Şimdi Ara

Arctic Freezer 33 B450 Tomahawk montaj sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • i5 2500k işlemcimde sorunsuz kullandığım soğutucumu b450 tomahawk anakarta bir türlü oturtamadım, 4 tane vidayı tam sıktığım halde anakartın altındaki plaka tam yerine oturmuyor ve kasayı dik hale getirince işlemci ve soğutucunun arası açıldığı için çok ısınıyor. Nerede hata yapıyorum?
    https://www.youtube.com/watch?v=F3GsNzwMZYA

aynı bu video'daki gibi montajı yaptım araya herhangi bir aparat koymadan.

İşlemci r5 2600

• Dün bu cevabı başka bir arkadaşa yazmıştım,olduğu gibi sana da yazayım:

"Dostum merhaba. Aynı soğutucuyu bugün alıp,Ryzen 5 2600 işlemci ve B450 Tomahawk anakartıma monte ettim.
    Öncelikle anakartın arkasında zaten bir plaka mevcut. Soğutucu ile beraber gelen vidalardan AM4 olanı(Tek çentikli olan) anakarta vidalıyorsun. Vidalama yaparken,vidanın çentik kısmı aşağıda olacak şekilde(Çentiksiz kısım yukarıya bakacak) vidalayacaksın.Bütü vidaları yaptıktan sonra arka plakada boşluk olacak,bu normal. Soğutucuyu anakartın vidalarına oturtuyorsun. Yine soğutucu ile gelen vidaları üstten sıkıyorsun,bütün vidaları sıkınca;plakada oluşan boşluk da sıkışıyor,ortadan kayboluyor.

sıcaklık değerlerime gelince:
    Stok soğutucu ile Battlefield 5'te 78 derecelerde gezen işlemci(stok değelerde),oyunda en fazla 58 derece oldu. 20 derece fark etti ki,bu çok güzel bir değer.
    Yine PUBG'de de,stok soğutucu ile 73 derecelerde gezen işlemci,oyunda en fazla 52 derecelerde geziniyordu.
    Boşta 52 derecelerde gezen işlemci,şuan 39 derecelerde..."

İlgili Konu:https://forum.donanimhaber.com/neyi-yanlis-yapiyorum-arctic-freezer-34-esports-duo-sorun-cozuldu--138665989-2#-1
  • Sorun çözüldü yanlış vidaları kullanmışım zun kaldığı için de plaka tam oturmuyormuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.