Şimdi Ara

arkadaşlar....laptop bataryası yardım....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yha arkadaşlar bişey sorcam...laptop 11.7 volt 4800 mAH.şimdi bu bataryanın içini pillerini dagıtıp 3 adet cep telefonu bataryasını direk pc ye baglasak sadece bataryayı sadece pc ye baglı degilken sarj etsek laptobu calıştırmazmı??? öle bi fikrim var ne düşünürsünüz....

• leptop kac amper cekiyor o önemli.. 11 volt olması bir seyi degistirmez takınca anında bitebilir o piller. en mantıklısı yan sanayi bir batarya al tak
  • ben sadece mantık yürüttüm ama 4800 mAH cekiyo yazıyo bataryanın üzerinde ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankarali6600

ben sadece mantık yürüttüm ama 4800 mAH cekiyo yazıyo bataryanın üzerinde ????

4800mA çekiyorsa kendi bataryasının en fazla 1 saat dayanıyor olması lazım.Oysaki laptop bataryaları daha fazla dayanırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VRMS -- 22 Ekim 2011; 14:24:06 >
  • peki bataryanın kendi pillerini sarj edemezmiyiz.biliyosunuz bataryanın içindeki devre 500 sarj sonra pileri tanımıyo ve reset sansı yok.6 ane hücre alsam direk bağlasam direk pc ye versem ne olur.?
  • quote:

peki bataryanın kendi pillerini sarj edemezmiyiz.biliyosunuz bataryanın içindeki devre 500 sarj sonra pileri tanımıyo ve reset sansı yok.6 ane hücre alsam direk bağlasam direk pc ye versem ne olur.?

Zaten bataryada farklı piller mi şarj oluyor ki,şarj olan kendi pilleri degilmidir Bunlarla ugraşmak yerine neden yansanayide olsa batarya almıyorsun?yada pil hücrelerini garantili degiştiren yerlerden yardım almıyorsun
    edit: uygun voltaj/akımda pil bulabilecekmisin, bu pilleri birbirine puntalayabilecekmisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VRMS -- 22 Ekim 2011; 14:43:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berke2011

quote:

peki bataryanın kendi pillerini sarj edemezmiyiz.biliyosunuz bataryanın içindeki devre 500 sarj sonra pileri tanımıyo ve reset sansı yok.6 ane hücre alsam direk bağlasam direk pc ye versem ne olur.?

Zaten bataryada farklı piller mi şarj oluyor ki,şarj olan kendi pilleri degilmidir Bunlarla ugraşmak yerine neden yansanayide olsa batarya almıyorsun?yada pil hücrelerini garantili degiştiren yerlerden yardım almıyorsun
    edit: uygun voltaj/akımda pil bulabilecekmisin, bu pilleri birbirine puntalayabilecekmisin

yha mutlka işin bide o boyutu var.yan sanayi pil ne kadardır ki ben bi kere araştırdım yan sanayı 200 orjinal 350 lira.bu şekilde yaparsam 100 liryı bile bulmuyo 6 tane pil 15 liradn 75 lira yapıyo...

• quote:

yha mutlka işin bide o boyutu var.yan sanayi pil ne kadardır ki ben bi kere araştırdım yan sanayı 200 orjinal 350 lira.bu şekilde yaparsam 100 liryı bile bulmuyo 6 tane pil 15 liradn 75 lira yapıyo...

fiyat araştırması yap,işine geleni al ( fiyatlar hakkında bilgim yok)

şurdaki kadar nasit bişeyse kendin yapabilirsin
    http://www.dailymotion.com/video/xkk2yf_laptop-notebook-pili-nasyl-tamir-edilir_tech

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VRMS -- 22 Ekim 2011; 14:56:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berke2011

quote:

fiyat araştırması yap,işine geleni al ( fiyatlar hakkında bilgim yok)

şurdaki kadar nasit bişeyse kendin yapabilirsin
    http://www.dailymotion.com/video/xkk2yf_laptop-notebook-pili-nasyl-tamir-edilir_tech

evet bu kadar basit ama reset olayı var kardeş bunda onu gözden kaçırma...

• quote:

evet bu kadar basit ama reset olayı var kardeş bunda onu gözden kaçırma...

onada bir çözüm bulacaksın, yapamıyorsan vereceksin parayı bilen yapacak
  • öncelikle 3 telefon bataryasını seri bağlayıp laptop u çalıştırabilirsiniz fakat en kaliteli bataryalardan bile alsanız 1500 mah i geçmeyecektir bataryalar bu yüzden yapacağınız bataryanın ömrü en fazla yarım saatlik kullanıma yetecektir.

6 adet 3.7volt lithium iyon silindir pil alıp laptopun bataryasındaki pilleri değiştirebilirsiniz. bunu yaparken dikkat etmeniz gereken bataryanın içndeki şarj devresinin elektriğini hiç kesmemek. yani aldığınız yeni bataryaları takmadan şarj edin birbirine puntalayın (ya da ehimleyin) sonra bu yeni 6 hüçreyi batarya şarj devresine yeni kablolarla bağladıktan sonra eski kabloları (dolayısıyla eski 6 pili) devreden ayırın böylece bataryanın içindeki eprom devresi bataryanın pillerinin değiştirildiğini anlamadığı için kendisini kapatmayacaktır.

yeni pilleri bağladıktan sonra eskilerini fazla beklemeden sökün yoksa yeni piller eski pillerin içine desarj olarak tehlike yaratabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.