Şimdi Ara

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun çok mutsuzum(DİL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar çevre mühendisliği okuyorum ve hiç istemeyerek gittim puan dolayısıyla çalışmamamın cezasını çekiyorum

En çok istediğim bölüm ingilizce öğretmenliğiydi ama hep geç kaldım düşüncesiyle ve ailem arkadaşlarım ne tepki verir düşüncesiyle dile geçmedim

Şuan hiçbir şey için geç olmadığını ömrümü mutsuz geçirmektense dil sınavına hazırlanmayı istiyorum.
    Bu kalan süreç içerisinde(okul takıntım pek yok) sizce dil sınavını kazanabilirmiyim ve nasıl çalışmalıyım napmalıyım hangi taktikleri izlemeliyim hangi kaynakları almalıyım ? yardımcı olabilicek var mı sizce başarabilir miyim ? sizin görüşleriniz önemli şimdiden teşekkürler

• takip ediyorum arkadaşım.ailem yüzünden dil okuyamadım
  • Bro dil dediğin tecrübe işi. Ayrıca senin ingilizceyi ne kadar bildiğini de bilmiyorum.

Hiç bilmiyorsan tabi ilk önce belli başlı kuralları öğrenmen gerekiyor bu kuralları kafana yerleştirmen gerekli sonra git biraz kitap oku hani seviyelerine göre ayrılmış kitaplara para vermeye filan gerek yok internette manga, çizgi roman, light novel veya novel (zevkine göre yani) oku hatta al abi eline bu kitapları çevirmeyi dene kelime hazneni geliştir kısacası. Baktın artık okuduğunu anlıyorsun arada bir kelime sıkıntısı varsa demek ki kurallar oturmuş, zaten kuralları oturtunca bir tek kelime öğrenmek kalıyor hadi bunuda hallettiysen, RP yapabileceğin bir oyun veya İngilizce konuşabileceğin birşeyi bul bro adamlarla otur konuş veya oynarken rp yap.

Bu son kısım sınava çok yardımcı değil gibi ama ingilizcen geliştirmek için çok yardımcı oluyor özellikle o an da cümle kurmana yarıyor sonuçta bunu oturtmak birazda konuşarak oluyor yabancı bir kişiyle konuşman çok daha iyi. Tabi sınav hazırlandığından daha çok kurallara ve kelime bilgisine zaman ayırman gerekli, ben geçen sene dil sınavına girdim. Gene aynı şekilde olacaksa türkçeden ingilizceye tercüme, ingilizceden türkçeye tercüme, dil bilgisi, okuduğunu anlama, kelime soruları filan geliyor. Hani bu yüzden kitap oku diyorum işte bu yüzden de ilk önce kuralları öğrenmen gerekiyor. Bide nasıl yaparsın bilmiyorum ama türkçeye çevrilmiş ingilizce kitaplar bulabilirsen daha iyi olur, sen çevirdikten sonra kontrol filan edersin bu yöntem seni daha hızlandırır. Kursa filan gidiceksen çevirdiklerini hocaya gösterirsen de aynı verimi alırsın.

Bro soru çözmek için test kitapları alabilirsin hatta en kötü git bir İngilizce kursuna ben ingilizcemi geliştirmek istiyorum filan de ama seviyemi bilmiyorum dedin mi sana Cambridge'in veya tanıdık bir üniversitenin sınavını yaptırırlar yaptığın gibi sonuçlarınıda sana söylerler sonra biraz konuşur çıkarsın başka kurslara filan git beleşe sınav çöz abi, para verirsen TOEFL sınavına gir internette tanıdık üniversitelerin sınavlarını bulmak zordur genelde ama bulursan onları çöz.

Hani son olarak toparlarsam hiç bilmiyorsan kuralları iyice öğren, kitap oku sonra çevirmeyi dene varsa önceden tercümesi kontrol et sonra yabancılarla konuş. Hani RP yapabileceğin oyun oyna, İngilizce oyun değil yabancılarla o anda konuşabileceğin bir oyun lazım veya yabancılarla konuşabileceğin bir uygulama filan. Dışarda turistlerle konuş filan demiyorum abi orda ingilizcenin birazını kaparsın. Bir veya iki tane test kitabı al ne alemdesin denemek için sonra sınavlara yardır en önemliside tanıdık üniversiteler olsun Cambridge filan gibi yani İngilizce için kabul görmüş üniversiteler olsun zorlasın biraz seni. 1 senede halleder miyim dersen uğraşırsan halledersin bence. Öğrendiğimi nasıl anlarım dersen ya sınavla ya da yabancı birisiyle rahatça konuşuyorsan.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.