Şimdi Ara

Arızalı Tablet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, elimde birkaç senedir çalışmayan Polypad Q7 IPS tablet mevcut. Şarj almıyor, açılmıyor. En son üzerinde original yazan dandik bir şarj cihazıyla şarj etmeye kalkışmışlar. Pat küt sesler çıkmış. Çöpe atacağıma tamir ettirip aracıma bağlamayı düşünüyorum.

Arızalı Tablet

Tahmini olarak sizce masrafı ne kadar tutar?

• Tamir yerine direk 4 volt ver pil girişinden şarj işinden kurtul.
    Zaten araçta sıcaktan dolayı piller sakıncalı.
    Önce denemek için başka dolu bir pil tak çalışıyorsa tablet sağlamdır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • symbolcu S kullanıcısına yanıt
    Tableti tamir ettirirsem ilk işim bataryayı iptal ederek elektriği çakmaklıktan doğrudan bağlayacam.
  • symbolcu S kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savunmadım Çıkar Göster -- 21 Aralık 2018; 15:15:24 >
  • Bataryayı değiştirin muhtemelen çalışacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bynoname kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Bugün bir tamirciye götürdüm. O da bataryanın sıkıntılı olduğundan bahsetti. 40 liraya yaparım dedi. Elinde yoktu yarına kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savunmadım Çıkar Göster

Cevap için teşekkürler. Bugün bir tamirciye götürdüm. O da bataryanın sıkıntılı olduğundan bahsetti. 40 liraya yaparım dedi. Elinde yoktu yarına kaldı.
    Rica ederim, bu tür tabletlerde çabuk bozulan tek şey batarya olabiliyor. Elinizde geliyorsa kendinizde yapabilirdiniz basit bir işlemdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inifiesta

Tamam işte bende başka birşey demiyorum.Pilsiz çalıştıracağın için bataryaya gerek yok.
    Niye 40 lira vereceksin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbolcu

quote:

Orijinalden alıntı: inifiesta

Tamam işte bende başka birşey demiyorum.Pilsiz çalıştıracağın için bataryaya gerek yok.
    Niye 40 lira vereceksin?

Alıntıları Göster
    Şarja takıyorum açılmıyor. Batarya olmadan açılsa idi tamirciyle işim olmazdı. Tamirciye bataryayı devreden çıkarıp direkt çakmaklığa bağlamak istiyorum dedim. Bunlarda öyle birşey yok, bataryasız çalışmaz dedi. 40 liraya yeni bir batarya gelicek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Savunmadım Çıkar Göster

Şarja takıyorum açılmıyor. Batarya olmadan açılsa idi tamirciyle işim olmazdı. Tamirciye bataryayı devreden çıkarıp direkt çakmaklığa bağlamak istiyorum dedim. Bunlarda öyle birşey yok, bataryasız çalışmaz dedi. 40 liraya yeni bir batarya gelicek.

Alıntıları Göster
    Tamirci sana nasıl fazla para kitlerim diye düşünüyor. Burda sana yardım edenlerin çoğu elektrik teknisyeni , mühendisi.

Hala ısrarla diyorsun ki bataryasız çalışmaz vs . Kendin nasıl biliyor isen öyle yap o zaman üstad..

Voltaj regülatörü diye. Bişey var 12 votlu batarya voltajına düşüp direk bataryanin bağlı olduğu yerden tableti beslemek için. Tamirciye bundan bahset sonrada senin yapacağın işin içine tüküreyim de.

Kolay gelsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Tamirci sana nasıl fazla para kitlerim diye düşünüyor. Burda sana yardım edenlerin çoğu elektrik teknisyeni , mühendisi.

Hala ısrarla diyorsun ki bataryasız çalışmaz vs . Kendin nasıl biliyor isen öyle yap o zaman üstad..

Voltaj regülatörü diye. Bişey var 12 votlu batarya voltajına düşüp direk bataryanin bağlı olduğu yerden tableti beslemek için. Tamirciye bundan bahset sonrada senin yapacağın işin içine tüküreyim de.

Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    Ben zaten bu konularda bilgi sahibi olmadığım için buraya bilenlere sordum. Kesinlikle "hayır siz bilmiyorsunuz tamirci daha iyi bilir" anlamında söylemiyorum.

Regülatör konusunda şu videoyu daha önce izlemiştim;

Bunu ben yapamam, o kadar bilgili ve tecrübe sahibi değilim. Bulunduğum ilde bu işleri yapabilecek elektronikçiyi nereden bulacam onu da bilmiyorum.

• Az önce tableti almaya gittim. Yeni batarya ile denemiş ama tablet yine açılmamış. Start almıyor dedi. Tabletin kendi fiyatını bulacak masrafı da kabul etmedim.

Arızalı Tablet

Ok ile belirttiğim kısım ısıdan dolayı erimiş. Karşılığa denk gelen yerde bir problem var galiba.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.