Şimdi Ara

arkadaşlar Makine Seçimi İçin yardım lütfen 350-550tl Arası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar fotoğraf merakım ve bu konuda ilerleme hedefim yok. Biraz forumda okudum, gezindim. Verdiğim paraya da değecek kalitede bir makine olsun istiyorum. 350-550 tl arası aşağıdaki makinelerden hangisini tavsiye edersiniz. Ya da sizin önerebileceğiniz bir marka model var mı? Önerdiğiniz makinayı en uygun nerden temin edebilirim? (Aşağıda yazdığım rakamlar akakce.com sonucu bulunmuş rakamlardır.) Bu seçenekleri de ilk 7 sırasını forumdan çıkardım. Şimdiden çevaplarınız için çok teşekürler.

1-Canon IXUS 105 = 370,00
    2-Canon SX120IS = 390,00
    3-Canon SX 130 IS = 465,00 tl civarı
    4-Canon SX210IS = 555,00
    5-Panasonic TZ8 = 600,00 tl civarı
    6- Fujifilm S2800 HD = 490,00 tl civarı
    7-Fujifilm S1800 =425,00
    8-Fujifilm F200 EXR = 450,00 tl civarı
    9-Fujifilm F80 EXR = 520 tl civarı
    10- Sony DSC-H55 = 515,00 tl civarı
    11-Sony DSC-H70 = 530,00 tl civarı
    12-Nikon S6000 = 485,00 tl civarı
    13-Nikon L110 = 505,00 tl civarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acardev -- 22 Nisan 2011; 14:35:13 >

• Hocam bende makina almayı düşünüyorum, sony H70 hoşuma gitti sony shop'a sordum 699 dediler Bayağı şık ve renk seçenekleri var. Ama pek bilgim yok bu konularda konunun takipçisiyim.
  • arkadaşlar bu konuda bilgisi olanlar lütfen yardım. tavsiyeniz benim için çok önemli, yanlış bir cihaz almak istemiyorum.
  • bilgili arkadaşların tavsiyesini bekliyoruz
  • forumun bu bölümü işlevini yitirmiş sanırım. Yok mu cevap verecek bilgili, tecrübeli arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acardev -- 26 Nisan 2011; 8:10:21 >
  • 3 gün önce Canada dan getirttim 280 canada doları olarak geldi bana oda 457 TL tekabül ediyor...tavsiye ederim güzel cihaz ama avrupa da daha ucuz bilginiz olsun..amerika da extra olarak rakama tax yani vergi de eklenıyor..best buy spain sitesinde cihazı 210 dolara buldum maıl attım ama ispanya da şubemiz yok denildi vs daha bulan olursa uygun rakama paylaşsın bende 2. alabilirim
  • canon sx130 herkes tarafından tavsıye edılen bır cıhaz,bılgınız olsun.ben de cıddı cıddı bu modelı dusunuyorum
  • Fujifilm F200 EXR nedeni ise diğerlerinden çok daha büyük sensör, haliyle daha düşük pixel density oranı buda daha yüksek kalite demektir.

Forumda hala tecrübeli birçok arkadaş var ancak sizin gibiler yüzünden, onlarda benim gibi cevap yazmaktan sıkılmış durumdalar.Hergün 2-3 konu açılıyor; "500 TL civarı makine" kimse bu konu var mı yok mu diye aratmadan konu açıyor sonrada; "forumun bu bölümü işlevini yitirmiş sanırım." atıp tutuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safa_oyuncu

Fujifilm F200 EXR nedeni ise diğerlerinden çok daha büyük sensör, haliyle daha düşük pixel density oranı buda daha yüksek kalite demektir.

Forumda hala tecrübeli birçok arkadaş var ancak sizin gibiler yüzünden, onlarda benim gibi cevap yazmaktan sıkılmış durumdalar.Hergün 2-3 konu açılıyor; "500 TL civarı makine" kimse bu konu var mı yok mu diye aratmadan konu açıyor sonrada; "forumun bu bölümü işlevini yitirmiş sanırım." atıp tutuyorlar.

fujiler için başka bir başlıkta tarih basmadığı yazıyor, bilginiz varmı bu konuda ?

bahsettiğiniz modeli baya övüyorlar ama tarih olayı yüzünden bende fujilere pek sıcak bakmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: safa_oyuncu

Fujifilm F200 EXR nedeni ise diğerlerinden çok daha büyük sensör, haliyle daha düşük pixel density oranı buda daha yüksek kalite demektir.

Safa ya katılıyorum.. 450 liraya bulduysanız f200ü kaçırmayın f/p olarak iyi bir cihaz yazdığınız diğer cihazlar yanından bile geçemez.. F200 ün tek eksiği videosunun hd olmaması , Birazdaha bütçeyi arttırarak spot panasonic lx3 canon g11 ve s90 a bakabilirsiniz , 500 lirayı geçmek istemiyorsanız f200 alın keyfinize bakın ..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.