Şimdi Ara

Arkadaşlar seçim yapamıyorum yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar tercümanlık okumak istiyorum ama ingilizce değil çünkü gereksiz görüyorum ama hangi dili seçeceğimi bulamıyorum ispanyolca ve rusça aklıma yattı ikiside global diller ama ispanyolcanın tutması biraz zor açıkçası sizce rusça okumak mantıklı mı ya da ilerde zorluk çeker miyim tabi bu bana bağlı ama geleceği olan bir dil oldupu söyleniyor ayrıca başka bir dil önerir misiniz sebepleriyle birlikte.Şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: karacabey2013

quote:

Orijinalden alıntı: BlackMamba97

Arkadaşlar tercümanlık okumak istiyorum ama ingilizce değil çünkü gereksiz görüyorum ama hangi dili seçeceğimi bulamıyorum ispanyolca ve rusça aklıma yattı ikiside global diller ama ispanyolcanın tutması biraz zor açıkçası sizce rusça okumak mantıklı mı ya da ilerde zorluk çeker miyim tabi bu bana bağlı ama geleceği olan bir dil oldupu söyleniyor ayrıca başka bir dil önerir misiniz sebepleriyle birlikte.Şimdiden teşekkür ederim

İngilizce'yi gereksiz görmen tamamen yanlış bir fikir. Zaten yapılan çevirilerin yarısından fazlası İngilizce diline ait. İspanyolca dilini seçersen belki çok daha az rakibin olur ama o ölçüde de az iş imkanın olacaktır. Rusçanın geleceği var söylemleri de hikayeden ibaret. Ne yani İngilizceden çok mu kullanılacak? Şu an yapılan tercüme-çevirinin %50-60'ının İngilizce olduğunu göz önünde bulundur ve doğru tercih yap derim.

İlla İngilizce olmayacak diyorsan da ticari sebeplerden dolayı RUSÇA- ÇİNCE- ARAPÇA en mantıklı diller arasında. Gelecekte yapılan ticaret daha da artacaktır.

Özellikle Çince çok önemli bir dil olacaktır. Araştırıp dikkate almanı öneririm.

• Açıkçası aklımda italyanca ve ispanyolca vardı ispanyolcaya puan yetmiyor o yüzden italyancaya karar verdim gibi ve ankara üniversitesine gidicektim ama ordaki siyasi olaylar cidden soğutuyor ordan okuyan arkadaşlar yorum yaparsa daha da güzel olur.Bir de rusça cidden gözümü çok korkutuyor yoksa eskişehirde okumak cidden mükemmel olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackMamba97

Açıkçası aklımda italyanca ve ispanyolca vardı ispanyolcaya puan yetmiyor o yüzden italyancaya karar verdim gibi ve ankara üniversitesine gidicektim ama ordaki siyasi olaylar cidden soğutuyor ordan okuyan arkadaşlar yorum yaparsa daha da güzel olur.Bir de rusça cidden gözümü çok korkutuyor yoksa eskişehirde okumak cidden mükemmel olurdu

Verilen cevapları umursamayacaksan milletin zamanını harcama ya! Zaten aklın başında değil ki senin. Ne okuduğunun ne önemi olacak...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.