sonuç buradaki gibi olağanüstü) filmin neredeyse tamamında hiç susmayan kanallar arası paslaşma çok iyi, arka(surround) kanal kullanımı çok çok başarılı,subwofer filmin yıldızı,çok çok sıcak bass tonlar,derin ve yer yer sarsıcı,hiçbir hoparlörü ezmeden gümbür gümbür!!daha çok orta-alt frekanslarda dolaşan ses aralığı tizlere vurduğu zaman çok estetik,bolca ayrıntı içeriyor...filmin ses tasarımcarı efektleri çok çok iyi yedirmişler,ve bu bence oldukça zor bir iş olsa gerek.....
    max payne,blu-ray audio 10/aynen 9,5 belki haksızlık olur,: 98

• quote:

MIRRORS(AYNALAR)-Yönetmen : Alexandre Aja-Ben Carson (Kiefer Sutherland) hayatı yokuş aşağı giden eski bir polistir. Birkaç yıl önce iddetli bir yangın geçiren ve personeli ölen bir mağazada gece bekçisi olarak çalışmaktadır. O yangından sadece birkaç büyük ayna kurtulmuştur. Gece nöbetleri sırasında aynalar onunla temas kurar. Bu temas, yaklaşan kötülüğün ilk adımıdır. Carson, aynalara gizlenmiş olan ve ailesini tehdit eden bu kötü ruha karşı onları korumak için çok tehlikeli bir oyunun içine girecektir....İMDB not:6,1..Benim notum:60
    Disk Seçenekleri:Blu-Ray Disc-Ses:İngilizce 5.1(DTS-HD MASTER audio)
    Video:Full HD (1080p)1.2:40-Yapım Yılı, Üretici:2008, Century Fox
    blu-ray,video............mirrors(aynalar)bluray Türkiye,de 20fox baskısıyla çıktı.Benim birçok dvd ve bluray baskıda özellikle 20fox ve universal disklerde, çok çok hoşuma giden bir özelliktir kumlu,grenli görüntüler..Grenli karelerin bu tür gerilim filmlerinde sahnenin çok daha doğal ve etkileyici olmasına sebep olduğunu düşünmüşümdür,beni filmin atmosferine adapte etmede bu gren ve kumlanma çok etkili olmuştur,bunuda daha çok soğuk mavi metalik tonlamalar üzerine uyguladıkları zaman hep başarılı diskler olarak görmüşümdür(sıcak renklerde maalesef 300,de olduğu gibi çok sevemedim)
    Aynalar bluray bu anlamda tamda benim istediğim gibi transfer edilmiş,filmi sinemada izlememişim; bilemiyorum beyazperdede gren ve kum hakimmiydi ancak ev sinemamızda bu gayet güzel görüntüler elde etmemize sebep..1080p transfer yine benim en sevdiğim ölçek olan 1.2:40 oranında,siyah tonlar başarılı,detay kaybı gözlemlemedim, kontrast kimi yerde oldukça yüksek tutulurken bazı sahnelerde düşürülmüş, renklerin hep soğuk-ürkütücü kasvetli tonları tercih edilmiş, kumlanmadan hoşlanmayan ve animasyon tadında cam gibi görüntü isteyenler transferi çok beğenmeyebilir..
    benim gibi(don,t say a word,behınd enemy lınes gibi fox transferlerini)hep çok beğenmiş birileri bu transferide çok başarılı bulacaklardır... eğer hata bulunmak istenirse bazı sahnelerde biraz daha az kumlanma olsamıydı acaba?diyebiliriz,yada keşke şu sahnede biraz daha ışık kullanılsaydı gibi: 82
    blu-ray, audio.....Filmin ses kaydı ve mikside bence çok başarılı,gerilimi hoparlörlere taşımada gayet başarılı iş kotarılmış,ses efektlerini doğal bulmayanlar olabileceği gibi benim gibi bu tür efektlerin hastası olanlarda çıkacaktır, sanıyorum dvd,de kayıt klasik dolby digital 5.1,blurayde bu(genelde fox hep dts-hd kullanıyor)yine DTS-HD MASTER audio 5.1...En başından sonuna kadar filmde gerilim hakim,bunu kimi zaman kuşun kanat sesiyle,kimi zaman kapı gıcırtısıyla hep üst seviyede tutmuşlar, ses efektleri hafızamızı ikna etmede gayet başarılı müzikleri çok beğendiğimi söylemeliyim...
    Kanallar arası paslaşma mükemmel,arka kanal(surround)kullanımı çok akıllıca,filmin tamamında bilgi yüklü, filmde frekans aralığı bütün tonlarda seyrediyor,bazen derin yoğun bass sesler hakimken aynı zamanda birden tiz frekanslar devreye girebiliyor...subwofer tok,derinve yer yer sarsıcı,diğer hoparlörleri kesinlikle boğmuyor, diyalog kaybı hiç yok,bütün ses elementlerini tek tek tane tane duyuyoruz, algılıyoruz...pırıl pırl ve gerilim filmlerine örnekgösterilebilecek usta işi miks ve ses......kayıt ve miks.:92

