Şimdi Ara

Arkadaşlar masaütsü bilgisayar sistemi yenilemek istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • intel core i5 2500 3,30 ghz 6 mb 1155p (850mhz vga)
    gigabyte h67a-usb3-b3/ddr3 1333 mhz s+v+gl+16x 1155
    kingston hyperx 4 gb (2x2gb) 1600 mhz ddr3 xmp
    wd 1 tb cav.blue 7200 32 mb sata3 /wd10ealx
    sapphire hdhd6850 1 gb 256 bit gddr5 16x
    lg 22x sata dvdrw siyah
    gigabyte sette 1000 550w atx kasa

özellikle gta, fifa 17 18, call of duty tarzı oyunları kaldırsın yeter ikinci el de düşünebilirim hatta ikinci el almak daha iyi olacak gibi

• Yenilemek derken kastiniz nedir? Parca değişimi mi sistem degisimi mi?

Butce nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam dediğim tarz oyunları oynamak için parça ise parça sistem ise sistem değişimi

benim aklımda aslında ekran kartını ve ram ları artırmak vardı ama kasanın ve anakartın özelliklerinide özellikle yazdımki beni uzun süre idare edecek en uygun fiyatlı değişim bu yuzden şu kartın ikinci elini bile alabilirsin diyebilrsiniz anakartı desteklesinde bu arada aklımda bir bütçe belirlemedim çünkü bu işlerden hiç anlamıyorum komik bir rakam vermek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: musta35

Yenilemek derken kastiniz nedir? Parca değişimi mi sistem degisimi mi?

Butce nedir?

hocam 700 tl altı üstü olabilir aslında. ama önceliğim o oyunları rahat oynatması
  • gtx1050ti o butceye

• dostum ram falanda artırmam gerekmezmi 4 gb soğutuculu var birtane daha 8 eklesem mesela

bu arada hepsi bir arada 700 altı üstü dedim.
  • Ekran kartı değişimi + 4 gb ram eklemesi simdilik sizin için yeterli

Arkadasin onerdigi 1050 ti su sıralar orta seviye sistemler de kullanilan en gozde ekran kartı. Ancak su sira ekran karti piyasasi madenciler yüzünden alt üst olmis durumda o nedenle 2. El bulmak sikinti. Hala satilmadiysa su kart sizin icin cok uygun. Bu kart 4gb modeldir. 2 gb 1050ti leri biraz daha uyguna bulabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/2-gunluk-1050ti-asus-ekran-karti--127203072

Ram olarak da elinizdekileri elden çıkarıp 2*4 gb bir ram almanizdir. Genelde 150 civari isteniyor ancak 120 130 civarina alabilirsiniz.

Toplamda 720 730 tl bir maliyeti okur size.

Bunların disinda butceniz olursa i7 3770 bir islemci yukseltmesi sisteminizi oldukca kuvvetlendirecektir. Ancak bu islemcinin 500 tl civari bir piyasasi var.

Son tavsiyemde elinizdeki ekran kartiniz satip elnize gecen parayla bir ssd almanizdir. Anakartinizin sata3 destegi oldugu icin 120 gb bir ssd de eklemesi oyunlarda dogrudan fps katkisi saglamasa da genel olarak sisteminizi ciddi anlamada hizlandiracaktir.

Hdd olsa 2. El alma derdim ama temiz az kullanilmis bir ssd alabilirsiniz kart satisi dan gelecek parayla. Kartinizin piyasasi da 150 160 tl civaridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: musta35

Ekran kartı değişimi + 4 gb ram eklemesi simdilik sizin için yeterli

Arkadasin onerdigi 1050 ti su sıralar orta seviye sistemler de kullanilan en gozde ekran kartı. Ancak su sira ekran karti piyasasi madenciler yüzünden alt üst olmis durumda o nedenle 2. El bulmak sikinti. Hala satilmadiysa su kart sizin icin cok uygun. Bu kart 4gb modeldir. 2 gb 1050ti leri biraz daha uyguna bulabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/2-gunluk-1050ti-asus-ekran-karti--127203072

Ram olarak da elinizdekileri elden çıkarıp 2*4 gb bir ram almanizdir. Genelde 150 civari isteniyor ancak 120 130 civarina alabilirsiniz.

Toplamda 720 730 tl bir maliyeti okur size.

Bunların disinda butceniz olursa i7 3770 bir islemci yukseltmesi sisteminizi oldukca kuvvetlendirecektir. Ancak bu islemcinin 500 tl civari bir piyasasi var.

Son tavsiyemde elinizdeki ekran kartiniz satip elnize gecen parayla bir ssd almanizdir. Anakartinizin sata3 destegi oldugu icin 120 gb bir ssd de eklemesi oyunlarda dogrudan fps katkisi saglamasa da genel olarak sisteminizi ciddi anlamada hizlandiracaktir.

Hdd olsa 2. El alma derdim ama temiz az kullanilmis bir ssd alabilirsiniz kart satisi dan gelecek parayla. Kartinizin piyasasi da 150 160 tl civaridir.

çok teşekkür ediyorum çok açıklamalı olmuş

ben bunu arkadaşımla değerlendireyim hocam.

hayırlı bayramlar.

• rica ederim hayırlı bayramlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.