Şimdi Ara

Arch Linux fancontrol hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba fancontrol servisini başlatırken
    "Loading configuration from /etc/fancontrol ...
    Error: Can't read configuration file "
    hatası alıyorum. bakmadığım, denemediğim yöntem kalmadı. burada bilen vardır belki. Teşekkür ederim.

1: Sensors-detect komutu ile scan yaptığım zaman dosyayı /etc/conf.d/lm_sensors konumuna detaylı olarak kaydetmiyor.
    2: pwmconfig komutu "/usr/bin/pwmconfig: There are no pwm-capable sensor modules installed" olarak hata veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meetthh -- 17 Kasım 2019; 13:12:52 >

• nano etc/default/grub

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_enforce_resources=lax"

sudo update-grub

reboot edip yeniden dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmgewehr44 -- 29 Kasım 2019; 18:28:26 >
  • Arch linux kurulumundan dolayı bazı "artist,havalı" kişilerce en iyi distro olarak yorumlanıyor. Oysa gentoo nun kurulumu daha zor. Fakat bunlar amelelik sadece. Youtube dan izleyerek arch,gentoo kuranlar linux profesyoneli kesiliyorlar başımıza.

Ben size TCL yi öneriyorum. Sadece 400MB boyutunda ve böyle fancontrol vb. hataları almayacağınız bir sistem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEO-19

Arch linux kurulumundan dolayı bazı "artist,havalı" kişilerce en iyi distro olarak yorumlanıyor. Oysa gentoo nun kurulumu daha zor. Fakat bunlar amelelik sadece. Youtube dan izleyerek arch,gentoo kuranlar linux profesyoneli kesiliyorlar başımıza.

Ben size TCL yi öneriyorum. Sadece 400MB boyutunda ve böyle fancontrol vb. hataları almayacağınız bir sistem.
    Selam hocam gentoo ya amelelik demişsin ama bence az söylemişsin. Bu gentoo amelelik değil bence direkt olarak ırgatlık. Gerçi köylüler özellikle isparta ve çukurova yöresinde ırgatlık yaparak geçimlerini sürdürürler gentoo bence ırgat dağıtımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsturaNiyazi

Selam hocam gentoo ya amelelik demişsin ama bence az söylemişsin. Bu gentoo amelelik değil bence direkt olarak ırgatlık. Gerçi köylüler özellikle isparta ve çukurova yöresinde ırgatlık yaparak geçimlerini sürdürürler gentoo bence ırgat dağıtımı

Alıntıları Göster
    haklısınız hocam. Gentoo kullanan işsizin tekidir. Yahu önünde Bsd diye bir seçenek ve TCL diye bir önder var. Sen gidip arka saflardaki er'in peşine takılmışsın. diyecek laf yok maalesef.

• quote:

haklısınız hocam. Gentoo kullanan işsizin tekidir. Yahu önünde Bsd diye bir seçenek ve TCL diye bir önder var. Sen gidip arka saflardaki er'in peşine takılmışsın. diyecek laf yok maalesef.

Alıntıları Göster
    Evet evet işte beklediğim cevap buydu. Çok doğru söylemişsiniz hocam. BSD varken hele ki TCL diye bir önder varken, Gentoo'yu ancak, köyde ırgatlık yapan özentiler bilgili görünmek için kullanırlar

• sisteminde pwm destekli fan yoksa fancontrol uygulamasını kullanamazsın. bayağıdır uzaktan bakıyordum foruma, lafa gelince mangalda kül bırakmayan bir dolu atıp tutan var foruma birisi de yazmamış bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: remziaydintrk

sisteminde pwm destekli fan yoksa fancontrol uygulamasını kullanamazsın. bayağıdır uzaktan bakıyordum foruma, lafa gelince mangalda kül bırakmayan bir dolu atıp tutan var foruma birisi de yazmamış bunu.
    Sanırım öyle. Peki lm-sensorste de görünmüyor. Bu sebepten mi yine ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: remziaydintrk

sisteminde pwm destekli fan yoksa fancontrol uygulamasını kullanamazsın. bayağıdır uzaktan bakıyordum foruma, lafa gelince mangalda kül bırakmayan bir dolu atıp tutan var foruma birisi de yazmamış bunu.
    Bilgisayarınızın fişi acaba takılı mı diye soran idiot manual book değiliz sonuçta. PWM destekli mi değil mi onu donanımın sahibi bilecek biz kullanıcı özellikle belirtmediği için destek var sayarız onu bilmiyorsa linux ile ne işi var o adamın ya. Şaka mısın sen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsturaNiyazi -- 8 Aralık 2019; 16:43:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meetthh

Sanırım öyle. Peki lm-sensorste de görünmüyor. Bu sebepten mi yine ?

Alıntıları Göster
    Çok büyük ihtimalle öyledir. Fan kontrol için sistemlere göre farklı öneriler olabilir. Örneğin dell için i8k, thinkpad için acpi çözümleri var. İşlemci intel ise, thermald ile olumlu sonuçlar alabilirsin. "man thermald" komutu ile thermald.xml dosyasını nasıl yapılandırabileceğini öğrenebilirsin. Şunu da inceleyebilirsin.
    http://smackerelofopinion.blogspot.com/2015/09/tweaking-thermald-configuration-file.html

Ayrıca aşağıdaki komutla sisteminde izleyici modüllerini listeleyip araştırabilirsin.

cat /sys/class/hwmon/*/name

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bilmezler üstadım bunlar daha ls nedir bilmiyorlar bunların elebaşı gentoo ve üstelik tüm fake hesapların arkasında o var. İşi gücü fake adamın yani gentoo 9 gün ceza yedi ama yetmez 900 gün versinler hesabını iptal etsinler ama yine hesap alır gelir bu gentoo
  • sorun çözüldümü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.