• quote:

T H E P A T R I O T-VATANSEVER – 2000-Yönetmen: Roland EMMERICH- Duygusal anlamda yoğun ve hareketli bir film olan Vatansever'in kahramanı, Mel Gibson'un canlandırdığı Benjamin Martin karakteri. Savaşmaya pek de hevesli olmayan bir kahraman Benjamin Martin: Fakat çarpışmalar çiftliğinin sınırına dayanıp da İngilizler Benjamin'in değer verdiği insanları tehdit etmeye başlayınca, kendini Amerikan Devrimi'nin içinde buluveriyor. İdealist bir vatansever olan oğlu Gabriel'la birlikte silah kuşanıp Amerikan milislerinin başına geçiyor ve "kırmızı urbalılarla" göğüs göğüse çarpışıyor. Bunlar olurken, kendi ailesini korumasının tek yolunun genç Amerikan ulusunu topyekün bağımsızlığa taşımak olduğunu keşfediyor kahramanımız - fakat karanlık geçmişi, savaşta da peşini bırakmıyor...Epik anlatı içinde kişisel drama yer veren The Patriot, konu itibarıyla Roland Emmerich'in daha önceki filmi Kurtuluş Günü'ne benzetiliyor. Çünkü her iki yapım da, Amerikan milliyetçiliğine övgü içeriyor. Konu:88
    BLU-RAY DISC: görüntü: 1920*1080 high defination görüntü aktarımı zaman zaman ağzımızı açık bırakıp,acaba ekranımızı daha ne kadar zorlayabilir dedirtecek kadar iyi...1080p, aktarıma mükemmel demememiz için bir sebep yok,aslında o kadar tehlikeli sahneler var ki,hemçekilmesi hem oynatılması güç,monitörü zorlayacak-içeri sızan ışık büzmeleri,gece koyumavi lacivert renkler,toz duman,gri puslu alanlar-masmavi gökyüzü....
    ama disk hiç biryerde falso yapmıyor,bütün bu tehlikeli ve zor sahnelerin altından bi çırpıyla kalkacak kadar başarılı...şayet filmi hd ekranda izliyorda seçim imkanınız varsa elbette ilk sırada 1080p ama buna sahip değiseniz 1080i değil 720p tercih edin, titreme 0,kayıp 0,artalanlar jilet keskinliğinde,3 boyut etkisi bazen inanılmaz iyi,parlak ve bol detaylı üniformalar,metal düğmeler göz alıcı,bazen insanların parlayan gözbebeklerini görebiliyorsunuz,dvdnin bütün hataları bertaraf edilmiş-dvdnin büyük ekranda altından kalkamadığı sahnelerde hd muhteşem!!!!!çok çok çok dikkat edilirde hata bulmak istenirse,hassas gözler için bir iki pürüz bulunabilir-gördüklerimizin en iyisi değil,ama bir çok aktarımdanda başarılı......renkler yer yer inanılmaz etkili,çok doğal...film transferi her anlamda tatmin edici, 98
    BLU-RAY DISC:ses: orjinal ingilizce LPCM 5.1(sıkıştırılmamış stüdyo kaydı)-4,6mbps ve klasik dolby digital 5.1...filmin ses transferide çok çok başarılı,sisteminiz müsaitse tercihimiz elbette yeni nesil ses formatlarından sıkıştırılmamış pcm 5.1......bu yeni nesil sesformatları ne işe yarıyor derseniz kısaca:daha çok teknik anlamda üst seviyede bulunan sinema salonlarında duymaya alışık olduğumuz-dvdde hep kısılmış geriye çekilmiş gibi gelen patırtıyı gürültüyü yaratmak.....filmin tamamında yinemükemmel bi işçilikle ses transferi mevcut,dahaçok savaş sahnelerinde agresifleşen ses kuşağı pürüssüz ve ayrıntılı....eğer iyi bir ses sistemine sahipsek hiç bir ses elementini kaçırmıyoruz..savaş sahnelerinde top atışlarında hiçbir ayrıntı ezilmiyor kaybolmuyor...bütün kanallar zımba gibi-john williams imzalı müzikler filmle mükemmel uyumlu....ne ses boğulması ne diyalog kaybı-bütün olumsuzluklardan muaf pırıl pırıl kayıt...92
    ımdb:6,8 / beyazperde:8,4 /film.gen.tr:9,5

• quote:

Street Kings (Sokağın Kralları)- 2008 -yönetmen:David Ayer
    Keanu Reeves ve Akademi ödüllü Forest Whitaker’dan (Last King of Scotland) nefes kesen performanslar eşliğinde, deneyimli ve kıdemli bir polisin, komplo ve ihanet çemberinin ortasında ölümcül bir tuzağa düşürülüşünün akıllara durgunlık veren hikayesi. Tom Ludlow (Keanu Reeves) kanunsuz sokaklarda kendince adaleti sağlamış başarılı ve sert tutumlu bir dedektiftir. İş arkadaşının cinayetinde tüm deliller Tom’u işaret edince, şiddet etrafında kol gezer ve Tom artık kimseye güvenemeyeceğini farkeder. Konu:60
    blu-ray,dvd...görüntü - 1:2.40 anamorphıc widescreen 1920*1080p - filmin görüntüsü-kullanılan kameralar,filtreler,renkler,tonlar vs.vs.vs birsürü 20fox filminde hatta birçok filmde görebileceğimiz türden,
    hiçbir bozulma yok,siyah seviyesi iyi-bu anlamda tek şikayet edilebilecek taraf kontrastın biraz düşük tutulmuş olması,bu hem blu-ray hem dvd baskısında bu şekilde, onun dışında artalanlar temiz,renkler doğal ve gerçekçi,abartıdan uzak hızlı hareketli sahnelerde bozulma gözlemlemedim...3boyut etkisi kimi sahnelerde gayet güzel, tabi referans denilecek seviyelerde asla değil, keskinlik fena değil,dijital bozulma vs.yok..
    genel anlamda mükemmel olmasada 1.sınıf bir transfer diyebiliriz..büyük HD ekranlarda hassas gözler için dvd zaman zaman yetersiz kalabiliyor,ancak dvd incelemelerimde kullandığım 82 tv için street kıngs dvdsi tek kelime ile herşey tıkırında diyebiliriz bluray için yeteri kadar iyi bir film değil,bence dvdsi yeter artar...görüntü:90..
    blu-ray,dvd...ses: blurayde dtsHD masteraudio 5.1 ses kaydı mevcut,dvd versiyonda 448 kbps dolby digital 5.1 transfer var...buradada yine doğal,herşeyin yerinde düzgün gittiği abartısız ama hiç şikayet edilmeyecek ses transferi gerçekleşmiş, ses kaydı klasik stüdyo işçiliği seviyesinde,iddiasız fakat film için yeter artar diyebileceğimiz türden..dvd baskıda zaman zaman kısık kalan surroundlar blurayde daha baskın, kanal ayrımı güzel,bass kullanımı yine sıradan ve yeterli...diyalog kaybı yok,ses patlaması vs.vs.muaf.....duyulabilir frekans aralığı genelde ne bass ne tiz seviyelere çıkmadan mıd(orta)frekanslarda geziniyor....ses kaydı ve mikste film gibi görüntü gibi standartları yakalamış, iddiasız herşeyin yerli yerinde olduğu filmlerden. ..........ses:90

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.